Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Skyrim leżał na półeczce szmat czasu. Grać było na czym, ale postanowiłem zaczekać na mały upgrade kompa i trochę patchy aby dorzucić modów i bardziej cieszyć się grą. Gra zainstalowana, oficjalny hd texture pack też, upatchowane to na ile steam chciał, Dawnguarda jeszcze nie kupiłem. Wyselekcjonowałem trochę modów poprawiających grafikę i wszystko pięknie fajnie ale część nazw lokacji (niektóre nazwy domów, twierdz), czasem przedmiotów (zamiast skrzyni np. chest, zamiast pochodni torch), wyskakuje mi w języku angielskim. Dziwna sprawa... Nie mam żadnych fabularnych modów, żadnych rebalansów etc...-> Pure Waters, Realsitic Lightning, Alternate Sunglare, Better Dynamic Snow, Enchanced Distant Terrain, Lush Grass, Lush Tress, Skyrim Flora Overhaul, Skyrim Realistic Overhaul, Detailed Faces, Birds and Flocks, Map Standard All Roads - HiRes, Better Blood Splatters. Chyba wszystko. Testowałem jeszcze serię Towns and Villages Enhanced ale lokacje były jak dla mnie zbyt zagęszczone i wywaliłem je. Nic z powyższego nie ingreuje w pliki tekstowe. Jedyny potencjalny kandydat to Map Makers Complete, ale specjalnie pobrałem wersję spolszczoną ( http://skyrim.nexusmods.com/mods/26252). Ma ktoś pomysł czemu te zangielszczenia się przebijają? Jak to naprawić? Robiłem synchronizację plików gry ale nie pomogło. Problem może nie jest mega dokuczliwy, ale gryzie mnie po oczach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2012 o 09:01, KamyK_84 napisał:

Odnoszę się do tego co napisałeś wcześniej a nie później. To, że po wymianie
postów wrzuciłeś linki i trochę info to chwała ci za to.
I znowu "spinam"?

Ok, mój błąd, ze nie napisałem o tym szerzej w pierwszym poście. Zakończmy zatem tę bezowocną kłótnię, ok? Dzięki z góry. :)

Dnia 04.11.2012 o 09:01, KamyK_84 napisał:

Tak wgl. prostując niektóre info co podałeś:
- walka na koniach jest już w podstawce (drewniana i ostatecznie nieprzydatna)
- wilkołaki i wampiry też są w podstawce, DLC daje tylko drzewka do nich no i dla wampira
chyba daje jakąś śmieszną przemianę w skrzydlatego stwora.

Dzięki za dodatkowe info i sprostowanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2012 o 14:45, KrzysztofT napisał:

> > To na poprawę "humora". Chcecie zobaczyć coś śmiesznego? Zobaczcie cenę
> > Skyrima w wersji Premium Edition na PC. Hehehe :
> >
> > [m]
> >
> >
> >
> A regulamin znasz? Nie wstawiamy reklam innych firm Degrad -1

Reklam? Tia. Od kiedy linkowanie oficjalnego sklepu dystrybutora danego produktu to reklama?
Jakoś nie widziałem nigdy abyś się czepiał linkowania do moreli, komputronika, itd.
No ale tak. Muve to konkurencja. Podwójna moralnośc w Polsce jest w cenie.

Isildur, teraz to już nastąpiło przgięcie. Link zamieszczony w charakterze informacyjnej ciekawostki jest traktowany jak reklama? To ile tutaj reklam zostało zamieszczonych? Multum. Są nawet osobne wątki:

- o promocjach
- o głównych sieciach detalicznych
- o Steam
- o sklepach dystrybucji cyfrowej pokroju Muve.pl itd.

Mam nadzieję, że cofniesz degrad KrzysztofowiT, Isildurze. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2012 o 20:55, Isildur napisał:

Od takich rzeczy jest formularz, ale niech wam będzie degrad cofnięty.

Pozdrawiam.

Dzięki, Isildur.

Trochę surfuję po polskiej sieci i potrafię odróżnić chamską reklamę od postu zamieszczanego w celach informacyjnych lub jako ciekawostka. Wspomniałem też o osobnych wątkach, gdzie często pojawiają się takie komentarze jak KrzysztofaT i nie mają o nic wspólnego z reklamą. :)

Przy okazji, trzeba przyznać, że na Gramie mało jest ordynarnych postów reklamowych, choć w innych serwisach sporo się tego widziało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 20:09, YoyYoriPl napisał:

Będę mógł latać na smoku?! Tak serio?!
Strzeż się wichrowy Tronie :D


Jeszcze nie wiadomo jak to będzie wyglądało, więc wstrzymaj się z otwieraniem szampana :D aczkolwiek mam nadzieję, że będziemy mogli sobie trzymać jakiegoś smoczka jako wierzchowca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 22:24, Isildur napisał:

Jedyne co wie wprowadza jakie ś questy związane z wampirami, ale na pewno jest lepszy
DLC od tych co dostawaliśmy do Obliviona :)

Czy lepszy to sprawa mocno dyskusyjna, bo jeśli miałbym ten dodatek porównać do takiego The Shivering Isles to Dawnguard wypada przy nim raczej blado. Jakby nie patrzeć tam było to jakieś 40 godzin gry, sporo nowych przeciwników, a i jakiś oręż którego nie było wcześniej się pojawił. Pytanie tylko czy to rozszerzenie można jakoś porównać do DLC? Ale moim zdaniem tak. W końcu SI , podobnie jak i Dawnguard, pojawiło się również w osobnym pudełku. Poza tym jeden i drugi dodatek dodaje nową fabułę. Ale już na tle zbroi dla konia czy zbioru ksiąg, nowe DLC do Skrymia stanowi wybitne osiągnięcie :)

YoyYoriPl

>Będę mógł latać na smoku?! Tak serio?!
>Strzeż się wichrowy Tronie :D

Jak dla mnie to już jednak lekkie przegięcie. I coś czuje że będzie z tym więcej problemów (bugi) niż korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną rzecz... Wcześniej (ostatnio około stycznia, lutego, bo wtedy jeszcze dużo tłukłem w Skyrima) gra chodziła mi cały czas płynnie i bez problemów. Teraz po kilkunastu minutach grania gra mi zwalnia, obraz się rwie i gra się bardzo niekomfortowo. Czym to może być spowodowane? Nowszymi patchami, które wyszły w tym czasie?
Zaznaczam, że zmniejszenie wodotrysków graficznych nic nie dało. Sprzętu przez ten czas nie zmieniałem, a wcześniej wszystko hulało aż miło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czym to może być spowodowane?

Dużo masz sejwów? Pamiętam, że w Oblivionie tak miałem, gdy liczba moich sejwów wynosiła ponad tysiąc :D
Dlatego teraz, gdy gram w Skyrima, zapisuję stan rozgrywki na zaledwie kilku slotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wykonać defragmentację plików gry.
Steam, PPM na Skyrim -> właściwości -> pliki lokalne -> defragmentuj pliki gry

Ew. odznacz wszystkie mody w plikach danych, włącz grę i sprawdź czy wtedy płynność jest na wystarczającym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.11.2012 o 22:03, dave03 napisał:

>Będę mógł latać na smoku?! Tak serio?!
>Strzeż się wichrowy Tronie :D

Jak dla mnie to już jednak lekkie przegięcie. I coś czuje że będzie z tym więcej problemów
(bugi) niż korzyści.


Latanie na smoku jest przegięciem, ale większość graczy nie przejmuje się czymś takim jak jakiś lore świata albo spójnością świata przedstawionego (i nie mówię tu o fanatycznym rozpatrywaniu czy dany element pasuje do świata gry według 50 kryteriów :).

Bardziej miłym jest pokazanie naprawdę dużego terenu, przynajmniej w porównaniu do ostatnich dodatków do gier B. - mamy osady przynajmniej inspirowane 2 wielkimi rodami, włócznie, reklingi, 2-3 nowe rodzaje zbroi, nowy realm księcia deadr itp. Przydało by się jeszcze dodać więcej zachowań npc (Gothic 2 po tylu latach nadal się kłania) i mamy dodatek (nie dlc) idealny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 09:47, Boguslav4 napisał:

Latanie na smoku jest przegięciem, ale większość graczy nie przejmuje się czymś takim
jak jakiś lore świata albo spójnością świata przedstawionego (i nie mówię tu o fanatycznym
rozpatrywaniu czy dany element pasuje do świata gry według 50 kryteriów :).


Skoro lore świata tworzą w zasadzie twórcy gry, to oni też powinni mieć prawo go modyfikować - oczywiście jeśli pozwoli to np. dodać do gry coś fajnego, co się będzie podobało graczom. Często coś, co na początku wydaje się nierozsądnym pomysłem, z czasem okazuje się ogromną zaletą :) Jeśli latanie na smoku będzie bardzo przyjemne, to ja nie mam nic przeciwko temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2012 o 09:47, Boguslav4 napisał:

Latanie na smoku jest przegięciem, ale większość graczy nie przejmuje się czymś takim
jak jakiś lore świata albo spójnością świata przedstawionego (i nie mówię tu o fanatycznym
rozpatrywaniu czy dany element pasuje do świata gry według 50 kryteriów :).

Ale przecież Lore świata jest tworzone przez autorów gry. Bedą chcieli, to zrobią ze smoków architektów wznoszących nowe miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 12:47, Darkstar181 napisał:


> Latanie na smoku jest przegięciem, ale większość graczy nie przejmuje się czymś
takim
> jak jakiś lore świata albo spójnością świata przedstawionego (i nie mówię tu o fanatycznym

> rozpatrywaniu czy dany element pasuje do świata gry według 50 kryteriów :).
Ale przecież Lore świata jest tworzone przez autorów gry. Bedą chcieli, to zrobią ze
smoków architektów wznoszących nowe miasto.


Nie chcialem przedłużać posta- ale w zamysle chodziło mi o to, że twórcy zrobią to co chcą gracze i marketingowcy. Nie wiemy na ile latanie na smoku było "osom" dla Todda, a ile dla statystyk potencjalnego zakupu dodatku :P Choć to wychodzi w sumie na jedno- ogół chciał nawiązań do Morrowinda i smoków więc to jest. Ja przynajmniej z tego pierwszego się cieszę. We wszystkim trzeba znaleźć jakiś kompromis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanka do tych, którzy bawią sie aktualnie w alchemię.
Czy myk z Paluchem Giganta i Pszenicą nadal działa po najnowszych patchach?
Macie jeszcze jakieś sprawdzone przepisy na szybkie wbijanie lvl alchemii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować