Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dołączenie do których frakcji wyklucza dołączenie do innych, a do których można wbić będąc członkiem już innej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 00:57, Ecko09 napisał:

Dołączenie do których frakcji wyklucza dołączenie do innych, a do których można wbić
będąc członkiem już innej?

Kolidują ze sobą jedynie:
- Gromowładni i Legion Cesarski
- Dawnguard i klan Volkihar (w DLC)
W obu przypadkach należy wybrać jedną ze stron konfliktu.

Do całej reszty można dołączać bez ograniczeń (Towarzysze, Akademia w Zimowej Twierdzy, Mroczne Bractwo, Gildia Złodziei, szkoła bardów). Nie wiem tylko, jak jest z zostawaniem wilkołakiem (Towarzysze), jeśli się już jest wampirem w Volkiharze. W przeciwną stronę wilkołactwo zostaje zastąpione wampiryzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 01:40, Ranveld napisał:

Nie wiem tylko, jak jest z zostawaniem wilkołakiem (Towarzysze), jeśli się już jest wampirem w Volkiharze. W przeciwną stronę wilkołactwo zostaje zastąpione wampiryzmem.

Wilkołactwo również zastępuje wampiryzm więc można wykonywać questy dla Towarzyszy po zostaniu wampirem

Spoiler

z tym że zdaje się że jest ograniczone ile razy można poprosić o ponowną przemianę w wampirzego lorda lub wilkołaka po tym jak przeszło się "na drugą stronę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2014 o 16:42, Outlander-pro napisał:

Skoro Rzeczna Puszcza

Rzeczna Puszcza to Riverwood. Pierwszy raz słyszę nazwę "Riverdale". Stąd moje zdziwienie.

Dnia 13.02.2014 o 16:42, Outlander-pro napisał:

pewnie Faendal, albo ten drugi koleś, bard. Słabiaki :P

Ze skyrimowych kompanów i tak Kharjo ftw. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2014 o 14:00, Kardithron napisał:

Rzeczna Puszcza to Riverwood. Pierwszy raz słyszę nazwę "Riverdale". Stąd moje
zdziwienie.


Bo to chyba błąd logiczny w Skyrimie :)
Jak mnie pamięć nie myli to niektórzy NPC mówią na Riverwood właśnie Riverdale - z czego to wynika, zapewne z faktu, że nazwę zmieniono w trakcie produkcji a już jakieś dialogi były nagrane i nie było sensu ich od nowa sklejać. Wersja PL [pełna nie kinowa] chyba nie cierpi na tą dolegliwość.

Dosyć dawno grałem w wersję angielską [od dłuższego czasu mam pełna polonizacje, zainstalowałem kiedyś do sprawdzenia jak wyszła, potem wrzuciłem kilka modów i tak z lenistwa nie chce mi się wszystkiego przerabiać znów do oryginału :)] więc mogę się mylić, ale coś tam ten deseń mi się po głowie z tym riverdale kołacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś fajne mody polecicie? Tylko żadne nowe questy itd. Jakieś fajne zbroje, Gwiazda Śmierci zamiast księżyca czy coś. I jest mod, który daje nieograniczony ekwipunek? Albo go zwiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dużo stracę kupując Skyrim na Xbox''a, zamiast na PC? Niestety wersja Legend Edition dalej około 150zł na PC, a oprócz tego musiałbym wymienić GPU (teraz mam GF9600GT). Z tego co patrzyłem używaną podstawkę na XBoxa za około 50zł już chyba powinienem dorwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2014 o 19:17, Thalanthas napisał:

Bardzo dużo czyli wszystkie mody.

To oczywista oczywistość, do tego polską wersje i gorsze tekstury. Chodzi mi raczej o przyjemność z gry. Skyrim w wersji PC, też na bank zawita u mnie ale w późniejszym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież konsolowy skyrim to po prostu vanilla pc, tylko gorzej graficznie. Nie wiem co miałbyś tracić poza możliwością wgrywania modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy musiał byś kartę wymieniać.
Jasne ta 9600tka nie jest demonem prędkości ale - nie korzystając z HD packa [oficjalnego który jest w Legendarce] i na mieszanych ustawieniach utrzymał byś konsolowy framerate 30-35 fps [można sobie zablokować FPSy na takiej wartości małym modem] i dalej miał byś grafikę imho ładniejszą niż na konsoli.

Sam grywam w Skyrima na aż trzech kompach - na moim głównym gdzie mam wrzucone wszystkie cudaczne mody podkręcające grafikę, statyczne modele itp bzdety, na starym komputerze który stoi w domu rodziców i jak tam wpadam na dłużej tez czasem w coś zagram i na laptopie.

Z czego właśnie na laptopie i na starym kompie mam zablokowane fpsy na 35, na lapku nie używam paczki z teksturami hd, ale wszystko działa bez zarzutów, mogę spokojnie używać modów [nawet tych bardziej rozbudowanych] i nigdy poniżej tych 35 klatek nie spadam [ustawienia samej gry mam tam mieszane wysokie z redukcjami niektórych suwaków - a dalej gra przebija wizualnie wersje konsolowe].


@Sipso

No właśnie mody czyli esencje tego co w grach z cyklu TES najlepsze :)
Zwłaszcza jak ktoś lubi grac Wilkołakiem czy Wampirem, bez takich modów jak Werewolf Mastery czy Better Vampires ja sobie już prawie nie wyobrażam skyrima. Dodatkowo jakieś małe mody z fixami, nieoficjalne patche które eliminują bugi w grze w 99% [przynajmniej w moim wypadku, zawsze grałem z nieoficjalnymi patchami i nigdy nie trafiłem na błędy, okazjonalnie na postaci Wilkołaka zablokowała mi się kilka razy animacja krytycznego finishera, ale właśnie dzięki modowi Werewolf Mastery mogłem ją odblokowac manualnym powrotem do ludzkiej formy :)] czy mody z cyklu immersive dodające bronie i pancerze stylistycznie pasujące do skyrima a jednocześnie wizualnie zrobione tak dobrze, że sama Bethesda by się nie powstydziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy towarzysze też awansuja w roznych umiejetnosciach? Zastanawiam się nad zmianą typu armoru u mojego followera z heavy na light, po dośc długim czasie wędrówki z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2014 o 18:47, leartist napisał:

Czy towarzysze też awansuja w roznych umiejetnosciach? Zastanawiam się nad zmianą typu
armoru u mojego followera z heavy na light, po dośc długim czasie wędrówki z nim.


Z tego co kojarzę zwykle followersi awansują, ale nie tak szybko jak gracz. No i zawsze jeśli follower ma dany typ zbroi gdy go rekrutujesz, to w tym typie jest lepszy. Ale jeśli chcesz konkretnych wartości i poznać skille followersów, szukaj na wiki skyrima.

Czyli w sumie się na pewno zmiana typu pancerza nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja obecna wersja Skyrima to czysta gra +:

ENB Series v0246 ( d3d9.dll i enbhost )
Somber Antique 2 + options palette
Skyrim HD - 2K Texstures ( pięć paczek )
i gra wygląda tak, jak na obrazkach poniżej
co byście jeszcze polecili?
chciałbym osiągnąć jeszcze:

- czarne, filmowe pasy u dołu i u góry ekranu
- lepsze oświetlenie, nie gryzące się z tym ENB - i teraz, pobrałem przez NMM Enhanced Lights and FX:

Enhanced Lights and FX
Enhanced Lights and FX - Dawnguard
Enhanced Lights and FX - Dragonborn
SMIM Meshes

rozumiem, że wszystkich na raz się nie używa?, jak jestem obecnie w dodatku Dragonborn to powinienem używać tylko tej paczki poświęconej temu dodatkowi?

- jakiś ciekawszy efekt DoF
- taką fioletową poświatę, lecz nie bardzo mocną
- efekt bloom od światła, itp. ale nie bardzo mocny

ogólnie, jest nieźle ale trochę jakby zbyt miękko, mało ostro, itp.

20140219212255

20140219212312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wole konfiguracje ENB pod real vision, taki efekt ziarna filmowego też mi do Skyrima jakoś nie pasuje.

20140219230525

20140219230528

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest trochę zbyt ciepło ale przynajmniej nie jest tak ciemno, jak kiedyś ( fotki )
pobawię się jeszcze innymi paletami, może to coś da ... i przy okazji, gdzie mógłbym poszukać palety Lut Sephia?
wiem już, że efekt czarnych pasów to letterbox ale gdzie szukać tych ustawień?
Somber ENB został mi polecony na forum Skyrima, ja znalazłem jeszcze takie coś:

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/50501/?tab=1&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fskyrim%2Fajax%2Fmoddescription%2F%3Fid%3D50501%26preview%3D&pUp=1

on uzupełnia Somber czy go w sobie zawiera?.

20140219232911

20140219232923

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, Fraps pokazuje, że mam 45-60 FPS (ustawienia domyślne) natomiast na oko to wygląda to tak jakbym miał max 15 FPS. Nie wiem, może mam coś nie tak z oczami -,-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem sobie Somber na Grim and Somber ENB i jest chyba lepiej ale to nadal nie to:

brakuje mi synchronizacji pionowej, którą trzeba wyłączyć w opcjach gry aby używać ENB ale obraz rwie się przy ruchu kamery, nie mogę też znaleźć palety z tą fajną fioletową poświatą, ale jeszcze poszukam.

20140220011141

20140220011156

20140220011207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w pełnej polskiej wersji językowej da się uruchomić dodatkowo polskie napisy?
tak, jest dubbing ale jest on bardzo cichy jak dla mnie ...
+ jeszcze parę fotek, w tym strasznie jasne niebo na jednej z palet:

20140220200546

20140220200557

20140220200607

20140220200621

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować