Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Powiem szczerze, że raczej nigdy nie miałem do czynienia z tego typu grami. Zastanawiam się nad kupnem skyrima legendary edition za 10 euro i mam pytanie, czy taka czysta instalacja starczy do dobrej zabawy i przyjemnego grania? Czy później będę musiał jednak kombinować z instalacją różnych modów łatek itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak najbardziej tak. Sam przegrałem w Skyrima ponad 100 godzin i dobrze się bawiłem, choć nie instalowałem żadnych nieoficjalnych pierdółek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 12:20, Nightdew napisał:

Powiem szczerze, że raczej nigdy nie miałem do czynienia z tego typu grami. Zastanawiam
się nad kupnem skyrima legendary edition za 10 euro i mam pytanie, czy taka czysta instalacja
starczy do dobrej zabawy i przyjemnego grania? Czy później będę musiał jednak kombinować
z instalacją różnych modów łatek itd?

To Skyrim. Za 10 Euro to prawie tyle co nic. Gra ma o dziwo już 4 lata. Malkontenci od grafiki którym zawsze mało nawet na ultra mówią że gra w dniu premiery była brzydka itp itd. Powstało sporo modów poprawiających grafikę ostro wręcz rasujących ją. Chociażby ten może zrobić piorunujące wrażenie
https://www.youtube.com/watch?v=OCU862nVpJ0 Nie ciupałem na nim ale kiedyś to zrobię ;]
Teraz tak. Nie nastawiaj się na bóg wie co. To nie jest nie wiadomo jak skomplikowana gra i nie powala jak takie Wiedźmin więc jeśli ograłeś wiesławy na w skoroś i dalej po nim są ochy i achy to grając w Skyrima mogło by co nieco zachwytu nie być tyle. To fajna luźna gierka która zrobiła spory kasowy sukces. Na bank będziesz miał frajdę z ubijania smoków :P
Widoki też robią wrażenie jak i eksploracja. Ale nic nie odda tego jak prawdziwe latanie po lasach gdy śniegu mamy po kostki ;]
Po mojemu to nie powinieneś się zawieść. Jak za taką cenę to na bank się nie zawiedziesz. A jak dobrze pójdzie do jeszcze wsiąkniesz na 100 może 150 godzin ;>. Zależy jakim typem gracza jesteś i jak podatny jesteś na to i owo w grach. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 12:20, Nightdew napisał:

czy taka czysta instalacja starczy do dobrej zabawy i przyjemnego grania?

Wystarczy. Na wersji bez modów można się bardzo przyjemnie bawić. Zawartości jest na tyle dużo, że nie ma co się martwić o nudę.

Dnia 21.11.2015 o 12:20, Nightdew napisał:

Czy później będę musiał jednak kombinować z instalacją różnych modów łatek itd?

Instalacja modów nie jest znowu jakoś specjalnie trudna. Zazwyczaj ogranicza się do wlkejenia plików do określonego folderu. Jeżeli nie chce Ci się robić tego, to można też zainstalować "Nexus Mod Manager". Dużo modów do Skyrima leży właśnie tam. Dzięki temu po kliknięciu na odpowiedni przycisk, wybrany mod automatycznie Ci się pobiera i instaluje.
Skyrim ma też swój własny workshop na Steamie. Działa na podobnej zasadzie, tylko nie potrzebujesz żadnego zewnętrznego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2015 o 12:39, Braveheart napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=OCU862nVpJ0 Nie ciupałem na nim ale kiedyś to zrobię


Aż mi się nie chce wierzyć w taką grafę, na dodatek mod z początku 2013 roku :D Pewnie mój nowy komp by spokojnie uciągnął, ale jak w opisie zobaczyłem listę modów zalecanych razem z nim to już jednak pewnie będę wolał grać na czystej wersji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 13:45, Nightdew napisał:

Aż mi się nie chce wierzyć w taką grafę, na dodatek mod z początku 2013 roku :D Pewnie
mój nowy komp by spokojnie uciągnął, ale jak w opisie zobaczyłem listę modów zalecanych
razem z nim to już jednak pewnie będę wolał grać na czystej wersji :)

;] Więc miałbyś co podziwiać. Ja się kiedyś jakoś na to zepnę i ogarnę te wszystkie mody. Gra na tych modach wygląda jakby miała zupełnie inny silnik ale wymienić się tego jak w aucie nie da więc poszedł ostry Tuning na zasadzie Monster Garage i z 300 koni mechanicznych zrobili 700 :P
Ale wiesz. Zaraz jakoś po premierze wyszedł jakiś tekstur pack... prosty do ogarnięcia poprawiający to i owo :)
Nawet post podpięty z tym był i udało mi się go znaleźć.
Łap:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21344&pid=6232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grałem w skyrima podczas premiery, przeszedłem i odinstalowałem. dzisiaj po latach dokupiłem wszystkie DLC i postanowiłem jeszcze raz zagrać. niestety już na początku niemiła niespodzianka - wygląda na to, że NPCowi brakuje dialogu dzięki któremu mógłbym kontynuować główny wątek (screen). pogadałem z nią o wszystkim o czym się dałi i wg questa nadal mam z nią pogadać. to jakiś znany bug? da się go naprawić czy muszę od nowa zaczynać grę? Wiem że to 15 min gry, ale jak już na początku mam coś takiego to się odechciewa grać w ogóle..

2015120110181115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skorygowałem przypięty post w związku z tym, ze nieoficjalne patche przeszły metamorfozę z trzech oddzielnych pluginów w jeden zbiorczy. Stare poprawki nie są i nie będą już wspierane, zastąpił je jeden nieoficjalny patch edycji legendarnej ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wcześniej nie bawiłem się modami, stąd może nieco głupie będzie moje pytanie. Zainstalowałem następujące modyfikacje:
- Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch
- Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch - Spolszczenie
- SKSE
- SkyUI
- Dance of Death
- Enhanced Blood
Jeszcze nie uruchamiałem gry, ale mam jedno pytanko, a mianowicie po instalacji SKSE (przez steam) w bibliotece Steam pojawiło się to jako osobna pozycja (kliknięcie odpala launcher Skyrima). Mam teraz uruchamiać grę przez ten SKSE, czy przez normalny skrót do Skyrima, a może nie ma to znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2016 o 23:10, Damlon napisał:

- SkyUI

jak skyui nie bedzie dzialac lub dawac bledy z skse to chyba po tym poznasz, z tego co czytam nastapil progres i skse startuje automatycznie jak masz wlaczone w steamie overlay. ale w praktyce to nie wiem,
(ciekawe czy czekales na odpowiedz czy sprawdziles sam :) ? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta nowa edycja "której nikt nie potrzebuje, bo są mody" co ma być dana za darmo posiadaczom starej - wiadomo już, co trzeba spełnić by dostać taka edycje na steamie? Ma być podobno 64-bitowa, więc moim zdaniem będzie wydajniejsza nawet na starych kompach (kto dziś ma 32-bitowy procesor?) i mieć ulepszone efekty, to pytam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2016 o 09:52, Boguslav4 napisał:

Ta nowa edycja "której nikt nie potrzebuje, bo są mody" co ma być dana za darmo posiadaczom
starej - wiadomo już, co trzeba spełnić by dostać taka edycje na steamie? Ma być podobno
64-bitowa, więc moim zdaniem będzie wydajniejsza nawet na starych kompach (kto dziś ma
32-bitowy procesor?) i mieć ulepszone efekty, to pytam. :D


Z tego co słyszałem, to trzeba mieć już podstawową grę ze wszystkimi dodatkami albo Legendary Edition ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2016 o 10:55, Isildur napisał:

A wiecie może czy ta odnowiona edycja będzie posiadała Polską wersję językową?


Nic o tym nie słyszałem, ale mam nadzieję ;) Chętnie bym do Skyrima po jakichś dwóch latach wrócił :D Pamiętam, że w Czerwcu 2014 przechodziłem Dragonborna i od tego czasu Skyrima nie zainstalowałem. Pewnie w tej chwili gra po zmodowaniu wygląda o niebo lepiej niż na początku, a na nowych kartach graficznych by to już jakoś chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podumałem sobie nad kwestia "czy odnowiona edycja będzie posiadała Polską wersję językową? " i do czasu premiery dopoki nie zobacze potwierdzenia od Beth czy Cenegi to mam watpliowosci, bo skyrim na poczatku nie mozna bylo kupic w sklepie steama, a prawa do polskiego spolszczenia pewnie naleza do Cenegi, no chyba, ze nastapila jakas zmiana na rzecz Beth o ktorej zwykli nabywcy sie nie dowiedza.
Jedyne pocieszenie/ albo marchewke zamiast kija?/ widze, ze Beth wykorzystala przy skyrim zbiorcze wydanie/legendary edition sprzedawanie w pakietach(nowosc na steamie), ktory polega na uzupelnieniu kompletu, a nie jak bylo wczesniej kupno calego zestawu niezaleznie od tego co posiadasz, bo taki komplety byl po 10 euro przy ~66% znizce, ale moga chciec na tym zagrac i nie dac takiej znizki tylko 50%. nie wiem tez jak to licza i nawet jakby bylo 66% znizka to czy bedzie duzy bonus za posiadanie podstawki czy maly typu 1 euro, bo za podstawke gry zycza sobie ostatnio 3,75 euro w sklepie steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, ma ktoś jakąś wiedzę, czy Special Edition ma podobny błąd z silnikiem, że fizyka gry wariuje gdy gra przekracza 60 fps? W podstawce było to dość irytujące, a włączanie vsynca lub ograniczanie klatek innymi sposobami powodowało ogromny imput lag. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2016 o 19:07, WeziWoo napisał:

fizyka gry wariuje gdy gra przekracza 60 fps? W podstawce było to dość irytujące, a włączanie



Nie wiem czy to tworcy juz usuneli czy trzeba uzywac fixa i czy on na 100% działa, mozna znalezc taka informacje
possible_fix_for_physics_glitches_on_highfps

There''s an INI setting that can change the rate of physics calculation that may fix the framerate bug. I don''t have a 120hz+ screen to test on but it works for other things, increasing this number to 1 causes physics actions to happen at 1fps so it logically follows that entering the number 1/desired framerate will cause Skyrim physics to happen at that framerate.
I believe this might work because setting this number to 1 or so causes similar issues that people with high FPS monitors experience, such as things flying around the room, bodies not falling properly, being killed from stepping on a potion, etc.
In Skyrim.ini add this line under
[HAVOK]
fMaxTime=0.0333 is for 30fps
fMaxTime=0.0166 is for 60fps
fMaxTime=0.0111 is for 90fps
fMaxTime=0.0083 is for 120fps
fMaxTime=0.0069 is for 144fps
That line determines how much time is allowed for the game to calculate physics actions, so if you change that time (in milliseconds) to the amount of time it takes to complete a frame, it should change the physics to the same framerate.


pamietac trzeba, zeby edytowac plik gry SE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam kilka pytań do ludzi którzy już grają w tą nową wersję skyrim''a na PC. Od jakichś 2-3 miesięcy miałem tą małą ochotę na ponowną zabawę z Skyrim''em ale gdy została zapowiedziana ta nowa wersja, w dodatku za darmo dla PC''towców posiadających normalną wersję to pomyślałem że poczekam. Ale po premierze usłyszałem kilka złych rzeczy na jej temat, dlatego wolę zapytać zanim cokolwiek zrobię. A więc, problemy z save''ami mnie nie martwią bo i tak od nowa bym zaczynał, słyszałem że jakoś dźwięku jest słabsza [ale podobno już nad tym pracują], kilka osób mówi że nowsza edycja mimo zapowiedzi jest brzydsza od starszej na największych ustawieniach, jak jest z modami bo to właściwie dla mnie najważniejszy aspekt [nie wyobrażam sobie grania bez]. Wszystkie mody muszą zostać "przerobione" na nowszą wersję żeby działały czy tylko niektóre z nich? Stabilność gry różni się jakoś między wersjami?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, żyje ktoś jeszcze na tym forum? :D Mam pytanie o remastera Skyrima, czy jak mam Antologię TES to powinien mi się ściągnąć ten Remaster na steamie? Na chwilę obecną nic mi się nie sciąga, więc mam rozumieć, że Antologia TES się nie liczy? Nie to, że jakoś specjalnie muszę mieć tego Remastera, ale chciałbym widzieć. Antologia kupiona i dodana do biblioteki w 2013 jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2016 o 19:17, DarkDawn92 napisał:

Witam, żyje ktoś jeszcze na tym forum? :D Mam pytanie o remastera Skyrima, czy jak mam
Antologię TES to powinien mi się ściągnąć ten Remaster na steamie?


Skyrim Special Edition powinien automatycznie pojawić się na koncie jako osobna gra, o ile Skyrim oraz jego 3 DLC były aktywowane na koncie przed 28 października tego roku. Tak więc samo nic się nie ściągnie, to osobna gra. Jeśli mimo posiadania Skyrima z 3 DLC od dłuższego czasu nie masz SE na koncie (sprawdź dla pewności listę gier) to może skontaktuj się z supportem Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować