Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2012 o 21:25, marekl1975 napisał:

Gdzie jest Eorlund z Białej Grani? Chodzi o dostarczenie miecza do naostrzenia. Szukam
go na zewnątrz murów, ale nie mogę go znaleźć.


Widze że Towarzysze wysługuja się Tobą jako chłopcem na posyłki ;) Eorulnd jest prawdopodobnie przy Niebiańskiej Kuźni, na podeście zaraz za kwaterą Towarzyszy. Z tego co pamiętam trzeba nieco po schodach do niej podejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zaklinanie daje takie same efekty w przypadku pancerza i szat? W swoim pytaniu zmierzam do tego, z jakiego ubioru mag czerpie większe korzyści.
Na razie moja wiedza ogranicza się do tego, że zarówno szatę jak i zbroję można zakląć, a ta druga dodatkowo zapewnia ochronę. Czyli jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu biegać magiem w szatach. Ja od razu inwestowałem w ciężki pancerz magiem zniszczenia. A czy sa różnice w statystykach zaklinania? Nie wiem, ale nie wydaje mi się żeby były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 11:47, Kardithron napisał:

Czy zaklinanie daje takie same efekty w przypadku pancerza i szat? W swoim pytaniu zmierzam
do tego, z jakiego ubioru mag czerpie większe korzyści.
Na razie moja wiedza ogranicza się do tego, że zarówno szatę jak i zbroję można zakląć,
a ta druga dodatkowo zapewnia ochronę. Czyli jest lepsza.

Nie ma żadnych różnic.
Także tak, możesz jako mag paradować w ciężkiej zbroi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 13:35, Darkstar181 napisał:

Także tak, możesz jako mag paradować w ciężkiej zbroi :)

Dziękuję za odpowiedzi. ;)

@Szczep_NML

Dnia 15.08.2012 o 13:35, Darkstar181 napisał:

Czy zwiększając umiejętnośc blokowania, nie wydając punktów umiejętności, wpłynie to na chłonięcie obrażeń > przez tarczę?

Wpłynie. :) A odpowiedni perk dodatkowo zwiększy ilość pochłoniętych obrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ...
pobrałem sobie mody:

TV_2_5-11930-2-5

http://skyrim.nexusmods.com/mods/11930#content

i SuperI3_ENB-RL_0_90-11318.7

http://skyrim.nexusmods.com/mods/11318

póki co, użyłem pierwszego moda ( TV_2_5-11930-2-5 ), gra wygląda fajnie, choć trochę już " chrupie " ale są gorsze problemy:
bugi, znikające obiekty, budynki, ściany i inne obiekty w miastach ( np. Wichrowy Tron ), okazało się, że to wina modu " open city " , który dopiero wczoraj, ni z tego ni z owego, zaczął działać i to on powodował te bugi ), kolejnym problemem są " latające '', " migające " cienie na postaciach we wnętrzach oraz w nocy, a także sama noc, która jest .... zbyt ciemna, zupełnie nic nie widać bez pochodni, da się to jakoś poprawić?, trzeba grzebać w INI lub w Prefs, czy w pliku z ustawieniami z moda ( enbseries ), może to ta linijka?:

[NIGHTDAY]
DetectorDefaultDay=false
DetectorLevelDay=0.65
DetectorLevelNight=0.2
DetectorLevelCurve=2.76

przejdźmy teraz do drugiego moda ( SuperI3_ENB-RL_0_90-11318.7 ), są tam dwa foldery: Core Preset Description oraz . Optional Effects Description, zawierają one takie rzeczy:

Core Preset Description
(a) Bokeh DOF Only: Superb ENB-RL with SSAO disabled, Bokeh Depth of Field enabled.
(b) No SSAO + No DOF: Superb ENB-RL with both SSAO and Depth of Field disabled.
© Performance SSAO + Bokeh DOF: Superb ENB-RL with both Performance SSAO and Bokeh Depth of Field enabled.
(d) Performance SSAO Only: Superb ENB-RL with Performance SSAO enabled and Depth of Field disabled.
(e) Quality SSAO + Bokeh DOF: Superb ENB-RL with both Quality SSAO and Bokeh Depth of Field enabled.
(f) Quality SSAO Only: Superb ENB-RL with Quality SSAO enabled and Depth of Field disabled.

Optional Effects Description
(a) Cinematic Aspect Ratio Effect: Adds black bars(small,medium or large) to the top and bottom of the game screen to simulate Cinematic Aspect Ratios.
(b) Normal Depth of Field : Non-Bokeh Depth of Field.
© Film Grain Effect: Adds Film Grain effect to game screen. See the movie 300 for a good example of this effect.
(d) Sharpening: Comes with Depth of Field On and Off versions. Adds a sharpening filter(low, medium or high) for greater detail.

czy ktoś mógłby przetłumaczyć opis tych modernizacji?, można wybrać tylko po jednej i chciałbym wiedzieć, co one robią - z góry dziękuję za wysiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest filmik ukazujący mod którego używam ale w nocy jest tu dużo jaśniej niż u mnie:

http://www.youtube.com/watch?v=BX7tPacbxFg

pod filmikiem jest jeszcze link do czegoś takiego:

http://www.youtube.com/redirect?q=http%3A%2F%2Fenbdev.com%2Fdownload_mod_tesskyrim.htm&session_token=mgGfTUkO9FQiqzlqmSDfjsCe4yx8MTM0NTI0NzU1OEAxMzQ1MTYxMTU4

czy to jakieś uaktualnienie do TV ENB, czy coś nowego?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam moda dzięki któremu będę mógł położyc na półce, szafce, beczce, skrzyni, podłodze rzeczy, i te rzeczy nie będą powracały do miejsca w ktorym je wyrzuciłem np. wyrzucam z ekwipunku łuk, po czym kładę go na np. stole do enchantowania, a gdy drugi raz wejdę do domu to łuk leży tam gdzie go położylem (na stole do enchantingu :)) a nie gdzie go wyrzuciłem z ekwipunku. Za wszelką pomoc dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 17:48, Mafioso_PL napisał:

Ano ostatni screen wygląda jakby po prostu brakowało tekstur :D

Czyli to wina moda czy kompa / grafiki /?
dosyć dużo obiektów doczytuje mi się w tle / choć nie tak jak wczoraj w Wichrowym Tronie, gdzie przy modzie open city brakowało budynków, elementów budynków i widać było puste miejsca w grafice /, ogólnie, najgorsze jest to, że w dzień jest bardzo jasno a w nocy ciemno jak oko wykol
dodam, że grafika się nie przegrzewa, w stresie to w tej grze ok. 58-60 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka screenów, w tym noc:

problem jest jeszcze taki, że bardzo szybko zmieniają się warunki ... hmmm ... pory dnia i nocy, ze tak powiem
tzn. jest ciemno, kilka kroków i nagle - brzask, itp.

20120817233101

20120817233118

20120817233131

20120817233140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonuję jedno z tysięcy zadań dla Towarzyszy. Mianowicie jestem w jaskini na Wzgórzu Mówców i mam wyciągnąć faceta imieniem Bulfrek i zaprowadzić go na jego miejsce. Gadam z nim przez kraty, ale nie moge owych krat otworzyć. Jak wyciągnąć gościa z ciupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób żeby szybko zaktualizować posiadane mody? Kurczę, po tygodniach przerwy chciałem sobie odpalić Skyrim a tu wywala mnie z gry po uruchomieniu. Odpalam grę za pomocą Nexus Mod Managera. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, myślałem że mam mocnego kompa ale do modów Skyrima już taki mocny on nie jest, ba, ponoć nawet grafika z 2GB pamięci graficznej nie wystarcza do wszystkiego / mody i ENB /, ciekawe, jakiego trzeba mieć " potworka ", żeby to uciągnął?

póki co, używam TV_2_5-11930-2-5 ale mam spore problemy; o ile poranki i wieczory wyglądają obłędnie, to noc jest tak ciemna, ze nawet pochodnia nie pomaga, dzień natomiast jest zbyt jasny ale to nic, gorzej gdy robi się " ultra " jasny, znika wtedy większość tekstur i wszystko jest jaskrawo żółte, jakby zamiast słońca świeciła wielka, żółta żarówa ... i teraz nie wiem, czy to wina moda?, bałaganu z innymi modami?, niezgodności?, czy w końcu mojej karty graficznej czy procesora?

spróbowałem też SuperI3_ENB-RL_0_90-11318.7 ale kompletnie nie wiem, co oznaczają poszczególne ustawienia - wybrałem chyba Quality SSAO + Bokeh DOF: Superb ENB-RL with both Quality SSAO and Bokeh Depth of Field enabled, ale nie dało się grać: zamiast grafiki miałem kolorowe kontury ....
jeszcze raz prosiłbym kogoś o przetłumaczenie i wyjaśnienie poszczególnych ustawień, byłbym bardzo wdzięczny:

Core Preset Description
(a) Bokeh DOF Only: Superb ENB-RL with SSAO disabled, Bokeh Depth of Field enabled.
(b) No SSAO + No DOF: Superb ENB-RL with both SSAO and Depth of Field disabled.
© Performance SSAO + Bokeh DOF: Superb ENB-RL with both Performance SSAO and Bokeh Depth of Field enabled.
(d) Performance SSAO Only: Superb ENB-RL with Performance SSAO enabled and Depth of Field disabled.
(e) Quality SSAO + Bokeh DOF: Superb ENB-RL with both Quality SSAO and Bokeh Depth of Field enabled.
(f) Quality SSAO Only: Superb ENB-RL with Quality SSAO enabled and Depth of Field disabled.

wklejam jeszcze fotkę mojego " data ":

P.S; miałbym jeszcze pytanie, czy ktoś zna się na modyfikacji pliku " enbseries '' i '' enbeffect "?

20120819120059

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na modach Skyrima, ale może zapytaj się na forach tematycznych, obydwa maja goscinne pytania/piszesz posta bez konta/ czyli http://www.skyrim.pl/forum/index.php (trzeba być zarejestrowanym, by widzieć całe forum) i http://www.elderscrolls.phx.pl/forum/ może tam znajdziesz jakięś porady? Bo tutaj jak widzę nie masz odpowiedzi, a porad szukales na angielskich forach?

Tutaj jest np. temacik Problem z modem ENB http://www.skyrim.pl/forum/index.php?showtopic=13602

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 14:13, Sarinew napisał:


Tutaj jest np. temacik Problem z modem ENB http://www.skyrim.pl/forum/index.php?showtopic=13602


Ten ostatni wątek już znalazłem, dzięki za linki, przejrzę te fora, wydaje mi się, że mogę mieć tego za dużo, wszystko co instalowałem mam na dysku w winrarze, min. Post_Process_Injector_1_3, Skyrim Enhancer Mod, 1.1, 1.2, 1.3, Skyrim_Enhancement_Post_Process_1.3 - itp.

20120819150840

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otóż dołączyłam do Gromowładnych i sukcesywnie podbijałam kolejne miasta. W miarę upływu czasu w grze pojawiła się misja podbicia Samotni. Od tamtej pory miasto zniknęło z mapy (tzn. nie mogę tam wykonać szybkiej podróży). Mam teraz problem z wejściem do miasta. Otóż nie mogę tego zrobić, gdyż gdy podchodzę do bramy mam napisane "Zanim wejdziesz, musisz pomóc żołnierzom obronić miasto". Nie jestem w stanie wykonać żadnego questa, który ma swój cel w tym mieście. Obecnie moja fabuła główna jest na etapie spotkania z Delphine w Rzecznej Puszczy. Ona kieruje mnie do kogoś właśnie w Samotni, niestety nie jestem w stanie tam iść. Dodam tyle, że nie ma żadnych obcych, cesarskich żołnierzy dookoła, stoi tylko Urlich Gromowładny z którym jednak nie ma opcji dialogowych. Gdzieniegdzie widać jedynie palące się stosy. Próbowałam od każdej strony wejść, nawet stoczyć się z gór. Wszystko na nic. Nie mam questa dotyczącego obrony Samotni, a jej władcy zostali zabici.

Co zrobić? Ktoś się z tym spotkał? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę Wam jeszcze pokazać, jak u mnie wygląda noc - masakra ...
ciągła podmiana plików skaszaiła mi też wodę i niebo, dwie ostatnie fotki pokazują różnicę nieba z dzisiaj i chyba z czwartku, ta sama lokacja i pora dnia.

20120819225736

20120819225747

20120819225946

20120819230007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować