Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Poczytałem trochę i z tego co twierdzą internetowi wynika, że tylko w launcherze jest napisane, że korzysta ze zintegrowanej. Sama gra chodzi już na AMD. Co by się potwierdzało biorąc pod uwagę, że gra na wysokich ustawieniach działa i nie ma spadków FPS. Problem leży w skopanej kompatybilności z Windows 8. Bo generalnie na stronce Microsoftu stoi, że Skyrim jest z Windows 8.1 niekompatybilny. (U mnie wyraża się to w - jak wspomniałem - miganiu ekranu. Gra jakby rozjaśnia się bardzo, by później wrócić do poprzedniego stanu. To wszystko w częstotliwości co pół sekundy. W dodatku widać jakby cienie poprzednich klatek) Nie jest to jakaś wielka sprawa, w końcu od tego jest funkcja odpalania gier "w trybach zgodności" z poprzednimi wersjami Windows. Problem polega na tym, że właśnie ta opcja (lub coś w niej) jest skopana. Gdy próbuję uruchomić grę w trybie zgodności z Windows 8 (wszakże na tej wersji systemu gra działała normalnie), program odpala się w okienku. Nie takim zresztą tradycyjnym, jak gdyby uruchamiać grę w oknie. Obraz jest na całej wielkości ekranu, tylko, że ma obramowanie, tj. gruby pasek na górze z napisem Skyrim (nie ma przycisków minimalizuj - maksymalizuj - zamknij) oraz cienkie wokół całego ekranu. Wobec niekompatybilności gry z Win 8.1 skupiłem wysiłki na próbach włączenia fullscreena w trybie zgodności z Ósemką. Skróty klawiszowe, modyfikacja plików tekstowych gry, przełączanie się między aplikacjami, kombinowanie z ustawieniami w launcherze gry, wyłączanie i włączanie skalowania ekranu w zakładce "zgodność" - wszystko to na nic. Gra odpala się w ramce. Może napiszę jeszcze do Microsoftu, choć wątpię w pomoc z ich strony. Cokolwiek ich nie spytać to odsyłają na forum pomocowe, gdzie użytkownicy sami radzą sobie z problemami. Jest też mod który usuwa ramkę z trybu okienkowego, ale z tego co sprawdzałem nie jest znowu łatwą sprawą żeby tryb okienkowy rozciągnąć do rozdzielczości 1366x768. Ludzie twierdzą, że takie problemy z kompatybilnością występują także z Oblivionem i nowymi Falloutami. Nie chcę już tego sprawdzać, bo nie mam ochoty się denerwować. Fallouty to jedne z moich ulubionych gier i nie chcę myśleć, że aby w nie zagrać, będę musiał instalować stare wersje Windowsów... Tak czy inaczej, gdyby ktoś miał pomysły to słucham (znaczy czytam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto zapamietac i nie brac 8.1 i co 10 na to ;)?
A probowales ustawic zgodnosc ktoregos exe z win 7 ?

tutaj jest cos podobnego i komus sie udalo przez odchaczenie Disable display scaling on high DPI settings'
http://steamcommunity.com/discussions/forum/1/810938810672282004/?l=polish
Moze tez chodzi o 3d mode, ale nie wiem o co chodzi?
moze juz czytales http://forums.nexusmods.com/index.php?/topic/1024421-windows-81-killed-skyrim-nmm/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 15:33, Sarinew napisał:

Warto zapamietac i nie brac 8.1 (....)


Gram w Skyrima na 8.1 64bit od prawie pół roku, i żadnego problemu z niekompatybilnością gry z tym systemem nie napotkałem, niezależnie od modów, sterowników, programów w tle itp. Jedyny problem jaki mam/miałem, to sporadyczne ucinanie fragmentów dialogów, które jednak nie jest wyłącznie na 8-ce i jest spowodowane dźwiękiem Realteka.

Z gier, które mam teraz na dysku (jakieś 40) tylko jedna sprawia problemy na tym systemie, ale ta gra to była techniczna porażka od dnia premiery. Niekompatybilność Win8 z grami, także tymi starszymi, to w większości przypadków mit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2014 o 15:33, Sarinew napisał:

A probowales ustawic zgodnosc ktoregos exe z win 7 ?


Próbowałem.

Dnia 18.10.2014 o 15:33, Sarinew napisał:

tutaj jest cos podobnego i komus sie udalo przez odchaczenie Disable display scaling
on high DPI settings''


Próbowałem i tego. Próbowałem już chyba wszystkiego, poza moddingiem gry. Nigdy nie modowałem Skyrima i nie wiem czy chce mi się szukać rozwiązania w tym labiryncie, bo po prostu czuję, że problem jest po stronie systemu operacyjnego. I tu należy szukać rozwiązania.

Szkoda, że z tego co sprawdzałem Skyrim nie pójdzie na Steam OS. Mam nadzieję, że twórcy zaczną robić gry wspierane dla innych systemów niż Windows. To pozwoliłoby w końcu pokazać Microsoftowi, że odwrócenie się od graczy na rzecz jakichś niszowych problemów tabletowych nie jest dobrym kierunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 15:45, Minamir napisał:

Z gier, które mam teraz na dysku (jakieś 40) tylko jedna sprawia problemy na tym systemie,
ale ta gra to była techniczna porażka od dnia premiery. Niekompatybilność Win8 z grami,
także tymi starszymi, to w większości przypadków mit.


Gdy trafisz na problem z jakąś grą i zaczniesz przeszukiwać fora, zobaczysz ilu ludziom ten "mit" psuje humory. Mnie z miejsca po updacie do Win 8.1 przestał działać Skyrim. Sprawdziłem też to co piszą ludzie o innych grach Bethesdy. Miałem akurat zainstalowanego Fallouta: New Vegas. Odpaliłem i co? Obraz miga jak w stroboskopie zupełnie jak w przypadku Skyrima. Z tą różnicą, że gdy włączę tryb zgodności ze starszymi wersjami OS, nic się nie zmienia. Wciąż miga. A tak jak pisałem aktualizowałem sterowniki i męczę się z problemem Skyrima od kilku dni, więc próbowałem już naprawdę wielu sposobów. Mimo, że to naprawdę idiotyczne i szalenie niewygodne, zastanawiam się nad formatem dysku i wgraniem na nowo Win 8, bo z tego co widzę Microsoft już rzucił siły na robienie Win 10, zamiast naprawianie gó**a które sprzedali ludziom. Gram głównie w tytuły kilkuletnie i nie mam ochoty się denerwować i za każdym razem przeszukiwać internet pod kątem informacji o kompatybilności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 22:05, Los_Emilos napisał:

Czy są mody poprawiające twarze w Skyrim? Dokładnie chodzi mi o coś dla Elfów Wysokiego
rodu.


Same tekstury, czy wygląd twarzy? Tekstur jest cała masa, i na pewno znajdziesz coś na Nexusie, kwestia gustu i ew. używanych innych modów. Jeśli chodzi o kształt twarzy, to dla elfów jest mod Ethereal Elven Overhaul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś pomysły na ciekawą postać ? Grałem już skrytobójcą (za pierwszym razem). Moje druga postać to mieszanka maga, łucznika, tarczownika i skrytobójcy - cóż, nie mogłem się zdecydować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 18:57, Scyzoryk17 napisał:

Macie jakieś pomysły na ciekawą postać ? Grałem już skrytobójcą (za pierwszym razem).
Moje druga postać to mieszanka maga, łucznika, tarczownika i skrytobójcy - cóż, nie mogłem
się zdecydować :D


Polecam roleplayowanie jako Strażnik Stendarra z modami "Alternate Start" oraz "Vigilant of Stendarr Quests". Buławy + lekkie szaty + magia przemiany i magia przywrócenia. Grało się cieżko ale było miodnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 22:23, Minamir napisał:

Same tekstury, czy wygląd twarzy? Tekstur jest cała masa, i na pewno znajdziesz coś na
Nexusie, kwestia gustu i ew. używanych innych modów. Jeśli chodzi o kształt twarzy, to
dla elfów jest mod Ethereal Elven Overhaul.


Chodzi mi o twarze. Lepszych tektur i tak nie uciągnie moja maszyna (GPU: GF9600GT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 18:57, Scyzoryk17 napisał:

Macie jakieś pomysły na ciekawą postać ? Grałem już skrytobójcą (za pierwszym razem).
Moje druga postać to mieszanka maga, łucznika, tarczownika i skrytobójcy - cóż, nie mogłem
się zdecydować :D


Jak dla mnie to grałeś praktycznie wszystkich co jest do wyboru. Na moje oko to pozostaje czysty build magiem (przy okazji nie raz się wkurzysz, jak żałośnie słaba jest magia zniszczenia na masterze i legendary :D) oraz czysty build oparty na 2handed. Ale to drugie raczej się szybko znudzi, bo zbyt monotonne.

Ew rzuć okiem na playlistę u tego kolesia, dość kreatywna osoba, jeśli idzie o tworzenie roleplayowych buildów, bo w zasadzie taki styl grania Ci pozostaje, o ile też nie uznasz tego za zbyt jednostajne na dłuższą metę.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLt4dvC3zSbYDetu9ssTQ7oNn5AhqoprEa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny problem. Mianowicie po wykonania zadania Bez słów dla Gildii Złodziei po pewnym czasie tracę wzrok. Nie ważne co bym zrobił bohater i tak ślepnie, co uniemożliwia totalnie grę. Ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2014 o 09:50, K_ard napisał:

Mam ogromny problem. Mianowicie po wykonania zadania Bez słów dla Gildii Złodziei po
pewnym czasie tracę wzrok. Nie ważne co bym zrobił bohater i tak ślepnie, co uniemożliwia
totalnie grę. Ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić?


Co to znaczy ślepnie? W pewnym momencie w tym queście dostajesz w czapkę i tracisz przytomność, miałeś to już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quest ukończyłem i dostałem następny. Po prostu jak idę to po chwili jest tak jakby błysk, następnie obraz stopniowo się ściemnia aż robi się czarny. Postacią mogę chodzić, walczyć, rozmawiać, podróżować za pomocą mapy itp. Mogę wszystko tyle że nic nie widzę. W aktywnych efektach nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę, gra jakimś cudem nie zaliczyła w misji etapu oznaczonego jako 40 i 45. Nie ma też sposobu, aby go zaliczyć. Zatem nie ma sposobu na rozwiązanie tego problemu.

Jako że jest to kolejny, bardzo irytujący bug stwierdziłem, że nie ma sensu dalej grać i Skyrim wyleciał z dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2014 o 11:44, K_ard napisał:

Znalazłem przyczynę, gra jakimś cudem nie zaliczyła w misji etapu oznaczonego jako 40
i 45. Nie ma też sposobu, aby go zaliczyć. Zatem nie ma sposobu na rozwiązanie tego problemu.

Jako że jest to kolejny, bardzo irytujący bug stwierdziłem, że nie ma sensu dalej grać
i Skyrim wyleciał z dysku.


Zawsze są mody i nieoficjalne patche które usprawnią ci grę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dziwne, nie spotkałem się z czymś takim. Szkoda wyrzucać taką fajną grę przez bugi, zawsze możesz spróbować patchy. Niestety tesy były zabugowane, ja się godzę, że to cena jaką płacę za tak rozbudowaną grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie poza dokończeniem zadań dla Gildii Złodziei został mi tylko główny wątek :D Gildię złodziei odpuszczę, ale do głównego wątku wrócę, ale kiedyś. Po osiągnięciu 54 poziomu gra robiłą się już nieco nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2014 o 14:30, K_ard napisał:

Ogólnie poza dokończeniem zadań dla Gildii Złodziei został mi tylko główny wątek :D Gildię
złodziei odpuszczę, ale do głównego wątku wrócę, ale kiedyś. Po osiągnięciu 54 poziomu
gra robiłą się już nieco nudna.


Graj na wyższym poziomie trudności, zainstaluj mody. Są mody, które dodają dziesiątki godzin rozgrywki. W skyrimie nie da się nudzić :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować