Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2011 o 21:45, KamyK_84 napisał:

Właśnie obawiam się, że do alchemii nie starczy mi już punktów. Zresztą zobaczy się,
postać stworzyłem, teraz będę ją rozwijał :)
Tyle możliwości, tak mało lvli.


Jak zacząłem grać nie wiedziałem jak wyglądają drzewka umiejętności, na żywca zacząłem tworzyć postać wojownika. Z całego żałuję tylko jednego pkt umiejętności danego w rozbrajanie zamków, po czym się przekonałem, że nie jest ono do niczego potrzebne bo najtrudniejsze zamki da się rozbroić używając maks 5-8 wytrychów (po wyćwiczeniu sposobu nawet 3). Obecnie mam 61 poziom i ponad 170 godzin przegrane (powoli kończę grę i czekam na DLC). mam kowalstwo, alchemię i zaklinanie rozwinięte na 100% przy czym nie wszystkie umiejętności z nich wybrane, a tylko te które mnie interesowały, dodatkowo mam rozwinięte bronie jednoręczne na 100% (w nich wybrałem skille na miecze oraz oburęczność) oraz pancerz ciężki na 100% bez ostatniego perka na odbijanie obrażeń (jest według mnie zbędny), ponadto obecnie rozwijam pancerz lekki (coś koło 80% chyba), bronie jednoręczne (również koło 80% z powodu broni "ebony blade") łucznictwo (ok 90% - według mnie jest zajebiste, szczególnie z zbliżeniem i spowolnieniem czasu o 50% i o 30% szybszym naciąganiem łuku). rozwijam również skradanie się i kieszonkostwo - nie wiem dlaczego nie zagrałem od początku charakterem, który specjalizował by się w zadaniach dla gildii złodziei i zabójców, gra się po prostu fajnie :).
Należy wspomnieć, że rozbrajanie zamków mam również na 100% (z aktywnym pierwszym perkiem, jak wspomniałem wcześniej) i osiągnąłem je ok 45 lvl przy ok chyba 100-120 godzinach rozgrywki, po czym otwieranie zamków na poziomie ekspert i mistrz trochę denerwuje bo dalej zużywa się od 2 do 4 wytrychów na nie, dlatego też rozwijam teraz kieszonkostwo i kradnę klucze gdzie tylko się da :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to niezły koks jesteś :D ja mam dopiero 32 poziom, staram się rozwijać w kierunku właśnie złodzieja, przy okazji lubię broń jednoręczną (tylko miecze i sztylety) i łucznictwo. Jak to wszystko rozwinę na 100%, to się wezmę za magię (głównie zaklinanie, zniszczenie i przywracanie), ale nigdy nie przepadałem za ciężkim pancerzem i bronią dwuręczną, więc to zostawiam na sam koniec, jak już nie będę miał co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie konto na gmail, udało mi się zarejestrować, ale zalogować mogę się tylko na IE, na firefoxie się nie da, ciągle wychodzi mi mój główny adres email, problem jest też w tym, ze nawet po zalogowaniu nie da się pobierać modów, wybieram mod do pobrania, każe mi wybrać jeden z czterech, pięciu serwerów a potem przekierowuje mnie do jakiejś nexusviki ...
ogólnie, ciężko się co kolwiek pobiera, udało mi się pobrać tylko:
Caves Ultra Quality 4096px i Rocks Ultra Quality 4096px - Snow and Rocks HD 1024 już się nie da ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie doszedłem "jedynie" do 48 czy 49 poziomu moją elfią (leśną) łuczniczką, mistrzynią

Spoiler

gildii złodziei oraz mrocznego bractwa

:) Tam mam rozwinięte zaklinanie, kowalstwo, kradzież, skradanie oraz łucznictwo na maxa (i dużo punktów w to wpakowanych), otwieranie zamków na 94 chyba i zauważyłem, że już wolno się lvluje. Dlatego przy tym nowym podejściu do gry nie biorę pod uwagę lvla wiele wyższego niż hmm... 55?
No i ja też nie dodawałem punktów w otwieranie zamków, na początku gry wolałem na kradzież, skradanie i łucznictwo, a później zauważyłem, że już i tak nie ma sensu. Na mistrzowskie wiele czasu nie potrzebuje, a wytrychów ciągle ponad 400.
Łucznictwo rozwijaj, w połączeniu ze skradaniem to daje świetny fun z gry :) Zabijanie przeciwników zanim się zorientują, że ktoś czyha na nich w ciemnościach. Co prawda mi się to już znudziło i dlatego szukam odmiany :)
Przyznam, że jak skończyły mi się misje dla złodziei oraz zabójców to odechciało mi się grać tą klasą. To jej główne powołanie zostało po prostu... wypełnione :< Ile ja bym dał, żeby wydali DLC i to takie porządne, które dało by wiele, wiele więcej misji dla Mrocznego Bractwa (jak już kiedyś pisałem, wątek jest dobry ale strasznie krótki). Eh marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorka za drugiego posta.

Panie i Panowie, mam dla was nie lada gratkę. Jeśli wkurza was waga mikstur zapraszam do zapoznania się z tym modem http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=2524 . Napisałem do autora i ten stworzył wersję na język polski (mikstury zostają w naszym ojczystym języku). Sprawdzone, polecam :)
Jakby co, trzeba ściągnąć którąś wersję (all light, inverted weight lub multilingual, z czego ta ostatnia to normalna wersja tego moda). Plik .esp wrzucić do data, ściągnąć polish language pack i odpowiednie pliki z folderu strings (w zależności od wersji już wrzuconego moda) wrzucić do tego samego folderu w folderze skyrim.
Nie miejcie mi za złe tej "reklamy" ale skoro autor moda bez zastananowienia, na samą wiadomość, stworzył tą polską wersję to postanowiłem, że gdzieś wrzucę linka aby więcej osób natknęło się na tego moda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie .. Mam no w sumie dobry komputer i posiadam najnowszy patch 1.3.10. Niestety mimo, że dałem wszystkie detale na max to i tak zauważam jak doczytuje tereny dalszej odległości. Czy jest mod, który działa z nowym patchem i powoduje, że widoczność LOD jest o wiele większa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 07:50, Azazell napisał:

Panowie .. Mam no w sumie dobry komputer i posiadam najnowszy patch 1.3.10. Niestety
mimo, że dałem wszystkie detale na max to i tak zauważam jak doczytuje tereny dalszej
odległości. Czy jest mod, który działa z nowym patchem i powoduje, że widoczność LOD
jest o wiele większa??


U mnie też nie wygląda to za dobrze, tereny z dalszej odległości pokryte są ... hmmm ... kwadracikami?, dopiero z bliska są szczegółowe, woda w oddali to tylko niebieska wstążka, góry i cienie mi migotają / zwłaszcza cienie / a wczoraj w jednym miejscu znikły mi tekstury podłoża, wszystko było rozmyte, rozmazane
częstotliwość RAMu to 1600 MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej wina gry powinni jakiegoś patcha wypuścić jakoś w Just Cause 2 nie mam doczytywania na taką skale, a mapa jest o wiele większa i do tego grafika lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 11:56, Azazell napisał:

Tzn hm jest ok mi to aż tak nie przeszkadza. Ale wydaje mi się, że musi być sposób aby
nic z daleka nie doczytywało :)

Ręczna edycja pliku konfiguracyjnego - polecam lekturę http://forum.pclab.pl/topic/742695-The-Elder-Scrolls-V-Skyrim-MODyfikacje-i-optymalizacje/ Oglądałem nawet kiedyś screeny porównawcze z ustawieniami max z menu gry i dodatkowo po ręcznej edycji. Różnica w dalekim planie jest od razu widoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pewnym zadaniu w mieście Markart trafiamy do

Spoiler

więżenia. Czy można to jakoś ominąć? Zabiłem paru strażników ale i tak inni mnie łapią. Czy później jak się wydostanę otrzymam swo ekwipunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że z łuków, które ważą więcej niż słabsze wersje strzela się wolniej? Chodzi o to, że zauważyłem pewną irytującą rzecz. Zrobiłem sobie Deadric Bow i gram z nim jakiś czas. Dopiero po pewnym czasie zorientowałem się, że strzelam z niego wolniej, tak samo jak na początku gry. W momencie kiedy wezmę jakiś słabszy łuk (mam perka na szybsze naciąganie) napinam go z 2x szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 20:51, Azazell napisał:

W pewnym zadaniu w mieście Markart trafiamy do

Spoiler

więżenia. Czy można to jakoś ominąć?
Zabiłem paru strażników ale i tak inni mnie łapią. Czy później jak się wydostanę otrzymam
swo ekwipunek?



Spoiler

Trafienie do paki to część zadania. Niech cię wsadzą i rób wszytko wg wskazówek dziennika. Ekwipunek odzyskasz od razu po ucieczce... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 21:16, Damianuss1 napisał:

Czy to normalne, że z łuków, które ważą więcej niż słabsze wersje strzela się wolniej?
Chodzi o to, że zauważyłem pewną irytującą rzecz. Zrobiłem sobie Deadric Bow i gram z
nim jakiś czas. Dopiero po pewnym czasie zorientowałem się, że strzelam z niego wolniej,
tak samo jak na początku gry. W momencie kiedy wezmę jakiś słabszy łuk (mam perka na
szybsze naciąganie) napinam go z 2x szybciej.


Szybkość naciągu zależy od wagi łuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też zdarzają się błędy w grafice w czasie gry?

U mnie, od jakiegoś czasu, po xx minutach zaczynają znikać niektóre tekstury wewnątrz budynków oraz głowy postaci, a na zewnątrz niektóre fragmenty, najczęściej budynków, robią się fioletowe/różowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować