Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Ja wydobyłem wszystko co można było w orkowej kopalni, ale ebonu nie udało mi się zebrać tyle, żeby wykuć zbroję, tarczę miecz i łuk, więc trochę sztabek musiałem dokupić. No i oczywiście jeszcze wszystko ulepszałem, co też dodatkowych 7 sztabek pochłania :) a co do smoczego pancerza potraktowałem go tak samo jak Ty - faza przejściowa do daedrycznej zbroi :D w sumie wykułem chyba 3 smocze zbroje, bo nie było co zrobić z pozostałościami smoków - jedną trzymam w kufrze, drugą na manekinie w domku, a trzecią nosi mój kompan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie zadań pobocznych Towarzyszy. Zostałem Heroldem i wypełniam zadania poboczne, które zleca mi Aela, a mianowicie "eksterminacja". Ukończyłem już chyba z 10 zadań, a ona ciągle mi znajduje nowe. Czy to tak będzie bez końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2011 o 23:19, Neo_85 napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie zadań pobocznych Towarzyszy. Zostałem Heroldem i wypełniam
zadania poboczne, które zleca mi Aela, a mianowicie "eksterminacja". Ukończyłem już chyba
z 10 zadań, a ona ciągle mi znajduje nowe. Czy to tak będzie bez końca?


Przypuszczam że tak, te questy generują się automatycznie, inni towarzysze też mają dla ciebie zadania które tak samo będą się mnożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu nurtuje mnie to w jaki sposób naliczana jest retoryka, a mianowicie kupno/sprzedaż towarów. Czy poziom zwiększa się za każdy sprzedany przedmiot czy np. jest to związane z cenami? Np. jeśli sprzedam 1 jabłko, a później 30 jabłek na raz to zwiększy mi się pasek tak samo czy to jednak się sumuje i za 30 jednorazowo sprzedanych jabłek bardziej zwiększy się pasek postępu retoryki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie trochę zjechanie z tematu, ale pytanie do ludzi, którzy mają kowalstwo na wysokim poziomie.
Czy jest sens w rozwijaniu postaci w tym kierunku jeśli stawiam na pancerz lekki? Ściślej - czy przy opcji wykuwania pancerzy daedrycznych/smoczych są wersje lekkie? Wiem, że elficki pancerz jest lekki, więc do tego poziomu na pewno chcę dojść.
No i - już do wszystkich - ma ktoś namiar na jakiegoś questa/miejsce, w którym mógłbym znaleźć jakiś porządny, lekki pancerz?
I kolejne pytanie, gdzie szukać jakichś ambitniejszych czarów? Bo jeśli się okaże, że magia zniszczenia kończy się na ''błyskawicy'' i jej odpowiedniku z ognia i lodu, to będę naprawdę rozczarowany. A szukając w Akademii nic ambitniejszego nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 00:56, griefDIVISION napisał:


Tak, smoczy jest lekki, oraz ciężki... Natomiast polecam, także jak dla Ciebie Szklany Pancerz. Jest to najładniejszy i dobry pancerz :). Opłaca się rozwijać Kowalstwo, ponieważ masz dostęp do dużo lepszych zbroi niż, są w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 00:14, sirufok napisał:

Od pewnego czasu nurtuje mnie to w jaki sposób naliczana jest retoryka, a mianowicie
kupno/sprzedaż towarów. Czy poziom zwiększa się za każdy sprzedany przedmiot czy np.
jest to związane z cenami? Np. jeśli sprzedam 1 jabłko, a później 30 jabłek na raz to
zwiększy mi się pasek tak samo czy to jednak się sumuje i za 30 jednorazowo sprzedanych
jabłek bardziej zwiększy się pasek postępu retoryki?


Z tego co zauważyłem to wreszcie zrobiono w systemie krok na przód, retoryka rośnie w zależności od ceny towaru który sprzedajesz, jak sprzedajesz więcej jednocześnie to liczy się więcej (zsumowana cena) ponadto retoryka rośnie również jak kupujemy przedmioty i działa na tej samej zasadzie. W rezultacie dużo bardziej opłaca się sprzedawać najdroższe przedmioty niż np. pojedyncze strzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 01:35, Chaos napisał:

Z tego co zauważyłem to wreszcie zrobiono w systemie krok na przód, retoryka rośnie w
zależności od ceny towaru który sprzedajesz, jak sprzedajesz więcej jednocześnie to liczy
się więcej (zsumowana cena) ponadto retoryka rośnie również jak kupujemy przedmioty i
działa na tej samej zasadzie. W rezultacie dużo bardziej opłaca się sprzedawać najdroższe
przedmioty niż np. pojedyncze strzały.


Dzięki za info;)
Takich pierdółek jak strzały i inne rzeczy po "złotówce" nawet nie pokazuje sklepikarzowi;) Osobiście sporo eksploruję więc zawsze po jednej czy dwóch jaskiniach/ruinach wracam przynajmniej z jednym pełnym plecakiem wartościowych broni i świecidełek, a czasem nawet i z dwoma. To z czego można to zdejmuję zaklęcia, a te niemagiczne bronie z kolei zaklinam, dzięki czemu zwiększa się wartość, umiejętność zaklinania i później również szybciej retoryka.
Dziś dobiłem już do 50h na liczniku, a wątek główny zniknął po Białej Grani. Odkryłem już z pół mapy miejscówek przy okazji chodzenia za zadaniami pobocznymi i prawie każda przeczesana jak się tylko dało;) Aż sam się sobie dziwię, że jeszcze mnie to nie znudziło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem w grze, mianowicie

Spoiler

Po obcięciu głów wiedźm w zadaniu dla towarzyszy, wracam do ich siedziby w białej grani i okazuje sie, że napadła ich srebrna reka i zabiła zleceniodawce tego zadania. Zadanie zostało zaliczone ale co dalej ? przed wejsciem 2 towarzyszy stoi nad zwłokami srebrnej reki, w srodku wszyscy opłakuja smierć ich "dowódcy". Gadałem ze wszystkimi, w dzień, w nocy, wczytywałem sejwa i nic. Nie mam zadnego nowego questa i nie wiem co dalej robić.



Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napadła kiedyś kogoś koza z "zielonymi, połyskującymi plamami" po bokach? Bardzo agresywna, ale padła jak zwykła i po śmierci było to zwykłe, kozie truchło ;)

To był jakiś bug czy coś co najmniej dziwnego się święci? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 09:11, Szymon666 napisał:

Witam,

Mam problem w grze, mianowicie

Spoiler

Po obcięciu głów wiedźm w zadaniu dla towarzyszy,
wracam do ich siedziby w białej grani i okazuje sie, że napadła ich srebrna reka i zabiła
zleceniodawce tego zadania. Zadanie zostało zaliczone ale co dalej ? przed wejsciem 2
towarzyszy stoi nad zwłokami srebrnej reki, w srodku wszyscy opłakuja smierć ich "dowódcy".
Gadałem ze wszystkimi, w dzień, w nocy, wczytywałem sejwa i nic. Nie mam zadnego nowego
questa i nie wiem co dalej robić.



Pomocy.

Spoiler

Z tego co pamiętam to teraz powinien odbyć się pogrzeb Kodlaka na którym dostaniesz misję udania się do grobowca kogośtam w celu uratowania jego i jeżeli chcesz to i swojej duszy za pomocą właśnie tych zdobytych głów. Pogadaj ze wszystkimi, także tym kowalem w Niebiańskiej Kuźni. Nie wiem czy wcześniej nie trzeba też pomścić Kodlaka zabijając kogoś ze Srebrnej Ręki. Nic więcej nie wymyślę, może ktoś inny ci lepiej pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden bug, ona była pod kontrolą nimfy leśnej(?) żywiołaka trawy(?) pff nie wiem jak to nazwać(w każdym razie nie wiem też ,czy ona kontroluje te zwierzęta, czy tylko jej bliskość sprawia, że są agresywniejsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2011 o 22:30, Darkstar181 napisał:

Heh, besthesda nieco spierdzieliła jedno, całkiem fajne zresztą zadanie. Żeby ukończyć
"zakazaną opowieść" trzeba dołączyć do gildii magów, inaczej nie zdobędzie się klucza
później wymaganego. Zgadłem to cudem (domyśliłem się ze względu na bliskie położenie
Lodowej Twierdzy). Ale żeby od razu dołączać do gildii !? Większość graczy która gra
wojem (tak jak ja) w życiu się nie zorientuje że trzeba wstąpić do tej gildii, by ukończyć
to, zresztą poboczne zadanie.

Z tego co pamiętam to i tak musisz się dołączyć, by ukończyć główny wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2011 o 14:07, Gvynbleidd napisał:

Z tego co pamiętam to i tak musisz się dołączyć, by ukończyć główny wątek.

Być może, nie wiem, tradycyjnie ,tak jak chyba spora część osób w tym wątku i tych którzy grali w Obliviona olałem główny wątek na rzecz eksploracji i questów pobocznych które są znacznie ciekawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o patenty na zarabianie- otóż łatwo można zarobić zaklinając sztylety. Potrzeba pasków skóry i sztabek żelaza do wykuwania sztyletów oraz czaru soultrap i byle jakich kamieni dusz (najlepiej tych najtańszych). Podróżując łapiemy dusze wszystkiego co się nawinie (uwaga na drogie kamienie dusz, one mogą się też zapełnić kiepskimi duszami i się zmarnują), potem w mieście wykuwamy sztylety i zaklinamy jakimś zaklęciem- sztylet z absorpcją zdrowia ja sprzedaję za 212 septimów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2011 o 10:58, Draco-PNC napisał:

Spoiler

Chetnie go pomszcze i wykończe srebrną rekę ale kurde gdzie ? Gadałem ze wszystkimi, większość jest zajeta opłakiwaniem i nie można z nimi pogadac, nie pojawil sie zaden nowy quest. Nic sie nie ruszyło, wszyscy stoją/leża w tej samej pozycji od kilku dni :/ A możesz sprawdzić kogo i gdzie ze srebrnej reki ubiłeś ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować