Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2014 o 23:36, nightfaler napisał:

jak wygląda sprawa z aktualizacją wersji podstawowej? Zamierzam pobawić się troszkę modami
i w większości przypadków potrzebują najnowszej wersji. Muszę kupować tą wersje goty?
Czy wystarczy sama podstawka?


Sama podstawka wystarczy, aby gra zaktualizowała się do najnowszej wersji , czyli 1.9.
Z drugiej strony, część modów wymaga jednego bądź więcej dodatków, warto w takim razie zawczasu sprawdzić wymagania tych modów, które będziesz chciał zainstalować. Takie funkcje jak np. kusze czy fale przybrzeżne są tylko w DLCkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z ekranów ładowania raz wyskoczyła mi jakaś informacja i więcej jej już nie ujrzałem.
Było napisane coś o tym, że jak osiągnę maksymalny poziom pewnej umiejętności to mogę ją jakoś zresetować albo "legendarnie" ulepszyć (?) czy coś takiego. Komuś coś to mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy osiągniesz 100 poziom danej umiejętności, możesz zmienić ją na legendarną.
W praktyce sprowadza się to do tego, że poziom umiejętności spada do 15, perki się resetują i wbijasz jeszcze raz tą umiejętność.
Raczej nieprzydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie zmienia.
Przekształcenie umiejętności na legendarną przydatne jest tylko przy levelowaniu już bardzo rozwiniętych postaci. Dzięki temu możesz nadal rozwijać swoje umiejętności i przez to awansować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 13:41, Elminster napisał:

Nic to nie zmienia.
Przekształcenie umiejętności na legendarną przydatne jest tylko przy levelowaniu już
bardzo rozwiniętych postaci. Dzięki temu możesz nadal rozwijać swoje umiejętności i przez
to awansować.

Aha, rozumiem. Słyszałem, że po osiągnięciu poziomu 50 umiejętności rozwijają się bardzo powoli, teraz to ma sens.
W Oblivionie też tak mam, po osiągnięciu 40 poziomu umiejętności prawie mi nie wzrastają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 18:06, Bezi_113 napisał:

Aha, rozumiem. Słyszałem, że po osiągnięciu poziomu 50 umiejętności rozwijają się bardzo
powoli, teraz to ma sens.
W Oblivionie też tak mam, po osiągnięciu 40 poziomu umiejętności prawie mi nie wzrastają.

Tu bardziej chodzi o to że bez tego maksymalny level który mógłbyś osiągnąć (przez rozwinięcie wszystkich umiejętności do 100) to 81. Dzięki resetowaniu umiejętności możesz w teorii levelować w nieskończoność i np. wykupić wszystkie interesujące Cie perki (albo wszystkie w ogóle), choć biorąc pod uwagę ilość czasu wymaganą do osiągnięcia czegoś takiego nie wiem czy coś takiego by było opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 19:28, Karharot napisał:

w ogóle), choć biorąc pod uwagę ilość czasu wymaganą do osiągnięcia czegoś takiego nie
wiem czy coś takiego by było opłacalne.

W tej grze chyba jest to możliwe. Mam nagrane już ponad 70 godzin,

Spoiler

a w głównym wątku fabularnym jestem dopiero co po misji w Ambasadzie Thalmoru.

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 23:11, Bezi_113 napisał:

W tej grze chyba jest to możliwe. Mam nagrane już ponad 70 godzin,

Spoiler

a w głównym wątku fabularnym jestem dopiero co po misji w Ambasadzie Thalmoru.

:D

Możliwe - jak najbardziej. Zapewniające dobrą zabawę - już niekoniecznie.
IMO lepiej jest zacząć grę od nowa inną postacią niż niż grindować starą do setnego poziomu i dalej (bo wątku głównego i niepowtarzalnych questów Ci na taki level nie starczy, będziesz musiał dłuuuugo polować na respawnujących się przeciwników i wykonywać losowe questy). Granie postacią wyspecjalizowaną we wszystkim i silniejszą niż wszystko inne na świecie może być zabawne przez chwilę ale nie przez dziesiątki czy setki godzin, choć być może to kwestia gustu i innym osobom taka gra odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiadomka.
Mi się najbardziej podoba zdobywanie doświadczenia i przedmiotów. Jak już wbiję sobie któryś poziom kowalstwa i im lepsze przedmioty mam tym mniej mi się gra podoba. Już to co Ty powiedziałeś to w ogóle :D
Najlepszy jest początek; wyjść z niczym, zebrać środki i wykuć sobie za to własny pancerz i broń, robić te prymitywne questy żeby zarobić kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 01:24, Bezi_113 napisał:

Najlepszy jest początek; wyjść z niczym, zebrać środki i wykuć sobie za to własny pancerz i broń, robić te prymitywne questy żeby zarobić kasę.

W pełni się z tym zgadzam :) W momencie kiedy nowe przedmioty zaczyna się zbierać tylko na sprzedaż to przestaje być to zabawne. Podobnie jest z levelowaniem które na początku służy do wykreowania ciekawej postaci a potem zmienia się w podbijanie procentowych statystyk superbohatera który potrafi wszystko na co silnik gry pozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2014 o 13:06, Manigoldo napisał:

Czy mogę, po kupnie domu w Białej Grani, poukładać tam tak jak chcę przedmioty typu zbroje,
książki (na regał)? Mam podstawkę.


Możesz poukładać książki na regale. Zbroi do regału na książki nie włożysz, ale wystarczy zwykłą skrzynia. Manekinów na pancerze w tym domu akurat nie ma.

Chyba, że masz na myśli własnoręczne (poprzez przytrzymanie E) układanie przedmiotów - to może być dosyć niewygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2014 o 13:17, Minamir napisał:

Możesz poukładać książki na regale. Zbroi do regału na książki nie włożysz, ale wystarczy
zwykłą skrzynia. Manekinów na pancerze w tym domu akurat nie ma.

Oh, to fajnie! :D A jakie tam są specjalne miejsca na przedmioty oprócz regału? Mam 6000 Septimów, więc kupno domu musi być przemyślanym wydatkiem.

Dnia 29.06.2014 o 13:17, Minamir napisał:

Chyba, że masz na myśli własnoręczne (poprzez przytrzymanie E) układanie przedmiotów
- to może być dosyć niewygodne.

Nie nie, tylko żeby była na regale. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2014 o 13:18, Manigoldo napisał:

A jakie tam są specjalne miejsca na przedmioty oprócz regału?

Jeszcze są wieszaki na broń :P

Dnia 29.06.2014 o 13:18, Manigoldo napisał:

Mam 6000 Septimów, więc kupno domu musi być przemyślanym wydatkiem.

Możesz zrobić save''a, kupić dom oraz jego umeblowanie, obejrzeć i jak ci się nie spodoba to wczytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2014 o 13:38, Ranveld napisał:

Możesz zrobić save''a, kupić dom oraz jego umeblowanie, obejrzeć i jak ci się nie spodoba
to wczytać ;)

Dobry pomysł!! :D A można kupić gdzieś stojak na zbroję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2014 o 13:46, Manigoldo napisał:

Dobry pomysł!! :D A można kupić gdzieś stojak na zbroję?

Możliwe umeblowanie jest z góry określone dla każdego domu (Ty masz jedynie wybór czy wykupić wszystko czy tylko część umeblowania). Stojaki na zbroje powinny być dostępne w domach w innych miastach tyle że te domy będą znacznie droższe nić ten początkowy w Białej Grani.
Tu jedno ostrzeżenie - dom w Samotni słynie z tego że jest strasznie zabugowany i zdarzają się w nim różne nieprzyjemne rzeczy, z tego powodu radzę go unikać i wybrać jakiś z innego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2014 o 18:13, Karharot napisał:

> Dobry pomysł!! :D A można kupić gdzieś stojak na zbroję?
Możliwe umeblowanie jest z góry określone dla każdego domu (Ty masz jedynie wybór czy
wykupić wszystko czy tylko część umeblowania). Stojaki na zbroje powinny być dostępne
w domach w innych miastach tyle że te domy będą znacznie droższe nić ten początkowy w
Białej Grani.
Tu jedno ostrzeżenie - dom w Samotni słynie z tego że jest strasznie zabugowany i zdarzają
się w nim różne nieprzyjemne rzeczy, z tego powodu radzę go unikać i wybrać jakiś z innego
miasta.

Zrozumiano. W Białej Grani mi wcięło flet z półki i złoty naszyjnik, który położyłem na komodzie... :P Ale flaszki zostały, tak samo jak rzeczy w kufrze i towarzyszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Skusiłem się na Skyrim Legendary Edition w promocji na Steam. I mam do Was pytanie (z pobraniem gry i wyjaśnieniem muszę poczekać do nowego limitu transfru internetu ;) ). Na stronie WWW Steam zakup wisi jako Elder Scrolls V: Skyrim Legendary. Przez klienta Steam wisi już jako tylko Elder Scrolls V: Skyrim. Rozumiem, że to różnica tylko w nazewnictwie i gra pobierze* się z dostępnymi dodatkami?

Dziękuję bardzo za odpowiedź.


*Tak jak pisałem z pobraniem muszę poczekać na nowy limit.

20140630150439

20140630150444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować