Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2013 o 19:02, Alehor napisał:

Perki dostajemy tylko do 50lvl? (bez modów) Jak tak to sobie builda spsułembo po zmaxowaniu
shielda przestawiłem się na dualwielding, chciałem podkoxać ench/alch/archery ale chyba
mi to nie wyjdzie



Tak jak piszą inni, max. poziom to 81 lev. Ja Mam teraz 74 i rozwijam dosłownie wszystko. Najniżej mam umiejętność dwuręcznego (54) - dopiero teraz latam z tym, a setek mam bardzo wiele.
Warto jak najszybciej odwiedzić kamień Kochanków (wszystkie umiejętności 15%)
Zacząłem bretonem od 1-ręcz. miecza, tarczy, cięż.panc. Jednocześnie rozwijałem gdy była możliwość iluzja i zniszczenie.
Od początku robiłem retorykę (bez perków), kowalstwo i zaklinanie (max. i perki) oraz alchemię (powoli ale też - forsa)
Po wymaksowaniu cięż.zbroi i 1-ręcz. przerzuciłem się na lekki smoczy pancerz i czary zniszczenia oraz łuk. I levele dalej szybko płynęły.
Oraz zacząłem się na poważniej parać złodziejstwem i bractwem.

Potem gdy się nadażała okazja wykupowałem szkolenie we wszystkich umiejętnościach (zwykle wybierałem najniższe) bo wiedziałem, że prędzej lub później będę je rozwijać aby móc awansować.

Mając 50 level niczego nie odrzucaj. Jeśli tylko masz ochotę grać dalej to rozwijaj swoją postać.

Jak jeden profil postaci Ci się skończy to rozwijaj następny. Nie ładuj do jednej umiejętności zbyt wiele perków, przydadzą się gdzie indziej. Wyjątkiem są jakieś sztandarowe umiejętności lub bardzo wysoki poziom trudności.
Jeśli będziesz miał wysokie zaklinanie (z 2 cechami) to szybko zrobisz sobie odpowiedni ekwipunek zastępujący wiele wydanych perków.

Jeszcze jedno, ja trzymam się wilkołaka (choroby).

Sam decydujesz o rozwoju swojej postaci ale jeżeli jakieś moje uwagi przydaczą się Ci to super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Czy jest wśród tutejszych użytkowników osoba, która interesuje się tematem ENB nieco szerzej i ceni sobie te modyfikacje? Chodzi o to, że od czasów premiery powstało mnóstwo ENB. Niestety, mam dziwne wrażenie, że im twórcy bardziej grzebią w swoich modyfikacjach, tym wcale na lepsze im to nie wychodzi. Kiedy temat ENB w Skyrim zaczął odgrywać dużą rolę wśród modyfikacji znalazłem ENB, który bardzo mnie urzekł, nosił on nazwę TV ENB. Dzięki niemu gra wyglądała naprawdę oszałamiająco. Grając w Skyrim przy użyciu tego ENB miało się wrażenie, że wszystko jest spójne. Nagle różnice między modelami 3D niektórych obiektów przestały być widoczne. Dodatkowo efekt potęgował ciekawy DOF z BOKEH''em oraz ogólny efekt kinowy. Z archiwum Google i Youtube wyglądało to właśnie tak:

http://www.youtube.com/watch?v=xz0jzv4N9aA
http://www.youtube.com/watch?v=StdsDRjr96Y
http://www.skyrimnexus.com/imageshare/images/302647-1332130238.jpg

Oczywiście autor musiał zacząć grzebać i wszystko popsuć, bo obecnie jego mod nie ma już tego feelingu a starych wersji nie można pobrać.

Podobny styl wydaje się utrzymywać ENB Unreal Cinema ale to nie jest to, czegoś tutaj brakuje. Poza tym kolorystycznie z kolei jest zbyt mocno wyprany z kolorów. Generalnie lubię zimny, brudny styl bo to idealnie pasuje do świata Skyrim ale jednak jakieś tam barwy powinny być zachowane. Z kolei inne ENB za bardzo starają się ze SKYRIM''a zrobić cukierkowego Obliviona. Nie mówię, że Oblivion był zły, ale to były tamte czasy, tamten styl, a Skyrim to zupełnie inny świat i detale, design itd.

Czy ktoś mógłby poratować swoją wiedzą w tym temacie? Polecić coś ciekawego? Ewentualnie nakierować na jakieś inne polskie forum gdzie mógłbym zaczerpnąć fachowej porady? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 22:41, Quong napisał:

Ewentualnie nakierować na jakieś inne polskie forum gdzie mógłbym zaczerpnąć fachowej porady? Będę
wdzięczny za wszelką pomoc.


Może temat o skyrimie na golu ?
http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=12528430&N=1
Co jakiś czas tam patrzę i zwykle rozmawiają o upiększaniu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ostanio gdy odpalam grę pojawia mi się komunikat " Failed to enumerate subscribed files". Problem zaczął się gdy zasubskrybowałem któryś z kolei mod na workshopie steam. Miał ktoś kiedyś podobny problem? Dodam jeszcze, że ów mod jest częścią serii, nie wymaga dawnguarda i ma dość dobre oceny od użytkowników, więc nie sądze, aby to z nim było coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem wątek główny Dawnguard i chiałem z likantropii przestawić się na wampiryzm by wbić achivment na 11 perków. Czy zmiana w wampira będzie jakoś wpływać na stosunek członków Dawnguard odnośnie mojej osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się stanie, jeśli rozpocznie się wątek Dawnguarda i zostanie się wampirzym lordem, a następnie spróbuje się robić zadania dla Towarzyszy i przyjdzie moment otrzymania wilkołactwa? Może wilkołactwo zastąpi wampiryzm albo będzie trzeba wyleczyć wampiryzm, aby kontynuować wątek Towarzyszy (jeśli tak, to co wtedy z Volkiharem?). Tak z ciekawości, może ktoś próbował :P Na aktualnej postaci niestety nie jestem w stanie tego zbadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 12:02, Ostrowiak napisał:

będą billi


Nawet kiedy ukończyłęm wątek po stronie Dawnguard a nie wąpierzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 14:30, paraGaladh napisał:

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć z autopsji, ile godzin rzeczywiście poświęcił na Dawnguarda?

Jakieś 10-11 godzin - wątek główny plus kilka losowych questów po jego skończeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 14:30, paraGaladh napisał:

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć z autopsji, ile godzin rzeczywiście poświęcił na Dawnguarda?


Jedna misja z Dawnguarda pokrywa się z misją z głównego wątku, więc jeśli ten masz ukończony, to tak godzinkę gry masz z głowy. 8h bym powiedział, że czysty Dawnguard trwa, o ile masz w miarę świat odkryty i na fast travel możesz się łatwo przemieścić do nowych lokalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 17:43, maniekk napisał:

Właśnie się dowiedziałem grając, że strzały nie przelatują przez kraty. Dziwne.

Chyba zależy od tego, jak się ustawisz. Ja gram magiem i czasem jak chce strzelić przez kraty fireboltem to się udaje, a czasem nie. Pokombinuj trochę z ustawieniem postaci przed kratami i w końcu powinno się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 17:59, Rusty-Luke napisał:

> Właśnie się dowiedziałem grając, że strzały nie przelatują przez kraty. Dziwne.

Chyba zależy od tego, jak się ustawisz. Ja gram magiem i czasem jak chce strzelić przez
kraty fireboltem to się udaje, a czasem nie. Pokombinuj trochę z ustawieniem postaci
przed kratami i w końcu powinno się udać.


Właśnie stałem niedaleko tej kraty, a właściwie pułapki w podziemiach. Nieźle to wyglądało, te wiszące w powietrzu strzały tuż obok kratownicy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 00:13, Alehor napisał:

Jak ja kocham skajrima... 15 deadredyków w eq i achievement Oblivion Walker nie chce
wejść...


Niektóre gry tak mają. W Retribution możesz przejść calą kampanie i nie wejdzie osiągnięcie za nią, choć odblokuje się inne powiązane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 00:13, Alehor napisał:

Jak ja kocham skajrima... 15 deadredyków w eq i achievement Oblivion Walker nie chce
wejść...

Zasadniczo achievementy dziwnie w tej grze działają. Mój przykład kilka tych które powinny się odblokować pozostłly zablokowane natomiast odblokowłlo mi dwa osiągnięcia dotyczące dodatku Heartfire pomimo iż nawet tego dodatku nie mam
Prawdopodobnie problemy te biorą się z korzystania z modów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: w kolejnym zadaniu z Downguard muszę sie wyleczyc z wampiryzmu. Wysłali mnie do eksperta, ktory stwierdził, że muszę miec naładowany klejnot czarnej duszy. Klejnot czarnej duszy od niego kupilem. Znacznik zadania wskazuje na eksperta, a ten mowi, że muszę klejnot naładowac. I tu problem, bo nie wiem jak. Obok stoi stół do zaklinanai, ale nei da się z klejnotem nic zrobic. Nie da się też go naładowac tak jak broni (za pomocą klawisza T). Nie wiem, co dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować