Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Pomóżcie. Którymi przyciskami zmieniacie kamerę i skradacie się na padzie w Skyrim?? Próbowałem wsystkich przycisków i nie mogę. Chciałem przestawić ustawienia domyślne(chyba LS i RS) na krzyżaka i nie działa, ponieważ jest już zajęty... Które to są przyciski, albo kombinacje? Przypadkowo zmieniłem kamerę i włączyłem skradanie, kiedy z zaskoczenia zaatakowały mnie wilki, ale musiałem wrócić do poprzednich ustawień poprzez klawiaturę. Nie wiem, co ja wtedy wcisnąłem, to było pod wpływem emocji xd Pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Liczna NIC nie znaczy. Są 16-latkowie, którzy mogą grać we wszystko i nie zrobi to na nich wrażenia. Są 25-latkowie, którzy po GTA będą chcieli sprawdzić jak to by wyglądało w świecie realnym lub mieliby myśli samobójcze. Wszystko zależy od psychiki, oznaczenia PEGI są tylko oznaczeniami.

Co do brutalności - są finishery pozwalające z bliska oglądać odcinaną mieczem głowę oraz takie, które pokazują zabójstwo bronią włożoną w korpus. Prócz tego co najmniej dwie sceny ścinania głowy toporem katowskim (egzekucje). Jest o wiele brutalniej niż w Oblivionie. "Brzydkich słów" nie ma, ale 16-latek i tak już wszystkie zna, chyba że był trzymany w piwnicy przez całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 17:17, Johnny512 napisał:


Myślę, że mógłby nie ma brutalnych, erotycznych itp. Scen. Wg. mnie gra powinna być dozwolona od 16 roku przez PEGI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 17:02, Pietro87 napisał:

A tak z innej beczki - jak wam Skyrim chodzi ?
Tzn krótka odpowiedź typu : mam taki komp [proc+grafika+ilość ramu+wersja dx/system]
i chodzi tak i tak [ilość klatek itp]

Myślę, że warto dodać jeszcze rozdzielczość w jakiej się gra. Niedawno przesiadłem się z 1600x900 na 1920x1080 i naprawdę komputer ma dużo więcej roboty. Zaraz zaczynam przygodę ze Skyrimem to później napiszę jak mi działa. A co do Batmana... Na Skyrima praktyczne nie czekałem. Wiedziałem, że premiera się zbliża, ale nigdy fanem tej serii nie byłem. Jednak gdy dowiedziałem się, że premiera AC jest przesunięta to zacząłem oglądać filmiki, czytać o tym następcy Obliviona i... tak się napaliłem, że kupiłem grę. Nie wiem czy jest sens kupować za tydzień Arkham City bo wiem, że Skyrim zapewni mi rozgrywkę na grubo ponad sto godzin. A ja nie lubię mieć zbyt wielu fajnych gier naraz bo na żadnej nie mogę się odpowiednio skupić. ;) Najwyżej kupie Batmana i odstawię na półeczkę.

PS A jaką klasyfikację PEGI dostał w Polsce Skyrim? Idąc dziś do sklepu nastawiałem się na 18+ bo taki wiek widniał na stronie internetowej sklepu, a okazało się, że jest od 15 lat. Za to na wersjach konsolowych chyba jest znaczek 18+, ale głowy nie dam. Musiał bym jutro sprawdzić bo może mnie pamięć zawodzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 17:32, Pariah napisał:

Ostatni, największy, nie dało się pocztą wysłać (max 100MB na o2 i aż 25 MB na gmail''u;))

Dnia 19.11.2011 o 17:32, Pariah napisał:

Pozdrawiam

Wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 18:39, arczi11skyrim napisał:

jak dodawac te punkty w umiejętnościach co trzeba i na co nacisnąć?

TAB > Avansuj(lub Umiejętności) > I tam sobie rozporządzasz punkciki. Każda umiejętność jest opisana. Należy tylko czytać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 18:14, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

> Jemu chodzi o pada, a nie klawiaturę...
O ile dobrze pamietam musisz wcisnac ktoras z galek pada


Kiedy ja gram na gałkach. Tzn. Jedną się poruszam, a drugą obracam kamerą. Mogę włączyć na krzyżaka, ale o ile mnie pamięc nie myli to i tak na gałkach nie am skradania. Poza tym trochę dziwne byłoby przymuszanie gracza do przestawiania ustawień, kiedy gra na gałki jest ustawiona domyślnie.

W każdym bądź razie dzięki za odpisanie.

Nadal czekam na pomoc najlepiej kogoś, kto gra na padzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale nie mogę kupić domku w mieście. Mam 19 poziom i sporo questów wykonałem głównych jak i pobocznych, miastu się przysłużyłem a będąc u tego Jarla(bodajże) w mieście Towarzyszy nie miałem opcji dialogowej by zakupić domek. WTF? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie ważne. Krzysiek pomógł. Nie sądziłem, że chodzi o dosłowne wciśnięcie gałki xd Wgl, nie wiedziałem, że jest taka możliwość... To wgl bezpieczne, na pewno się nie złamią od takiego wciskania? xd

W każdym bądź razie dzięki, przynajmniej już mogę brać się za Gildię Złodzieji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że mogę użyć tylko pierwszego, początkowego Krzyku? Reszta jest wyszarzona, mimo że zdobyłem już trzy nowe Krzyki i wchłonąłem kilka dusz smoków. Do Siwobrodych dopiero się wybieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe to podawanie na ile godzin starcza gra jest guzik warte. W wideomateriale gram.pl redaktor mówił, że sam główny wątek zajął mu ponad 20 h. To jakim cudem przeszedłem wszystkie gildie (poza gildią magów) i wątek główny w 27? Wszystko zależy od tempa i wprawy, z jaką się gra. Nie korzystałem z żadnych solucji i niczego innego, przechodziłem grę standardowym tempem, po raz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować