Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2015 o 22:03, lis_23 napisał:

Wolę nic nie tykać w panelu sterowania nvidia, ostatnim razem narobiłem sobie sporo
bigosu, pomimo tego, że wprowadzałem zmiany tylko do konkretnej gry.


Moglbys sprawdzic(nic nie zmieniac tylko sprawdzic!) i napisac w poscie czy w panelu dla tes5.exe masz ustawienie "pod kontrolą aplikacji", bo przy opisach enb podają, ze wymagane jest wylaczenie antialiasing, Anisotropic Filter itd. w panelu sterowania karty (w opcjach gry tez, ale tam masz juz pewnie wylaczone)
jak masz czas to mozesz sobie sprawdzic z tymi ustawieniami,
http://img5.fotos-hochladen.net/uploads/nvidia1cr4pav712n.jpg
http://img5.fotos-hochladen.net/uploads/nvidia2wn2uqvk83d.jpg

Dnia 18.03.2015 o 22:03, lis_23 napisał:

Co do ściany ze screena, to u mnie, nie ważne na jakich teksturach, wygląda ona źle,
lub bardzo źle.

Jezeli w czystej grze, bez nowych tekstur wyglada gorzej niz u mnie(w sumie jak plama) to dziwne, bo kompa i karte mam znacznie slabszego niz twoj, ale porady na to nie znajde.

Dnia 18.03.2015 o 22:03, lis_23 napisał:

Co do Tamriel Reloaded HD to czy mogę razem z nim używać:

Nie wiem, musisz eksperymentowac, sprawdzic jak wyglada gra z wylaczonym z jednym z nich. lub w ramach testow odwrocic kolejnosc czyli TR HD jako nie ostatni np. przed teksturami 4K, mozesz tez zrobic wlasny mix skasujac "niekorzystne" tekstury i zwiazane z nimi pliki, ale to trzeba grzebac w folderze data.
Skyrim 2015 Parallax Terrain SPT jest "nowoscia" i byc moze jest gdzies jakis teren niegotowy. ale opisy na nexusie maja braki w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2015 o 23:04, Sarinew napisał:

Nie wiem, musisz eksperymentowac, sprawdzic jak wyglada gra z wylaczonym z jednym z nich.
lub w ramach testow odwrocic kolejnosc czyli TR HD jako nie ostatni np. przed teksturami
4K, mozesz tez zrobic wlasny mix skasujac "niekorzystne" tekstury i zwiazane z nimi pliki,
ale to trzeba grzebac w folderze data.
Skyrim 2015 Parallax Terrain SPT jest "nowoscia" i byc moze jest gdzies jakis teren niegotowy.
ale opisy na nexusie maja braki w tej sprawie.


W ogóle to jest dziwna sprawa: sprawdzam sobie właśnie różne presety ENB, wypróbowałem już trzy i na każdym tekstury Parallax są ładne, ale tylko z daleka, z bliska są b. rozmyte ...

Co do PSN:

20150318234648

20150318234656

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii tekstur:
wczoraj, wypróbowałem Tamriel Reloaded HD, później, wyłączyłem je na NMM, ale żeby się upewnić, iż nic nie namieszałem, postanowiłem wyłączyć i ponownie uruchomić wszystkie mody. Po tym zabiegu, wszystkie tekstury były bardzo brzydkie z bliska. Uruchamiając ponownie tekstury i mody, nie włączyłem Vivid Landscapes, gdyż myślałem, że mogą one kolidować z Parallaxami.
Albo zrobiłem coś nie tak, albo Vivid Landscapes robi tak dużą różnicę? ( w co wątpię ).
W każdym razie, ponownie wyłączyłem wszystkie mody i uruchomiłem je ponownie, tym razem wraz z VL i teraz jest ok.
Ogólnie, jestem trochę rozczarowany tym, że żaden z wypróbowanych przeze mnie wczoraj presetów ENB nie wyglądał u mnie tak, jak na filmikach w necie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia w panelu wygladaja dobrze-prawie jak na angielskich screenach, ale moze ktos inny zobaczy czy jest "blad"? Ewentualnie sprawdz jak gra wyglada przy "Pamięć podręczna jednostki cieniowania" jako wylaczone, bo masz wlaczone, a nie ma ich na angielskim podgladzie.

ENB nie wyglądał u mnie tak, jak na filmikach w necie ...
Możliwe, ze zmodyfikowali Skyrim i SkyrimPref - tez bys musial kiedys je zedytowac(im predzej to moze lepiej). Bo do nich mozna wpisac rzeczy, ktorych nie ustawisz w opcjach gry oraz część enb mogla powstac z zalożeniem, ze uzytkownik ENB bedzie mial zmodyfikowane te pliki.

wyłączyłem je na NMM
A co dzieje sie z plikami, ktore zostaly nadpisane? NMM pobiera pliki na nowo? Bo Vivid Landscapes i Tamriel Reloaded HD maja troche wspolnych plikow, (z paczkami 4K Zerwas1 tez sie znajda wspolne elementy)
Jesli po wylaczeniu TR HD, NMM nie pobral plikow Vivid na nowo, tych nadpisanych przez TR HD, (nazwe pliki maja taka same, dlatego vivid traktuje je jako swoje, ale one pochodza od TR HD czyli sie roznia i jesli vivid cos robil dodatkowego, to na nadpisanych plikach moze to nieprawidlowo działac )
-nie mam jak przetestowac NMM, wiec moge sie mylic i nie byc zadnego wiekszego bledu-

Część ludzi poleca Mod organizer zamiast NMM do zarzadzania modami, bo pozwala np. uniknac takiego nadpisywania plikow, bo inaczej dziala i nie grzebie w Data tak jak NMM. Chociaz jak korzystasz z czystego foldera Data przed instalowaniem nowych tekstur to powinno byc dobrze- bo taki byl plan zdaje sie.

Chyba, ze pobrales Vivid Landscapes jako BSA wtedy zawsze bedzie nadpisywany przez inne tekstury, nawet ustawianie kolejnosci ladowania mu nie pomoze, ale tez nie ma nadpisywnia plikow.
A widze, raczej kazda paczke osobno, wiec nie bylo pytania. (jest jeszcze Rocking Stones and Mountains Two)

Jak sie udzielasz tez na innym forum o grze to zapytaj poprostu o poradnik na upiekszenie gry po polsku dla nowicjuszy, czy o podanie rad na co uwazac, bo przy modowaniu trzeba znac techniczne podstawy, a jak ich nie znasz to masz problem, nie wiem czy modowales Obliviona, ale tam tez mozna bylo sie naciac przy modowaniu.

Zastanawiam sie jak Skyrim widzi luźne pliki tekstur, gdy mod/esp jest wylaczone w NMM.
A jak z sejwami wczytujesz jakiegos czystego sejwa, ktory byl zapisany gdy nie bylo wlaczonych modow, czy wlaczasz i wylaczasz i uzywasz jednego sejwa, czasami w sejwie tez sa zapisywane rozne informacje, i moga zostawac jakies "smieci", ale czy w przypadku zmian tekstur tez tak jest, hmm, nie wiem.

za duzo dywagacji, za malo konkretow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 22:44, Sarinew napisał:

Zastanawiam sie jak Skyrim widzi luźne pliki tekstur, gdy mod/esp jest wylaczone w NMM.


W jakim konkretnie sensie?
Bo to zależy,na przykład od tego czy użyta w modzie tekstura jest dla tego moda unikalna, czy plik o takiej samej nazwie w takiej samej lokalizacji występuje już w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 23:17, Minamir napisał:

czy plik o takiej samej nazwie w takiej samej lokalizacji występuje już w grze.


Ten przypadek, bo chyba taka jest sytuacja przy modach upiększających typu 4k, vivid, TR HD itd.?


lis_23
moze to rozwiaze na problem z sciana
Wejdz w folder gry Skyrim\Data\meshes\Architecture\WhiteRun\WRInteriors\WRCastle
i sprawdz czy masz plik WRIntDragonRoomBalcony.nif
(mozesz uzyc systemowej wyszukiwarki-
*jak by go znalazlo gdzie indziej to go tam przeniesc i sprawdz efekt w grze)
*jak tam byl to go skasuj lub przeniesc do innego foldera, gdzies poza gra-i sprawdz jak wyglada ta sciana,
*Jakby go nie bylo to pobierz Parallax Meshes Whiterun od Zerwas1 albo mala paczke przez NMM lub samodzielnie, by rozpakowac archiwum i wkleic do foldera z gra tylko ten jeden plik (twoj wybor) i sprawdz efekt

jak bylo nadal bylo zle to wejdz w
Skyrim\Data\Textures\architecture\whiterun i moze byc tam tekstura od tej sciany,ale nie znam jej nazwy i musisz przejrzec folder whiterun i jak masz program graficzny co czyta dds to moze ja poznasz:/
jak skasujesz/przeniesz nif to to samo zrob z odpowiednimi teksturami.
jakby nif byl, a nie bylo tekstury to skasuj nif.
-zreszta sam nie wiem-
chyba najlepiej sprawdzic obecnosc tekstury przed szukaniem pliku nif.
Tak serio to trudno mi napisac, czy kasowac czy zostawic, szybciej bedzie skasowac/przeniesc plik nif a potem sprawdzic efekt i ewentualnie potem szukac tekstury.
W Textures
Tam beda tez pliki zakonczone przyklad_n.dds i przyklad_p,dds czyli _litera.dds tez musialbys skasowac odpowiednia powiazana z skasowana tekstura(poznasz bo ma taka sama nazwe z dopiskiem _p lub _n
albo jeszcze szybciej skasowac caly folder whiterun w textures i w meshes, no ale cale miasto wroci do pierwotnego wygladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że bardziej chodzi o zmiany w enbseries, enblocal, efects, itp. choć i prefs i ini robią swoje.
A właśnie - co zmienić w prefs i w ini, żeby dalsze tereny nie wyglądały jak rozmyta plama i żeby obiekty nie doczytywały się w locie?

Co do ENB to najbardziej podobał mi się zawsze TV ENB od Trillville:

http://enbseries.enbdev.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=17&start=4470

niestety, jest kilka problemów:

- Ten ENB nie jest już rozwijany i wymaga binary 143, którego za chiny nie mogę znaleźć nawet na stronie ENB
- Nie posiada on enblocal, więc nie będą nań działać tekstury, min. Parallax, przede wszystkim tekstury podłoża
Mimo wszystko, chętnie bym powrócił do tego presetu.

A co do tekstur; wypróbowuję właśnie presety od jednego forumowicza i mam pewien problem z teksturami ... czy to powinno aż tak źle wyglądać?
Na resztę pytań odpowiem jutro - tzn. w dzień ;)

20150320021104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dołożeniu Tarmiel Reloaded HD, te miejsca uległy poprawie, ale pojawiły się takie " kwiatki ", jak na fotce ...
Spróbuję jeszcze wyłączyć 4K Parallax Skyrim by Pfuscher aka Zerwas1 oraz Skyrim 2015 Parallax Terrain SPT , włączyć Tamriel Reloaded HD i pozostałe paczki Parallax, czyli:

4K Parallax Treebark
4K Parallax High Hrothgar by Pfuscher aka Zerwas1
2K-4K Parallax Bridges by Pfuscher aka Zerwas1
4k Parallax Mines by Pfuscher aka Zerwas1
4K Parallax Mountains by Pfuscher aka Zerwas1
4K Parallax Solitude street by Pfuscher aka Zerwas1
Pfuschers Solitude Stonetrim 4K Parallax

zresztą, sam już nie wiem ... niby Parallaxy się ze sobą łączą, a ja mam takie " kwiatki " jak ta trawa ...

20150320024610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2015 o 00:56, Sarinew napisał:

> czy plik o takiej samej nazwie w takiej samej lokalizacji występuje już w grze.


Ten przypadek, bo chyba taka jest sytuacja przy modach upiększających typu 4k, vivid,
TR HD itd.?


Wtedy w przypadku konfliktujących plików obowiązuje reguła "wygrywa zainstalowany najpóźniej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2015 o 03:53, Minamir napisał:


Wtedy w przypadku konfliktujących plików obowiązuje reguła "wygrywa zainstalowany najpóźniej".


Też się zastanawiam, jak to jest. Ja uruchamiam na Nexusie w takiej kolejności:

4K Parallax Skyrim by Pfuscher aka Zerwas1
Skyrim 2015 Parallax Terrain SPT

choć nie wiem, czy te paczki się ze sobą łączą, a dopiero potem:

4K Parallax Treebark
4K Parallax High Hrothgar by Pfuscher aka Zerwas1
2K-4K Parallax Bridges by Pfuscher aka Zerwas1
4k Parallax Mines by Pfuscher aka Zerwas1
4K Parallax Mountains by Pfuscher aka Zerwas1
4K Parallax Solitude street by Pfuscher aka Zerwas1
Pfuschers Solitude Stonetrim 4K Parallax

i potem LOOT, a i tak mam takie kwiatki, jak na pierwszej fotce powyżej. Może Wy podpowiecie, w jakiej kolejności odpalać na Nexusue te tekstury?
W sumie, LOOT powinien to sobie sam poukładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2015 o 12:35, lis_23 napisał:

Też się zastanawiam, jak to jest. Ja uruchamiam na Nexusie w takiej kolejności:

>

Dnia 20.03.2015 o 12:35, lis_23 napisał:

(.......)

>

Dnia 20.03.2015 o 12:35, lis_23 napisał:

i potem LOOT, a i tak mam takie kwiatki, jak na pierwszej fotce powyżej. Może Wy podpowiecie,
w jakiej kolejności odpalać na Nexusue te tekstury?
W sumie, LOOT powinien to sobie sam poukładać.


LOOT nic nie zmieni z teksturami i na nie nie wpłynie. On tylko sortuje pliki .esp/.esm.

Za kolejność instalacji musi odpowiadać gracz.

Jeśli chodzi o to, czy w NMM dawać update czy nie przy instalacji kolejnych paczek, to zależy od konkretnego moda, sprawdź opisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2015 o 12:43, Minamir napisał:


LOOT nic nie zmieni z teksturami i na nie nie wpłynie. On tylko sortuje pliki .esp/.esm.

Za kolejność instalacji musi odpowiadać gracz.

Jeśli chodzi o to, czy w NMM dawać update czy nie przy instalacji kolejnych paczek, to
zależy od konkretnego moda, sprawdź opisy.

Cóż, myślałem, że nie ważne w jakiej kolejności odpalę mody na NMM, bo LOOT sam to sobie poukłada, więc mogę je uruchamiać na Nexusie w przypadkowej kolejności ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co jest nie tak ... nawet jak wyłączę 4K Parallax Skyrim by Pfuscher aka Zerwas1 i Skyrim 2015 Parallax Terrain SPT i załączę w zamian Tamriel Reloaded HD, to nadal mam te czarne dziury w teksturach, jak na fotce ( nie tylko na podłożu, także na kamiennych murkach, itp. ). Na plus jest tylko to, że tekstury w niskiej rozdzielczości znikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co zmienić w prefs i w ini, żeby dalsze tereny nie wyglądały jak rozmyta plama i żeby obiekty nie doczytywały się w locie?
moja sugestia , w obydwu plikach skyrim i skyrimprefs rozbuduj [General] [BackgroundLoad] [Display] (na poczatek, potem mozesz pozostale i nie pomyl sie, bo obydwa pliki maja te same [naglowki], ale inne wpisy w srodku.(czyli skopiuj z gotowcow, co kraza po necie, uwaga zachowaj swoje stare pliki, bo trzeba do ini wpisywac rozdzielczosc i nazwe karty, wiec majac stare pliki wystarczy skopiowac 2 linijki )


Paczki z teksturami sa specyficznymi modami, czesto nie maja esp, mozesz to sprawdzic w swoim folderze data. Esp od Vivid i paczek 4k nie bedzie.
Tekstury podmieniajace sciany, drzewa itd wymagaja specjalnego traktowania, dlatego wazne jest robienie kopia Data i posiadanie czystego folderu by wrocic do podstawowej wersji czy dobrej wersji w trakcie modowania.
Nie wiem jak NMM tego pilnuje, wiec proponowalbym odinstalowac Skyrim 2015 Parallax Terrain SPT i upewnic sie, ze jego plikow nie ma w Data, czyli tam zajrzec, potem w zaleznosci czy NMM da pytanie, ze inne mody tez uzywaja tych plikow to tak-skasowac i i uruchomic TR HR lub pobrac go na nowo-bo to nim miales ladniej, tak?
Jak nie zadziala to 4K Parallax Skyrim tak samo itd, albo szybciej moze byc obecnemu Data zmienic nazwe na inna bys wiedzial co to jest, a zdublowal czysta kopie data i do tej kopi *jak jej zmienisz nazwe na data* wgrac TR HD.

Jak wylaczasz tekstury w nmm to masz czerwony X obok niego i informace, ze inactive/nieaktwny ? Instalowales jakiegos moda/tekstury recznie, bez nmm?
Jak dlugo czekasz na wykonanie wyłączenia moda/tekstur, bo program moze dac komunikat "gotowe", a tak naprawde dopiero jest w np. polowie wylaczania-bo usuwa pliki(sprawdzaj po rozmiarze foldera data przed i po wylaczeniu czy zmalala waga foldera data czy faktycznie cos zrobil), a czasami moze to trwac. tak samo z wlaczniem modow/tekstur.


Screeny bardzo ciemne, musialem je zapisac, by zobaczyc co tam jest-szczegolnie ten ostatni- sprawdz jak to wyglada z wylaczonym ENB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2015 o 22:19, Sarinew napisał:

Tekstury podmieniajace sciany, drzewa itd wymagaja specjalnego traktowania, dlatego
wazne jest robienie kopia Data i posiadanie czystego folderu by wrocic do podstawowej
wersji czy dobrej wersji w trakcie modowania.


Z porządnym managerem modów, jak Wrye Bash czy Mod Organizer, nie jest to potrzebne. Nie wiem jak z NMM, bo już parę lat go nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2015 o 22:19, Sarinew napisał:

moja sugestia , w obydwu plikach skyrim i skyrimprefs rozbuduj [General] [BackgroundLoad]
[Display] (na poczatek, potem mozesz pozostale i nie pomyl sie, bo obydwa pliki maja
te same [naglowki], ale inne wpisy w srodku.(czyli skopiuj z gotowcow, co kraza po necie,
uwaga zachowaj swoje stare pliki, bo trzeba do ini wpisywac rozdzielczosc i nazwe karty,
wiec majac stare pliki wystarczy skopiowac 2 linijki )


W przypadku mojego skyrimini nie ma czego zachowywać, gdyż praktycznie nic tam nie mam ;) ale mam skopiowane oba ini, jak i wszystkie podstawowe, czyste pliki Skyrima i zmieniając ENB po prostu wywalam całą zawartość folderu Skyrim ( poza Data ) do kosza, wklejam czyste pliki, binary i odpowiedni preset ENB.
Z ini będę się musiał w końcu pobawić ale nawet jak przekleję czyjeś pliki to nadal nie wiem, które wpisy odpowiadają za to, o co mi chodzi.

Dnia 20.03.2015 o 22:19, Sarinew napisał:




Jak wylaczasz tekstury w nmm to masz czerwony X obok niego i informace, ze inactive/nieaktwny
? Instalowales jakiegos moda/tekstury recznie, bez nmm?


Tak, jest czerwony x, gdy mod jest nieaktywny i zielony v gdy jest aktywny.
Nie, nie podmieniam już tekstur ręcznie, tylko poprzez NMM.

Dnia 20.03.2015 o 22:19, Sarinew napisał:

Jak dlugo czekasz na wykonanie wyłączenia moda/tekstur, bo program moze dac komunikat
"gotowe", a tak naprawde dopiero jest w np. polowie wylaczania-bo usuwa pliki(sprawdzaj
po rozmiarze foldera data przed i po wylaczeniu czy zmalala waga foldera data czy faktycznie
cos zrobil), a czasami moze to trwac. tak samo z wlaczniem modow/tekstur.


Długość czasu potrzebnego na instalację, odinstalowanie moda zależy od wielkości paczki / paczek. Parallaxy są podzielone na dużo małych paczek, więc idzie szybko, tylko jest tego na prawdę sporo, ale już Tamriel Reloaded HD to dwie duże paczki, w tym jedna w 4K i to instaluje się długo ( po prawej stronie w okienku widać ten proces w procentach ). Odinstalowuje się też długo.

Dnia 20.03.2015 o 22:19, Sarinew napisał:



Screeny bardzo ciemne, musialem je zapisac, by zobaczyc co tam jest-szczegolnie ten ostatni-
sprawdz jak to wyglada z wylaczonym ENB.


Z tego, co wyczytałem, paczki z teksturami powinno się uruchamiać na końcu, a przed nimi powinien iść SMIN, więc teraz spróbuję to tak zrobić i na razie bez Skyrim 2015 Parallax Terrain SPT, a same starsze parallaxy.
Mogę też wkleić czysty folder Data i ponownie uruchomić mody, z Parralaxami na końcu, ale to wszystko sprawdzę jak będę miał wolne, teraz idę na nockę do pracy ;)
Nie wiem też, czy w enblocal dawać tylko FixParallaxBugs=true, czy także FixAliasedTextures=true?
Może to przez to są takie błędy? Ale jak ta druga wartość była na false to było chyba podobnie.
Wydaje mi się też, ze problemy zaczęły się po zmianie presetu ENB.

P.S: Macie jakiś pomysł, gdzie szukać tego binary 143?

P.S2: Jak działa ten Mod Organizer? Czy jest prostszy / trudniejszy w obsłudze od NMM i czy on pobierze sobie mody z NMM ( bo tylko na niego można je ściągać ), czy trzeba je będzie pobrać ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2015 o 17:21, lis_23 napisał:

P.S2: Jak działa ten Mod Organizer? Czy jest prostszy / trudniejszy w obsłudze od NMM
i czy on pobierze sobie mody z NMM ( bo tylko na niego można je ściągać ), czy trzeba
je będzie pobrać ręcznie?


Sam go nie używałem (przywykłem do Wrye Basha), ale z tego co wiem będzie trudniejszy w obsłudze niż NMM. Między innymi z tego względu, że operuje na czymś w rodzaju wirtualnych katalogów, bez modyfikowania oryginalnej gry. Z tego względu wszelkie inne narzędzia (LOOT, TES5Edit itp) także muszą być uruchamiane w specjalny sposób.

Nie, MO ani WB nie pobiorą same modów z Nexusa, musisz je pobierać ręcznie. To chyba nie problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować