Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

/.../

3 umiejętności to tyle co nic, więc spokojnie dasz radę. Moje ulubione buildy mają po 5-6 do rozwijania, jak nie więcej :)
Pamiętaj tylko, żeby nie brać wszystkich perków na ślepo, a tylko te przydatne. Jeśli chodzi o płytowe zbroje, to chyba advanced armors (zbroje zaawansowane bodajże).

Zaklinanie jest bardzo fajne i polecam rozwijać- tyle, że może to być trochę męczące, bo robi się to tak:
- łapiesz dusze wrogów przed ich zabiciem rzucając czar soul trap,
- zabijając wroga łapiesz jego duszę i napełniasz kamień dusz, który masz w ekwipunku- wala się toto wszędzie po mapach,
- całą znalezioną biżuterię zaklinasz przed sprzedaniem korzystając z posiadanych kamieni dusz,
- nabijasz kowalstwo robiąc karwasze skórzane (hide bracers) i przed sprzedaniem zaklinasz każdą parę.

W ten sposób rośnie Ci przywoływanie, zaklinanie i kowalstwo, to taki mój mały patent. Zaklinanie warto brać, bo można sobie pozaklinać ekwipunek według własnego widzimisię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 16:48, Tyler_D napisał:

Dzięki, więc mogę spokojnie sobie wybierać te moje umiejętności wybrane bez żadnych obaw.
Ale jeszcze o coś zapytam bo zapomniałem wcześniej - jakie kowalstwo muszę poznać by
móc wykuwać płytowe zbroje?

Płytowe zbroje będziesz mógł wykuwać po odblokowaniu jednej z umiejętności z lewej strony drzewka kowalstwa- co stanowi wyjątek, bo umiejętności z lewej strony odnoszą się tylko do lekkiego pancerza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przydzielanie perków w drzewkach umiejętności to ciekaw jestem, czy inwestujecie więcej punktów w ten pierwszy perk, który często ma 5 poziomów (z każdym robimy coś o 20% lepiej), czy wybieracie go tylko raz, by odblokować dalsze gałęzie? Sam niekiedy mam wrażenie, że ten perk jest bardziej przydatny ze względów czysto praktycznych niż następne po nim, ale trochę szkoda mi ładować w niego dużo punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ten perk jest przydatny i przeważnie opłaca się maksować, ale nie zawsze. Np. w bloku można sobie go darować po zrobieniu pierwszego poziomu (zależy ile procentowo przyrasta co perk).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem. Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem Skyrima z DLC i przy zaczynaniu gry od razu chciałem zaznaczyć żeby wszystkie 3 DLC były aktywne. Niestety nie działa mi opcja " data files" w launcherze i nie wiem jak z tym problemem sobie poradzić. Szukałem rozwiązania i znalazłem żeby wstawić " bEnableFileSelection=1" pod {launcher} w pliku SkyrimPrefs.ini, ale niestety już miałem to zrobione i dalej pozostał problem na który nie mam rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będąc na samym początku gry to raczej ciężko sprawdzić ale to moje kolejne podejście i pamiętam że poprzednio razo musiałem je uruchomić ręcznie właśnie poprzez data files a teraz ta opcja nie działa więć sądze że raczej nie. Ponadto chciałbym sobie tym razem " sprezentować " jakieś mody a je chyba do gry wrzuca się w taki sam sposób czy się mylę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dlc działają domyślnie. Sprawdzałem klikając PPM i "wyświetl dostępne DLC" i wszystko było zaznaczone. Mody dodajesz przez steam workshop. Chyba, że jest jakaś wersja Skyrima, o której nie wiem, która chodzi poza Steamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko przez steam workshop bo sa tez dwie inne opcje.
NMM i manualne wrzucanie modów [dla bardziej zaawansowanych którzy kumają jak powinien u nich wyglądać load order i jak poprawnie dany mod manualnie wrzucić w folder skyrima]

Osobiście u siebie wrzucam mody manualnie [taki nawyk z czasów morrowinda, przesiedziałem tam w społeczności moderskiej ładnych parę lat =P], aczkolwiek NMM to też świetny nexusowski gadżet który imho przebija steam workshop po tysiąckroć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 12:19, Skyrimoborn napisał:

Będąc na samym początku gry to raczej ciężko sprawdzić ale to moje kolejne podejście
i pamiętam że poprzednio razo musiałem je uruchomić ręcznie właśnie poprzez data files
a teraz ta opcja nie działa więć sądze że raczej nie. Ponadto chciałbym sobie tym razem
" sprezentować " jakieś mody a je chyba do gry wrzuca się w taki sam sposób czy się mylę
?


Powiem tak- gdy wrzucasz jakiś mod, on domyślnie jest zahaczony. Wydaje mi się, że również dodatki powinny być domyślnie zahaczone. Także powinno być ok. Nigdy się nie spotkałem z takim problemem, więc nie pomogę, ale podejrzewam, że działają. Pograj trochę i dość szybko powinieneś mieć komunikaty z dodatków, np. strażnicy zaczną gadać, że Dawnguard się odnawia, albo dodatek z Soltsheim się załączy i zostaniesz zaatakowany.

Rick---> Steam cię informuje, że masz zainstalowane i ściągnięte, zahaczanie w data files to osobna sprawa. A steam workshop to jest lipa, korzysta się z nexusa i nmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i pomoc. Zrobię tak jak mówicie pogram trochę a jak się okaże że DLC nie są załączone to pokombinuje trochę i zobaczę co się da jeszcze zrobić. I ostatnie pytanie , będe mógł bez żadnych problemów w razie czego dodać te DLC ( jeśli by nie działały jednak ) i grać w nie postaćią którą stworzyłem wcześniej ( tzn tworzę postać gram powiedzmy 5-10h i ogarniam że jednak nie ma żadnego z tych DLC. Szukam rozwiązania znajduje i zaznaczam te DLC i będą one działały na postaci którą już wcześniej stworzyłem ? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle - jakby ktoś miał ten problem o którym pisałem niedawno to ... rozwiązaniem było to co pisał ktoś z was - trzeba na czas grania wyłączyć xfire. I tylko to, wcale nie trzeba ani resetować kompa ani sprawdzać spójności plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Będziesz mógł spokojnie sobie dodać. Wejdź w steama (steam, biblioteka, prawy klik na skyrim i wybierz zainstalowane dlc), żeby sprawdzić, czy masz zainstalowane. Jak masz zainstalowane, to powinny być domyślnie zahaczone.
Poniżej masz delikatne spoilery jak zaczynają się dlc- jak chcesz mieć pewność, że je masz, to sobie poczytaj, jak nie, to po prostu graj i się okaże samo.

Spoiler

Żeby zacząć Dawnguard powinieneś być na poziomie 10 i wtedy ktoś do Ciebie podejdzie, albo będziesz słyszał gadanie strażników o zakonie.
Żeby zacząć Dragonborn powinieneś mieć quest z rogiem Jurgena (jeden z pierwszych questów głównego wątku) i wtedy możesz poczekać aż zostaniesz zaatakowany przez psychopatów z dodatku, albo możesz sobie na własną rękę iść do Windhelm i tam wsiąść na statek niejakiego Gjalunda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2014 o 17:26, Zebek napisał:

Witam.
Szukam moda na szybka zmianę broni?


To się da zrobić bez modów. Dodajesz przedmiot do ulubionych (klawisz F), podczas gry otwierasz okno ulubionych (klawisz Q), najeżdżasz na broń i wciskasz od 1 do 8. Potem podczas gry wystarczy wcisnąć ten klawisz.

SkyUI poszerza to o możliwość tworzenia całych setów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to pisałem. :P Niestety, ale stare (czyt. jedyne nadające się do użytku) Xfire gryzie się z większością Steamowych gier; dlatego też trzeba wyłączać funkcję "XF w grze".

Co do Skyrim: czy warto - Waszym zdaniem - wstąpić do Gildii Złodziei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2014 o 18:50, Firefly94 napisał:

Co do Skyrim: czy warto - Waszym zdaniem - wstąpić do Gildii Złodziei?

Moim zdaniem warto dla samej zbroi słowika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2014 o 18:50, Firefly94 napisał:

Co do Skyrim: czy warto - Waszym zdaniem - wstąpić do Gildii Złodziei?


Zależy jaką postacią grasz. Ja jeśli stworzę postać np. w stylu szlachetnego wojownika, to nie wstępuje do takich organizacji, bo ich brudne interesy mnie brzydzą ;p Teraz akurat gram postacią skradankowo-złodziejską, więc Gildia Złodziei to póki co taki mój wątek główny (tego ze smokami w ogóle nie ruszałem). Przeszedłem kilka questów i fabuła wydaje się nawet ciekawa. Dodatkowo jeśli masz lepkie ręce do cudzych przedmiotów, to tam będziesz mógł je upłynnić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować