Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2012 o 21:11, Bongo777 napisał:

zawiodłem
się strasznie ...

Spoiler

Ja tez myslalam, ze beda jakies wieksze fajerwerki na koniec:). Tzn chyba potem mozna bylo sie przejsc na ta gore ze smokiem i poogladac tam cos jescze, ale juz nie pamietam bo mnie koniec watku glownego jakos nie przykul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 13:32, Sad_Statue napisał:

U mnie wystarczy schować łuk, ale widzę, że u Ciebie jest trochę inna sytuacja.


Problem rozwiązany, wczytałem stan gry z kilku godzin wcześniej i gra chodzi normalnie, dziwne... ale co tam, to w końcu TES, bez bugów nie ma tego klimatu ;)

P.S Najwyraźniej wczoraj całą noc grałem w tym zwonionym tęmpie ale byłem tak pochłonięty grą że tego nie zauważyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 23:37, Bongo777 napisał:

Jak kupic dom w wichrowym tronie? gdzie trzeba oczyscic nawiedzony dom ale nie moge
dostac nigdzie tego zadania?


Musisz rozpocząć zadanie Krew na Lodzie, które polega na poszukiwaniu mordercy grasującego w mieście. Aby je rozpocząć należy zagadać do strażnika pilnującego miejsca zbrodni.

@Przemkoj

>Wiem już że wybór co do Gromowładnych i Cesarskich jest jeden i ostateczny, to rozumiem, ale co z reszta?

Można dołączyć do wszystkich gildii, także możesz być równocześnie członkiem Towarzyszy, Akademii Magów, Gildii Złodziei i Mrocznego Bractwa. Jedyny wybór to strony konfliktu w wojnie domowej, tutaj z oczywistych względów trzeba wybrać Cesarstwo albo Gromowładnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 09:33, Azazell napisał:

Obecnie jest to najlepszy zbiór modyfikacji. Wczoraj wieczorem pojawiła się wersja 1.1


A masz może jakieś screeny jak to wyglada w praniu? Znaczy jaka jest różnica wobec tego co w grze nie modowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 13:06, PtaQ15 napisał:

Witam, mam pewien problem natury technicznej.

W Skyrim gram od około 100 godz. I w tym czasie gra chodziła bardzo płynnie przy wysokich
detalach i natywnej rozdzielczości (1280x1024), jednak od dzisiaj gra zaczeła zwalniać,
wygląda to tak jak zwolnione tęmpo (np: przy celowaniu z łuku) problem występuje we wszystkich
lokacjach, macie jakieś pomysły jak naprawić ten problem ?

Intel Core2 Quad Q6600 2.55GHz
GeForce GTS 450
4GB RAM DDR3
Pozdrawiam.

Możesz spróbować oczyścić pamięć komendą w konsoli [code] rmp [/code][code]pcb[/code] które oczyszczają pamięć. W moim przypadku usunęła np.martwe ciała i inne niepotrzebne śmieci na świecie.
A ja dalej nie potrafię uzyskiwać ID przedmiotów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie, otóż:

Spoiler

Robię zadanie "Żelazny list" i dałem rzeczy co gość ma przemycić do ambasady, potem idę do tej kobiety co daje mi zaproszenie i strój na przyjęcie. Zakładam ten strój, ściągam wszystko inne ale i tak mi pisze że nie weźmie mnie w takim stroju;/ Powinna chyba też wziąć cały ekwipunek a nic mi nie bierze. Trzeba coś jeszcze ubrać oprócz tego stroju na przyjęcie co ona daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi podpowie, jak odinstalować grę, żeby nie robić wszystkiego od nowa, zachować savey i zmiany w Skyrim.ini i SkyrimPrefs ( te mogę skopiować ) - chodzi o to, że ponoc mam syf w " pliki programów / Steam / Steamapps / Common / Skyrim " i niby dlatego wywala mi lub wiesza grę co minutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:35, lis899 napisał:

Mam pewne pytanie, otóż:

Spoiler

Robię zadanie "Żelazny list" i dałem rzeczy co gość ma przemycić do ambasady, potem
idę do tej kobiety co daje mi zaproszenie i strój na przyjęcie. Zakładam ten strój, ściągam
wszystko inne ale i tak mi pisze że nie weźmie mnie w takim stroju;/ Powinna chyba też
wziąć cały ekwipunek a nic mi nie bierze. Trzeba coś jeszcze ubrać oprócz tego stroju
na przyjęcie co ona daje?



Spoiler

Załóż tylko strój na przyjęcie. Resztę zdejmij, mi też wyskakiwało, że mam nieodpowiedni strój, a miałem czapkę niezdjętą :P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2012 o 14:56, Wszystkozajete napisał:

Musisz rozpocząć zadanie Krew na Lodzie, które polega na poszukiwaniu mordercy grasującego
w mieście. Aby je rozpocząć należy zagadać do strażnika pilnującego miejsca zbrodni.

Gdzie jest to miejsce zbrodni dokładnie przeszedłem całe miast z 10 razy i nic zadnego strażnika żeby do mnie zagadał w tym temacie.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 21:05, Kakarotto napisał:

Spoiler

Załóż tylko strój na przyjęcie. Resztę zdejmij, mi też wyskakiwało, że mam
nieodpowiedni strój, a miałem czapkę niezdjętą :P


Spoiler

Właśnie w tym jest problem, ściągnąłem WSZYSTKO, nawet pierścień i amulet ale dalej mam to samo;/ Patrzyłem w całym ekwipunku czy mam coś założone oprócz stroju ale nic nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 21:13, lis899 napisał:

Spoiler

Właśnie w tym jest problem, ściągnąłem WSZYSTKO, nawet pierścień i amulet ale dalej
mam to samo;/ Patrzyłem w całym ekwipunku czy mam coś założone oprócz stroju ale nic
nie mam



Spoiler

Tam chyba jest kubrak i buty do założenia. Na pewno masz to założone? Jak tak i dalej jest problem to niestety nie pomogę ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś moda, który pozwalałby na wycraftowanie określonej liczby przedmiotów zamiast klikania ileś razy? (np. ustawiam broń, zaklęcie oraz kamień duszy a następnie ile takich broni chce stworzyć, klikanie kilkaset razy żeby rozwinąć to zaklinanie jest co najmniej irytujące)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 21:13, Bongo777 napisał:

Gdzie jest to miejsce zbrodni dokładnie przeszedłem całe miast z 10 razy i nic zadnego
strażnika żeby do mnie zagadał w tym temacie.??


Jest to na jakimś cmentarzu, takim małym (parę nagrobków), obok komnaty umarłych, na jednym z nagrobków leży ciało, a obok stoi kilka osób (strażnicy, kapłanka).

@lis899

Tak jak napisał Kakarotto, musisz ściągnąć wszystkie elementy, które nosisz na sobie i założyć tylko szatę i buty na przyjęcie. Jeśli dalej nic nie możesz zrobić to znaczy, że masz buga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 15:47, Desann235 napisał:

No to ja mam taki problem: w zadaniu Spisek Renegatów zatrzymałem się na amen w chwili
kiedy trzeba wrócić do tego gościa Eltrysa. Wchodzę bowiem do kaplicy Talosa i widzę
go, martwego na podłodze. Strażnicy nic, żadnej aktualizacji w dzienniku ani nic. No
to daje się złapać strażnikom i idę do więzienia, tak jak kazali w poradniku. Tyle że
tam nie mam opcji dialogowej, u tego orka, związanej z możliwością przejścia przez zamknięte
drzwi do króla, a kose mam. No to ja się pytam: Co do stu deadr robię źle?


Witam mam dokładnie ten sam problem ,może któryś z kolegów coś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:45, lis_23 napisał:

Ktoś mi podpowie, jak odinstalować grę, żeby nie robić wszystkiego od nowa,


Pytasz sie chyba o to ktorys raz i nikt dal zadawalajacej odpowiedzi?
A probowales opcję weryfikowanie plikow (w steami PPM na gre i z listy wybrac ), ktora zmodyfikowane pliki przywroci do wersji takiej jaka jest na steamie(takie sa zalozenia)?
Na liscie z PPM jest tez "usun pliki lokalne", ale recznie i tak musisz folder doczyscic pewnie. Po usunieciu albo instalujesz z plyty i patche pobierasz, albo steam moze cala gre spatchowana pobrac. Tak by bylo w przypadku innych gier. Chyba, ze masz kopie foldera gry przed pojawieniem sie bledow, wtedy mozesz uzyc kopi.

Skyrim puts its saves in the following directory in Windows Vista & Windows 7:
C:\Users\[UserName]\Documents\My Games\Skyrim\Saves
Skyrim puts saves in the following directory in Windows XP:
C:\Documents and Settings[UserName]\My Documents\My Games\Skyrim\Saves
Sejwy po instalacji gry wrzucic tam ponownie.

Zadowolony z gry jestes? Bo pamietam, ze specjalnie czekales na kupon z KG by miec ja taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 21:13, Bongo777 napisał:

Gdzie jest to miejsce zbrodni dokładnie przeszedłem całe miast z 10 razy i nic zadnego
strażnika żeby do mnie zagadał w tym temacie.??


Ten quest jest bardzo problematyczny, trzeba go uaktywnić w odpowiednim momencie, a jeśli się ten moment ominie to podobno może być bardzo niefajnie... Sam nadal nie mogę go rozpocząć i prawdę mówiąc nie wiem co z tym zrobić.

Spoiler

Susanna, mająca być ofiarą, od której rozpoczniemy quest nadal żyje, widziałem ją w karczmie, więc nie jest jeszcze tak źle - gorzej, jakby nigdzie jej nie było. NPCs na ulicach miasta przestrzegają mnie przed Rzeźnikiem, ale niewiele to daje. Niektórzy gracze radzili, by kupić dom od doradcy jarla, w którym odnaleźć można wskazówki, ale ten nie chce mi go sprzedać właśnie z powodu rzekomych morderstw. Zamiast tego więc okradłem z klucza sąsiadów i dostałem się do domu w ten sposób, ale podniesienie znalezionych tam quest-itemów nic nie dało. Ktoś wspominał, że jeżeli zrobiło się już quest-line Dark Brotherhood, to podobno ''Krew na lodzie" może się zaciąć. Inni radzą, by odczekać do 245. dnia czasu w grze. Nie mam pojęcia, dlaczego akurat tak. Nie wiem, co z tym zrobić, widziałem w necie polecenia, które należy wpisać na konsoli, by zakończyć quest i zdobyć dom, ale oczywiście nie doświadczymy go przez to w tradycyjny sposób. Ot, zagwozdka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 10:08, Sarinew napisał:

A probowales opcję weryfikowanie plikow (w steami PPM na gre i z listy wybrac ), ktora
zmodyfikowane pliki przywroci do wersji takiej jaka jest na steamie(takie sa zalozenia)?


Sprawdzałem zgodność plików na Steamie, różnica była taka, ze zresetowało wszystkie ustawienia graficzne w opcjach ( fotka ), a jeżeli zmienię ręcznie jakąś opcję graficzną w ustawieniach to gra nie chce mi się wczytać.

Dnia 04.01.2012 o 10:08, Sarinew napisał:

Na liscie z PPM jest tez "usun pliki lokalne", ale recznie i tak musisz folder doczyscic
pewnie.


Czyli mam ręcznie wywalić wszystko z Steam / Steamapps / Common / Skyrim?

Dnia 04.01.2012 o 10:08, Sarinew napisał:

Po usunieciu albo instalujesz z plyty i patche pobierasz, albo steam moze cala
gre spatchowana pobrac. Tak by bylo w przypadku innych gier. Chyba, ze masz kopie foldera
gry przed pojawieniem sie bledow, wtedy mozesz uzyc kopi.

Skyrim puts its saves in the following directory in Windows Vista & Windows 7:
C:\Users\[UserName]\Documents\My Games\Skyrim\Saves
Skyrim puts saves in the following directory in Windows XP:
C:\Documents and Settings[UserName]\My Documents\My Games\Skyrim\Saves
Sejwy po instalacji gry wrzucic tam ponownie.

Zadowolony z gry jestes? Bo pamietam, ze specjalnie czekales na kupon z KG by miec ja
taniej.


Cóż, o wrażeniach z gry już pisałem, za bardzo przypomina Obliviona, zbyt dużo jego wad pozostało, za mało nowości, innowacji, w sumie gram dla otwartego świata, widoczków i możliwości gry z pierwszej osoby, tyle że akurat teraz, gdy po modach gra zaczyna wyglądac w miarę dobrze, to nie mogę grać, bo mnie ciągle wywala do pulpitu, lub całkiem wiesza grę - próbowałem wczytać starsze sejvy, jest troszkę lepiej, mozna pograć dłużej ( jakieś 5 minut ) ale i tak wywala do pulpitu.

20120104132252

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę po początkowych misjach

Spoiler

konkretnie zabicie smoka chyba dostajemy dom/możliwość kupna

. Gdzie on u diabła jest?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 17:43, Kafar napisał:

Z tego co kojarzę po początkowych misjach

Spoiler

konkretnie zabicie smoka chyba dostajemy
dom/możliwość kupna

. Gdzie on u diabła jest?:P

Zaraz obok sklepu ''U Amazonki''. Przy wejściu do Białej Grani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować