Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2012 o 22:00, karolekx23x napisał:

Czy warto zagrać w Skyrim?
Lubie RPG ale nie wiem dokładnie czy ten gatunek


Oceń to przez pryzmat Obliviona. Jeśli grałeś i Ci się podobało to bierz śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 22:05, Evertsen_Dante napisał:

> Czy warto zagrać w Skyrim?
> Lubie RPG ale nie wiem dokładnie czy ten gatunek

Oceń to przez pryzmat Obliviona. Jeśli grałeś i Ci się podobało to bierz śmiało.


Nie grałem i jak mam to ocenic? Szkoda ze nie ma dema:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2012 o 22:07, karolekx23x napisał:

Nie grałem i jak mam to ocenic? Szkoda ze nie ma dema:(


IMO jeśli lubisz cRPGi to jak najbardziej warto, zawsze możesz potem zmodować jakieś rzeczy które Cię będę irytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 22:00, karolekx23x napisał:

Czy warto zagrać w Skyrim?
Lubie RPG ale nie wiem dokładnie czy ten gatunek


A w jakie RPGi do tej pory grałeś? Pytam, bo często bywa tak, iż fani serii np. Gothic nie lubią TESów, a to ze względu innego podejścia do gry oraz innych rozwiązań różnych aspektów rozgrywki.

Ogólnie jeśli lubisz sandboxy, a więc gry, w których mamy całkowitą wolność w prowadzeniu rozgrywki, robimy co chcemy i kiedy chcemy oraz rozwijamy swoją postać jak nam się podoba z nie do końca dużym naciskiem na fabułę to powinieneś być zadowolony. Oczywiście musisz się zastanowić czy odpowiadają Ci takie klimaty jakie oferuje gra i dysponujesz w miarę dobrym kompem by nacieszyć oko ładnymi górskimi krajobrazami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 22:00, karolekx23x napisał:

Czy warto zagrać w Skyrim?
Lubie RPG ale nie wiem dokładnie czy ten gatunek

Jezeli lubisz RPG ze wzgledu na rozbudowane dialogi to niestety w Skyrim tego nie ma, a interakcja z NPC troche wyglada jak wysluchiwanie monologow. Wyborow moralnych w samych dialogach tez jest nie wiele.

Jezeli jak kolega napisal wyzej lubisz gry a la sandbox czyli duzy swiat do zwiedzania, fajny (zabugowany) edytor, mozliwosc sciagania setek modow tworzonych przez graczy, wloczenie sie po swiecie itp to powinna ci sie gra spodobac. W grze jest duzo roznych frakcji (do ktorych mozesz przylaczyc) i zadan pobocznych, a glowna fabula jest bardziej tak przy okazji choc tez jest calkiem niezla.

Z punktu widzenia osoby, ktora lubi rozbudowane dialogi, ale tez i sandboxy to warto kupic gre. Gra kosztuje niewiele co do ilosci godzin, ktore mozna (jezeli sie ja tylko polubi) przy niej spedzic. Ja gralam ponad 150 godzin i nadal czasem gram i o dziwo zdarza mi sie znalezc grote/ruiny czy zadanie, ktorego jescze nie widzialam (gralam 2 razy od poczatku).

Poogladaj troche filmikow na youtubie to zobaczysz czy gra ci pasuje. Tylko uwazaj na spojlery;).

p.s. Co do rozbudowanych dialogow to nie spodziewalam sie ich po Skyrimie wiec sie nie zawiodlam. Wczesniej gralam w Morrowind i Obliviona wiec nie oczekiwalam na cud - rozbudowane dialogi znajde sobie gdzie indziej, w innym tytule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zadanie od władcy wampirów żeby zdobyć smoczy pradawny zwój (czy jakoś tak). Problem w tym, że mapa wskazuje na akademię magów jako miejsce jego położenia - a ja tam jeszcze nie byłem. Czy można wejść do środka bez dołączania lub zdobyć zwój inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Wiedźmina, Two Worlds .
Gothic mi nie podpasowawał.
Fallout-a 3 grałem i po 2-3 godzinach przestałem bo mnie nie wciagneła. Raczej swiat, wrogowie, klimat nie podpasował.
Sam się zastanawiam czy Skyrim to bedzie dobry wybor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 17:08, karolekx23x napisał:

Sam się zastanawiam czy Skyrim to bedzie dobry wybor?

Ja grałem w oba Wieśki (uwielbiam, choć cz.1 lepsza), Two Worlds oba (choć część 2 o wieeele lepsza niż 1).
Gothicki kocham (choć część 3 mimo dobrego kompa u mnie strasznie cięła sie i jej nie dokończyłem).

F3 przeszedłem raz i potem kilka razy zaczynałem, ale nie dokończyłem. W sumie gra niezła ale New Vegas o niebo lepsze.

Jeżeli chodzi o TESy, to Morrowinda zaczynałem 2 razy i ani razu nie skończyłem, bo mnie strasznie nudził po jakimś czasie. Z Oblivionem było identycznie.

Ale Skyrim jest świetny! Pierwsza postać - mag 125 godzin. Druga postać - łuczniczka/skrytobójczyni 130 godzin.
A od kilku dni gram nową postacią i fun z gry nadal jest ogromny :D
Ze swojej strony polecam gorąco, choć nie jestem Tobą i nie wiem czy gra Cię wciągnie tak jak mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to już musisz sobie sam odpowiedzieć. Z gier wymienionych przez Ciebie Skyrimowi oczywiście najbliżej do F3. Zamiast postapokaliptycznej pustki wstaw wariację fantasy na temat średniowiecza ze sporą dozą klimatów kultury nordyckiej, osadź akcję w ogromnym, naprawdę epicko zaprojektowanym świecie i tadaaaam = Skyrim. Questy są różne. Sporo śmieciowych monologów typu przynieś/podaj/pozamiataj, ale trafiają się też fajne i ciekawe przygody. Jeżeli lubisz eksplorację i swobodę to lepszego RPG nie znajdziesz. Można zapomnieć o wątku głównym i bardzo długo przemierzać Skyrim dla samej przyjemności podróżowania. Nikt Ci chyba już nic nowego w temacie nie powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pmoc.
Chociaz powiem ze misje przynies, podaj to na dłuzsza mete by mnie znudziły.
Ale sam nie wiem moze poczekam troche, gra bedie tansza. Rozejrze się za filmikami przeanalizuje i zdecyduje.
Dzieki za pomoc jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ludzie - ktos moze mi pow o co biega - (dfawno nie gralem wiec nie moge spamietac i skojarzyc co i jak...) - jesli chodzi o umiejetnosci to jak nimi zarzadzac? mam problem bo jak chce jakas umiejetnosc rozbudowac to klikam a tu sie nic nie robi i lipa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 17:57, Lykenos napisał:

witam ludzie - ktos moze mi pow o co biega - (dfawno nie gralem wiec nie moge spamietac
i skojarzyc co i jak...) - jesli chodzi o umiejetnosci to jak nimi zarzadzac? mam problem
bo jak chce jakas umiejetnosc rozbudowac to klikam a tu sie nic nie robi i lipa :/


Umiejętności rozwija się poprzez używanie ich, czyli machanie mieczem, wykuwanie broni, itp. Co każdy poziom postaci dostajesz punkt na perk, co pozwoli na dalsze rozbudowanie skilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 17:57, Lykenos napisał:

witam ludzie - ktos moze mi pow o co biega - (dfawno nie gralem wiec nie moge spamietac
i skojarzyc co i jak...)

Moze klikasz, ale nie masz pkt na perki(dostajesz 1 za kazdy nowy lvl), albo odwrotnie masz te punkty tyle, ze nie masz wymaganego skilla np 90 skradania sie by kupic jakis tam perkl. Moze byc tez tak, ze probojesz wybrac perki omijajac inne na drzewku, a tak sie nie da tzn najpierw musisz wykupic wczesniejszy nizej polozony perk.
Co do samego nabijania skilli to tak jak Noirr napisal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


mam punkty na perki ale nie wiem czy to chodzi o to ze w danym momencie mozna dana umiejetnosc rozbudowac czy nie. :/ jak jest na szaro tzn ze nie mozna ale jak jest biale "tytul" umiejetnosci to powinno sie dac a klikam i nic wiec nie wiejm o co biega :/
poza tym jak jest z nowym dodatkiem pt "dawnguard" - po instalacji sam sie uaktywnia czy trzeba do kogos zagadac by sie aktywowal w grze?
a i czy misja ze swiatynia kilkret to juz z dodatku?

Dnia 13.11.2012 o 18:21, Eilene napisał:

> witam ludzie - ktos moze mi pow o co biega - (dfawno nie gralem wiec nie moge spamietac

> i skojarzyc co i jak...)
Moze klikasz, ale nie masz pkt na perki(dostajesz 1 za kazdy nowy lvl), albo odwrotnie
masz te punkty tyle, ze nie masz wymaganego skilla np 90 skradania sie by kupic jakis
tam perkl. Moze byc tez tak, ze probojesz wybrac perki omijajac inne na drzewku, a tak
sie nie da tzn najpierw musisz wykupic wczesniejszy nizej polozony perk.
Co do samego nabijania skilli to tak jak Noirr napisal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 20:10, Lykenos napisał:


mam punkty na perki ale nie wiem czy to chodzi o to ze w danym momencie mozna dana umiejetnosc
rozbudowac czy nie. :/ jak jest na szaro tzn ze nie mozna ale jak jest biale "tytul"
umiejetnosci to powinno sie dac a klikam i nic wiec nie wiejm o co biega :/

Jak klikasz na dany (bialy jak sam napisales) perk (nie nazwe calej umiejetnosci) to powinno wyskoczyc okienko czy chces zainwestowac punkt w ten perk. Wyskakuje ci to okienko(masz opcje ok albo anuluj)? Powinno wyskoczyc to okienko jezeli masz wolne i niezdysponowane punkty na perki i klikasz na perk, ktory mozesz wybrac. Latwo zobaczyc rozdysponowane perki bo sa polaczone jasna, swietlista linia. Kiepsko tlumacze, wiem xD. Moze ktos inny pomoze? No chyba, ze masz jakis blad i z tad nie dziala.

Dnia 13.11.2012 o 20:10, Lykenos napisał:

poza tym jak jest z nowym dodatkiem pt "dawnguard" - po instalacji sam sie uaktywnia
czy trzeba do kogos zagadac by sie aktywowal w grze?
a i czy misja ze swiatynia kilkret to juz z dodatku?

W sumie to nie pamietam dokladnie, ale chyba nie trzeba do nikogo zagadac. Musisz miec bodajze 10lvl i jak wejdziesz do miasta (chyba byle jakiego?) to powinien nastapic atak, a ty dostaniesz pierwsze zadanie. Co do tej misji w swiatyni to nie mam pojecia, na nazwy nie zwracam uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA:

Jeśli ktoś jeszcze ma problem z polskim dubbingiem do dodatku Dawnguard to proszę zastosować poniższe zalecenie opracowane wspólnie z serwisem Cenega.

Problem polegał na tym, że po instalacji dodatku Dawnguard i wybraniu lokalizacji kinowej wczytywała się lokalizacja pełna co psuło klimat gry osobom wolącym tłumaczenia kinowe (czyli angielskie głosy i polskie napisy).

Należy z katalogu gry:

Steam\Steamapps\common\skyrim\data\sound\voice

Usunąć katalogi o nazwie:

-dawnguard.esm

-skyrim.esm

i podczas uruchamiania Skyrim wybrać lokalizację kinową. U mnie to rozwiązało problem bo szczerze mówiąc głupio się grało z "wymieszanym" tłumaczeniem gdzie np. w Białej Grani mieliśmy kinówkę a w forcie Dawnguard dubbing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby ulepszyć nightingale armour potrzeba void salts. Mam void salts w ekwipunku. Jednakże, przy craftingu, wyskakuje komunikat, że nie można, bo brak składników. W czym rzecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2012 o 17:14, Eilene napisał:

> poza tym jak jest z nowym dodatkiem pt "dawnguard" - po instalacji sam sie uaktywnia
> czy trzeba do kogos zagadac by sie aktywowal w grze?
> a i czy misja ze swiatynia kilkret to juz z dodatku?

Dnia 14.11.2012 o 17:14, Eilene napisał:

W sumie to nie pamietam dokladnie, ale chyba nie trzeba do nikogo zagadac. Musisz miec
bodajze 10lvl i jak wejdziesz do miasta (chyba byle jakiego?) to powinien nastapic atak,
a ty dostaniesz pierwsze zadanie. Co do tej misji w swiatyni to nie mam pojecia, na
nazwy nie zwracam uwagi



wszedlem do miasta ale zadnego ataku nie bylo wiec o co chodzi? 10 lvl i wszystko inne mam ale samego dodatku nie moge jakos "zanlezc" w samej grze jak sie bujam po tych miasteczkach itp... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować