Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2015 o 12:58, Minamir napisał:


Jeśli tekstury wpływają na zupełnie różne rzeczy, to kolejność nie ma większego znaczenia.
Jeśli jednak wpływają na te same aspekty, i część z tekstur się powtarza, to kolejność
ma kolosalne znaczenia, wpływające na to jakie tekstury (z którego moda) ujrzysz już
w grze.

Tak jak wspominałem, oprócz kolejności instalacji liczy się także (jeśli nie bardziej)
kolejność wczytywania plików .esp/.esm. Oczywiście same tekstury nie mają plików .esp,
a kolejność ładowania jest zupełnie niezależna od kolejności instalacji. Użyj programu
LOOT, ale jak także wspominałem, nie zawsze zrobi on 100% sam.


A którą wersję tego LOOT pobrać?

LOOT.Archive.7z
LOOT.Installer.exe
Source code (zip)
Source code (tar.gz)

https://github.com/loot/loot/releases/tag/v0.6.1

i co on dokładnie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2015 o 15:29, DarkWolf_PL napisał:

/.../


To się zgadza. A ja głupi zrobiłem około 20 misji w Pękninie, dzięki śliczne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 14:22, lis_23 napisał:

A którą wersję tego LOOT pobrać?

LOOT.Archive.7z
LOOT.Installer.exe
Source code (zip)
Source code (tar.gz)

https://github.com/loot/loot/releases/tag/v0.6.1

i co on dokładnie robi?


Archive to archiwum które ręcznie rozpakowujesz gdzieś na dysku (nie musi być w folderze Skyrima). Installer zainstaluje LOOTa jak każdy iny program. Ani jedna ani druga opcja nie ma wpływu na działanie programu, wybierz wygodniejszą dla siebie opcję.

Source code to kod źródłowy programu, zupełnie niepotrzebny o jeśli nie programujesz własnych "odłamów" LOOTa czy jakiegoś API to komunikacji z innymi programami.

Co robi LOOT? Sortuje kolejność ładowania pluginów. Od swojego poprzednika, BOSSa, różni się tym, że zamiast bazować na ręcznie tworzonej, aktualizowanej przez społeczność listy zależności między modami, sam sprawdza mody i decyduje co jak posortować, "sztywną" listę redukując do minimum. Program wyświetli też raport na koniec, wskazując np. konieczność czyszczenia moda (lub instrukcję, aby właśnie tego NIE robić), ewentualne konflikty, wymaganie dodatkowe rzeczy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonuję zadanie Zew Boethiah. Jestem już w Kopalni Szychtu. Pozabijałem już wszystkich i założyłem Ebonową Kolczugę. No i problem polega na tym, że nie mogę wyjść z kopani. Idę do wyjścia koło laboratorium alchemicznego a na drodze leżą mi jakieś pozawalane skały i wyjścia nie ma. Robię błąd czy bug w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 09:34, Karharot napisał:

Musisz odnaleźć "Wizytującego doradcę" (Visiting Advisor po angielsku, nie wiem jak to
przetłumaczono w polskiej wersji) który zazwyczaj chodzi po chacie jarla i użyć na nim
kradzieży kieszonkowej, po zdobyciu dowodów pokaż je jarlowi a dostaniesz pozwolenie
na bezkarne zabicie doradcy.


Znalazłem wizytującego doradcę i ukradłem mu rozkazy. Strzałka pokazuje już jarla, tyle, że zagadując jarla nic się nie dzieje. Liścik przeczytałem i nie ma żadnej opcji dialogowej aby dostać pozwolenie na zabicie doradcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem "Relikty przeszłości" a nie mogę nigdzie znaleźć szczegółowego opisu questu. Mam już trzy odłamki. Gdy mam szukać czwartego to zniknął mi kursor. Gdzie mam szukać czwartego odłamka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem "Relikty przeszłości" a nie mogę nigdzie znaleźć szczegółowego opisu questu. Mam już trzy odłamki. Gdy mam szukać czwartego to zniknął mi kursor. Gdzie mam szukać czwartego odłamka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 15:07, Minamir napisał:

>


A czy ten LOOT będzie współpracował z modami pobranymi przez NMM?Na razie pobrałem LOOT, ale go jeszcze nie zainstalowałem, Unoffical Skyrim Patch - Polish Translation - Polska wersja i PARTICLE PATCH ALL-IN-ONE INSTALLATION - ten ostatni to praktycznie same tekstury, ale znalazłem jeszcze takie coś, jak Texture Pack Combiner v1_95b-20801-1-95b.rar i tam jest dopiero cała masa tekstur i innych rzeczy. Obawiam się, czy to nie zniszczy tych tekstur, które już są dobre? Wszak to co nowe, nadpisuje poprzednie wersje. Zapoznał się ktoś z tą paczką?
Aha, używając nowych tekstur, wyłączyć te trzy oficjalne paczki - HighRes Teksture Pack?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 19:49, lis_23 napisał:

A czy ten LOOT będzie współpracował z modami pobranymi przez NMM?Na razie pobrałem LOOT,
ale go jeszcze nie zainstalowałem, Unoffical Skyrim Patch - Polish Translation - Polska
wersja i PARTICLE PATCH ALL-IN-ONE INSTALLATION - ten ostatni to praktycznie same tekstury,
cała masa tekstur do Data. Obawiam się, czy to nie zniszczy tych tekstur, które już są
dobre? Wszak to co nowe, nadpisuje poprzednie wersje.
Aha, używając nowych tekstur, wyłączyć te trzy oficjalne paczki - HighRes Teksture Pack?


LOOT będzie bez problemu współpracował z modami pobranymi przez NMM, nie ma dla niego znaczenia czy mody pobierasz ręcznie czy przez NMM czy nawet z Workshopa, działa także z Wrye Bashem. Jedynie używając Mod Organizera zmienia się trochę sposób używania zewnętrznych programów, bo MO operuje na czymś w rodzaju wirtualnych folderów.

Particle Patch zawiera raptem kilka tekstur, za to wiele modeli. Czy coś nadpisze? To już sam musisz wiedzieć co masz już zainstalowane. Zasoby oryginalnej gry i dodatków są w plikach .bsa i "luźne" pliki ich nie nadpiszą.

HiRes Packa możesz zostawić lub zastąpić jakąś inną dużą paczką tekstur. Można też ich używać jednocześnie, ja np. mam zarówno HiRes DLC, jak i pobraną paczkę Skyrim Realistic Overhaul (ponad 2,5 GB tekstur).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 19:58, Minamir napisał:


Particle Patch zawiera raptem kilka tekstur, za to wiele modeli. Czy coś nadpisze? To
już sam musisz wiedzieć co masz już zainstalowane. Zasoby oryginalnej gry i dodatków
są w plikach .bsa i "luźne" pliki ich nie nadpiszą.

Pomyliłem się, chodziło mi o: Texture Pack Combiner v1_95b-20801-1-95b.rar i tam jest dopiero cała masa tekstur i innych rzeczy. Już widzę, że to nie są standardowe tekstury, tylko jakieś instrukcje podziału na DData-Textures, itp. Jest niby jakiś program, który to łączy i instaluje ale odesłało mnie tylko do Skyrim Mod Organizer, o którym piszesz powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 20:10, lis_23 napisał:

Pomyliłem się, chodziło mi o: Texture Pack Combiner v1_95b-20801-1-95b.rar i tam jest
dopiero cała masa tekstur i innych rzeczy. Już widzę, że to nie są standardowe tekstury,
tylko jakieś instrukcje podziału na DData-Textures, itp. Jest niby jakiś program, który
to łączy i instaluje ale odesłało mnie tylko do Skyrim Mod Organizer, o którym piszesz
powyżej.


Texture Pack Combiner 1.95 sam w sobie nie jest paczka tekstur. To program, który "połączy" kilka innych paczek tekstur (są w opisie moda, te pod Required są wymagane, te pod Optional są opcjonalne) tak aby wszystkie se sobą zachowały mniej-więcej jeden styl. Po prostu autor programu siedział godzinami, przeglądając tysiące tekstur, i stworzył reguły pasujących do siebie tekstur z różnych modów. Ten program tylko to wszystko przepakuje, wszystkie poszczególne mody sam musisz ściągnąć, przy okazji dokładnie czytając opis instalacji, bo żeby program je rozpoznał, muszą być w odpowiednich folderach, a nie normalnie w Data. Szczegółów nie znam, bo sam nie korzystałem z tego.

Widzę też, że w Required nie działa link do Skyrim Realistic Overhaul, gdyż autor dostał z jakiegoś powodu bana na Nexusie. Wnioskując po nazwach, wersjach i wsparciu dla Dawnguarda, chodzi zapewne o ten sam Realistic Overhaul, o którym wspominałem że używam. Pobrać można z torrentów, tutaj jest na górze link http://wiki.step-project.com/Skyrim_Realistic_Overhaul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to ten mój ENB: K ENB Pure Light Extreme, jest ok, ma bardzo dużo różnych efektów rozmycia, DoF, itp. ale nie ma czegoś, poza tymi rozmyciami i bardzo silnymi efektami świetlnymi, na czym można by zawiesić oko, np. jak tu - fotki:
Nie wiem, czegoś mi brakuje, jakiś efektów, itp. To, co jest na fotkach pochodzi z TV ENB, którego używałem w połowie 2012 r, niestety, nie jest on już aktualizowany i nie poleca się korzystania zeń.
Nie wiem też, czy mody uruchomione w NMM działają wraz z tym obecnym ENB, gdyż nie widzę za bardzo ich działania, może ten LOOT coś pomoże?

20150225203808

20150225203818

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem LOOT, po instalacji mam do wyboru:

Edit Metadata
Sort Plugins
View Last Reaport

po wyborze jednej z dwóch pierwszych opcji, pojawia mi się tabelka, gdzie jest trochę modów na niebiesko, reszta ( większość ) jest na czarno, to znaczy, że są one złe i nie będą działać?

20150225210144

20150225210152

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 20:40, lis_23 napisał:

Nie wiem też, czy mody uruchomione w NMM działają wraz z tym obecnym ENB, gdyż nie widzę
za bardzo ich działania, może ten LOOT coś pomoże?


ENB jako taki nie jest w ogóle modem, więc nie wpływa/konfliktuje bezpośrednio z żadnym innym modem. To, czy dany ENB wygląda "jak przewidywał autor" z danym zestawem modów, to już co innego.

Co do widoczności efektu modów - o jakie mody chodzi? Aktywowałeś je standardowo? Czego konkretnie brakuje?

LOOT przede wszystkim sortuje mody, nie wpływa na ich działanie, ale jeśli któreś mody muszą być ułożone w odpowiedniej kolejności, to LOOT może nieco pomóc.

Dnia 25.02.2015 o 20:40, lis_23 napisał:

Zainstalowałem LOOT, po instalacji mam do wyboru:

Edit Metadata
Sort Plugins
View Last Reaport

po wyborze jednej z dwóch pierwszych opcji, pojawia mi się tabelka, gdzie jest trochę
modów na niebiesko, reszta ( większość ) jest na czarno, to znaczy, że są one złe i nie
będą działać?


Niebieski oznacza po prostu, że dany mod wczytuje także archiwum .bsa.

Aby zaaplikować widoczną w okienku kolejność, klinik Zastosuj. Wyskoczy wtedy okno z raportem końcowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2015 o 21:04, Minamir napisał:


Co do widoczności efektu modów - o jakie mody chodzi? Aktywowałeś je standardowo? Czego
konkretnie brakuje?


Chodzi mi o np. Enhanced Lights and FX, Skyrim Flora Overhaul, czy Realistic Water Two.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2015 o 21:04, Minamir napisał:


Niebieski oznacza po prostu, że dany mod wczytuje także archiwum .bsa.

Aby zaaplikować widoczną w okienku kolejność, klinik Zastosuj. Wyskoczy wtedy okno z
raportem końcowym.

A którą zakładkę wybrać? Edit czy Sort, a może obie?
Dla Ciebie to pewnie banalne pytania ale dla mnie to jednak czarna magia, pomimo tego, że " bawię się " tym od połowy 2012 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 21:13, lis_23 napisał:

A którą zakładkę wybrać? Edit czy Sort, a może obie?
Dla Ciebie to pewnie banalne pytania ale dla mnie to jednak czarna magia, pomimo tego,
że " bawię się " tym od połowy 2012 roku.


Sort > Zastosuj

W Edit Metadata możesz ręcznei wprowadzać dane, których użyje LOOT. Opis edycji tych danych jest w Docs\LOOT Metadata Syntax.html, raczej nie jest to wymagane dla zwykłego użytkownika popularnych modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2015 o 21:23, Minamir napisał:


Sort > Zastosuj

Dzięki.
A jaki ENB Byś polecił, poza RealVision?
Jak już pisałem, ten obecny oferuje masę rozmyć ale poza tym nie jest jakiś zjawiskowy ... ogólnie, wydaje mi się, że u mnie ENB nie wygląda tak, jak na reklamujących je filmikach ( wiem, do tego potrzeba wiele pracy ), np. mam b. mocną kartę graficzna, a woda wygląda dosyć słabo. Pamiętam jakiś mod ze Steama, który wyglądał znacznie lepiej na GTX 570 niż teraz.
Ogólnie, lubię różne efekty świetlne, klimatyczną grafikę i różne poświaty, za którymi większość graczy nie przepada ;) zależy mi na tym, żeby jak najlepiej wyglądało otoczenie, woda, drzewa, trawa, niebo i oświetlenie.
Aha, lubię też czarne pasy, których w obecnym ENB, brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować