Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Mam jeszcze takie pytanko: dlaczego Nexus Mod Manager, gdy wybiorę w nim jakiś mod ENB pakuje mi jego pliki do data, zamiast do głównego katalogu z grą? - chodzi mi o enbbloom, enbeffect i enbeffectprepass
prawidłowo te pliki powinny zostać podmienione w głównym folderze z grą

czy mógłby jeszcze ktoś opisać, co w ogóle zmienia mod ENB? - tylko oświetlenie i cienie?, bo od kolorów są inne programy, czy kolory też podmienia?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 22:30, marekl1975 napisał:

Mam wlać truciznę do kadzi z czerwoniakiem. Jak zdobyć klucz do warzelni?

Idziesz do gospody czerwonak, a jej gospodarz da ci zadanie dzięki któremu dostaniesz się do miejsca z kadzią. To sąsiedni budynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem. Skyrim na moim komputerze: Intel Core 2 Duo 3,5 Ghz, 4 Gb Ram, Geforce GTX 560 1 Gb działa przy maksymalnych ustawieniach płynnie( od 40 do 60fps) przez pierwsze kilkanaście minut,a potem pojawiają się kilku sekundowe lagi zarówno w terenie, jak i w mieście. Nieraz zdarza się, że po tych kilku sekundach lag nie ustępuje i cały czas już mam pokaz slajdów. Pomaga jedynie wyjście z gry i ponowne uruchomienie komputera. Mam najnowszą wersję gry z SKSE. Czy przyczyną może być zapychanie się ramu karty graficznej? Proszę pomoc, ponieważ te zwiechy skutecznie zniechęcają mnie do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałam taki sam problem. Początkowo regularnie ok. 60fps, potem obniżka i lagi. Może nie po kilkunastu minutach, ba, czasami udało mi się całkiem długo pograć, ale problem był. Pomogło mi obniżenie ustawień z ultra na wysokie. No chyba, że koniecznie musisz mieć ultra to nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pewien problem,otóż gdy gram z kamerą z oczu bohatera myszka tak jakby samoczynnie drga.Gdy przełącze na tryb zza pleców,problem znika.Co poradzicie?

Build 2x miecze/sztylety ma prawo bytu w dalszej grze? obecnie mam 8lvl a chwilami jest ciężko.Nie wiem czy nie zmienić na coś innego.

Jakie DLC polecacie? jedyne jakie mam to high texture pack.Przydałoby się coś co upiększy grafike(obecnie śmiga mi na 1920x1080 na max ustawieniach.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 22:15, Memorr napisał:

Jakie DLC polecacie? jedyne jakie mam to high texture pack.Przydałoby się coś co upiększy
grafike(obecnie śmiga mi na 1920x1080 na max ustawieniach.)


Nie ma innych DLC zmieniających grafikę. JEst za to multum modów, większość z nich znajdziesz na Skyrim Nexus. Popularne są polepszacze tekstur (Texture Pack Combiner łączy w sobie najlepsze tesktury kilku popularnych paczek) i różnie efekty ENBseries.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 22:15, Memorr napisał:

Hej mam pewien problem,otóż gdy gram z kamerą z oczu bohatera myszka tak jakby samoczynnie
drga.Gdy przełącze na tryb zza pleców,problem znika.Co poradzicie?

Build 2x miecze/sztylety ma prawo bytu w dalszej grze? obecnie mam 8lvl a chwilami jest
ciężko.Nie wiem czy nie zmienić na coś innego.

Jakie DLC polecacie? jedyne jakie mam to high texture pack.Przydałoby się coś co upiększy
grafike(obecnie śmiga mi na 1920x1080 na max ustawieniach.)


Jak masz bardzo dobry komputer, to: http://skyrim.nexusmods.com/mods/15105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2012 o 22:23, Minamir napisał:

różnie efekty ENBseries.

Z którymi są spore kłopoty, których jestem przykładem ;)
nawet gdy nie używam Realistic Lighting, mam problemy z oświetleniem, szczegółami i z czymś takim, że w podziemiach, jaskiniach mam taki efekt, iż mam jakieś przeźroczyste przebicia, np. na podłodze, tak jakby przbijały się inne lokacje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 22:15, Memorr napisał:

Build 2x miecze/sztylety ma prawo bytu w dalszej grze? obecnie mam 8lvl a chwilami jest
ciężko.Nie wiem czy nie zmienić na coś innego.

Oczywiście, że ma. Teraz jest ciężko co może wynikać z faktu, że robisz mało zadań pobocznych i nie rozwijasz w ten sposób postaci. Zainteresuj się kowalstwem i zaklinaniem. Dwa szklane miecze z odpowiednim czarem to broń wręcz zabójcza. Skoro baba sobie radziła na ekspercie (potem już tylko mistrz) i doszła do 45 lvl to i Ty dasz radę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 22:15, Memorr napisał:

Build 2x miecze/sztylety ma prawo bytu w dalszej grze? obecnie mam 8lvl a chwilami jest
ciężko.Nie wiem czy nie zmienić na coś innego.


Sens jakiś tam może i ma, ale znacznie lepiej w drugą rękę chwycić tarcze, dzięki czemu jednocześnie będziesz sobie rozwijał blok i broń jednoręczną, a to z kolei przełoży się na szybszy awans Twojej postaci na kolejne poziomy doświadczenia. No i pobaw się łukiem, bo w Skyrimie świetnie się on sprawdza, zwłaszcza przy atakach z zaskoczenia kiedy to zadawane obrażenia się wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 22:15, Memorr napisał:

Build 2x miecze/sztylety ma prawo bytu w dalszej grze? obecnie mam 8lvl a chwilami jest
ciężko.Nie wiem czy nie zmienić na coś innego.

Osobiście niemal nigdy w grach typu cRPG nie używam tarcz. Podobnie ze Skyrim - pierwsza moja postać używała broni dwuręcznej - trochę wolniejsze ataki za to z czasem druzgocące obrażenia.
Moja druga postać już walczy dwiema broniami i uważam, że nie powinieneś się zrażać. Rozwijając tę cechę z czasem będziesz zasypywać wrogów szybkimi kombinacjami niczym tornado. Nierzadko wróg będzie miał problem z wyprowadzeniem kontry. Zawsze wolałem atakować, niż się bronić. Wcale nie musisz nic tracić, bo niby tarcza będzie rozwijać sztukę blokowania. Ja od czasu do czasu chowam jedną broń i atakuję magią zniszczenia bądź uciekając się leczę - rozwijasz tu zatem zniszczenie i przywrócenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra na początku jest dość trudna. Od 20tego poziomu robi się już trochę łatwiej. Dwa miecze to dobra kombinacja. Jeśli chcesz dość szybko awansować, to jest na to kilka sposobów nie wymagających zbytniej eksploracji świata - pamiętaj tylko, że część stworzeń leveluje wraz z Tobą. Jeśli chcesz być superwojownikiem to przede wszystkim zainteresuj się kowalstwem i zaklinaniem - można powiedzieć, że jest to podstawa.

Jak je szybko i łatwo wyszkolić? Zbieraj kamienie dusz, łap w nie dusze, później twórz sztylety (materiały możesz kupić u kowala) i zaklinaj te sztylety, a na końcu je sprzedawaj. Kamienie dusz mają także do sprzedania magowie - opłaca się kupować na początku tylko te najmniejsze. W ten sposób szybko awansujesz w kowalstwie i zaklinaniu - będziesz mógł tworzyć potężne zbroje i broń oraz je zaklinać różnymi efektami. Zdobędziesz też dość dużo kasy. Szkolenie tarczy to też dość prosta rzecz - wystarczy blokować tarczą ciosy gigantów. Na początku jeden udany blok na maczudze oznacza kolejny poziom w tarczy. Musisz jednak mieć na tyle dużo zdrowia, żeby przeżyć uderzenie giganta.

W Skyrimie fajne jest to, że praktycznie której metody walki byś nie wybrał i tak stanie się ona efektywna.Wypowiadały się tu już osoby, które walczyły za pomocą magii zniszczenia, przyzywały potężne istoty, które dla nich walczyły, używały łuków lub skradały się ze sztyletami, walczyły bronią oburęczną, dwoma mieczami albo łączyły miecz i magię ofensywną. I wszystkie one były zadowolone z tych metod.
Ja zaczynałem np jako mag bitewny - miecz w jednej ręce i magia zniszczenia (szczególnie ogień) w drugiej. Przez krótki czas szkoliłem sobie łuk i ogólnie skradanie, ale mało mnie to bawiło. Tarczę wyszkoliłem sobie do 100, ale także okazało się, że jest mało przydatna. Ostatnio bawiłem się ogólnie magią - dzięki zaklinaniu na 100 stworzyłem przedmioty dzięki którym nie tracę w ogóle many przy używaniu magii zniszczenia i przywracania (chyba tak się nazywa szkoła związana z leczeniem i obroną). W jednej ręce miałem więc ciągle utrzymywaną tarczę, a w drugiej potężne zaklęcia zniszczenia. Muszę przyznać, że jest to naprawdę zabójcza kombinacja - trochę wolniej zabijam przeciwników niż mieczem, ale za to praktycznie nie tracę nigdy zdrowia - walki ze smokami stały się banalne, bo mogą ze mną "dyskutować" ile chcą, a na mnie to w ogóle nie działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 10:53, marekl1975 napisał:

Mam zaklętą broń, a dokładnie miecz. Jak ponownie naładowac go kryształem duszy po wyczerpaniu
się magii w broni?

Najeżdżając na broń kliknij "T" (jest w opcjach) i wybierz kryształ którym chcesz naładować broń.
Kryształ musi mieć w sobie duszę inaczej go nie użyjesz. Możesz kupować kryształy z duszą, znajdywać, lub ładować samemu poprzez używanie czaru "chwytanie duszy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdarzył się komuś podobny bug, że po wykupieniu wszystkiego do domu w Białej Grani, brakowało pomieszczenia z alchemią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ,chodzi o główny wątek skyrim.Jeżeli go skończymy ,to skończymy całą grę?Czy będzie jeszcze możliwe po skonczeniu wątku głównego chodzić po świecie i zająć się misjami pobocznymi?Np. wojną domową?I czy będą nadal smoki po skonczemiu wątku głównego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 14:19, Triderus napisał:

Mam pytanie ,chodzi o główny wątek skyrim.Jeżeli go skończymy ,to skończymy całą grę?Czy
będzie jeszcze możliwe po skonczeniu wątku głównego chodzić po świecie i zająć się misjami
pobocznymi?Np. wojną domową?I czy będą nadal smoki po skonczemiu wątku głównego.

Można grać po zakończeniu wątku głównego. Tak, misje poboczne nadal są. Smoki również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można dodać pokój alchemiczny do domu w Białej Grani? Bo kupiłem całe wyposażenie a pokój alchemiczny mimo zakupienia się nie pojawił... Jest jakiś sposób by to naprawić? Grając pierwszy raz nie miałem z tym problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 18:06, Isildur napisał:

Jak można dodać pokój alchemiczny do domu w Białej Grani? Bo kupiłem całe wyposażenie
a pokój alchemiczny mimo zakupienia się nie pojawił... Jest jakiś sposób by to naprawić?
Grając pierwszy raz nie miałem z tym problemu...

Spróbuj zapisać-> wczytać albo wczytać poprzedni save :] U mnie zawsze działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować