Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Przykro mi to stwierdzić (bo jestem fanem sagi o wiedźminie), ale pomijając kwestię bugów, to jednak Skyrim jest w mojej opinii chyba nieco lepszą grą, a z pewnością jeśli chodzi o możliwości eksploracji każdego zakątka świata (Próbował się ktoś wspinać na szczyty gór? Niezły ubaw :)). Chyba wolę jednak bardziej sandboxowe RPG :) (pewnie mi to zostało od M&M6,7,8 chociaż tam przejście między prowincjami było, znaczy loadingi ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2011 o 02:12, Gosu napisał:


Risen? Po zrobieniu zadan danej frakcji nie bylo co robic juz w tej grze.


Ale przeciwników było sporo

Dnia 20.11.2011 o 02:12, Gosu napisał:

Two Worlds? Tak masa walki, szkoda ze bezsensownej, czulem sie jak byl gral w Hack''n''Slash.


Mi się akurat podobał

Dnia 20.11.2011 o 02:12, Gosu napisał:

Wiedzmin? No z tak malym swiatem dziwne zeby byl jeszcze pusty.
Gorhic 3, no jasne pelno tego bylo szkoda ze wszystko identyczne.
A Dragon Age to zupelnie inny rodzaj rpg jak dla mnie.

Poza tym gdzie widziales kilkaset lokacji w tych grach? w czym one niby mialy wiecej
od Skyrima? W skyrimie wrogowie sa rozmieszczeni z sensem, co maja za kazdym rogiem
sie kryc? To nie Two Worlds gdzie caly swiat jest zly i przeciwko tobie.


Nigdzie nie pisałem, ze tamte gry mają kilkaset lokacji - po prostu prawda jest taka, że gra z otwartym światem jest tak rozciągnięta, iż traci na intensywności i z czasem po preostu nudzi gracza, mimo wszystko, jednak mały Wiedźmin 2 nadrabia intensywnością i spójnością rozgrywki - oczywiście, seria TES może szczycić się wolnością, tym ze gracz może robic co chce, tyle że ja nie należe do graczy, ktorych kręci kupno domu, branie ślubu, praca w kopalnii, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiem, że właśnie "stuknęło" mi 50 godzin w Skyrimie i nadal jestem zafascynowany!
W końcu otrzymałem Crpg o jakim marzyłem: Pełna swoboda wykonywanych działań, sensowna (dla mnie) ilość przeciwników ( też nie lubię światów gdzie nie opłaca się nawet broni chować, bo za każdym drzewem stado goblinów się czai) Doskonale się bawię, nawet nic nie robiąc ;) W pierwszy dzień (czasu gry) byłem tak przytłoczony wielkością świata, że "bałem" się opuścić Riverwood i cały dzień spędziłem podziwiając widoczki zza bezpiecznych murów i rąbiąc drewno... i wiecie co, wcale mnie to nie nudziło :) Wieczorem sprzedałem moją krwawicę najadłem się i nachlałem w karczmie, wyspałem w wynajętym pokoju i dnia następnego ruszyłem w świat przeżywać przygody. Przygody jakże odmienne od głównego wątku który nie jest nam narzucany: a to mapę skarbów znalazłem i ukrytej skrzyni poszukuję, a to na polowaniu wyskoczy coś gorszego od sarny, a to kupca na trakcie można skroić (intimidate) Bawię się naprawdę wyśmienicie, a gdy czuję lekkie znużenie "nic nie robieniem" to wykonuję jakiegoś questa pobocznego. Oczywiście na każdy quest wykonany po drodze zbieram 3 - 4 nowe i końca nie widać ;) Podoba mnie się to. Prawdę mówiąc tak dobrze nie bawiłem się w "życie w innym świecie" od czasów Gothica pierwszego i drugiego, gdzie na porządku dziennym były wyjścia na polowania dla skór i mięsa, powrót do obozu, pieczenie mięska handel i konwersacja i spanie do rana: "kolejny dzień i znów to samo..." hehehe.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co ;)
wygląda na to, że źle. wrzucasz do głownego folderu data, nie do textures. Ew jak dalej nie widać różnicy, zaznaczasz w launchrze w opcji "data files" okienko load loose files.
<może wyskoczyć info o nadpisaniu jakiegoś pliku, ale tym bym się nie martwił, chodzi raczej o cały folder o takiej samej nazwie, a nie plikach w środku więc raczej niczego nie nadpisze. Najlepiej przeciągnij folder data do głównego katalogu z grą i potwierdź nadpisanie jeśli nie będziesz pewny gdzie to wkleić >
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 02:36, Pariah napisał:

[...] Prawdę mówiąc tak dobrze
nie bawiłem się w "życie w innym świecie" od czasów Gothica pierwszego i drugiego, gdzie
na porządku dziennym były wyjścia na polowania dla skór i mięsa, powrót do obozu, pieczenie
mięska handel i konwersacja i spanie do rana: "kolejny dzień i znów to samo..." hehehe.
Pozdrawiam

O właśnie też odniosłem takie wrażenie, że poszli nieco mocniej z dodatkowymi czynnościami w stronę Gothica 1/2...
Cóż, też spędziłem sporo czasu w Rzecznej Puszczy, ale w warsztacie kowalskim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 02:52, RakuPL napisał:

O właśnie też odniosłem takie wrażenie, że poszli nieco mocniej z dodatkowymi czynnościami
w stronę Gothica 1/2...
Cóż, też spędziłem sporo czasu w Rzecznej Puszczy, ale w warsztacie kowalskim ;)


Dokładnie, też z wielkim żalem (jako fan Gothica) muszę stwierdzić, że tutaj bardziej mi się to podoba, o ile w Gothicu niesamowitą atmosferę stwarzało mi wykuwanie przez całą noc oręża by rano upchnąć je u kupca, czy kopanie po zadku Wrzoda, to tutaj muszę jeszcze wykopać rudę, przetopić na sztabki a potem przekuć w broń/pancerz/ biżuterię, który mogę dodatkowo ulepszać... Nieprawdopodobnie to wszystko rozwinęli. Nigdy fanem TES''ów nie byłem (w szczególności Lolbliviona) ale w przypadku Skyrima muszę przyznać, że od lat żadna gra mnie na tyle godzin nie przykuła i dalej trzyma przed monitorem :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 02:47, Pariah napisał:

nie ma za co ;)
wygląda na to, że źle. wrzucasz do głownego folderu data, nie do textures.


Tylko że każdy z tych modów ma w sobie folder textures, więc jeżeli będę je wrzucał do Data, to jeden folder textures będzie zamieniał poprzedni i tak w kółko ...

Ew jak dalej

Dnia 20.11.2011 o 02:47, Pariah napisał:

nie widać różnicy, zaznaczasz w launchrze w opcji "data files" okienko load loose files.
<może wyskoczyć info o nadpisaniu jakiegoś pliku, ale tym bym się nie martwił, chodzi
raczej o cały folder o takiej samej nazwie, a nie plikach w środku więc raczej niczego
nie nadpisze. Najlepiej przeciągnij folder data do głównego katalogu z grą i potwierdź
nadpisanie jeśli nie będziesz pewny gdzie to wkleić >
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

inaczej... (właśnie się przyjrzałem tym modom) te info o nadpisaniu to raczej chodzi o ingerencję w folder tekstures. Nic nie nadpisze bo w środku nie ma dwóch plików o takiej samej nazwie by jeden zastąpił drugim. Po prostu je doda i będzie ich więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mody które zmieniają tekstury nie powinny z się z sobą gryźć dopóki nie zmieniają tych samych tekstur i pliki tekstur nie posiadają takich samych nazw.
Jak napisał Pariach, może, a nawet powinno wystąpić nadpisanie starych/oryginalnych folderów/tekstur z gry.

Odnośne moda zmieniającego tekstury drzew,
możesz zmienić tylko jedną teksturę dla kory drzew (mod Pine Bark Textures v0dot4) i jedną dla koloru drzew (mod Vurts Real Pine textures v0dot4). Mod wstawiasz tak by folder Data w folderze Skyrim się nadpisał, lub wstawiasz po prostu folder textures do folderu data, i robisz tak dla każdego moda zmieniającego tekstury.

Było by łatwiej gdybyś czytał pliki Readme w modach i nie ma wymówki, że nie zna się angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz dobrze, powinno działać
Edit: wróć, źle :)
Edit: te foldery 2048x2048 i 40cośx 40 coś to źle. Wybierasz jeden ( z odpowiadającym Ci rozmiarem tekstur) w środku masz folder data, wklej go do głównego katalogu gry i nadpisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 03:30, Pariah napisał:

teraz dobrze, powinno działać
Edit: wróć, źle :)
Edit: te foldery 2048x2048 i 40cośx 40 coś to źle. Wybierasz jeden ( z odpowiadającym
Ci rozmiarem tekstur) w środku masz folder data, wklej go do głównego katalogu gry i
nadpisz.


A może wystarczy po prostu usunąć jeden z nich z Data / ten z niższym numerem /?
wkleić do głównego katalogu z grą, czyli nie do Data?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety to nie podziała ;)
wchodzisz (kolejno) 4096x4096>data> textures (wycinasz je - cały folder nie tylko pliki ze środka) i wklejasz do folderu data (gdzie już masz tekstures z innego moda) potwierdzasz nadpisanie i powinno śmigać wszystko :D
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 03:45, Pariah napisał:

niestety to nie podziała ;)
wchodzisz (kolejno) 4096x4096>data> textures (wycinasz je - cały folder nie tylko
pliki ze środka) i wklejasz do folderu data (gdzie już masz tekstures z innego moda)
potwierdzasz nadpisanie i powinno śmigać wszystko :D
Pozdrawiam


To już w dzień się pobawię
na razie, tekstury chyba zaskoczyły, choć screeny tego nie oddają:

20111120040029

20111120040040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie odkryłem (wiem,wiem, pewnie nic twórczego) jak się pozbyć uciążliwego bug''a/glitcha gdy kości smoka na M zwalają nam się na głowę i (jak w moim przypadku) zawalają wejście do Whiterun
- zapisujemy grę np quicksave (f5) na wszelki wypadek
- włączamy konsolę (~)
- staramy się nacelować na łeb smoka i wciskamy LPM aż pojawi się kod przedmiotu (smoka)
-wpisujemy w konsole disable (enter) i szkielet znika.
UWAGA: Jak źle nacelujemy to może zniknąć inny element otoczenia jak brama, ziemia itd. (dlatego zapisujemy przed "operacją"

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa z tymi smokami. Są nieprzewidywalne. Okazuje się, że nie zawsze atakują. Wczoraj wyszedłem sobie z Grani żeby pozbierać składniki na okolicznych łąkach i nadleciał smok. Co ciekawe nie zaatakował mimo, że straż szyła do niego z łuków a ja z lodowych kolców. Widać było, że smok odniósł lekkie obrażenia, ale nie atakował. Krążył nad ziemią i ryczał. Tak jakby rozpoznawał teren. Po paru minutach odleciał w góry. Świetnie to wyglądało. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 09:17, ScaredOfGhosts napisał:

Czy po ucieczce

Spoiler

z więzienia razem z Renegatami

odzyskam mój stuff?


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować