Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2011 o 19:32, Sniper222 napisał:

A ja mam pytanie związane z questem

Spoiler

wie ktoś gdzie można znaleźć klucz do wykopalisk sarthal ?




Spoiler

Należy zacząć zadania dla gildii magów (w Skyrim to ma jakąś własną nazwę której nie pamiętam, ale zapewne wiesz, o co mi chodzi- chyba to Akademia czy coś takiego), i drugie zadanie (nie obawiaj się- pierwsze jest wyjątkowo krótkie i zajmie Ci nie więcej niż minutę- chodzi o rzucenie jednego czaru w celu prezentacji go innym uczniom akademii) Cię tam zaprowadzi, a drzwi zostaną otwarte przez Twojego nauczyciela- wtedy upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu, wykonując od razu drugie zadanie dla gildii i znajdując kawałek amuletu Galdura (bo wnioskuję, że to do tego quest potrzebne jest Ci wejście tam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć tego całego Wuunfertha, maga Ulfrica? Ile razy bym nie był w Windhelm, ani razu go nie spotkałem, a nasłuchałem się podróżując przez Skyrim że magii mogę nauczyć się albo u niego albo w Winterhold. Wykonałem zadanie "Blood in the Ice",

Spoiler

gdzie gościu okazuje się być mordercą, a tu go dalej nie ma

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 21:03, Hartus napisał:

Czy wątek główny kończy się na

Spoiler

zabiciu tego głównego smoka (nie pamiętam imienia)?

Reszta to już questy poboczne?


Tak, to jest koniec wątku głównego. Pozostaje masa questów i misji dla poszczególnych frakcji, organizacji, osób prywatnych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 19:27, KamyK_84 napisał:

Bzdura, punkty w lekki pancerz to punkty stracone :P Przez większość gry zdołałem wyeliminować
przeciwników z łuku zanim do mnie dobiegli. /.../

Ok, ale teraz pytanie: na jakim poziomie trudności grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się nie spodziewałem takiego szybkiego rozwiązania. Do Skyrima podszedłem od złej strony. Mianowicie zamiast od razu zacząć od głównego zadania, przez ponad 60 godzin błąkałem się po świecie, zwiedzałem każdą jaskinię i wykonywałem każde zadanie. Jak łatwo się domyślić, po tym czasie dopadło mnie lekkie znudzenie i główny wątek zrobiłem już bez takiego zafascynowania. Prawdę mówiąc... lepiej bawiłem się robiąc to pierwsze. W żadnej innej grze questy poboczne nie wydawały mi się tak rozbudowane i pomysłowe. Nie spodziewałem się, że dostarczą aż tyle zabawy.
No to fajnie, mam przed sobą jeszcze masę rzeczy do zrobienia w tej grze. A jak to jest z tą wojną? Można przyczynić się do jej przebiegu dołączając albo do Gromowładnych albo do Cesarskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 20:57, Siriondel napisał:

Gdzie mogę znaleźć tego całego Wuunfertha, maga Ulfrica? Ile razy bym nie był w Windhelm,
ani razu go nie spotkałem, a nasłuchałem się podróżując przez Skyrim że magii mogę nauczyć
się albo u niego albo w Winterhold. Wykonałem zadanie "Blood in the Ice",

Spoiler

gdzie gościu
okazuje się być mordercą, a tu go dalej nie ma

.


A wykonałeś obydwie części tego zadania? Bo jeśli wykonałeś 1 część i wsadziłeś go za kraty, to znajduje się w pałacowym więzieniu/lochach (po wejściu do pałacu drzwi na prawo), ale nie wiem czy można tam wejść i z nim rozmawiać. W każdym razie po jakimś czasie okazuje się, że

Spoiler

morderstwa dalej mają miejsce (pogadaj ze strażnikiem stojącym obok Gospody pod Knotem, który pilnuje ciała) i zadanie zostaje ponownie aktywowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanko i liczę na szybką odpowiedź.

Chciałem zrobić sobie magicznego wojownika, czyli kogoś, kto włada magią i mieczem również dobrze. Postanowiłem jednak, że większy nacisk będę kładł na magię, bo nie ukrywam, jest to duże ułatwienie jak rzucasz sobie zaklęcie i jak komuś jeszcze trochę zostało, to go dobijasz mieczem.

Za magię podstawową wybrałem zniszczenie, za pomoc dałem przyzwanie by nie zawracać sobie głowy randomami, skupiłem się także na broni jednoręcznej, olałem zbroję, będę nosić głównie szaty i może jakieś żelazne dodatki typu buty i inne. Wybrałem także skradanie, bo zawsze się przyda do ucieczki albo cichego mordowania. Dałem także na zaklinanie oraz alchemię, głównie dla magii. Podkosiłem tez retorykę, aby łatwiej łapać ukryte drogi dialogowe.

I całość wychodzi tak, że jeżeli mam wszystko wymaxować, potrzebuję lvl. 89
http://uk.ign.com/builds/the-elder-scrolls-5-skyrim?d=000000000000000000000000000000012111111111111112121211111111000000000000000000000051111111100000000000000000000000000000000000011111111110000000005111111110000005111111110000000000000000000300000111
Poradzicie, co mam dodać, a co wywalić, oraz czy wybrałem dobrą profesję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co CI jednocześnie ogień lód i elektryczność oraz miecze, macki i siekiery, w TES masz tylko 2 ręce, nie 6.
Wywal skradanie całe. To samo speech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 23:15, LordEnglish napisał:

Poradzicie, co mam dodać, a co wywalić, oraz czy wybrałem dobrą profesję?


Tak jak kolega powiedział, wywal sneak i speech, do tego skoncentruj się na jednym rodzaju broni jednoręcznej (miecze, topory albo buzdygany a nie wszystko), poza tym koniecznie rozwiń któryś z pancerzy, najlepiej ciężki. Warto też zainwestować w tarczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 00:26, dave03 napisał:

Akademia jest w Zimowej Twierdzy i jest to odpowiednik gildii magów z Morrowinda i Obliviona.
Niezbyt przyjemne miejsce nawiasem mówiąc.


Ok, a jest jakiś odpowiednik gildii wojowników?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 22:01, KamyK_84 napisał:

> Ok, ale teraz pytanie: na jakim poziomie trudności grasz?

Czeladnik


No i widzisz, że sam gadasz bzdury. A raczej chodzi mi o to, że mówienie:

Dnia 25.12.2011 o 22:01, KamyK_84 napisał:

Bzdura, punkty w lekki pancerz to punkty stracone :P Przez większość gry zdołałem wyeliminować przeciwników z > łuku zanim do mnie dobiegli.

z punktu widzenia Twojego wynika z poziomu trudności na jakim grasz. Czeladnik to żadne wyzwanie.
Zabawa zaczyna się od Eksperta, a naprawdę gra się na Mistrzu. Wtedy zainwestowanie w któryś z pancerzy jest NIEZBĘDNE (no chyba, że korzystasz z czarów, ale lepsza jest zbroja, bo nie musisz pamiętać o czarowaniu przed każdą walką). Przeciwników z dystansu można eliminować, ale zazwyczaj nie jest to jeden strzał i trzeba dobrze się kryć aby Cię nie znaleźli (bo jak Cię gigant znajdzie, to może być kiepsko).

Więc zastanów się zanim napiszesz komuś, że opowiada bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może zrobię inaczej, tylko muszę wiedzieć jedno.
Mianowicie, czy potwory które przywołam za pomocą Przywołania, będą wystarczająco silne, aby zając się fizyczną stroną walki, podczas gdy ja będę tylko rzucać zaklęcia? Jeżeli tak, to zamierzam zrobić 100% maga. Więc co byście dla niego polecali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 12:57, LordEnglish napisał:

To ja może zrobię inaczej, tylko muszę wiedzieć jedno.
Mianowicie, czy potwory które przywołam za pomocą Przywołania, będą wystarczająco silne,
aby zając się fizyczną stroną walki, podczas gdy ja będę tylko rzucać zaklęcia? Jeżeli
tak, to zamierzam zrobić 100% maga. Więc co byście dla niego polecali?


No właśnie na tym polega gra magiem, przywołanie jest tu nieodzowne. Przyzywasz sobie powiedzmy takiego Atronacha Ognia który ściąga na siebie wrogów, a Ty atakujesz magią. W temacie magii ekspertem nie jestem, bo gram wojem, ale taki Atronach Ognia na początku powinien spokojnie radzić sobie z przeciwnikami. No i jeśli chcesz grać 100% magiem (czyli poruszać się w szatach), to bodajże musisz rozwijać szkołę przemiany, by ochraniać się magicznym pancerzem, w przeciwnym wypadku możesz zainwestować w któryś z pancerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 12:57, LordEnglish napisał:

Mianowicie, czy potwory które przywołam za pomocą Przywołania, będą wystarczająco silne, aby zając się fizyczną stroną walki, podczas gdy ja będę tylko rzucać zaklęcia?

Tak ale dopiero na wyższych poziomach tej umiejętności (zwłaszcza gdy będziesz już mógł przywołać 2 na raz), do walki bezpośredniej najlepiej nadaje się Draemora Lord który jest w stanie pokonać słabszych przeciwników i przytrzymać mocniejszych. Z mojego doświadczenia wynika że mag specjalizujący się w tej szkole może regenerować manę na przywoływanie szybciej niż przeciwnicy są w stanie radzić sobie z tym co przywoła więc w naprawdę ciężkich walkach warto się schować za rogiem i skupić na wysyłaniu do walki summonów a prędzej czy później taką walkę na wyniszczenie się wygra (nie licz jednak że taka strategia pomoże Ci w walce z kilkoma Gigantami na raz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, to zrobiłem coś innego. Ograniczyłem destrukcję do tych najważniejszych (wywaliłem pioruny i oburęczność, zatrzymałem ogień i mróź, na smoki, oraz wymaxowałem poziomy), przemianę dałem tylko dla zbroi i ograniczenia magicznych efektów, żadnych fajerwerków. Z kolei przywołanie całkowicie rozwinąłem. Z broni i zbroi zrezygnowałem, także z skrytobójstwa, a z zdolności rozwinąłem tylko alchemię na maxa (dla eliksirów zdrowia i magii) oraz zaklinanie, lecz odpuściłem sobie power-up broni na mróź.

http://uk.ign.com/builds/the-elder-scrolls-5-skyrim?d=00000000000000000000000000000001211111111111111212100111110000000000000010131011135110111110000000000000000000000000000000000000000000000000000000511111311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wybieranie wszystkiego w Przywoływaniu jest ekonomiczne - zdecyduj się albo na Atronachy albo na Nekromancję (polecam to pierwsze bo będziesz mógł je przywołać zawsze a nie tylko wtedy gdy będziesz miał pod ręką jakieś zwłoki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować