Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2013 o 16:18, Eklecjusz napisał:

Szybkie pytanie: w kolejnym zadaniu z Downguard muszę sie wyleczyc z wampiryzmu. Wysłali
mnie do eksperta, ktory stwierdził, że muszę miec naładowany klejnot czarnej duszy. Klejnot
czarnej duszy od niego kupilem. Znacznik zadania wskazuje na eksperta, a ten mowi, że
muszę klejnot naładowac. I tu problem, bo nie wiem jak. Obok stoi stół do zaklinanai,
ale nei da się z klejnotem nic zrobic. Nie da się też go naładowac tak jak broni (za
pomocą klawisza T). Nie wiem, co dalej...


Soul trap na żywego npc...

Czyżbyś nigdy nie łapał dusz w TES''ach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 16:18, Eklecjusz napisał:

Szybkie pytanie: w kolejnym zadaniu z Downguard muszę sie wyleczyc z wampiryzmu. Wysłali
mnie do eksperta, ktory stwierdził, że muszę miec naładowany klejnot czarnej duszy. Klejnot
czarnej duszy od niego kupilem. Znacznik zadania wskazuje na eksperta, a ten mowi, że
muszę klejnot naładowac. I tu problem, bo nie wiem jak. Obok stoi stół do zaklinanai,
ale nei da się z klejnotem nic zrobic. Nie da się też go naładowac tak jak broni (za
pomocą klawisza T). Nie wiem, co dalej...

Pewnie duszą musisz go wypełnić, zabij jakiegoś losowego ludzia i po problemie, pamiętaj tylko o zaklęciu łapania dusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 16:25, vonArnold napisał:

> Szybkie pytanie: w kolejnym zadaniu z Downguard muszę sie wyleczyc z wampiryzmu.
Wysłali
> mnie do eksperta, ktory stwierdził, że muszę miec naładowany klejnot czarnej duszy.
Klejnot
> czarnej duszy od niego kupilem. Znacznik zadania wskazuje na eksperta, a ten mowi,
że
> muszę klejnot naładowac. I tu problem, bo nie wiem jak. Obok stoi stół do zaklinanai,

> ale nei da się z klejnotem nic zrobic. Nie da się też go naładowac tak jak broni
(za
> pomocą klawisza T). Nie wiem, co dalej...

Soul trap na żywego npc...

Czyżbyś nigdy nie łapał dusz w TES''ach?


A jakoś się nie zdarzyło. Muszę sprawdzić, czy mam to zaklęcie. Rozumiem, że mam niemilca ubic, a potem rzucić czar. Klejnot się automatycznie naładuje czy trzeba cos jeszcze robić? To chyba koniec pytań laika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 16:29, Eklecjusz napisał:

A jakoś się nie zdarzyło. Muszę sprawdzić, czy mam to zaklęcie. Rozumiem, że mam niemilca
ubic, a potem rzucić czar. Klejnot się automatycznie naładuje czy trzeba cos jeszcze
robić? To chyba koniec pytań laika.


A to dość zaskakująco biorąc pod uwagę, iż żeś trochę czasu w grze spędził. Łapanie dusz to elementarna sprawa, jakże inaczej zaklinać przedmioty albo podładowywać broń?

Co do questu:
- znajdź jakiegoś zabijalnego npc (najlepiej bandyci)
- rzuć soul trap
- zabij (mając w ekwipunku black soul gem)
- potem masz już black soul gem z grand soul
- dalej rób questa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2013 o 16:41, vonArnold napisał:


Co do questu:
- znajdź jakiegoś zabijalnego npc (najlepiej bandyci)
- rzuć soul trap
- zabij (mając w ekwipunku black soul gem)
- potem masz już black soul gem z grand soul
- dalej rób questa


Cóz, przez te ponad 70 godzin kwestię Zaklinania/ładowania bronii zalatwiały klejnoty duszy w kilku odmianach, ktore wszędzie można znaleźc. "mająć w ekwipunku black soul gem" oznacza, że mam go po prostu mieć (bo trzymać w reku się da)?

dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 16:41, vonArnold napisał:

A to dość zaskakująco biorąc pod uwagę, iż żeś trochę czasu w grze spędził. Łapanie dusz
to elementarna sprawa, jakże inaczej zaklinać przedmioty albo podładowywać broń?

Hyhy, ja przy ponad 90 godzinach na liczniku także nie bawiłem się nigdy w łapanie dusz. W zaklinanie też. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 16:49, Eklecjusz napisał:

Cóz, przez te ponad 70 godzin kwestię Zaklinania/ładowania bronii zalatwiały klejnoty
duszy w kilku odmianach, ktore wszędzie można znaleźc. "mająć w ekwipunku black soul
gem" oznacza, że mam go po prostu mieć (bo trzymać w reku się da)?


Żeby złapać duszę, musisz mieć w ekwipunku pusty soul gem. Tyle. Napisałem o tym, gdyż nie wiesz o co chodzi, a żebyś się potem nie dziwił, że gdybyś przypadkiem soul gem z plecaka wyrzucił, to duszy nie złapiesz. Tyle. Popróbuj, sam się połapiesz. To akurat nie jest skomplikowana materia w TES''ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zorientowałem się, że całkowicie znikła mi trawa. Wszystkie inne rzeczy zostały, jedynie trawa jest niewidoczna. Sprawdzałem komendy, troche szperałem po internecie, jednak nie uporałem się z problemem. Czy znalazłby się ktoś chętny do pomocy? Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 09:11, miki00749 napisał:

Kilka dni temu zorientowałem się, że całkowicie znikła mi trawa.


Wszystko wypaliłeś :D
sorki nie mogłem się powstrzymać od napisania bzdurnego komentarza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 09:15, ArkStorm napisał:

Wszystko wypaliłeś :D
sorki nie mogłem się powstrzymać od napisania bzdurnego komentarza :D


Nawet nie wiesz jak bardzo się przez ten bzdurny komentarz uśmiałem.
Tak sie dzieje, gdy sie swoich postów nie sprawdza :D
Przy okazji skorzystam z tego, że edycja mi już wygasła i wsawie kilka screenow

20130301092233

20130301092244

20130301092253

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 09:11, miki00749 napisał:

Kilka dni temu zorientowałem się, że całkowicie znikła mi trawa. Wszystkie inne rzeczy
zostały, jedynie trawa jest niewidoczna. Sprawdzałem komendy, troche szperałem po internecie,
jednak nie uporałem się z problemem. Czy znalazłby się ktoś chętny do pomocy? Z góry
dziękuję


Wejdź do sekcji pliki danych, odznacz wszystkie mody i uruchom grę. Być może któryś z modów powoduje problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 10:15, mw89info napisał:


Wejdź do sekcji pliki danych, odznacz wszystkie mody i uruchom grę. Być może któryś z
modów powoduje problem.


Niestety, po odznaczeniu modów z trawą(tą zieleninką co rośnie na łące) dalej tak samo. Poszukałem trochę na innych stronkach i jest mowa o pliku skyrim.ini. Z instrukcji wynika, że powinienem poprzestawiać jakieś parametry pod [Grass], jednak mój plik skyrim.ini jest bardzo "ubogi" i co prawda jest w nim poruszany parametr [Grass], ale nie jest on taki jaki omawiany jest ten ze stronki. Natomiast obok pliku skyrim.ini znajduje sie plik SkyrimPrefs.ini, który swoją zawartością troche bardziej przypomina ten plik. Zmieniłem parametr ''iMaxGrassTypesPerTexure'' na 6
zgodnie z instrukcjami autora moda Skyrim Flora Overhaul, lecz i to nic nie zmieniło. Dokładnie nie pamiętam od kiedy nie widze trawy na łąkach, bo jakoś wcześniej to mnie nie raziło, ale od kiedy to zauważyłem nie mogę tego znieść :p Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do naszych forumowych znawców "Skyrima".
Właśnie ściąga mi się TES V, postanowiłem zrobić drugie podejście do gry. Wcześniej rozegrałem koło 100h nordem-skrytobójcą-łucznikiem, teraz zamierzam zagrać magiem.
I sprawa jest tak, poszukuję jakichś fajnych modów. Ja wiem, że po necie krążą setki przeróżnych, gdzieniegdzie jakieś zestawienia, ale mimo wszystko proszę właśnie o Waszą opinię.
Przede wszystkim nie chcę, by mody zmieniały rozgrywkę jakoś kolosalnie. Nie trzy razy trudniejsza rozgrywka, zmiany umiejętności i tak dalej. Chodzi mi o jakieś subtelne moduły, zmieniające i usprawniające różne szczegóły i ogólnie odbiór gry umilające. Mogą być też jakieś inne ciekawe, po prostu co polecacie. Nawet jakieś "wielkie questy i nowe swiaty", najwyżej dobiorę te, które mnie zainteresują.
Jeśli chodzi o grafikę - z tego co pamiętam, "Skyrim" chodził mi na wysokich ustawieniach, ale "ledwo", dlatego sprzętożerne modyfikacje raczej odpadają, ale może macie propozycje fajnych, ulepszających oświetlenie, barwy i klimat, jednocześnie nie zżerających dużo zasobów komputera? Ogólnie chciałbym trochę poprawić wygląd gry, ale raczej nie kosztem gubienia klatek, o ile to możliwe.
Za wszystkie sugestie będę bardzo wdzięczny.
Aha, nie mam żadnych dodatków dlc, jeśli to ma jakieś znaczenie przy modach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest jakiś mod, który dodaje więcej realizmu do strzelania z łuku? Tzn, chodzi mi o jakieś hit boxy czy coś, bo jak koleś biegnie na mnie i ma z 5 strzał w głowie to dziwnie to wygląda :C, oraz czy jest jakiś mod/sposób na zabójstwo kogoś po cichu, tzn chodzi mi o to, aby zajść kogoś od tyłu i dziabnąć go daggerem i żeby zginął na 1 hita, mam ten perk co daje 15x dmg, ale raczej to nic nie daje na kogoś, kto ma zbroję.. Oraz przy okazji zapytam, czy jak zainstaluje DLC to będę musiał zaczynać grę od początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 12:17, B1SH0P napisał:

czy jak zainstaluje DLC to będę musiał zaczynać grę od początku?


Nie. Po prostu w taki czy inny sposób questy z dlc prędzej czy później same Ciebie dopadną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 12:41, Michapod napisał:

Prawdopodobnie problemy te biorą się z korzystania z modów



Gram na xboxie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pytał o to, jak neutralni/questowi npce reagują na formę wilkołaka/lorda wampirów w dungeonach itp.

Z kapłanem z questa Molag Bala nie miałem problemow, lecz teraz robiłem właśnie zadanie z uwolnieniem Thoralda z rąk Thalmoru. Postanowiłem oczyścić twierdzę w kudłatej formie i tak też uczyniłem. Gdy wreszcie było czysto i zbliżyłem się do Thoralda w wilkołaczej formie... on uwolnił się z kajdan, wziął ze stojaka broń i zaatakował mnie. Cóż, wyszedłem więc z lochów i wróciłem do człowieczej postaci. Wróciłem do Thoralda i był on znowu przykuty do ściany. Dalej quest się potoczył jak powinien... no pomijając to, że miał przy sobie niewidzialny miecz. Ach ten Skyrim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zakończyć przedświt? Jestem już w ostatniej katakumbie, uruchamiam piedestał i fruwam w obłokach. Godzę się być służącym boginki i spadam na ziemię. No i nie ląduję tylko ginę. W czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 17:08, marekl1975 napisał:

Jak zakończyć przedświt? Jestem już w ostatniej katakumbie, uruchamiam piedestał i fruwam
w obłokach. Godzę się być służącym boginki i spadam na ziemię. No i nie ląduję tylko
ginę. W czym problem?


Według UESP, pomóc może odciążenie postaci (wyrzuć trochę ciężkich gratów przed tym jak postać poleci) albo spróbuj podejść jak najbliżej tej "kuli" będąc już w powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować