Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2012 o 15:59, Latimeria napisał:

A wiesz ze wlasnie o to? Jak ja tu napisalam ze gram systemem "broń jednoreczna + przywracanie"
zostalam zasypana lawina porad zeby do drugiej ręki wziac cos niszczącego :-)


Dzięki klawiszom szybkiego wybierania można szybko zmieniać czary w drugiej ręce z przywracania na zniszczenia - najpierw atakujesz, a potem się leczysz. Można też używać czarów defensywnych w drugiej ręce - kombinacji jest naprawdę mnóstwo.
Blokowanie najszybciej można wymaksować na gigantach blokujących ich uderzenia tarczą i ciągle się lecząc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,otóż mój zacny bohater nie nosi już 2 mieczy,lecz magia zniszczenia+miecz/sztylet + skradanie.
Wydałem pkt w perk który daje mi mocniejszy dmg gdy noszę 2 miecze.Da rade go jakos cofnąć czy coś?
I czy jak juz jestem sobie tym magiem to szybko lecieć do gildii magów,żeby się wykoksić czy ich gildia nie wpływa na umiejetności zniszczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perków raz przyznanych nie da się cofnąć w normalny sposób, możesz kodami ale nie znam lub poszukać modyfikacji, która to umożliwia :)

Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 20:26, Memorr napisał:

Wydałem pkt w perk który daje mi mocniejszy dmg gdy noszę 2 miecze.Da rade go jakos cofnąć
czy coś?

Nie da rady, jak już Isildur napisał. Zastanów się tym samym, czy nie warto wrócić do tej koncepcji :P Nie no dobra, już nie namawiam. Nie jest też powiedziane, że musisz punkt wykorzystywać od razu, więc jeśli na przyszłość będziesz mieć jakieś wątpliwości to możesz odłożyć sobie punkcik na potem :)

Dnia 25.09.2012 o 20:26, Memorr napisał:

I czy jak juz jestem sobie tym magiem to szybko lecieć do gildii magów,żeby się wykoksić
czy ich gildia nie wpływa na umiejetności zniszczenia?

Niekoniecznie. Gildia Magów (chodzi Ci o Akademię Zimowej Twierdzy jak rozumiem) to po prostu jeden z wątków pobocznych obok kilku innych jak np. Gildia Złodziei. Ja nie używając za dużo czarów wykonałam zadania w tym wątku i nie zauważyłam, żeby mi to jakoś wzrosło. Równie dobrze możesz wykonać zadania dla Mrocznego Bractwa. Tylko że ja zabijałam mieczami a Ty mieczem + zniszczeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 20:26, Memorr napisał:

I czy jak juz jestem sobie tym magiem to szybko lecieć do gildii magów,żeby się wykoksić
czy ich gildia nie wpływa na umiejetności zniszczenia?


W tej grze żeby się "wykoksić" w danej dziedzinie, nie musisz się w ogóle wiązać z żadną organizacją, tak jak w twoim przypadku Gildia Magów. Gra jest stworzona w myśli trening czyni mistrza, więc najlepszym sposobem na wytrenowanie jakiejś umiejętności jest po prostu częste jej używanie, czyli jeśli chcesz wytrenować np. zniszczenie, to podróżujesz po świecie, wchodzisz do różnych lokacji i walczysz używając magii zniszczenia. Dostęp do gildii magów ma z kolei taką zaletę, iż zyskujesz możliwość pobierania nauk u trenerów w różnych dziedzinach magicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć ebonową sztabę i odblokowany perk. W wersji angielskiej on się nazywa Arcane Blacksmith i dotyczy ulepszania magicznych zbroi i broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 14:08, Diverso napisał:

Musisz mieć ebonową sztabę i odblokowany perk. W wersji angielskiej on się nazywa Arcane
Blacksmith i dotyczy ulepszania magicznych zbroi i broni.


Niestety nie,po prostu mi tego miecza nie widzi ,mimo że mam go w ekwipunku.A co dziwnijsze łuk słowików moge ulepszyć a miecza już nie ,dziwne.
A tak naprawde ,to prawdopodbnie kolejny bug w grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2012 o 18:19, Triderus napisał:

Niestety nie,po prostu mi tego miecza nie widzi ,mimo że mam go w ekwipunku.A co dziwnijsze
łuk słowików moge ulepszyć a miecza już nie ,dziwne.
A tak naprawde ,to prawdopodbnie kolejny bug w grze


Z tego co wiem to bug ten istniał tylko jeżeli zdobyło się ten miecz na poziomie bodaj 50+ (w najlepszej wersji, bo zależnie od poziomu na którym się go zdobędzie ma on inne statystyki) i ponoć któryś kolejny patch to naprawiał... A na pewno naprawiają mody, poszukaj, jest tego sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy mozna jakoś produkowac sobie strzały do łuku? Mam ebonowy łuk, a ebonowych strzał jest jak na lekarstwo.

Nie można samemu robić strzał, dlatego te lepsze zachowuj na " grubszą zwierzynę".

Dnia 03.10.2012 o 14:30, marekl1975 napisał:

Co to jest serce deadry i skąd je wziąć? Potrzebuję do kowalstwa deadrycznego.


Jak sama nazwa wskazuje jest to serce deadry czyli takiego potworka, spotkać je można chyba tylko przy okazji zadań. Czasem można też dorwać przy ciałach magów albo kupić u alchemika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 13:36, marekl1975 napisał:

Czy mozna jakoś produkowac sobie strzały do łuku? Mam ebonowy łuk, a ebonowych strzał
jest jak na lekarstwo.


W Steam Workshop powinny być mody dające możliwość produkowania strzał. Warto poszukać jak i generalnie zapoznać się z warsztatem, mody dodają wiele fajnego do gry (obecnie nie wyobrażam sobie abym mógł grać w "czystą" grę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie GOTY, to wyjdzie też i u Cenegi. Słowem kluczem jest tu kasa, bowiem wyłączając polski Steam jako drugą opcję kupna gry i dodatków, Cenega zrobiła sobie na Skyrima monopol, a że jeszcze gra się świetnie sprzedaje...

Ale oficjalna wersja to pewnie spór między Cenegą/1C a Steamem, Cenegą/1C a Bethesdą, bądź też Bethesdą a Steamem :P

BTW.: RAGE jest już na rosyjskim Steamie, a u nas nadal można go kupić wyłącznie w pudełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy (gracza, który spędził grubo ponad 100 godzin, większość rzeczy zobaczył itd) nie opłaca się. Biorąc pod uwagę fakt, że większość rzeczy porozmieszczałem już po różnych domkach, to nawet nie mam ochoty znosić tego wszystkiego do jednej chatki, która skądinąd piękna nie jest.

Wolę swój dom w Whiterun albo Markarth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 13:36, marekl1975 napisał:

Czy mozna jakoś produkowac sobie strzały do łuku? Mam ebonowy łuk, a ebonowych strzał
jest jak na lekarstwo.


Jest kilka sposobów pozyskiwania strzał- łucznicy w Solitude codzienie zostawiają kilkanaście w tarczach... Niektórzy gracze podmieniają nawet strzały w ich ekwipunku np. na ebonowe, by potem zobaczyć jak z jednej ebonowej strzały łucznik zrobił kilkanaście do trenowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z dostępnością Dawnguard w Polsce?

Na steamie nie widzę (pewnie pochodna "ekskluzywu" jakim jest Skyrim"). Wydawcy też się nie śpieszy.

Można to kupić gdzieś poza steamem (wersję kompatybilną z polską, nie mówię o wersji językowej ofc, tylko wydanie pasujące do regionu), czy też tak długo, jak wydawca łaski nie okaże, to se mogę pograć w snach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostają jedynie Gifty/Kody Steam, do kupienia na aukcji, albo przez znajomego zza granicy. Lepiej nie próbować żadnych zmian IP czy Proxy na czas kupowania, bo grozi to banem na konto. Tracisz jednak wtedy dostęp do polonizacji nawet kiedy ta wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować