Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2015 o 18:17, Ranveld napisał:

Czy jest jakiś program/sposób, którym mogę wygenerować sobie czytelną listę nazw wgranych
modów (najlepiej tylko tych aktywnych)?


Wrye Bash zrobi to bez problemu, nie wiem jak z innymi menadżerami modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 23:42, Elminster napisał:

Zdejmij ubrania i zagadaj do Farkasa (nie wiem jakim cudem, ale kiedy Skyrim mówi mi
papa i wyrzuca mnie cały czas do pulpitu w tym samym miejscu, to zazwyczaj mi to pomaga).

A jak to nie podziała, to zawsze możesz użyć konsoli. Oczywiście jeżeli grasz na PC.


Wróciłem do Skyrima, przetestowałem obydwa rozwiązania i wywala mnie do pulpitu. To chyba faktycznie znak, żeby dać sobie z tym spokój i olać Companions.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 16:07, Firefly94 napisał:

Reinstalka nie pomaga?

Nie mam na nią sily. Mam TESV tylko w wersji cyfrowej i trwa to za długo, a już ostatnio miałem 3 reinstalacje z powodu wywalania po wciśnięciu MAGIA. Zatem wolę olać Companions

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś mod/ sposób na pogranie w TESV padem, który nie jest od xbox''a? Bez oczywiście usuwania jakichś plików etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 11:37, haderQ napisał:

Sprawdź ten temat - http://forum.pclab.pl/topic/466677-Emulator-Xbox-360-gamepad/ - Ja
z tego korzystałem, bo mam 1 pad od X360 i drugi zwykły, a jak wpada kumpel to gramy
na dwa pady w Fifę czy PES-a i problemów nie ma żadnych.

Szkoda, że link z tego forum/blogu wygasł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Delvin z gildii złodziei nie chce mi dać misji specjalnych mimo iż wykonałem więcej niż 5 zadań w mieście, jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2015 o 14:24, Michu94x napisał:

Delvin z gildii złodziei nie chce mi dać misji specjalnych mimo iż wykonałem więcej niż
5 zadań w mieście, jakieś pomysły ?

Może próbujesz w Riften? Jeśli tak to jedyne miasto bez specjalnej misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ od października mam nowego PC, a co za tym idzie, także świeżo postawiony system, muszę od nowa instalować i, co najgorsze, ponownie modować Skyrima. Niestety, robiłem to ok. rok temu i co nieco mi wyleciało z głowy ....

Najpierw trzeba pobrać ENB z oficjalnej strony, obecnie jest to chyba enbseries_skyrim_v0265
wybieram WrapperVersion i wklejam do katalogu z grą d3d9.dll i enbhost.exe

Potem bierzemy się za wybrany preset, np. K ENB Pure Light Extreme:
wszystkie tekstury wrzucam do Data, to wiem, a co mam wrzucić do głównego folderu z grą z głównego folderu preseta? - Wszystko, czy wybrane pliki?

Kolejna sprawa to NMM: w ubiegłym roku miałem problem, gdy zainstalowałem Skyrima na innej partycji niż systemowa C, a NMM na innej partycji, NMM nie widział gry i musiałem ją przeinstalować. Może bezpieczniej by było zainstalować NMM na tej samej partycji, co grę, ale nie na C?

Przed instalacją nowego systemu skopiowałem sobie całą zawartość NMM na inną partycję, mogę ją po prostu przekleić do nowo zainstalowanego NMM?

Zastanawiam się jeszcze, które mody z Nexusa będą się gryzły z tym konkretnym ENB, ale to już sprawdzę metodą prób i błędów ;)

A może macie na oku jakiś ciekawy preset ENB? Osobiście najbardziej przypadł mi do gustu TV ENB, który nie jest już aktualizowany, lubię taki klimat, atmosferę, różnego rodzaju rozświetlenia, odbicia, flary, itp. oraz czarne pasy u góry i u dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z archiwum z presetem wypakowujesz zwykle wszystko, o ile na stronie moda nie jest zaznaczone inaczej (np. kilka wersji do wyboru).

Być może w NMM nie ustawiłeś folderu gry? W sumie od bardzo dawna nie używałem NMM, teraz to tylko i wyłącznie Wrye Bash.

Co do przeklejania tych samych plików, to pewnie nie byłoby problemów, ale jednak wiele modów pewnie ma już nowe wersje.

Sam ENB od strony technicznej nie powinien z niczym kolidować. Zwykle jednak wyglądają tak jak to wymyślił autor, tylko przy mniej-więcej konkretnej kombinacji modów (np. na pogodę lub oświetlenie).

Ja w tej chwili używam RealVision ENB, wersja B Performance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2015 o 19:11, Minamir napisał:


Ja w tej chwili używam RealVision ENB, wersja B Performance.


A czy ów ENB nie jest Zbyt ciemny w nocy? Pamiętam, że to była moja główna zmora w obcowaniu z ENB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2015 o 19:17, lis_23 napisał:

A czy ów ENB nie jest Zbyt ciemny w nocy? Pamiętam, że to była moja główna zmora w obcowaniu
z ENB.


Jest dość ciemno, ale da się jeszcze nawet smoka ujrzeć w czasie walki. Instalując Climates of Tamriel nie wybierałem żadnego przyciemniania nocy, bo wtedy byłoby już w połączeniu z ENB bardzo ciemno. Nie używam też w Enhanced Lights and FX modułu "Enhancer", który bardzo przyciemnia wnętrza i lochy. Efekt fajny, np na screenach, ale utrudnia "zwykłe" granie.

ENB posiada też sporo możliwości konfiguracji, w tym właśnie wartości tego jak ciemno (czy jasno) jest w danych warunkach. Można to zrobić nawet z poziomu gry, wciskając Shift-Enter, pojawi się okienko z listą edytowalnych wartości, podzieloną na kategorie. Efekt zmiany większości z nich widać od razu, więc można poeksperymentować. Odpowiadały za to chyba wpisy w sekcji Environment, ale które konkretnie to nie pamiętam, jest ich tam bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować