Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

A ja mam takie pytanie odnośnie sytuacji gdy przykładowo ... Chodzę sobie po Skyrimie, znajduję jakieś tam miejsce gdzie są nastawienie do mnie od razu wrogowo - wyrzynam w pień. I po x czasu gadam z kimś kto miał wg wiki zlecić mi zabicie wioski / zabicie konkretnej osoby stamtąd czy tam odzyskanie stuffu. I co wtedy? Wtedy quest się nie załaduje, będzie opcja dialogowa w stylu ''już tam byłem, sprawa załatwiona'' i zaliczenie zadania czy jeszcze inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2014 o 14:41, Tyler_D napisał:

A ja mam takie pytanie odnośnie sytuacji gdy przykładowo ... Chodzę sobie po Skyrimie,
znajduję jakieś tam miejsce gdzie są nastawienie do mnie od razu wrogowo - wyrzynam w
pień. I po x czasu gadam z kimś kto miał wg wiki zlecić mi zabicie wioski / zabicie konkretnej
osoby stamtąd czy tam odzyskanie stuffu. I co wtedy? Wtedy quest się nie załaduje, będzie
opcja dialogowa w stylu ''już tam byłem, sprawa załatwiona'' i zaliczenie zadania czy
jeszcze inaczej?


Zależy, albo pojawi się w tym miejscu wróg do zabicia, albo przedmiot, który miałeś zdobyć już wziąłeś i teraz pytanie czy sprzedałeś czy go masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra nie pozwala sprzedawać przedmiotów z questów. Także, albo "sprawa załatwiona" jak można zrobić z questem golden claw z riverwood. Albo item spawnuje się w momencie wzięcia questa i trzeba tam wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ok. Ja mam za to pytanie - czy te wszystkie dwemerskie śmieci, kubki, pręty, płyty, sztabki twardego dwemerskiego metalu i inne ustrojstwa się do czegoś przydają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2015 o 12:23, Tyler_D napisał:

Dobra, ok. Ja mam za to pytanie - czy te wszystkie dwemerskie śmieci, kubki, pręty, płyty,
sztabki twardego dwemerskiego metalu i inne ustrojstwa się do czegoś przydają?


Raczej nie. Pamiętam jeden quest, gdzie ktoś poprosi Cię o przyniesienie dwarven gyro, ale to jest w dodatku dawnguard.

Jedynie dwarven oil jest składnikiem alchemicznym i ma fajne właściwości, opłaca się zbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy jeśli mam na sobie rękawice od mrocznego bractwa, które zwiększają dwukrotnie obrażenia przy ataku w plecy, a do tego wybrałem perk dający 15x obrażeń przy ataku z zaskoczenia, to łącznie mogę zadać 30x obrażeń, czy te dwa bonusy nie mnożą się ze sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 21:34, Wszystkozajete napisał:

Ciekawi mnie czy jeśli mam na sobie rękawice od mrocznego bractwa, które zwiększają dwukrotnie
obrażenia przy ataku w plecy, a do tego wybrałem perk dający 15x obrażeń przy ataku z
zaskoczenia, to łącznie mogę zadać 30x obrażeń, czy te dwa bonusy nie mnożą się ze sobą?


30x, wszystko się kumuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam okropny bug. Gdy kończę pierwszy quest Farkasa, to wywala mnie z gry. Zna ktoś może na to jakiś sposób :(? Nie mam ochoty 100x raz przeinstalowywać Skyrima (nie z powodu tego błędu, po prostu mam pecha i trafia mi się wiele bugów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otrzaskałem trochę skyrima, zawsze grałem z nieoficjalnymi patchami [tłumaczenia do nich znajdują się w przyklejonym poście na liście naszego czołowego polonizatora lordtorusa, zawsze korzystałem z jego wersji, podobnie z rożnymi modami] i nigdy nie trafiłem na jakiś bug który kompletnie by uniemożliwił rozgrywkę.
Może jednak warto zrobić czystkę z instalacją i przejrzeć mody czy nie konfliktują.

Same questy dla towarzyszy robiłem po kilka razy, bo chyba z 4 podejścia zaliczyłem jako wilkołak, grałem zarówno na modach dla sierściucha jak i bez i nigdy mi się taki błąd nie zdarzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Gra próbuje Ci powiedzieć, że companions są do niczego i wszyscy powinni skończyć w piachu. Nosisz zbroję, umierasz ;]

ps. nieoficjalne patche spróbuj, do ogarnięcia ze skyrimnexus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 17:39, Budo napisał:

Gra próbuje Ci powiedzieć, że companions są do niczego i wszyscy powinni skończyć w piachu.
Nosisz zbroję, umierasz ;]

ps. nieoficjalne patche spróbuj, do ogarnięcia ze skyrimnexus.


Haha, jeśli błędu nie rozwiążę, to będę musiał tę radęwysłuchać :D

Niestety, gram na nieoficjalnych paczach ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij ubrania i zagadaj do Farkasa (nie wiem jakim cudem, ale kiedy Skyrim mówi mi papa i wyrzuca mnie cały czas do pulpitu w tym samym miejscu, to zazwyczaj mi to pomaga).
A jak to nie podziała, to zawsze możesz użyć konsoli. Oczywiście jeżeli grasz na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 23:42, Elminster napisał:

Zdejmij ubrania i zagadaj do Farkasa (nie wiem jakim cudem, ale kiedy Skyrim mówi mi
papa i wyrzuca mnie cały czas do pulpitu w tym samym miejscu, to zazwyczaj mi to pomaga).

Damn, jak Skyrim ujrzy ciało mojej zmodowanej postaci to tym bardziej mnie wywali ;D - wkurzał mnie już brak supportu dla męskich bohaterów, więc gram teraz dziouchą. Dzięki, spróbuję tak właśnie zrobić.

Dnia 10.01.2015 o 23:42, Elminster napisał:

A jak to nie podziała, to zawsze możesz użyć konsoli. Oczywiście jeżeli grasz na PC.

No właśnie zastanawiałem się czy mogę to konsolą załatwić, ale najpierw chciałem spróbować "naturalnie" rozwiązać problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam: po wyzwoleniu jakiekolwiek miasta, będę w stanie robić questy tam się znajdujące, czy może dostanę inne? Albo może jedyną różnicą są strażnicy patrolujący owe miasta? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 18:51, Firefly94 napisał:

Tak się zastanawiam: po wyzwoleniu jakiekolwiek miasta, będę w stanie robić questy tam
się znajdujące, czy może dostanę inne? Albo może jedyną różnicą są strażnicy patrolujący
owe miasta? Z góry dzięki za odpowiedzi.

transfer władzy wiąże się z wygnaniem osoby dotychczas zarządzającej miastem lub spotkaniem jej innego losu i ewentualną zmianą nastawienia do Ciebie- poza tym reszta to tylko zmiana strażników patrolujących miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować