Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

jak nie chcesz uzywasz skse to mozesz sprobowac samo ssme
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/50305/?
rozpakowac 2 pliki do foldera glownego gry i gre uruchamiasz jak zwykle. - (jak ssme dziala to tworzy nowy plik ssme.log) (w opisie jest info, ze czesc antywirusow daje ostrzezenie o wirusie, ale to falszywy alarm)

Sprawdziles czy Realistic Water Two wybierajac samo Legendary z/bez other wysypuje gre?

Spoiler

nie wiem po co ciagne ten temat:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonuję zadanie na wyspie Solstheim. Potrzebuję zebrać cztery kamienie rezonujące Kagrumez. Mam już trzy a w poradniku z gry-online znalazłem info, ze jeden znajduje się w ruinach Fahlbtharz. Jestem tam a kamienia nie widzę. Gdzie on może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 17:34, Sarinew napisał:

Z ktoregos posta sadzilem, ze masz kopie data bez dodatkowych tekstur i modow, ale skoro
nie masz to musialbys [.]


Całość była trochę zbyt skomplikowana - po prostu, skopiowałem ini ( bo weryfikacja plików przywróca oryginalne ) i zrobiłem weryfikację plików. Wkleiłem też zmodyfikowany skyrimini od innego gracza ( z prefs były problemy, więc zostawiłem zmodowany przeze mnie ). Wgrałem kilka modów i jeden rodzaj tekstur ( Tamriel Reoladed HD ) i jest tak, jak było: część tekstur jest świetna, ostra jak brzytwa, część jest rozmyta, a jeszcze część wygląda tak, jak fragment ściany z fotki, którą już wklejałem.
Aha, po włączeniu gry ni e ładują się już mody z Steama ( po weryfikacji plików ). Te mody miałem od początku, gdyż najpierw pobierałem je ze Steama, gdy nie znałem jeszcze Nexusa i one ładują się / pobierają się zawsze, gdy instaluję grę na Steam, bo są z nim związane. Obawiam się, że teraz może być coś nie tak, ale póki co, nie ma wielkich zmian na plus lub na minus.

Dnia 26.03.2015 o 17:34, Sarinew napisał:


Dnia 26.03.2015 o 17:34, Sarinew napisał:

Dawno temu pisalem, ze trzeba to zmierzyc -sprawdz gadzet na pulpicie lub msi afterburner,
ten drugi chyba ma opcje zapisywania logow.


Sprawdziłem, na teksturach o których piszę wyżej, karta zużywa niecałe 3GB VRAM ( 2800 ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2015 o 01:28, lis_23 napisał:

> Z ktoregos posta sadzilem, ze masz kopie data bez dodatkowych tekstur i modow,

Całość była trochę zbyt skomplikowana - [.]


Nie rozumiem, co było skomplikowane? To co robiles "kopiowanie ini i weryfikacja plikow i " czy moja rada?
Bo porada polega na zmianie nazwy jednego foldera i stworzenia nowego pustego o nazwie landscape -jakbyś chcial wrocic do popsutych tekstur podlogi. A jeszcze prosciej to skasuj zawartosc landscape a potem instalowac moda. -Skyrim\Data\Textures\landscape-


Weryfikacja plików przywraca moze ini, ale dolozonych plikow od modow/paczek w DATA nie skasuje, a to one wlasnie robia problem. Wiec najlepiej zmienic nazwe DATA na stare_DATA i wtedy dopiero zrobic weryfikacje plikow. (jak pominac pobieranie podstawowych plikow gry BSA-juz pisalem, ale jak masz dobre lacze i 5-7 gb to nie problem to tylko zmieniasz nazwe DATA) i wtedy dopiero otrzymasz czyste DATA.
a potem zrobic jego kopie i dopiero potem modowac.

Dnia 05.04.2015 o 01:28, lis_23 napisał:

tak, jak fragment ściany z fotki, którą już wklejałem.

sprobuj
Wejdz w folder gry Skyrim\Data\meshes\Architecture\WhiteRun\WRInteriors\WRCastle
i sprawdz czy masz plik WRIntDragonRoomBalcony.nif i go skasuj, a jak go nie masz to tylko napisz, ze go nie masz.

Dnia 05.04.2015 o 01:28, lis_23 napisał:

Aha, po włączeniu gry ni e ładują się już mody z Steama ( po weryfikacji plików ).

By wylaczyc pobieranie modow z steam workshop musisz "zrezygnowac z subskrypcji" danego moda.
Z klienta steama, dajesz na skyrim, masz ekran gry z "graj" ponizej jest "przegladaj warszat" potem
jest po srodku poziomy pasek w nim Przegladaj rozwijasz i wybierasz "obserwowane produkty" i tam masz wszystkie zaznaczone mody i dajesz zrezygnowac z subskrypcji. Ewentualnie zapisz sobie gdzies ich nazwe jakbys chcial ich wersje z nexusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem z Skyrim a dokładnie z dodatkiem hearthfire. Kupiłem już działke na domek wszystko ok ale gdy próbuje przenieść się do tej działki albo podejść do niej to wyrzuca mi grę do pulpitu i tak za każdym razem.

Jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak miales czas bawic sie w reinstalacje gry dla czystego data ?

Dnia 05.04.2015 o 01:28, lis_23 napisał:

Sprawdziłem, na teksturach ( Tamriel Reoladed HD ), karta zużywa niecałe 3GB VRAM ( 2800)


Poniewaz nadal masz problemy z teksturami po uzyciu TR to ten wynik to tekstury TR HD i te wczesniej zainstalowane paczki tekstur obecne w data moim zdaniem.
Bo gra nie patrzy na NMM w przypadku tekstur podmieniajacych podstawowe obiekty w grze, jak widzi odpowiedni plik w data to go wykorzysta, mimo ze jest niedopasowany do reszty plikow to komunikatu o bledzie nie ma i tylko jest "blad" w wyswietlaniu graficzny.
Jak skasowanie zawartosc Landscape w DATA lub WRIntDragonRoomBalcony.nif poprawi wyglad w grze to bedzie bardziej zrozumialy przyklad.
Nie bede zaskoczony jak w DATA/landscape bedzie wiecej plikow niz w odpowiednim katalogu w archiwum TR HD pobieranym z nexusa.

Wspomajagace programy to fajne narzedzie, ale cos sie popsuje i nie masz pojecia to albo korzystasz z dzialajacej kopii albo reinstalujesz wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiś mod podobny do "Helgen Reborn"? Interesowałoby mnie jakaś odbudowa wioski/zamku czy też zbudowanie czegoś od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę główny wątek gry. Czy po skończeniu głównego wątku gra kończy się całkowicie czy mogę jeszcze przechodzić różne zadania poboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Ambasadę Thalmoru i w ogóle zadanie List Żelazny. Spotkałem się z Delphine w Rzecznej Puszczy i ona nie ma reszty mojego ekwipunku. Gdzie go schowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczna Puszcza -> Karczma ->

Spoiler

ukryty pokój do którego wejście jest za szafą.

Zresztą jeżeli pamięć mnie nie myli, w tych takich drobnych zadaniach powinieneś mieć wpis związany z odbiorem swojego ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś sposób, by gra korzystała z mocniejszej karty graficznej? W tej chwili gra widzi jedynie zintegrowaną kartę a dedykowanej niestety nie. Obie karty są z rodziny ATI ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na steam Skyrima w wersji Ang, bez polskiego języka. Czy kupując wersje legendarna w wersji polskiej i dodając grę do biblioteki na tym koncie Steam, Skyrim zaktualizuje mi się ze wszystkimi dodatkami i będzie język polski? Doda nowa grę ze względu na inne wersje językowe czy nie będzie chciał jej dodać? Wolałbym jednak pograć na wersji polskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2015 o 15:48, Przemkoj napisał:

Skyrim zaktualizuje
mi się ze wszystkimi dodatkami i będzie język polski


Tak, do angielskiej wersji doda dlce oraz jezyk polski. Tak wyczytalem kiedys na jakims forum.
Problemow z odrzuceniem gry-nowego klucza- nie powinno byc.

Patrzac na obecne promocje to srednio cenowe znizki sa, bo bywalo w okolicach ~35 plus minus 5 zlotych, że 45 czy 60 to drozej niz kiedys bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować