Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2014 o 16:54, vegost napisał:

Otwieranie zamków jest przydatne. Zamiast biegać i szukać klucza to można sobie otworzyć.
W skrzyniach jest dużo wartościowych rzeczy, można okraść i się wzbogacić. A to ważne
gdy będzie się szło w kowala i nie będzie się miało na materiały a one są ogromnie drogie.


Nie inwestowałem ani jednego punktu w otwieranie zamków i nie mam problemu z żadnymi zamkami. Wszystko można otworzyć bez ani jednego perku, więc po co perki? Mam ponad 100 wytrychów w ekwipunku cały czas i otwieram wszystko. Zamki typu master to max 5 wytrychów. Materiałów się nie kupuje, tylko zbiera. Zabijasz zwierzaki, zabierasz im skóry i podbijasz kowalstwo do 100 robiąc tylko hide bracers (1x leather 2x leather strips bodajże).

Retoryka nie jest tragiczna, bo można sobie inwestować w sklepy i kupcy mają więcej kasy- tylko po co to, skoro i tak nie mam co robić z pieniędzmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam inne pytanie - mówisz żeby nie brać pancerzy rzemiennych, stalowych, skórzanych ... to jakie? Na początku gry biegam w tym co znajdę a to szału nie robi. Więc jak nie te to jakie? Podobno najlepsze są te własnoręcznie zrobione czy jakieś deandryczne, legendarne czy jakieś tam ale to pewnie mnie czeka za kilkadziesiąt godzin najwcześniej. Więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 17:09, Tyler_D napisał:

To ja mam inne pytanie - mówisz żeby nie brać pancerzy rzemiennych, stalowych, skórzanych
... to jakie? Na początku gry biegam w tym co znajdę a to szału nie robi. Więc jak nie
te to jakie? Podobno najlepsze są te własnoręcznie zrobione czy jakieś deandryczne, legendarne
czy jakieś tam ale to pewnie mnie czeka za kilkadziesiąt godzin najwcześniej. Więc?

Na początku gry używaj najlepszego pancerza jaki aktualnie posiadasz. Zbieranie reszty sobie daruj chyba że widzisz jakiś który można opylić u sprzedawcy za niezłą kwotkę ( pierwszy raz grasz w Tesa więc kasy na początku Ci się przyda) ( ale do takich na pewno nie należa ww. choć jak lepszego nie znalazłeś to używaj jednego z nich ) Kowalstwo na razie zostaw na później postaraj się w miarę w czuć grę i poznać pozostałe aspekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 17:09, Tyler_D napisał:

To ja mam inne pytanie - mówisz żeby nie brać pancerzy rzemiennych, stalowych, skórzanych
... to jakie? Na początku gry biegam w tym co znajdę a to szału nie robi. Więc jak nie
te to jakie? Podobno najlepsze są te własnoręcznie zrobione czy jakieś deandryczne, legendarne
czy jakieś tam ale to pewnie mnie czeka za kilkadziesiąt godzin najwcześniej. Więc?


W drzewku kowalstwa w prawą stronę masz ciężkie, a w lewą lekkie zbroje. Nie musisz robić sam pancerzy, im będziesz miał wyższy level, tym lepsze zbroje i bronie będziesz mógł znaleźć lub kupić. Bardziej chodzi o to, że im wyższa umiejętność kowalstwa, tym bardziej możesz ulepszać swój sprzęt, dzięki czemu np. miecz zadaje dużo większe obrażenia. A w otwieranie zamków rzeczywiście nie opłaca się inwestować, trochę wprawy i nawet na początku można otwierać mistrzowskie zamki. Ciekawy wydaje się w tym drzewku tylko perk, dający 50% większe szanse na znalezienie specjalnych skarbów, ale by do niego dojść trzeba by aktywować po drodze kilka innych, więc ja uznałem, że szkoda na to cennych punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Chodzi mi o zbieranie takich pancerzy. Zakładaj co masz najlepszego z kategorii jaką sobie wybrałeś. Jak nie chcesz się skradać, to bierz ciężkie, jak chcesz się skradać, to lekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 17:01, Budo napisał:

Nie inwestowałem ani jednego punktu w otwieranie zamków i nie mam problemu z żadnymi
zamkami. Wszystko można otworzyć bez ani jednego perku, więc po co perki? Mam ponad 100
wytrychów w ekwipunku cały czas i otwieram wszystko. Zamki typu master to max 5 wytrychów.
Materiałów się nie kupuje, tylko zbiera. Zabijasz zwierzaki, zabierasz im skóry i podbijasz
kowalstwo do 100 robiąc tylko hide bracers (1x leather 2x leather strips bodajże).


Wiem o co ci chodzi. Według mnie otwieranie skomplikowanych zamków bez znajomości tego fachu to bezsens. Wystarczy zapamiętać sekwencję i można otwierać każdy zamek. Tak na początku dostałem się do masterowej gabloty w pałacu Jarla. Oczywiście quick load pomaga w tym :) Znam ten trick ze skórką. Ale co lepsze musisz mieć materiały do wykucia. Zwłaszcza surowce metaliczne. Pamiętam, że był problem z ebonem. Ale jest taka kopalnia orków, gdzie zapasy chyba co parę dni się respawnuja :P

Dnia 16.12.2014 o 17:01, Budo napisał:

Retoryka nie jest tragiczna, bo można sobie inwestować w sklepy i kupcy mają więcej kasy-
tylko po co to, skoro i tak nie mam co robić z pieniędzmi :)

Jak widzę każdy ma swój sposób zarabiania :)


@Tyler_D - dostajesz, ale musisz za niego zapłacić. Chyba 2000 tyś złota lub 5000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 20:02, Tyler_D napisał:

Ten dom który dostaję [?] po zabiciu pierwszego smoka to w końcu dostaję czy muszę za
niego zapłacić?

Dostajesz prawo do jego zakupu, z tego co pamiętam

Spoiler

w późniejszej fazie gry opowiadając się za imperium możesz go dostać w nagrodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie wytrzymałem tym magiem... niestety magia w skyrimie jest fajna jako wsparcie/urozmaicenie, a nie główna broń, tym bardziej dla czystego maga. Głupio to wszystko rozwiązane. Skorzystałem z rządowego programu przekwalifikowania i od teraz biegamy spellswordem ^^

20141218103522

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magiem da się grac, kwestia doboru przedmiotów i kilku godzin zmarnowanych na bezsensownym cwaniakowaniu w nabijaniu poziomów :) [castowanie na sucho pewnych specyficznych czarów z danej szkoły do pożygu w szczerym polu, aż się nabije licznik]

Aczkolwiek zgadzam się w 100%, Mag Bitewny to dużo fajniejsze gameplayowo rozwiązanie.
Sam zawsze wolałem jakiś przyzwoity miecz/topór w jedną rękę a w drugą pomocniczo trochę zaklęć.

Inna bajka to granie wampirem i wymasterowanie perka nekromagia który sprawia, ze stajemy się kompletnie OP.

Aczkolwiek magia z odpowiednimi modami to już inna bajka i potrafi błyszczeć.

P.S.
Paradoksalnie najprzyjemniej grało mi się chyba wilkołakiem z modem Werewolf Mastery który pozwalał wyłączyć wrogość NPC wobec formy bestii i używać jej na żądanie z pierścieniem hircyna [bez upierdliwego wymogu zdejmowania i zakładania tego fingla jak to ma miejsce w vanilli]. Mogłem sobie w końcu bez obaw korzystać z moich mocy przy robieniu zadań, zwłaszcza w Dawnguardzie jak się człowiek spiknie z Łowcami to jest klimatycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę niestety edytować poprzedniego posta a zapomniałem o jednej istotnej rzeczy.
Proponował bym dodać jeden link do podklejonego tematu :

http://www.nexusmods.com/skyrim/users/3316649/?tb=mods&pUp=1

To nasz czołowy polonizator, bardzo profesjonalne tłumaczenia, wszystko zawsze aktualne. Dla grających w skyrima w wersji PL niemalże mekka najważniejszych modów przetłumaczonych i kompatybilnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2014 o 12:08, Pietro87 napisał:

Magiem da się grac, kwestia doboru przedmiotów i kilku godzin zmarnowanych na bezsensownym
cwaniakowaniu w nabijaniu poziomów :) [castowanie na sucho pewnych specyficznych czarów
z danej szkoły do pożygu w szczerym polu, aż się nabije licznik]


Tylko, że ja to wszystko robiłem, nie mam nic przeciwko nabijaniu poziomów na sucho, albo łowieniu odpowiednich przedmiotów. Tylko, że tak naprawdę na wyższych poziomach trudności jak się zapomni rzucić czaru na zbroję (albo nie zdąży), to po strzale padamy. Poza tym za dużo żonglowania spellami- moja zakładka ulubionych miała chyba ze 30 pozycji i praktycznie wszystkiego używałem. No i magia nie awansuje wraz z naszymi awansami, co jest według mnie fundamentalną wadą. Z modów na magię mam apocalypse- bardzo fajna rzecz, polecam, ale niestety nie uratowało to całego systemu. W rzeczy typu kompletny overhaul nie chciało mi się bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2014 o 12:51, Pietro87 napisał:

Nie mogę niestety edytować poprzedniego posta a zapomniałem o jednej istotnej rzeczy.
Proponował bym dodać jeden link do podklejonego tematu :

http://www.nexusmods.com/skyrim/users/3316649/?tb=mods&pUp=1

Zrobione. Mam nadzieje że Isildur mi palca nie utnie za grzebanie przy jego poście ;)


@ Budo

Dnia 18.12.2014 o 12:51, Pietro87 napisał:

Nie wytrzymałem tym magiem... niestety magia w skyrimie jest fajna jako wsparcie/urozmaicenie, a nie główna broń, tym bardziej dla czystego maga. Głupio to wszystko rozwiązane.
Poza tym za dużo żonglowania spellami- moja zakładka ulubionych miała chyba ze 30 pozycji i praktycznie wszystkiego używałem.

Obawiam się że problem leży właśnie w tym że chciałeś grać magiem który używa zaklęć w sposób jednocześnie skuteczny i ciekawy. Niestety w Skyrimie skuteczne użycie magii w większości przypadków sprowadza się do powtarzalnego rzucania jednego lub paru zaklęć (jak blokowanie przeciwnika nisko/średnio-poziomowymi zaklęciami zniszczenia dualcastowanymi z perkiem który sprawia że cel się zatacza czy też puszczanie zza rogu kolejnych Dremor i czekanie aż w końcu zatłuką to co jest w następnym pomieszczeniu). W grze jest kilka takich zaklęć które można (nad)używać na "sprytne" sposoby i cała masa zaklęć które wyglądają fajnie jak ktoś chce się wczuć w świat ale wypadają kiepsko jak przychodzi do ich praktycznego zastosowania. Efekt jest taki że czysty mag to postać która na dłuższą metę jest bardziej nudna niż trudna w prowadzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widzę czy zadanie z listem które dostajemy od Camiili w pierwszym mieście można podjąć tylko przed wyprawą po ten szpon od handlarza? Wróciłem po misji, gadam z nią ale questa zacząć się nie da. [?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2014 o 17:16, Tyler_D napisał:

Czy ja dobrze widzę czy zadanie z listem które dostajemy od Camiili w pierwszym mieście
można podjąć tylko przed wyprawą po ten szpon od handlarza? Wróciłem po misji, gadam
z nią ale questa zacząć się nie da. [?]


To jest jakiś mały poboczny quest, w dodatku w pewnych okolicznościach może zdenerwować w przyszłości, więc spokojnie możesz olać. Jeśli chcesz zrobić, to musisz dać jej list od jednego z dwóch gości, którzy do niej pucują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2014 o 17:16, Tyler_D napisał:

Czy ja dobrze widzę czy zadanie z listem które dostajemy od Camiili w pierwszym mieście
można podjąć tylko przed wyprawą po ten szpon od handlarza? Wróciłem po misji, gadam
z nią ale questa zacząć się nie da. [?]


W tej grze jest sporo zadań jeszcze bardziej pobocznych, niż typowe side questy. Zgrupowane są one razem w zakładce: "Różne" aby nie zaśmiecały dziennika. Część z nich jest generowana losowo i możesz je dostawać bez końca. Na ogół są to proste zadania, gdzie nie uświadczysz żadnej rozbudowanej historii, ot takie zrobienie komuś/światu przysługi i zarobienie trochę dodatkowego grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy tutaj jest tak samo jak w Falloucie że zabicie ''przypadkowo'' kogoś kto dla nas w tym momencie neutralny blokuje nam zadania / działa tak że od razu potem inni z tej samej grupy nas atakują czy coś takiego?

A po drugie - znalazłem mocno zamkniętą skrzynię, chciałbym sprawdzić sobie kodem co w niej jest, wpisuję ''unlock'' i nie działa, jak to zrobić żeby było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórych postaci nie da się zabić (upadają tylko aby odetchnąć) lub stają się śmiertelne dopiero w którymś momencie fabuły. Już za sam atak n postać, jeśli są świadkowie, dostaje się pewną grzywnę, choć oczywiście niższą niż za zabójstwo.

Co do skrzyni - zaznaczyłeś ją? Po otwarciu konsoli, najedź myszką na skrzynię, wtedy na górze okienka konsoli powinien pojawić się identyfikator skrzyni. Dopiero wtedy wpisz Unlock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2014 o 10:35, Budo napisał:


Nie wytrzymałem tym magiem... niestety magia w skyrimie jest fajna jako wsparcie/urozmaicenie,
a nie główna broń, tym bardziej dla czystego maga.


Ależ mój drogi Budo, przecież Skyrim to pierwsza część gdzie się rzeczywiście da na luzie grać stricte magiem (np mieć zaklęcia z super damagem za darmo), dwuręczne zaklęcia mieć i takie tam ... w czym problem? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować