Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2014 o 14:23, Isildur napisał:

Jesteś pewien, że towarzysze należą do tej grupy? Bo u mnie Towarzysz poległ i to nie
ja zadałem zabójczy cios xD


UESP podaje, że każdy towarzysz (w sensie kompa-follower, niekoniecznie z frakcji Towarzyszy) jest automatycznie ustawiany na Protected. Z drugiej strony UESP nie precyzuje dokładnie, czy zabójczy cios musi paść z ręki postaci gracza. Być może mogą też zginąć od np. zabłąkanej strzały, zaklęcia obszarowego, pułapki czy samego ciosu, kiedy wrogów jest na gęsto. Podejrzewam też, że jakieś mody urealniające czy utrudniające rozgrywkę też mogą wpływać na śmiertelność postaci, jeśli takich modów używasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra przetestuję to wezmę Lidie do pomocy i poobserwuje jak to się wszystko ma.

Co do modów to takowych nie posiadam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego :
https://www.youtube.com/watch?v=EpU5ckLiZlM
komenda działa w obie strony albo ona do mnie lub ja do niej
jeszcze jest coś takiego:
http://www.gamefaqs.com/boards/615805-the-elder-scrolls-v-skyrim/62821774
pisze tam że npc znajduje się w piekle dokupi jej nie przywołam do siebie, tyle z tego zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś problem z modem SkyUI wyskakuje coś z SKSE przy odpalaniu gry ze steama. Ten cały skse zainstalowałem stworzyło ikonke na pulpicie po odpaleniu z ikonki nie wykakuje nic o błędzie. SkyUi został zainstalowany z steam workshop''a więc powinno działać ze steama.

20140729231221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2014 o 23:12, Endriu napisał:

Mam jakiś problem z modem SkyUI wyskakuje coś z SKSE przy odpalaniu gry ze steama. Ten
cały skse zainstalowałem stworzyło ikonke na pulpicie po odpaleniu z ikonki nie wykakuje
nic o błędzie. SkyUi został zainstalowany z steam workshop''a więc powinno działać ze
steama.



Nie, musisz uruchamiać za pomocą SKSE bo ten mod tego wymaga. To nie jest problem bo grę i tak odpali przez Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam musi być uruchomiony w tle, zanim spróbujesz uruchomić grę przez skse_loader.exe. Uruchomienie bezpośrednio bez włączonego Steama, spowoduje że to właśnie Steam się najpierw włączy, po czym odpali dalej Skyrima, ale już bez SKSE.

Spróbuj też odpalić ręcznie przez plik skse_loader.exe z folderu gry. Jeśli podziała, to sam zrób do niego skrót - czy to na pulpicie, czy w samym Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez SKSE odpala skyrim z tym błędem co na foto widać i pozatym ikonki w plecaku nie działają co w zasadzie tylko to mi się podoba w tym modzie i ta tabelka z przedmiotami. Odpalając ze skróty SKSE parę modów przestaje działać np. materiały znowu ważą (wole jak ważą 0) i czasami wyskakuje jakiś dziwny błąd z tabelką z moda do ulubionych przypisanych broni (nie wiem ale możliwe że SkyUI ma to wbudowane dlatego się gryzie z tą wersją z nexusa co zainstalowałem).
Korzystająć z ulubionych zauważyłem że da się grupować przedmioty ale tego nie potrafię. Powiedzmy mam udźwig 600 i noszę różnego rodzaju zbroje i ekwipunek i np. rzeczy co podnoszą mi skilla do sprzedaży wolałbym włożyć jednym kliknięciem a zbroję do kradzieży czy włamywania pod inny przycisk, jest to wogóle możliwe.
Jest w tej grze jakiś maksymalny level czy to że mam możliwość legendary robić wielokrotnie zniosło ograniczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uruchamiasz grę bez SKSE to nic dziwnego, że SkyUI nie działa poprawnie i wyświetla błąd, ten mod jest wysoce zależny właśnie od SKSE.
Podejrzewa, że możesz mieć bałagan w modach, lub mody konfliktujące ze sobą. Skoro piszesz, że przedmiotom zmienia się waga przy włączeniu przez SKSE, to znaczy że pewnie "zaskoczył" jakiś mod zależny od SKSE, który mógł bez niego nie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem foto z printscreena z nexusa, nigdy nie ustawiałem kolejności w nim. Co widać skyui został ostatnio dodany do listy i jest na samym dole. Nie wiem czemu mod od menu ulubionych gryzie się z skyui? Możliwe że mod skyui ma wbudowaną tabelke grupowania ulubionych broni?

20140802091706

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2014 o 09:22, Endriu napisał:

Wkleiłem foto z printscreena z nexusa, nigdy nie ustawiałem kolejności w nim. Co widać
skyui został ostatnio dodany do listy i jest na samym dole. Nie wiem czemu mod od menu
ulubionych gryzie się z skyui? Możliwe że mod skyui ma wbudowaną tabelke grupowania ulubionych
broni?


Sky UI również modyfikuje menu ulubionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2014 o 09:22, Endriu napisał:

Wkleiłem foto z printscreena z nexusa, nigdy nie ustawiałem kolejności w nim. Co widać
skyui został ostatnio dodany do listy i jest na samym dole. Nie wiem czemu mod od menu
ulubionych gryzie się z skyui? Możliwe że mod skyui ma wbudowaną tabelke grupowania ulubionych
broni?


Do poprawnej kolejności uruchamiania modów polecam BOSSa.
http://boss-developers.github.io/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2014 o 13:23, Dandzialf napisał:

Do poprawnej kolejności uruchamiania modów polecam BOSSa.
http://boss-developers.github.io/


BOSS powoli robi się przestarzały, a jego baza modów jest coraz rzadziej aktualizowana. Jego następcą (zresztą miał nazywać się BOSS 3) jest LOOT:

http://loot.github.io/

Działa na nieco innej zasadzie, ale wynik jest ten sam - odpowiednio posegregowane mody. BOSS działa niemal wyłącznie w oparciu o specjalnie przygotowaną listę modów, tzw. "masterlist" i na jej podstawie segreguje mody gracza. LOOT, oprócz takiej listy, sam jeszcze skanuje zawartość modów, dzięki czemu może je odpowiednio posegregować, nawet jeśli nie ma ich na przygotowanej liście, która zresztą jest znacznie mniejsza niż w BOSSie, bo LOOT w dużej mierze radzi sobie sam. Oczywiście i jeden i drugi program czasem coś przeoczy, więc i tak warto czytać ReadMe posiadanych modów, często wypisana jest tam kolejność w stosunku do innych znanych modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jestem w trakcie ataku na Samotnię. Jednak po któtkiej przemowie Ulfrika, ten wbiega przez bramy miasta do środka razem z wojskiem ale już go tam w środku nie ma. Nie mogę w żaden sposób naprawić tego. Wczytywanie wczesniejszego sejwu nic nie daje. Dodam że gram z modem Skyrim Redone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 17:19, Thalanthas napisał:

Mam problem. /.../

>/.../ gram z modem Skyrim Redone.

A gdybyś wyłączył moda i wczytał wcześniejszy save? Inaczej myślę pozostaje tylko potwierdzenie z listy znanych błędów danego moda, czy to z jego winy (a jak nie znajdziesz ten informacji, to i tak może być to wina moda :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w Skyrim dopiero od niedawna, przy okazji jest to moja pierwsza gra z serii TES. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z kamieniami dusz? Wiem, że służą do zaklinania przedmiotów, ale jak je ładować? Poza tym do czego służą bronie, z "fioletową poświatą? Mają jakiś pasek ładowania, który chyba opróżnia się w trakcie walki, a jednocześnie przy zabijaniu nimi pojawia się komunikat o braku kamienia dusz odpowiedniej wielkości, o co chodzi? Zauważyłem, że ten pasek broni można doładować właśnie zapełnionym kamieniem dusz, tylko co to daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 21:56, damlon napisał:

Gram w Skyrim dopiero od niedawna, przy okazji jest to moja pierwsza gra z serii TES. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z kamieniami dusz? Wiem, że służą do zaklinania przedmiotów, ale jak je ładować?

Musisz najpierw rzucić na cel czar "Soul Trap" a potem zabić go zanim czas działania czaru upłynie, jeśli masz w plecaku kamień duszy zdolny do pomieszczenia duszy istoty którą zabiłeś to ten kamień zostanie naładowany. BTW dusze ludzi, elfów i reszty ras którymi można grać mogą zostać złapane jedynie w czarne kamienie dusz.

Dnia 08.08.2014 o 21:56, damlon napisał:

Poza tym do czego służą bronie, z "fioletową poświatą? Mają jakiś pasek ładowania, który chyba opróżnia się w trakcie walki, a jednocześnie przy zabijaniu nimi pojawia się komunikat o braku kamienia dusz odpowiedniej wielkości,

Broń o której mówisz rzuca na przeciwnika czar "Soul Trap" przy każdym trafieniu ale nie możesz złapać duszy bo kamienie w Twoim plecaku są zbyt niskiej jakości jak na klasę duszy istoty którą zabiłeś (najmniejsze kamienie służą do łapania duszy szczurów i krabów, wiele więcej do nich nie wejdzie) lub też zabijasz cel którego dusza może być złapana jedynie w czarny kamień.

Dnia 08.08.2014 o 21:56, damlon napisał:

o co chodzi? Zauważyłem, że ten pasek broni można doładować właśnie zapełnionym kamieniem dusz, tylko co to daje?

Pasek pokazuje liczbę ładunków które pozostały w broni, kiedy zjedzie do zera broń straci swój magiczny efekt (jakikolwiek by on nie był) do czasu aż naładujesz ją ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2014 o 16:26, DugyDugson napisał:

Jakiś mod pozwalający zmieniać ekwipunek followerów, który mają na sobie ?


Jeśli dasz followerowi lepszy ekwipunek, to go zmieni - wtedy wrzuć teoretycznie gorszy do jego ekwipunku i zabierz ten "lepszy" który dostał najpierw. Zwykle działa, ale nie jestem pewien, że to jedyna sztuczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować