Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2015 o 01:06, Minamir napisał:


Fioletowe obiekty są zwykle spowodowane brakiem tekstury lub zapchaniem pamięci VRAM
na karcie.
Brak tekstury może być spowodowany np. modelem pochodzącym z moda, do którego nie zainstalowano
tekstur. Widzę, że błąd występuje np. na łopatach młyna zbożowego. Masz może mody SkyFalls/SkyMills
albo SMIM? Jeśli masz oba, trzeba zaznaczyć odpowiednią opcję.


Nie mam żadnego z powyższych modów, więc pozostaje druga opcja, a mianowicie, że tekstury 4K zapychają całe 4GB VRAM na karcie graficznej ... masakra.
Wróciłem do tekstur z NMM - 2K i są one gorsze, niestety. Fajnie by było użyć choć część tych tekstur w 4K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 01:28, lis_23 napisał:

Nie mam żadnego z powyższych modów, więc pozostaje druga opcja, a mianowicie, że tekstury
4K zapychają całe 4GB VRAM na karcie graficznej ... masakra.
Wróciłem do tekstur z NMM - 2K i są one gorsze, niestety. Fajnie by było użyć choć część
tych tekstur w 4K.


Z teksturami 2K wszystko działa? Mimo wszystko sprawdziłbym, czy to nie jakiś konflikty. Np. pytałeś któregoś razu co to te foldery "misc" i "smim" w tej paczce tekstur. W smim są tekstury i modele (parallax wymaga też odpowiednio zmodyfikowanego modelu, nie tylko tekstur) właśnie dla Skyrim Mesh Improvement Mod. Screen też to sugeruje, zarówno młyn, jak i te płotki z patyków są modyfikowane przez SMIM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 00:42, lis_23 napisał:

> Zajrzales do directions(.txt) w gs sweetfx... ? w enblocale musi byc,
> [PROXY]
> EnableProxyLibrary=true
> InitProxyFunctions=true
> ProxyLibrary=d3d9_SMAA.dll
>
Mam dokładnie tak samo.


Ustawiles czy bylo? Bo jak pobralem enb dla sprawdzenia to pierwsza linjka byla na false.

W wymaganiak 4k podano, by miec SMIM, bo jak nie masz to beda problemy z teksturami u czesci obiektow, oraz wspomiany dodatkowy folder smim w files w 4K, go sie instaluje na koncu i on naprawia fioletowe rzeczy.
Nie wiem jakie(i ile naraz instalujesz, ale lepiej jest po 1 modzie i sprawdzac grze, a potem kolejny mod- czasochlone i uciazliwe, niestesty na tym polega dobre modowanie) mody zainstalowales teraz, ale np. w Textures and Meshes Dirt-roads - trees and clutter, (to ten co pokrywa sie z 4K Treebark) w ramach testu moglbys go wylaczyc czy samemu wyszukac co doinstalowal i skasowac z foldera data.
bo ma tesktury drog(odnosza sie do riften/Pęknina ?) a w opisie jest by uzywac tylko jak masz moda Real Roads, tekstur Drzew jak Skyrim Flora Overhaul, a clutter nie ma wymagan, a taki NMM zdaje sie zainstaluje jak leci i niesprawdzi czy masz odpowiednie mody.
(zastanawiam sie czy nie ma tam bledu, bo zwykle pliki do efektu P. nazwane x_n.dds, a w archiwum jest bez kreski xn.dds - chyba, ze tak akurat ma byc, ale tego nie sprawdze)
Zreszta ktos w postach przy 4k ostrzega, ze w duzych paczkach moga byc bledy np. tekstury ratway sa w architecture/riften folder a powinny byc w folderze dungeons/riften

Jak nie sprawdzisz zuzycia VRAM (czy to zagladajac do programu czy majac logi z zuzycia) to bedzie szukanie po omacku zrodla problemow i rozwiazania.
Jakby dalo sie sprawdzic w grze ID tekstury uzywa obiekt, to byloby latwiej, a nie wiem czy sie da.

Mozesz "zoptymalizowac" tektury http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/12801/?
pliki zakonczone _n.(dds) z 2K uncompressed to 2K compressed. (8.8.8.8 to DXT5)
taa, wiem, ze techniczne teksty malo co mowia, wiec w skrocie da sie zachowac 4K, ale na poczatku trzeba sprawdzic czy dobrze masz zainstalowane tekstury, a potem je obrabiac.

w tym http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/40512/?tab=3&selected_game=110&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fskyrim%2Fajax%2Fmodimages%2F%3Fid%3D40512%26user%3D1%26gid%3D110&pUp=1

mozesz zobaczyc na screenach jak wyglada efekt Parallax, masz podobnie wgrze ?, (a jakbys chcial to zainstalowac, to go trzeba zainstalowac po instalacji glownego smim, a przed instalacja tekstur 4K parallax.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2015 o 11:55, Minamir napisał:


Z teksturami 2K wszystko działa?


Na razie dograłem przez Nexusa:

4K Parallax Mountains
Skyrim 2015 Parallax Terrain SPT
4K Parallax High Hrothgar by Pfuscher
4K Parallax Treebark

i te działają, nie ma fioletowych elementów ( póki co ). W innym temacie ktoś pisał, że pobrał mniejsze paczki tekstur i też miał fioletowe obiekty, widocznie jakieś błędy w teksturach lub konflikt.

Dnia 09.03.2015 o 11:55, Minamir napisał:

Mimo wszystko sprawdziłbym, czy to nie jakiś konflikty.
Np. pytałeś któregoś razu co to te foldery "misc" i "smim" w tej paczce tekstur. W smim
są tekstury i modele (parallax wymaga też odpowiednio zmodyfikowanego modelu, nie tylko
tekstur) właśnie dla Skyrim Mesh Improvement Mod. Screen też to sugeruje, zarówno młyn,
jak i te płotki z patyków są modyfikowane przez SMIM.


Tyle, że tym razem pobrałem wszystko poprzez NMM ( choć podczas pobierania było trochę problemów, error, itp. ), więc powinno być chyba ok. Choć mogłem jeszcze namieszać, gdyż złapałem się, że w LOOT, zamiast " zastosuj " dawałem " zrezygnuj " ;)
Może jeszcze raz pobiorę wszystkie mody i poprawnie zrobię to w LOOT.

Najbardziej zastanawia mnie to, dlaczego na Grim and Somber ENB miałem takie rwanie obrazu? Ponoć ENB sam sobie ustawia AA i V-Sync, a tu wyraźnie tego brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 14:30, lis_23 napisał:

Tyle, że tym razem pobrałem wszystko poprzez NMM ( choć podczas pobierania było trochę
problemów, error, itp. ), więc powinno być chyba ok. Choć mogłem jeszcze namieszać, gdyż
złapałem się, że w LOOT, zamiast " zastosuj " dawałem " zrezygnuj " ;)
Może jeszcze raz pobiorę wszystkie mody i poprawnie zrobię to w LOOT.


Wiesz, samo pobranie przez NMM zamiast ręcznie w żaden sposób nie gwarantuje w 100% zgodnych plików, braku konfliktów itp. Wciąż trzeba wiedzieć (przeczytać) które pliki należy pobrać, jakie dodatkowe patche itp.

Dnia 09.03.2015 o 14:30, lis_23 napisał:

Najbardziej zastanawia mnie to, dlaczego na Grim and Somber ENB miałem takie rwanie obrazu?
Ponoć ENB sam sobie ustawia AA i V-Sync, a tu wyraźnie tego brakowało.


Sprawdź w pliku enblocal.ini czy masz w sekcji [ENGINE] ustawione EnableVSync=true. W pliku SkyrimPrefs.ini powinna też znajdować się linijka iPresentInterval=1 w sekcji [Display].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2015 o 13:47, Sarinew napisał:


Ustawiles czy bylo? Bo jak pobralem enb dla sprawdzenia to pierwsza linjka byla na false.

K ENB Pure Light Extreme - enblocal:

[PROXY]
EnableProxyLibrary=true
InitProxyFunctions=true
//ProxyLibrary=d3d9_SFX_FXAA.dll
//ProxyLibrary=d3d9_SFX_SMAA.dll
ProxyLibrary=d3d9_SFX.dll
//[KYO : Above is for SweetFX 1.4 a/o SweetFX 1.5.1 w/ Boulotaur''s modified injector]

tak już było, nic nie musiałem ustawiać.

Gorzej z tą pamięcią, bo o ile w GaS miałem VideoMemorySizeMb=2000, to w Pure Light mam:

VideoMemorySizeMb=4096
;VideoMemorySizeMb=2048
;VideoMemorySizeMb=6144
;VideoMemorySizeMb=3072
;VideoMemorySizeMb=18432
;
;VideoMemorySizeMb=26624
;
;VideoMemorySizeMb=28672

czyli sporo więcej.

Dnia 09.03.2015 o 13:47, Sarinew napisał:

W wymaganiak 4k podano, by miec SMIM, bo jak nie masz to beda problemy z teksturami u
czesci obiektow, oraz wspomiany dodatkowy folder smim w files w 4K, go sie instaluje
na koncu i on naprawia fioletowe rzeczy.


Mam SMIM 1-74 oraz SMIM Update to 1-74 from 1-72, a także Skyrim Flora Overhaul, tylko wszystko na NMM wyłączyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 14:49, lis_23 napisał:

Gorzej z tą pamięcią, bo o ile w GaS miałem VideoMemorySizeMb=2000, to w Pure Light mam:

VideoMemorySizeMb=4096
;VideoMemorySizeMb=2048
;VideoMemorySizeMb=6144
;VideoMemorySizeMb=3072
;VideoMemorySizeMb=18432
;
;VideoMemorySizeMb=26624
;
;VideoMemorySizeMb=28672

czyli sporo więcej.


Aktywna jest tylko pierwsza linijka, reszta jest wykomentowana i nieużywana.
Istnieją dwie szkoły wprowadzania tego parametru. Jedna to wielkość pamięci VRAM w MB, czyli dla 4GB jest to 4096. Druga, której można używać na nowszych 64 bitowych systemach z 8GB RAMu lub więcej, to (RAM + VRAM) - 2048, ale nigdy więcej niż 10240.

Dnia 09.03.2015 o 14:49, lis_23 napisał:

Mam SMIM 1-74 oraz SMIM Update to 1-74 from 1-72, a także Skyrim Flora Overhaul, tylko
wszystko na NMM wyłączyłem.


Skoro masz już 1.74, to nie jest Ci potrzebna łatka z 1.72 do 1.74 :)

Przy okazji przeczytaj mój powyższy post, nie wiem czy zauważyłeś.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2015 o 15:15, Minamir napisał:


Aktywna jest tylko pierwsza linijka, reszta jest wykomentowana i nieużywana.
Istnieją dwie szkoły wprowadzania tego parametru. Jedna to wielkość pamięci VRAM w MB,
czyli dla 4GB jest to 4096. Druga, której można używać na nowszych 64 bitowych systemach
z 8GB RAMu lub więcej, to (RAM + VRAM) - 2048, ale nigdy więcej niż 10240.

Czyli co najlepiej zmienić i na ile?

Dnia 09.03.2015 o 15:15, Minamir napisał:


Przy okazji przeczytaj mój powyższy post, nie wiem czy zauważyłeś.


Zauważyłem, ale jako że wróciłem już na K ENB Pure Light Extreme, kwestia rwącego się obrazu jest, póki co, nieaktualna.
Pobrałem ponownie paczki 4K Parallax i będę je sprawdzał pojedynczo. Obecnie jestem w Białej Grani ( to Riften, tak? ) i pamiętam, że te paczki miały bardzo fajne drobne kamyczki we wnękach przy bramie prowadzącej do wyjścia z miasta. Fajnie by było wiedzieć, która to może być paczka.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 16:32, lis_23 napisał:

Czyli co najlepiej zmienić i na ile?


Parametr VideoMemorySizeMb
Masz dużo RAMu i dużo pamięci na samej karcie, więc spróbuj z 10240. To maksymalna wartość, jeśli będą występowały jakieś problemy, spróbuj po trochu zmniejszać o pojedyncze GB (czyli co 1024).

Dnia 09.03.2015 o 16:32, lis_23 napisał:

Obecnie jestem w Białej Grani ( to Riften, tak? )


Angielskie nazwy miast i ich polskie odpowiedniki:

Solitude - Samotnia
Whiterun - Biała Grań
Markarth - Markart
Falkreath - Falkret
Winterhiold - Zimowa Twierdza
Windhelm - Wichrowy Tron
Riften - Pęknina
Dawnstar - Gwiazda Zaranna
Morthal - Morthal
Riverwood - Rzeczna Puszcza


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależałoby mi na dwóch rzeczach w samym ENB:

1: chciałbym jakoś zmniejszyć wszelkie refleksy słoneczne, które są tu tak przebajerowane i tak walą po oczach, że w niektórych porach dnia nie da się grać. Nie znam się na zmienianiu wartości w konsoli w grze, czy da się to jakoś ustawić, zmniejszyć w plikach ENB? ( enbseries, local, itp ).

2: Czy można do K ENB Pure Light Extreme dodać efekt videscreen? Może dałoby się go wyciąć z Grim and Somber?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadam trochę może głupie pytanie, nie śledzę wątku od jakiegoś czasu i nie mam też możliwości teraz go dokładnie przeczytać. Sam korzystałem z któregoś ENB i tam było napisane, żeby w opcjach gry zmniejszyć jasność do minimum. Po wykonaniu tego wszystko wyglądało super, bo wcześniej ustawione na niecałą połowę sadziło z ekranu jak z żarówki. Może to jest powód?

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 02:43, lis_23 napisał:

1: chciałbym jakoś zmniejszyć wszelkie refleksy słoneczne, które są tu tak przebajerowane
i tak walą po oczach, że w niektórych porach dnia nie da się grać. Nie znam się na zmienianiu
wartości w konsoli w grze, czy da się to jakoś ustawić, zmniejszyć w plikach ENB? ( enbseries,
local, itp ).


Efekty możesz edytować w pliku enbseries.ini, oraz z poziomu Shift-Enter w samej grze (edytuje ten sam plik, efekt widać od razu w grze). Zmiana niektórych efektów może wymagać dodatkowo edycji plików z rozszerzeniem .fx lub .h, a jeśli masz SweetFX, to jego efekty także można zmodyfikować w odpowiednim pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 09:11, haderQ napisał:

Zadam trochę może głupie pytanie, nie śledzę wątku od jakiegoś czasu i nie mam też możliwości
teraz go dokładnie przeczytać. Sam korzystałem z któregoś ENB i tam było napisane, żeby
w opcjach gry zmniejszyć jasność do minimum. Po wykonaniu tego wszystko wyglądało super,
bo wcześniej ustawione na niecałą połowę sadziło z ekranu jak z żarówki. Może to jest
powód?


Sam zmniejszyłem trochę jasność - nie całkowicie ale jednak. Problem w tym, ze na ENB noce są dosyć ... ciemne, delikatnie rzecz ujmując.

Co do tekstur ( od paru dni nie mam czasu na zabawę Skyrimem, więc nie udzielałem się w temacie ) to znalazłem jeszcze coś takiego:

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/61995/?tab=1&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fskyrim%2Fajax%2Fmoddescription%2F%3Fid%3D61995%26preview%3D&pUp=1

rozumiem, ze korzystając z tego, ponoć całościowego moda, musiałbym wyłączyć wszystkie tekstury 4K Parallax, zastanawiam się tylko, które paczki z files należy tiu pobrać? Wszystkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2015 o 16:56, lis_23 napisał:

rozumiem, ze korzystając z tego, ponoć całościowego moda, musiałbym wyłączyć wszystkie
tekstury 4K Parallax, zastanawiam się tylko, które paczki z files należy tiu pobrać?
Wszystkie?


Wszystkie raczej nie. Jeśli masz paczki tekstur wpływające na drobnicę (jakieś obiekty), ubrania, pancerze i inne tego typu rzeczy, to możesz je zostawić.

Jeśli chodzi o pobieranie tych paczek:

Z Main Files:
-Ten ważący 2GB main file to podstawowy plik
-archiwa 1K/4K optional zawierają same tekstury w mniejszych bądź większych rozdzielczościach, instalujesz po głównym pliku
-pliki part od 1 do 10 to główne archiwum podzielone na mniejsze części dla osób z gorszym netem

Z Optional Files:
-pobierasz paczki dla używanych modów (jak SMIM, ELFX, RWT itp). Ten pierwszy plik "ENB -Parallax on and effects of" jest dla osób które NIE używają ENB (a konkretniej, to preset ENB przygotowany tak, aby aktywny był wyłącznie Parallax i żadne inne efekty)

-W Old są starsze wersje moda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2015 o 17:10, Minamir napisał:




Yhy. Wydaje mi się, że jednak wszystkie paczki Parallax zawierają więcej tekstur, niż ta paczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tekstur - Pamiętacie tę fotkę?

http://forum.gram.pl/forum_post_galeria.asp?tid=21344&pid=406

sprawdziłem sobie to miejsce:
bez tekstur
z Skyrim HD 2K Textures
i z trzema paczkami 4K Parallax:

Castlecavings from Whiterun
Texture Whiterun Street
Textures Whiterun part 1

w każdym wariancie to rozmycie tych tekstur w tym miejscu występuje, tylko na 4K Parallax jest największe, więc nie wiem, czy to efekt tekstur Parallaxa, czy po prostu efekt błędu gry w konkretnym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego się stało. Walczę z Miraakiem a ten mi nagle zniknął. Wchłonął dusze dwóch smoków, na kompasie jest strzałka, czerwona kropka a samego gościa nie ma. Bug gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze napisz co to za miejsce lub/i daj screena z tego miejsca, by inni zainteresowani mogli zobaczyc to miejsce na wlasnym sprzecie. Tylko w tym jednym miejscu tak masz czy w innych tez ?
Jak z plynnoscia gry/liczba klatek? Bo pisza, ze K ENB Pure Light Extreme i tekstury 4K obciazaja kompa, a jak wyszlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2015 o 22:42, marekl1975 napisał:

Coś dziwnego się stało. Walczę z Miraakiem a ten mi nagle zniknął. Wchłonął dusze dwóch
smoków, na kompasie jest strzałka, czerwona kropka a samego gościa nie ma. Bug gry?


To bug. Miałeś za dobrą broń, powinieneś wziąć coś gorszego, Mirak musi mieć szansę spokojnie wchłonąć te 2 smoki i ukryć się na koniec w którymś ze źródeł a tam ... Coś się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 10:58, Sarinew napisał:

Moze napisz co to za miejsce lub/i daj screena z tego miejsca, by inni zainteresowani
mogli zobaczyc to miejsce na wlasnym sprzecie. Tylko w tym jednym miejscu tak masz czy
w innych tez ?
Jak z plynnoscia gry/liczba klatek? Bo pisza, ze K ENB Pure Light Extreme i tekstury
4K obciazaja kompa, a jak wyszlo?

Biała Grań, pałac Erla? ( czy jak mu tam ), taki, hmmm ... taras? ( po wejściu do pałacu i minięciu sali tronowej, idzie się po schodach do góry i przechodzi przez drzwi, to jest to miejsce ).
Prawie nigdy nie bawiłem się w sprawdzanie ilości kl / s, nigdy mnie to nie kręciło, a i nie chciałem się denerwować ;)
Wczoraj, po zabawie teksturami miałem momenty, gdy wczytywał mi się czarny ekran ( ale próbowałem wgrać tylko wybrane pliki z całości 4K Parallax ), później udało mi się załadować wszystkie paczki 4K Parallax, bez fioletowych tekstur ( widocznie wcześniej był jakiś błąd podczas pobierania, instalowania ), ale radość nie trwała długo, gdyż po ok. 40 minutach, gra postanowiła się całkowicie zawiesić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować