Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Akademia jest w Zimowej Twierdzy i jest to odpowiednik gildii magów z Morrowinda i Obliviona. Niezbyt przyjemne miejsce nawiasem mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z Kuźnią Atronachów? Gdzie się ona znajduje? Bo co rusz odkrywam jakies receptury i nie mam z tym co zrobić. ;]

Gdzie można kupić najbardziej przestronny dom? Czy Bethesda tym razem zaimplementowała w większych domach stojaki na zbroję czy znowu trzeba moda szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś powiedzieć jakie misje trzeba zrobić żeby odblokować opcje kupienia domu w Markarcie?
I jakie misje są potrzebne do domu w Wichrowym Tronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 13:33, KamyK_84 napisał:

I jakie misje są potrzebne do domu w Wichrowym Tronie?


W Wichrowym Tronie na pewno trzeba ukończyć questa Krew na lodzie (ten z morderstwami w mieście), gdyż jest on bezpośrednio związany z domem do kupienia. Oprócz tego całkiem możliwe, że musisz dołączyć do Gromowładnych, albo zdobyć to miasto z Cesarskimi jednak tego dokładnie nie sprawdzałem.

Tak przy okazji sam zadam pytanie odnośnie domu w Wichrowym Tronie. Mimo, iż ukończyłem tego questa z zabójstwami to dom nadal jest "ozdobiony" krwią. Wie ktoś może czy jak kupie dom + umeblowanie to ta krew zniknie? Do tego ten pokoik z kośćmi, może jakbym grał nekromantą to by było fajne, a tak to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 13:44, Wszystkozajete napisał:

Tak przy okazji sam zadam pytanie odnośnie domu w Wichrowym Tronie. Mimo, iż ukończyłem
tego questa z zabójstwami to dom nadal jest "ozdobiony" krwią. Wie ktoś może czy jak
kupie dom + umeblowanie to ta krew zniknie? Do tego ten pokoik z kośćmi, może jakbym
grał nekromantą to by było fajne, a tak to...

Z tego co wyczytałem po kupieniu jest możliwa usługa wysprzątania całego tego bajzlu, do kupienia jak normalne akcesoria do domu, za 500 septimów. Tylko że trzeba to kupić przed dekoracjami do pokoju gościnnego, gdyż wtedy opcja sprzątania znika, a krew nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdę u kogoś miksturę kowalstwa, czy trzeba bawić się w alchemię? Bo od początku gry nawet jej nie tknąłem, chyba że jest jakiś sposób na szybsze podbicie jej poziomu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 15:47, czapla56 napisał:

Znajdę u kogoś miksturę kowalstwa, czy trzeba bawić się w alchemię?

U alchemików można czasem takie mikstury kupić (o różnej skuteczności) więc warto podczas każdych zakupów sprawdzać co mają na stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zbieram sie w koncu do zagrania w skyrima, planuje postac tutaj:

http://uk.ign.com/builds/the-elder-scrolls-5-skyrim/create?

ale nie mam pojecia jaki poziom jest w zasiegu gracza lubiacego sandobxy - lubie poquescic, powalczyc poza watkiem glownym a kazda jaskinia/loch jest wg mnie warta wyczyszczenia i sprawdzenia :) Kilka frakcji tez do zrobienia. Ale nie lubie na sile maxowac.

Czytalem ze max matematyczny to 81 (wszystko na maxa), ale ja zamierzam ograniczyc sie do 6 umiejetnosci (łuk, sztylety, stealth, speech, alchemy, lockpicking) - wg tego rozdawacza z linku potrzebuje 57 lvla. Jest to do zrobienia podczas normalnego podejscia do gry ? Czy bede musial uczyc sie bzdurnych rzeczy godzinami (maxymalne craftowanie armorow, spam magii itp) zeby lvle rosly ?

Na jakich poziomach "konczyliscie" ? Moze bez trudu idzie nawet wyzej wbic ? Bedzie wdzieczny za kazda opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 17:12, EmperorKaligula napisał:

Bedzie wdzieczny za kazda opinie.


Według mnie zależy to od konkretnej umiejętności, np. takie umiejętności ofensywne (typu broń jednoręczna, dwuręczna, zniszczenie) wzrastają "przy okazji" eksploracji świata, bo wiadomo, że praktycznie co chwilę trzeba stawać z kimś/czymś do walki. Z drugiej strony nad takimi umiejętnościami jak kowalstwo, zaklinanie czy alchemia trzeba czasem "przysiąść" i je specjalnie przyskilować, poza ogólną rozgrywką.

Poza tym widzę, że robisz postać nastawioną na sneak, więc przydał by się do wymienionego zestawu lekki pancerz, chyba że zamierzasz latać w jakiś szatach, albo na golasa :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze Skyrim. Mianowicie, podczas wykonywania questa Totemy Hircyna, wraz z Aelą, poszedłem do Pięknystawu. Był tam wilkołak, ktorego zabiłem, a w skrzyni obok niego znalazłem jeden z totemów. Pechowo, w drodze pod góre gdzies zagubiła się moja kompanka, wiec po wzieciu totemu nie mogę ukończyć zadania. Szkoda, bo z tego co wiem jest całkiem niezłe. Z góry dziekuję za pomocne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem wszystkie główne misje mrocznego bractwa i jestem zawiedziony. Niby jest te kilka zleceń od Nazira, początek głównego wątku wydaje się obiecujący ale... kończy się to za szybko. Patrząc, że jestem świeżo po przejściu wątku dla Gildii Złodziei to nie ma to wgl porównania. Oby dwie gildie

Spoiler

przeżywają upadek ale w przypadku robienia misji dla Złodziei widać jak powoli ta organizacja staję na nogi.

No i jeszcze wątek Złodziei jest jednak dłuższy.
Misje dla Bractwa dają radę ale ten wątek jest za krótki. W Oblivionie jednak było lepiej.
Szkoda, że
Spoiler

zabiłem Cycero, puste te sanktuarium jakieś takie jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 18:59, Wszystkozajete napisał:

Według mnie zależy to od konkretnej umiejętności, np. takie umiejętności ofensywne (typu
broń jednoręczna, dwuręczna, zniszczenie) wzrastają "przy okazji" eksploracji świata,
bo wiadomo, że praktycznie co chwilę trzeba stawać z kimś/czymś do walki. Z drugiej strony
nad takimi umiejętnościami jak kowalstwo, zaklinanie czy alchemia trzeba czasem "przysiąść"
i je specjalnie przyskilować, poza ogólną rozgrywką.

Poza tym widzę, że robisz postać nastawioną na sneak, więc przydał by się do wymienionego
zestawu lekki pancerz, chyba że zamierzasz latać w jakiś szatach, albo na golasa :D


chodzi mi glownie czy zaplanowany przeze mnie lvl 57 jest w zasiegu bez przesadnego farmienia i robienia wszystkiego co sie nawinie ;)

olalem pancerz bo doszedlem do wniosku ze i tak za duzo umiejetnosci wybralem ;) No chyba ze 60+ lvl wbija sie bez problemu wtedy doloze troche punktow w armor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam +1 węgielek do wymiany.

Oddam za zniżki do Might and Magic Clash Heroes, Dodatki do Magic The Gathering 2012, X3 terran i ten nowy. itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Gdzie trzeba pójść i z kim rozmawiać żeby dom kupić? Możecie podać nazwę miasta po angielsku lub jakąś osobę w tym mieście podać, bo gram na PS3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 18:59, Wszystkozajete napisał:

Poza tym widzę, że robisz postać nastawioną na sneak, więc przydał by się do wymienionego
zestawu lekki pancerz, chyba że zamierzasz latać w jakiś szatach, albo na golasa :D


Bzdura, punkty w lekki pancerz to punkty stracone :P Przez większość gry zdołałem wyeliminować przeciwników z łuku zanim do mnie dobiegli. Po za tym z bardzo dobrym pancerzem jaki teraz mam nawet strażnicy w mieście (a jest ich zawsze dużo i są dosyć silni jak na niedoszłych poszukiwaczy przygód ze strzałą w kolanie) nie stanowią problemu.

@EmperorKaligula
Dojście do 57 lvl''a będzie wymagało więcej niż te 6 umiejętności. O wiele więcej może nawet. Ja rozwinąłem na maxa łuk, skradanie, kradzież, kowalstwo i zaklinanie (nie mówię o wpakowaniu w te umiejętności punktów a rozwinięcie ich do 100 poziomu) i mam 48 lvl. Dochodzi jeszcze dosyć wysoki poziom lekkiego pancerza, alchemii, retoryki i taki średni broni jednoręcznej. A no i jeszcze otwieranie zamków na 93.
Od razu ci mówię, że według mnie pakowanie punktów na perki do otwierania zamków jest niepotrzebne. Zostawiłem te umiejętności tak jak są, bo na początku gry nie miałem punktów do zużycia na otwieranie zamków, a później uznałem to za bezsens. I tak otwieram zamki mistrzowskie dosyć szybko, przy małej utracie wytrychów (i tak ciągle mam ponad 400). I może umiejętności dzięki, którym znajdowało by się więcej kasy wydają się ciekawe, i tak w pewnym momencie nie będziesz miał co zrobić z pieniędzmi. True story.
Tak samo nie pakowałem nic w broń jednoręczną. Z łuku eliminuje 99,9% przeciwników. Czasami po prostu zajdzie się od tyłu jakiegoś bandytę i poderżnie mu gardło nożem.
I sądzę, że jednak będziesz musiał wpakować trochę punktów w kowalstwo i zaklinanie bo bez tego nie będziesz miał dobrego wyposażenia.

http://uk.ign.com/builds/the-elder-scrolls-5-skyrim?d=000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000050001111010001111110000000000000000000000000000000000005111121000000000000000005110001110000000000051010101
Tak wygląda moja postać pod względem rozwinięcia umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować