Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Kupiłem sobie Skyrima Legendary Edition, normalnie pierwszy DVD włożyłem do napędu, coś tam komputer pomarudził i... i nic. Musiałem jednak przeczytać instrukcję, a tam drobnym drukiem wypisane, że podany kod, to nie jest ten kod aktywacyjny, że najpierw trzeba wejść na stronę www.nobox.pl, tam podać swój adres mailowy, wpisać (dopiero!), ten kod podany na ostatniej stronie instrukcji i mailem podadzą ten właściwy. Dopiero wtedy wszystko zadziałało, ale to zbieranie adresów mailowych mogliby sobie darować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi przypomnieć, co trzeba przekleić z głównego ENB do gry?

Dawno tego nie robiłem, a chodzi konkretnie o ENBSeries v0.310 for TES Skyrim SE - na necie znalazłem, że chodzi o:

d3d9.dll

enbhost.exe

ale ta nowa wersja ENB Series nie posiada tych plików, jest tylko d3d11.dll.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, lis_23 napisał:

a ENB Series nie posiada tych plików, jest tylko d3d11.dll.

nie wiem jak to szukales, ale info na necie mowi, ze w przypadku skyrim SE to

skopiowac d3d11.dll i d3dcompiler_46e.dll do foldera glownego gry, gdy reszte plikow (folder enbseries i takie tam) bedziesz mial z jakies presetu enb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sobie sam znalazłem ;)

Mam też taki problem, że nowa wersja NMM nie pobiera mi modów - muszę pobrać mod ręcznie, otworzyć go za pomocą NMM i go uruchomić.

Mało tego, w przypadku takiego "Wiedźmina 3" NMM nie widzi nawet zainstalowanej gry ... W10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Wiesz może, w jakiej kolejności uruchamiać to na Nexusie?:

http://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/2347/?

 

Niestety, nie wszystko wygląda tak, jak powinno, a i podczas uruchamiania wychodzą jakieś błędy i nie pamiętam, czy mam dawać żeby zastąpić wszystko, czy nie. Ostatni raz modowaniem Skyrima bawiłem się z półtorej roku temu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w skrocie W tym przypadku Klikaj na nadpisz wszystko ; a skoro masz bledy to musisz powtorzyc wklejanie tekstur

Czy w miedzy czasie probowales tez innego zestawu czy tylko tego z linka?

------------dluzej-- i inaczej napisane-------

Z pobieraniem modow przez NMM to nie mam pojecia.

Tak, pamietam ze probowales, glownie ja pisalem na twoje posty:P

Obecnie paczka  Skyrim 2017 Textures nie  jest zgodna z   Mesh Parallax i  Terrain Parallax  

W tym przypadku Klikaj na nadpisz wszystko, do tej pory rozpakowales tekstury z zestawu z podanego linka czy  w miedzy czasie probowales tez innego zestawu ? Samodzielnie rozpakowujesz moda/zipa i sam wkopiujesz do data czy uzywasz jakiegos programu do lepszej kontroli nad modami?

(Instrukcje instalowania  Skyrim 2017 Textures  jest w podz-akladce forums, kilka ikon na prawo od zakladki files - jest po angielsku, ale tutaj sprowadza sie do  wkopiuj wklej w wlasciwy folder).

----------------

Poniewaz NMM ma opcje "wirtualnego foldera z modami " co daje lepsze kontrole nad instalacja modow oraz pozwoli na instalacje modow bez robienia balaganu w folderze DATA-co mozliwe,ze bylo przyczyna problemow poprzednim razem.

 W NMM taki wirtualny folder musi byc na tej samej partycji, co gra)

Nie uzywam NMM i nie wiem czy  mozesz wskazac rozpakowany folder by program sam sobie wkopiowal w odpowiednie miejsce, ale jak jest takie cos to tej opcji uzywaj.

----------------------------------------------------

Poniewaz mozesz samodzielnie rozpakowac mody , ale przed kazdym wklejeniem plikow musisz sobie zrobic kopie foldera DATA od modow przed jego modyfikacja. poniewaz jak wkleisz moda przez zwykle kopiuj wklej to ciezko cofnac zmiany, ze trzeba miec kopie do przywrocenia. 
 

Edytowano przez Sarinew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja moduję teraz Skyrim SE i nie mam tego zbyt wiele, z tekstur tylko te paczki 2017.  Mam też CFL ENB Cinematic Film Looks + Tamriel Reloaded HD.

Żeby mieć znowu do wyboru podmianę muszę usunąć te mody i ponownie pobrać je do NMM, gdyż jak je teraz normalnie wyłączę i ponownie uruchomię przez Nexusa to już nie mam nic do wyboru. Dziwne, co się z tym NMM dzieje, że nie można pobierać bezpośrednio poprzez niego ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, lis_23 napisał:

 Tamriel Reloaded HD.

NMM moze zajrzyj do ustawien moze czegos brakuje albo zostalo zresetowane do domyslnej opcji w czasie aktualizacji albo go reinstaluj. 
inna rzecz do sprawdzenia https://www.reddit.com/r/skyrimmods/comments/5o4aaq/found_a_fix_for_a_certain_problem_when/?st=iylv1v15&sh=2190d62b
problem lezal w ustawieniach przegladarki; 
Mozesz tez uruchomic NMM z prawami administratora.


Pobrales  Tamriel Reloaded HD czy wersje do skyrim SE o nazwie Tamriel Reloaded HD SE ? link http://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/6372/?
Nie wiem czy wersja do starego skyrima pasuje do SE, ale nawet gdy pobrales wersje do SE to zwyczajne kopiuj-wklej moze byc nie skuteczne, jesli chesz miec  TamrieR HD l i tekstury 2017 RAZEM, bo modyfikuja te same pliki(nie wszystkie wiadomo)
Zreszta do TamrielR HD SE jest jeszcze fix do pobrania osobno. ( a opisie jest tez o modyfikacji w INI zeby miec lepsza trawe)

nie wszystko wygląda tak, jak powinno-  Znaczy sie po zainstalowaniu ktoregos moda/paczki tekstur gdy miales juz cos innego zainstalowane? 
podczas uruchamiania wychodzą jakieś błędy - Widac te bledy? tresc bledow moze sie przydac.  albo moze sa zapisane w jakims "logu" w folderze gry.(nie wiem czy to komunikaty od ENB czy czegos innego)

Edytowano przez Sarinew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować