Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dwa pytania:

Pierwsze:
Jak wykonać zadanie "Powrót do korzeni". Mam się czegoś dowiedzieć o szkarłatnym korzeniu nimru. Nie mam znacznika drogowskazu. Gdzie mam iść i co mam zrobić?
Drugie:
Robię zadania z Prastarymi Zwojami z dodatku Dawnguard. Mam jeszcze znaleźć drugi zwój - smoka. Zrobiłem zadanie "Okno do świata duchów". Dałem krew Septimusowi, dostałem księgę i rozwinąłem postać. Pojawił się komunikat, że zadanie wykonane. Co mam robić dalej aby znaleźć drugi Prastary Zwój i zrobić wszystkie zadania z Dawnguard?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 11:59, marekl1975 napisał:

Dwa pytania:


Jeśli chodzi o questa to

Spoiler

w lokacji z tymi korzeniami znajdź laboratorium polowe Sinderiona, przeczytaj jego dziennik i zbierz 30 karmazynowych korzeni.



Drugie -
Spoiler

Smoczy Starszy Zwój zdobędziesz podczas wykonywania jednego z zadań z głównego wątku podstawki Skyrima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Głupie pytanie: kiedy odwiedzałeś Czarną Przystań (a konkretnie to obserwatorium) i "napełniałeś" ten leksykon dla Septimusa, to na pewno zabrałeś z tamtąd prastary zwój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 13:30, Elminster napisał:

Spoiler

Głupie pytanie: kiedy odwiedzałeś Czarną Przystań (a konkretnie to obserwatorium)
i "napełniałeś" ten leksykon dla Septimusa, to na pewno zabrałeś z tamtąd prastary zwój?


Owszem, jeden zwój mam a chcę poszukać drugiego zwoju - zwoju smoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2014 o 12:25, Minamir napisał:

Jeśli chodzi o questa to

Spoiler

w lokacji z tymi korzeniami znajdź laboratorium polowe Sinderiona,
przeczytaj jego dziennik i zbierz 30 karmazynowych korzeni.



Gdzie tego gościa szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 15:58, marekl1975 napisał:

Co to za miasto, bo nie kojarzę jakoś?


To jest Czarna Przystań (Blackreach).

Spoiler

Trafisz tam podczas wykonywania main questa Skyrima, tam także znajduje się smoczy Starszy Zwój (w jednej z mniejszych pod-lokacji). Zresztą to tam właśnie są karmazynowe Korzenie Nirnu, więc musiałeś tam być. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo się nie rozumiemy, albo ktoś coś poplątał.

Spoiler

W Dawnguard są trzy Pradawne Zwoje:
- Krwii (który nas nie interesuje, bo zdobywa się go jako ostatniego),
- Słońca (który pierwotnie noszony jest przez Seranę, później czyta go ten mnich a następnie dawany jest graczowi),
-Smoka (który zdobywa się w Czarnej Przystani i jest związany z głównym wątkiem Skyrima).
Wnioskując po tym co napisałeś wcześniej, to zwoj smoka powinieneś mieć dawno w swoim ekwipunku, skoro odwiedziedziłeś już Czarną Przystań oraz wypełniłeś zadania dla Septimusa. Dlatego zapytałem się w moim poprzednim poście, czy na pewno go zabrałeś z Przystani.
Wychodzi więc na to, że albo nie wziąłeś Pradawnego Zwoju z tego dwemerowego miasta (i po prostu się po niego wrócisz), albo masz jakiegoś dziwnego buga o którym pierwsze słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2014 o 16:17, marekl1975 napisał:

Gdzie jest na głównej mapie świata Skyrim?


Tutaj http://srmap.uesp.net/?centeron=Blackreach dostaniesz się tam poprzez ruiny Alftand, Mzinchaleft, lub Raldbthar. Jak już wspomnieliśmy musiałeś tam być, bo te czerwone korzenie Nirnu występują wyłącznie w tej jednej lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2014 o 18:12, Minamir napisał:

Tutaj http://srmap.uesp.net/?centeron=Blackreach dostaniesz się tam poprzez ruiny Alftand,
Mzinchaleft, lub Raldbthar. Jak już wspomnieliśmy musiałeś tam być, bo te czerwone korzenie
Nirnu występują wyłącznie w tej jednej lokacji.


Rozumiem, że to ta podziemna lokacja z tymi wielkimi meduzami i w tych grotach rośnie szkarłatny nimr? Laboratorium Sinderiona kojarzę, taki domek. :)) Co potem zrobić z 30 sztukami tego korzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mody wyłączają achivmenty? Jest kilka modów dodających nowe zadania i lepsze tekstury, ale zastanawiam się, czy warto je instalować jeśli nie ma się jeszcze wszystkich osiągnięć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Są pewnie nawet mody, które specjalnie pomogą je odblokować. Oczywiście, jeśli jakiś mod usunie np. kluczową postać z jakiejś gildii, to może to uniemożliwić otrzymanie gildiowego acziwa. Ale normalnie, wgranie modów nie wyłącza aczievementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2014 o 21:21, necron1501 napisał:

Pytanie: czy Skyrim: High Resolution Texture Pack (Free DLC) dostępne na Steamie gryzie
się z tym modem: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/607/?


Tak, jeden i drugi podmieniają tekstury. Z tym że na pewno nie pokrywają się w 100% w podmienianych teksturach. Możesz spróbować gry z oboma. Oficjalne tekstury HD ze Steama są w plikach .bsa, a HD2K to luźne pliki, które mają wyższy priorytet niż .bsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2014 o 21:27, Minamir napisał:

Tak, jeden i drugi podmieniają tekstury. Z tym że na pewno nie pokrywają się w 100% w
podmienianych teksturach. Możesz spróbować gry z oboma. Oficjalne tekstury HD ze Steama
są w plikach .bsa, a HD2K to luźne pliki, które mają wyższy priorytet niż .bsa.


Ktoś używał obu? Może porównać, które lepiej wyglądają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 19:38, DugyDugson napisał:

Pytanie wręcz banalne, ale sprawa to dla mnie mały problem - gdzie znajdę patch 1.9 ?
:P


Steam sam aktualizuje grę do najnowszej wersji. Wystarczy mieć włączone automatyczne aktualizacje, które zresztą standardowo są aktywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 19:46, Minamir napisał:

Steam sam aktualizuje grę do najnowszej wersji. Wystarczy mieć włączone automatyczne
aktualizacje, które zresztą standardowo są aktywne.


A czy ten patch przypadkiem nie był nieoficjalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować