Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2013 o 12:37, Essau napisał:

No właśnie nie, wiele gier ma "otwarty świat", ale albo to tylko fikcja, albo jakoś szybko
robi się nudno.

Noo, akurat w Skyrimie wnętrza budynków są do siebie bardzo podobne, a olbrzymia większość questów to "idź, znajdź, zabij", "idź, znajdź przedmiot, wróć z nim" - i to jeszcze nielogicznie skomponowanych, bo miejsce znalezienia celu jest od razu zaznaczone na mapie, chociaż "od setek lat nie wiadomo, co się z nim dzieje/gdzie mógł się podziać". :D Na przykład quest dla maga z Winterhold,

Spoiler

który zleca nam znalezienie przesyłki, którą miał dostarczyć mu kurier, ale nie dotarł do celu. Nikt nie wie, gdzie kurier jest, ale... jego położenie zaznaczone jest na mapie

. Wg mnie jest to podejście bez sensu i zmarnowany potencjał questa, bo można byłoby zrobić z tego coś ambitniejszego, gdzie najpierw trzeba wyśledzić położenie przesyłki, a potem ją dopiero odzyskać. Zamiast tego jest kolejny quest "idź, znajdź, przynieś". Dlatego nie powiedziałbym, żeby Skyrim był taki cudowny. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, na naprawdę otwarty świat poczekamy sobie aż pojawi się taka odsłona TESa, w której będzie można zwiedzić całe imperium, a nie tylko jedną prowincję. ;) To by było coś! Ponoć w pierwszym TESie coś takiego było, ciekawe jak to wyglądało - osobiście grałem tylko w Skyrima i Morrowinda, ale taka różnorodność terenów jaka jest w Tamriel w poszczególnych regionach naprawdę robiłaby nieziemkie wrażenie jeśli upchnąć by to w jedną grę. Ciekawe kiedy technologia na to pozwoli. Może next-geny?
Tymczasem pozostaje czekać na Wiedźmina 3: świat gry ma być większy niż w Skyrimie przy czym producenci chcą nadal kłaść nacisk na fabułę i sposób, w jaki jest opowiadana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, na naprawdę otwarty świat poczekamy sobie aż pojawi się taka odsłona TESa, w której będzie można zwiedzić całe imperium, a nie tylko jedną prowincję. ;) To by było coś! Ponoć w pierwszym TESie coś takiego było, ciekawe jak to wyglądało - osobiście grałem tylko w Skyrima i Morrowinda, ale taka różnorodność terenów jaka jest w Tamriel w poszczególnych regionach naprawdę robiłaby nieziemkie wrażenie jeśli upchnąć by to w jedną grę. Ciekawe kiedy technologia na to pozwoli. Może next-geny?
Tymczasem pozostaje czekać na Wiedźmina 3: świat gry ma być większy niż w Skyrimie przy czym producenci chcą nadal kłaść nacisk na fabułę i sposób, w jaki jest opowiadana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przez przypadek gra jest nazywane Buggerfall :) Zresztą możesz sprawdzić sam, gra ma już status freeware.
http://www.bethblog.com/2009/07/09/daggerfall-now-available-for-free/

BTW. I można by nadrobić jeszcze Obliviona, moim zdaniem warto, bawiłem się przy nim lepiej niż przy Skyrimie czy Gothicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2013 o 15:02, Rusty-Luke napisał:

Tymczasem pozostaje czekać na Wiedźmina 3: świat gry ma być większy niż w Skyrimie przy
czym producenci chcą nadal kłaść nacisk na fabułę i sposób, w jaki jest opowiadana.


Ah, wszyscy dobrze wiemy, jak należy traktować zapowiedzi CDPR ; ). Z przymrużeniem oka i dzieląc przez dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 15:01, Rusty-Luke napisał:

Swoją drogą, na naprawdę otwarty świat poczekamy sobie aż pojawi się taka odsłona TESa,
w której będzie można zwiedzić całe imperium, a nie tylko jedną prowincję. ;) To by było
coś!

:D
To ty chyba nie słyszałeś o Tesie online :) Ta gra jest w produkcji, i bedzie wlaśnie pare prowincji. Obecnie są zamkniete beta testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 16:17, Darkstar181 napisał:

To ty chyba nie słyszałeś o Tesie online :) Ta gra jest w produkcji, i bedzie wlaśnie
pare prowincji.

Jak dla mnie MMO to nie jest prawdziwy TES, więc także w dalszym ciągu czekam na grę z całym światem do zwiedzania. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 17:02, Kadaj napisał:

> To ty chyba nie słyszałeś o Tesie online :) Ta gra jest w produkcji, i bedzie wlaśnie

> pare prowincji.
Jak dla mnie MMO to nie jest prawdziwy TES, więc także w dalszym ciągu czekam na grę
z całym światem do zwiedzania. ^^


Powiedzmy, że wychodzi TES VI z maksymalnie rozbudowaną mapą. Cały świat w jednej grze. Setki godzin by zwiedzić każdy zakątek gry i tu nasuwają mi się dwa pytania:
-po ilu godzinach gra Ci się znudzi :>
-jak będzie wyglądać następna część gry :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 17:13, ArkStorm napisał:

-po ilu godzinach gra Ci się znudzi :>

Główny wątek i tak pewnie będzie na ~20, tylko w bardziej urozmaiconych sceneriach, więc wyjdzie na plus. xD

Dnia 07.04.2013 o 17:13, ArkStorm napisał:

-jak będzie wyglądać następna część gry :>

Odkryją ichnią "Amerykę". ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 17:39, Andrzej279 napisał:

Istnieje polska wersja Skyrim na PS3?


Nie ma. Podobnie sprawa ma się z X-360. W okolicach premiery przedstawiciel Cenegi pisał, że na konsole Skyrim byc może zostanie spolszczony przy okazji edycji GOTY, ale to też nic pewnego. Póki co jeśli chcesz grać po polsku to musisz zaopatrzyć się w wersje na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem Lydii rozwiązany - zrobiłem klona ^ ^ ZAJANSKY dziękowac.


Mam inne pytanko, wziolem z nia ślub i w opcjach dialogowych jest opcja dialogowa "Możesz coś zrobić" - jak to działa, właściwie nic nie zauwazyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 18:13, TETRIANDOCHH napisał:

Problem Lydii rozwiązany - zrobiłem klona ^ ^ ZAJANSKY dziękowac.


Mam inne pytanko, wziolem z nia ślub i w opcjach dialogowych jest opcja dialogowa "Możesz
coś zrobić" - jak to działa, właściwie nic nie zauwazyłem.


O ile dobrze mi się wydaje to opcja istnieje również w podstawowej wersji gry bez dodatków ( i bez hajtania się). Po prostu dajesz komendę, po czym kursorem wskazujesz dany obszar, element w grze by towarzysz wszedł w interakcje z otoczeniem. Np. zaatakował przeciwnika lub uruchomił dźwignie etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 18:19, Thalanthas napisał:

GOTY. Właśnie, jest już może coś o tym wiadome? Kiedy można by się spodziewać?


Tylko tyle, że Cenega zbiera siły przed wydaniem (np. Hearthfire po polsku i być może polska wersja na konsole). Z tego co pamiętam to jeszcze kilka DLC w drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć coś na temat tego, że Amazon umieścił preorder na wersję GOTY u siebie która ma być dostępna od czerwca. Ciekawe czy to się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest możłiwe, że jak już wydadzą Heartfire po polsku, to wszystkie dodatki będą także wydane po polsku na Steamie?

Skryrima scalakowałem w około 140 godzin (choć na Steamie mam 37, z racji grania przez długi czas w trybie offline), zapisy mam w PL i planuję w wakacje kupno dodatków na Steamie.

Jest więc szansa, że mogą być one spolszczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optymizm podpowiada mi, że szansa jest mała. Realizm, że żadna.

Jeśli mówisz, że skończyłeś Skyrim w 140 godzin, to jesteś wolny. Mi 100% z dodatkami zajęło mniej więcej tyle samo.

Btw, nie "Skyrima", a "Skyrim". Skyrim to kobieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie do Heartfire już jest :) Ale Cenega nie może się dogadać z wydawcą, w przeciwnym wypadku pudełkowa wersja była by już dawno na półkach sklepów. Dostałem tylko taką odpowiedź, że jedyna szansa na to DLC po polsku to czekać na GOTY. Niestety nie dowiedziałem się czy jeśli teraz kupisz przez Steam to czy w momencie wydania GOTY jężyk polski będzie dostępny w takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować