Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Przykład GTA jak najbardziej zachęca do polonizacji. Niestety, kupując tą serię czuję się trochę przez producenta oszukany, bo już z góry wiem, że nie wszystko zrozumiem. Akcent murzyński lub, co gorsza, jamajski są dla mnie całkowicie nie do przetrawienia. U nas się uczy angielskiego brytyjskiego, który jest dużo bardziej zrozumiały. Ze szkockim mam już olbrzymie problemy :D poza tym mieszkam w Polsce i oczekuję, że za ponad 100 zł dostanę KOMPLETNĄ czyli zrozumiałą dla mnie, Polaka, wersję.
Podam Ci przykład Wrexa z Mass Effecta, który w polskiej wersji jest po prostu genialny. Polskie przekleństwa są najlepsze :D
A już argument, że brak znajomości języka obcego to efekt zaniedbań jest poniżej pasa. Najczęściej twierdzą tak osoby, które lubią i mają łatwość w uczeniu się języków. I dla nich to nie jest żaden problem. Może niektórzy zwyczajnie starają się rozwijać swoje talenty, zamiast w tym czasie uczyć się ciężko języka, który i tak od razu zapomną. Nie wystarczy potrafić mówić w obcym języku, trzeba też mieć co powiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 13:31, pawbuk napisał:

Akcent murzyński lub, co gorsza, jamajski są dla mnie całkowicie nie do przetrawienia.
U nas się uczy angielskiego brytyjskiego, który jest dużo bardziej zrozumiały. Ze szkockim
mam już olbrzymie problemy :D poza tym mieszkam w Polsce i oczekuję, że za ponad 100
zł dostanę KOMPLETNĄ czyli zrozumiałą dla mnie, Polaka, wersję.


Ja z kolei na odwrot, uwielbiam sluchac jak ludzie roznych nacji mowia po angielsku. Jamajczykow sie swietnie slucha, np. tego spectera ze Starcrafta 2. W wiekszosc gier gram w oryginalnych językach, bo zazwyczaj wersje oryginalne sa lepiej zrobione. Nie po to tworcy zatrudniaja ludzi z akcentem pasujacym do postaci w grze, zebym potem mial sluchac jak ktos nieudolnie stara sie podlozyc glos. Jest oczywiscie kilka chlubnych wyjatkow, jak Baldur''s Gate, ktory jest duzo lepszy od wersji angielskiej i jest to jedna z lepszych polonizacji w ogole.

W Skyrima tez gram po angielsku, z przyjemnoscia slucham kwestii wypowiadanych tak jak mozna by sie spodziewac po nordach. Co do wersji polskiej, to nie mam watpliwosci, ze aktorzy tacy jak Fraczewski czy Talar dadza sobie dobrze rade, ale co z pozostalymi glosami?

Generalnie rzecz biorac, dobrze, ze jest mozliwosc wyboru jezyka. Kazdy gra jak chce i wszyscy sa zadowoleni. Wszystki gry powinny byc tak wydawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja gram po polsku w każdy tytł, który daje mi taką możliwość - czy to ME1,2, Assassins Creed, DA: O, Rage, PoP, Crysis 2, etc.
nie muszę się wtedy skupiać na czytaniu literek i mogę po prostu grać
a jeżeli chodzi o błędy w tłumaczeniu, czy tłumaczenie pozbawione smaczków - tłumaczenie kinowe też może owe błędy i nieścisłości zawierać a mało kto moze sobie pozwolic na grę w wersję czysto angielską wersję gry, poza strzelankami, ale nawet takie gry są polonozowane całkowicie, np. Batrtlefield BC2, Battlefield 3, Resistance 3, Killzone 3 - a jak można zrobić dobry dubbing pokazuje Sony Polska: God of War III czy Uncharted 2 i 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 13:58, Noirr napisał:

Generalnie rzecz biorac, dobrze, ze jest mozliwosc wyboru jezyka. Kazdy gra jak chce
i wszyscy sa zadowoleni. Wszystki gry powinny byc tak wydawane.

To.
Akurat udostępnienie pełen angielskiej wersji językowej razem z polską lokalizacją jest jedyną rzeczą, którą Cenega zrobiła dobrze w przypadku Skyrim. Każdy sobie sam dokona wyboru, który preferuje i nikt nie powinien nikomu narzucać tej "jedynej słusznej" opcji.

Ale zablokowania gry na Steam i tak Cenedze nie wybaczę... Cały czas się głowię co będzie z dodatkami i DLC i w jaki sposób je niby zakupimy. Pewnie podczas gdy reszta Europy będzie je miała tanio na Steam, Cenega będzie sprzedawać cholernie drogie edycje pudełkowe.

"Kupujcie u nas albo wcale".

Tja, jestem monotematyczny, ale takiej zagrywki akurat wydawcy nie wybaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem podczas wykonywania questa od kręgu w Jorrvarsk,

Spoiler

tych wilkołaków, polegającego na zabiciu wiedźm

. W kwaterach leżą 3 trupy(Athis, Njada i Torvar), co wydaje mi się być bugiem. Ja na pewno ich nie zabiłem, każdy leży martwy przy swoim łóżku, macie może pojęcie dlaczego, nie wygląda żeby to miało być związane z fabułą, nikt tam raczej nie napadał czy coś takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 13:31, pawbuk napisał:

Przykład GTA jak najbardziej zachęca do polonizacji. Niestety, kupując tą serię czuję
się trochę przez producenta oszukany, bo już z góry wiem, że nie wszystko zrozumiem.
Akcent murzyński lub, co gorsza, jamajski są dla mnie całkowicie nie do przetrawienia.

Akurat jamajski jest naprawdę łatwy, siedząc w Birnigham w Anglii poznałem od cholery Jamajców, i jeśli ogarniesz podstawy ich ''bełkotu'' to się dogadasz. Do tego naprawdę zajebiści ludzie, gorzej jeśli mieszkasz we Francji (W moim przypadku Strasbourg przez dłuższy czas) to wtedy masz przerąbane, jamajski akcent + francuski język to naprawdę straszna mieszanka, uwierz. ;)

A polonizację trawię tylko wtedy gdy jest na poziomie Uncharted 2/3 na PS3, albo inFamous 2. To jest przyjemność z grania, jeśli mam grać w Fallouta po polsku (Cenędza spieprzyła totalnie wersję na PS3) to szlag mnie trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty masz to szczęście, że poznajesz język poprzez mówienie nim. W tym, między innymi, jamajski akcent, który dla mnie jest całkowicie niezrozumiały. Za to uwielbiam akcent rosyjski :D
Osobną kwestią jest, że gry w Polsce powinny wychodzić właśnie w naszym rodzimym języku tak, jak to się dzieje z filmami i z książkami. To, że grasz, czytasz czy oglądasz po angielsku czy np. niemiecku to Twój własny wybór, ale osoby słabiej sobie radzące z językami obcymi nie powinny być do tego zmuszane. Dla nich nie ma znaczenia, że w wersji angielskiej będzie wszystko lepiej brzmiało, chcą po prostu cokolwiek zrozumieć.
Poza tym nadal nauka języków to bardzo droga rzecz, na wyjazdy zagraniczne czy konwersacje też stać nielicznych. Daleko nam jeszcze do ideału jakimi są państwa skandynawskie, gdzie prawie każdy jest dwujęzyczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 14:59, pawbuk napisał:

Poza tym nadal nauka języków to bardzo droga rzecz, na wyjazdy zagraniczne czy konwersacje
też stać nielicznych. Daleko nam jeszcze do ideału jakimi są państwa skandynawskie, gdzie
prawie każdy jest dwujęzyczny :D

Bzdura. Można spokojnie za darmo się uczyć, choćby tylko zdobywając jakichś zagranicznych znajomych i rozmawiając z nimi przez Skype''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam problem: Gdzie znajdę klucz do miejsca przedstawionego na screenie?
Czyżbym gdzieś go przeoczył? ;/

20111118151013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 15:06, Hubi_Koshi napisał:

Bzdura. Można spokojnie za darmo się uczyć, choćby tylko zdobywając jakichś zagranicznych
znajomych i rozmawiając z nimi przez Skype''a.

Jakby zdobycie zagranicznych znajomych było łatwe. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 15:13, Kadaj napisał:

Jakby zdobycie zagranicznych znajomych było łatwe. ;p

Wchodzisz na forum o swoim hobby, zaczynasz rozmawiać z ludźmi i już. Co za problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 15:10, Isildur napisał:

Witajcie mam problem: Gdzie znajdę klucz do miejsca przedstawionego na screenie?
Czyżbym gdzieś go przeoczył? ;/


Spoiler

Musisz zapisac sie do szkoly magow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 15:19, Noirr napisał:

Spoiler

Musisz zapisac sie do szkoly magow.



A myślałem, że tego questa szybko wykonam, no nic trudno, trzeba go odłożyć na później.
Dzięki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze pytanie odnosnie gildii zlodziei

Spoiler

Zrobilem tego questa na zebranie haraczu od 3osob i zostalem oficjalnie przyjety do gildii. Ale nie dostalem zadnej informacji gdzie mozna nagrode za swoja glowe anulowac. Jest w ogole taka opcja?


A i gdzie w ogole sprawdzic mozna jaka nagroda jest za mnie wyznaczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nagrody są wyświetlane w menu w general stats, ale nie wiem, czy akurat jest opcja aktualnej nagrody. Przy próbie aresztowania przez strażnika jest opcja przekupienia go, jak należysz do złodziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 15:18, Hubi_Koshi napisał:

> Jakby zdobycie zagranicznych znajomych było łatwe. ;p
Wchodzisz na forum o swoim hobby, zaczynasz rozmawiać z ludźmi i już. Co za problem?

Trzeba znać język? ;) Jak ma rozmawiać ktoś kto w ogóle go nie zna? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 15:31, RakuPL napisał:

Trzeba znać język? ;) Jak ma rozmawiać ktoś kto w ogóle go nie zna? ;)

Niech się go nauczy. Jedynym sposobem na nauke języka jest jego używanie. Ja podałem jeden ze sposobów, od was zależy czy się ruszycie i coś z tym zrobicie.
No nic, z mojej strony koniec offtopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować