Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2011 o 12:20, Dandelion1 napisał:

1. Gdzie znajdę trenera Zaklinania?

Winterhold, Akademia Magii gość pilnujący bramy do niej (miasto znajduje się daleko na północnym wschodzie)

Dnia 20.11.2011 o 12:20, Dandelion1 napisał:

2. Zaklęcia idzie gdzieś kupić czy muszę je wyciągać z magicznych przedmiotów?

Jeśli chodzi ci o enchamentmeny czyli zaklęcia montowane w przedmioty to musisz je z nich wyciągać, ale zaklęcia których sam używasz, te które rzucasz "z ręki" można kupić np. u nadwornego magika Jarla w pierwszym większym mieście, albo właśnie w Winterhold.

Dnia 20.11.2011 o 12:20, Dandelion1 napisał:

3. Wie ktoś gdzie jest jakie zaklęcie które zwiększa dmg broni jednoręcznych?

Huh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Ja bym za Chiny nie przeszedł :P Wątku głównego tak szybko. W oficjalnym wywiadzie szef powiedział, że gra będzie starczać na ok. 300 godzin rozrywki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 12:20, Dandelion1 napisał:

3. Wie ktoś gdzie jest jakie zaklęcie które zwiększa dmg broni jednoręcznych?


Na potrzeby entchantingu można je wyciągnąć z niektórych przedmiotów. Na potrzeby magii, przypuszczam i tylko przypuszczam, iż będzie do kupienia u trenera restoration (np. w Wintehold), ale dopiero po osiągnięciu wyższego lvl w restoration.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 12:27, Flurry napisał:

Ja bym za Chiny nie przeszedł :P Wątku głównego tak szybko. W oficjalnym wywiadzie szef
powiedział, że gra będzie starczać na ok. 300 godzin rozrywki. :D

Normalna gra a Speedrun to dwie różne rzeczy, ja widziałem raz filmik pokazujący jak ukończyć Morrowinda w parę/naście minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 12:20, Dandelion1 napisał:

1. Gdzie znajdę trenera Zaklinania?
2. Zaklęcia idzie gdzieś kupić czy muszę je wyciągać z magicznych przedmiotów?
3. Wie ktoś gdzie jest jakie zaklęcie które zwiększa dmg broni jednoręcznych?

1. nie wiem
2. tylko z przedmiotów
3. dmg zwiększysz dodając dmg typu lód energia czy ogień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 10:48, Pepperdwf napisał:

nie hypujcie juz tak tej gry. jest dobra, ale nie genialna. Mi do złudzenia przypomina
"fallouta new vegas", w nowym swiecie. Nawet niektore modele sa identyczne (np. "zniszczona
ksiazka")


Z FNY SKyrim ma niewiele wspólnego, co najwyżej zbliżony silnik, miejscowo mechanika, z teksturkami faktycznie, część jest podobna. Nie zmienia to faktu, iż w moim zdaniem, FNY wyprzedza w wielu aspektach SKyrima o lata świetlne (np. interakcje z frakcjami, nieliniowość i swoboda fabularna, dialogi, ogółem lepsze zagospodarowanie skilli [typu speech, barter, itd - relewantne w Skryimie, przede wszystkim speech działają na bliżej nieokreślonych zasadach i w zasadzie mają niewielkie znaczenie {używa ktoś ekstensywnie retoryki? bo chyba nawet nie ma takiej możliwości}], klimat, konstrukcja postaci, itd. są głębsze w FNY [zestawiając FNY z falloutem, a SKyrima z TES], tryb hardcore, itd). Gdyby obydwie gry wyszły w tym samym roku miałbym problem ze stwierdzeniem co lepsze.

Póki co FNY przeszedłem 2 razy, rozgrywka w zasadzie, za wyjątkiem początku, była inna i dobrze się bawiłem przy tym, a do SKyrima brak mi jeszcze dystansu.

>w moim osobistym rankingu zwycięża wiedźmin 2. jest intensywniejszy i ciekawszy. co z tego że skyrim jest >większy skoro podczas podróży z punktu a do b nie ma zwyczajnie co robić?

Dla mnie wiedźmin 2 nie ma startu do Skyrima. Krótki, liniowy, okrojony do bólu. Miło się grało, parę fajnych scenek, klimacik momentalnie wyczuwalny, ale co z tego? Lokacje małe, mi najbardziej do gustu przypadła ta z aktu 3 (tylko czemu taki on krótki? jakieś 1,5h mi zabrał łącznie z epilogiem), walka czysto zręcznościowa, z grubsza to kombinacja uników, 2 znaków i nawalania z miecza. Dla mnie wiedźmin 2 miał potencjał, ale został zmarnowany, a w grę zagrałem tylko, bo nie było nic ciekawszego w czerwcu, słowem: poprawna gra crpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 12:42, Hartus napisał:

Ponawiam ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21344&pid=3036) bo nie wiem czy warto
się trudzić w odkrywanie świata czy i tak do każdej ciekawej lokacji doprowadzą mnie
questy. :P


Tych zadań jest tak dużo, że na pewno wiele lokacji zwiedzisz właśnie na polecenie innych osób, ale nie wydaje mi się, że wszystkie. Ja tam zwiedzam świat samemu i świetnie się bawię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 12:42, Hartus napisał:

Ponawiam ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21344&pid=3036) bo nie wiem czy warto
się trudzić w odkrywanie świata czy i tak do każdej ciekawej lokacji doprowadzą mnie
questy. :P


Są lokacje związane z questami no-journal. Np. wczoraj jak grałem, natknąłem się na jaskinię/grobowiec, pod którym koczowała pewna szlachcianka i argonian-mag. Questa żadnego, ale jak z nimi pogadałem to wspólnie poszliśmy wyczyścić lokację, parę przedmiotów (w sam raz dla mojego towarzysza), jeden ciekawszy przeciwnik i zwrot akcji. Podejrzewam, że znajdzie się wiecej tego typu miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 12:58, Flurry napisał:

Wypas :D w paręnaście minut :D To dopiero musi być rozrywka ;p

A po co ludzie biegają na czas zamiast sobie spokojnie truchtem biegnąć? Tu chodzi o wyzwanie, o wykorzystanie wiedzy na temat gry i dziur w niej, a także mechaniki. Speedrun rządzi się zupełnie innymi zasadami niż normalne granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Może niedługo opublikują zawody w tym stylu, fajnie by było ... Człowiek przechodzi grę kilka naście dni a ten se w 20 minutek jak nie mniej :D hehe No wiadome, że nie wypełniając wszystkich misji , odkrywając całego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram 15 godzin a jeszcze nie zacząłem porządnie wątku głównego do nikogo nie dołączyłem, tylko poboczne questy i jedt super -najpierw zwiedzam świat Skyrim - na tym polega dobry rpg anie w 15 min skonczyc gre -glupota i nie do wiary.. ze w tak krotkim czasie moza zakonczyc gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 13:03, arczi11skyrim napisał:

E jak zwiększyć swoją kondycje żeby mozna nosić większy pakunek przy sobie ?

Przy awansie lub poprzez rożne przedmoioty magiczne ktore zdobywasz albo sam wykonujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 13:02, Flurry napisał:

Może niedługo opublikują zawody w tym stylu, fajnie by było ... Człowiek przechodzi grę
kilka naście dni a ten se w 20 minutek jak nie mniej :D hehe No wiadome, że nie wypełniając
wszystkich misji , odkrywając całego świata.

Zauważ że człowiek który przechodzi tą grę w te kilka minut musi mieć OGROMNĄ wiedzę, musi znać dokładnie grę, jej mechanikę i dziury w nią wbudowaną, znać niemal na pamięć i odruch gdzie są przeciwnicy, jakich przedmiotów będzie potrzebował, gdzie je zdobyć jak i kiedy wykorzystać. By wykonać speedruna trzeba najpierw poznać dogłębnie grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mam trochę podobne zdanie
Skyrim poprawia trochę błędów Obliviona ale to nadal jest Oblivion 2.0 - żadnej rewolucji tylko drobna kosmetyka

świat jest duży i może się podobać ( choc nie ze względu na grafikę lecz na jej styl, klimat ) ale jest tak samo nudny jak ten w Oblivionie, osadzenie historii w świecie ala Nordyckim to strzał w dziesiątkę ale wadą serii TES zawsze była jednolitość, akcja gry toczy się zawsze w jednej prowincji świata, przez co gra popada w monotonność.
Walka jest tu lepsza niż w Oblivionie, są wykończenia, jest lepsza animacja ale walka nadal jest drewniana, sztywna, nie daje satysfakcji ( nie używałem jeszcze magii ) choć plus daję za smocze okrzyki.
O questach wiele nie powiem, pobocznych wykonałem niewiele, zwykle prztpadkowo, główny wątek jest ok ale odnoszę wrażenie, że jest podobny do tego z Obliviona:

Spoiler

tam zamykalismy wrota, tutaj pokonujemy smoki.



Oprawa graficzna stoi na średnim poziomie, nie ma tu wielkiego skoku jakościowego pomiędzy Skyrim a Oblivionem, tekstury są brzydkie, teren w oddali pusty, otoczenie doczytuje się w locie, Skyrim nie ma co startować w tej kwestii do Wiedźmina 2 a nawet, co juz widać po filmikach z produkcji, do Risena 2
ja rozumiem, że to gra ze sporym, otwartym światem ale po prostu odnoszę wrażenie, że twórcy po prostu staneli w miejscu i kopiują stare rozwiązania lekko je modyfikując zamiast dokonywać zmian - i tyczy to się nie tylko grafiki ale i całej konstrukcji gry.

Zapytacie zapewne, skoro jest tak żle to dlaczego gram?

po pierwsze, to jest RPG fantasy, czyli mój ulubiony gatunek
po drugie, to jeden z nielicznych RPGów fantasy w którego mozna grać z widokiem z pierwszej osoby ( chyba tylko Gothic 3 dawał podobną możliwość )
po za tym, jest tu rozwój postqaci, eksploracja świata i mimo wszystko, walka choć słabsza niż w większości gier tego typu.

Skyrim to solidna produkcja a mody z pewnością wydłużą jej żywotnośc i umilą obcowanie z nią, ale z pewnością nie jest to gra roku czy też RPG roku - jak dla mnie, ten tytuł przysługuje Deus Ex HR - Skyrim nie ma z nim szans.
Drugie miejsce zajmuje Wiedźmin 2, który bije Skyrim w kwestii fabuły, interakcji z otoczeniem, dialogów, oprawy wizualnej.
Potem są jeszcze tytuły nie będące grami RPG, czyli Batman AC czy nawet Rage, plus Uncharted 3 na PS3 i dopiero gdzieś tutaj na mojej prywatnej liście tegorocznych gier jest TESV.

Tak więc, mamy do czynienia z solidną grą, ale nie ma tu żadnego zaskoczenia, żadnej nowości, żadnej rewolucji, jest ewolucja i sprzedaż tego samego w nowym ( świetnym ) klimacie i w nowej ( trochę starej ) oprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 13:06, lis_23 napisał:

świat jest duży i może się podobać ( choc nie ze względu na grafikę lecz na jej styl,
klimat ) ale jest tak samo nudny jak ten w Oblivionie,

Nie zgadam sie , co znaczy nudny podaj przykład innego rpg który byłby bardziej ciekawy?

Dnia 20.11.2011 o 13:06, lis_23 napisał:

O questach wiele nie powiem, pobocznych wykonałem niewiele

Błąd właśnie w tych questach ponocznych widać różnorodność lokacji i wątków - dlatego gra nie jest nudna.

Dnia 20.11.2011 o 13:06, lis_23 napisał:


Oprawa graficzna stoi na średnim poziomie, nie ma tu wielkiego skoku jakościowego pomiędzy
Skyrim a Oblivionem, tekstury są brzydkie, teren w oddali pusty,

Znów się nie zgadzam - u mnie wyswietla monitor 24 cale w rozdzielczosci 1680x1050 16:10 na full ustawieniach - jest super chociaż musze przyznać - Wiedzmin2 faktycznie byla lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mogę zrobić z rudą żelaza?
Do ostrzenia i wykuwania potrzebne są sztabki różnych metali, paski skóry itp i jakoś nie widzę zastosowania dla rud które wydobywam w podziemiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 13:16, KrzychW napisał:

Co mogę zrobić z rudą żelaza?


Przetop ją w piecu na sztabki. Masz taki np. w Białej Grani, w warsztacie przy Amazonce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować