Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2011 o 22:00, Sejf napisał:

Co do wskaźników. Czytałem, że da się je wyłączyć i nie pokazują drogi do questa. Należy
wtedy uważnie słuchać NPCtów, bo dają dokładne wskazówki. "Przjedziesz przez most, skręcisz
w lewo, przy dużym głazie na północny-wschód" i tak dalej. :)


Jakies zrodlo? Jezeli rzeczywiscie tak bedzie to swietnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źródła nie mam, niestety. Xboxowe wersje od długiego czasu siedzą już w sieci i sporo się naczytałem. A ta rzecz mnie bardzo ucieszyła. :)
Oczywiście ktoś mógł kłamać, ale nie widzę sensu ściemniania w tym przypadku, bo po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 21:32, Karharot napisał:

Czy ja wiem? Jakaś mała jaskinia, chatka czy osoba potrzebna jedynie do jakiegoś małego
queścika a można było na poszukiwaniach stracić jak już wspomniałeś kilkadziesiąt minut
(albo i więcej). W Morku wskazówka "na południowy-wschód" oznaczała dowolny kierunek
od południowego do wschodniego zaś odległość zazwyczaj w ogóle nie była określona :/


Ha, ja tez dziesiatki minut spedzalam na odnajdywanie miejsc w Morrowindzie. Najbardziej pamietam szukanie komnaty Azury podczas zamieci (na slabym pc), nic nie widzialam i tak sie blakalam bardzo blisko z reszta celu xD.

Moim zdaniem wskazowki od npc to swietna sprawa, dodaja klimatu i latwiej sie wczuc w bycie na obcym terenie. Jednak najlepszym wyjsciem bylo by dac 3 opcje: jedna to zaznacza spory kawalek obszaru na mapie (takie kolo), druga daje konkretna lokacje (jak w Obku), a trzecia opcja bez pomocy (jak w Morku). Dac graczom mozliwosc wyboru, ale np okreslic, ze na najtrudniejszym poziomie gracz nie ma zadnych pomocy poza wskazkowkami od npc itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 20:45, KILLER-84 napisał:

Zaraz, zaraz. Czy to ma oznaczać, że nie zaczynamy Skyrima jako więzień??? Wszak to przecież
tradycja Starszych Zwojów.

Zaczynasz jako więzień, jak najbardziej. Tradycją Starych Zwojów jest według mnie właśnie wykaraskanie się z kłopotów które można rozumieć szerzej niż bycie więźniem. W Daggerfallu zaczynamy od wydostania się z lochów do których trafiliśmy przez zatonięcie naszego okrętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gameranx.com/updates/id/3001/article/skyrim-allows-you-to-hide-ui-features-new-speechcraft-system/

"According to Hines, players will now be able to disable your HUD display entirely by setting the opacity of the overlay to zero. This will effectively allow you to hide the compass; health, stamina and magicka bars; and crosshairs, and play the game without any visual impediments."

Czyli tak jak poprzednik mówił, można będzie schować kompas i inne elementy interfejsu. Niestety z tego co czytałem, to i tak pozostaną znaczniki na mapie. :l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 22:26, Eilene napisał:

Moim zdaniem wskazowki od npc to swietna sprawa, dodaja klimatu i latwiej sie wczuc w
bycie na obcym terenie.


Zgodzę się, że to świetna sprawa. Uważam jednak, że w opcjach powinien być wybór. Chcesz mieć znaczki gdzie iśc - proszę bardzo, droga wolna. Chcesz się opierać na opisie "idż na wschód, później przy kamyku zmień kierunek o 359 stopni, a następnie kieruj się strzałeczką, którą znajdziesz na kamieniu przy strumyczku" to niech i będzie taka możliwość.

Dla mnie w grach cRPG liczy się przede wszystkim opowieść, a nie zastanawianie się który południowy wschód NPC miał na myśli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 22:42, Niflheim napisał:

Czyli tak jak poprzednik mówił, można będzie schować kompas i inne elementy interfejsu.
Niestety z tego co czytałem, to i tak pozostaną znaczniki na mapie. :l


No tak, ale to dotyczy wyłączenia HUD''a całkowicie. Ja wiem, że zaraz mnie wszyscy hardcorowcy zwyzywają od casuali tudzież leszczy, ale jakoś przywiązany jestem do wiedzy na temat stanu zdrowia mojej postaci.

A co do błądzenia - każdemu podoba się co innego. Ja tam lubiłem drobne problemy z trafieniem pod wskazany adres (zawsze można to było sobie tłumaczyć ksenofobią mieszkańców).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2011 o 11:41, atikabubu napisał:

I''m disappointed... Prawie dwunasta a Skyrim jeszcze nie wysłany...


Tylko czy to na pewno Skyrim, czy też może Oblivion Plus?
Jestem fanem serii TES i nagrałem się w te gry przez setki godzin, ale jedna rzecz dość mocno mi się nie podoba i nie pozwala z wywalonym ozorem pędzić do sklepu, czy też klikać już w tej chwili. Mianowicie, sposób poruszania się NPCów to czysty Oblivion, czyli kroki w stylu ślizgająco-posuwistym. Skoki jak z Obka czyli kompletny brak animacji i tylko swobodne spadanie, kamera podczas rozmowy to także Obek, tyle że odrobinę odsunięta i zamiast twarzy widzimy większą część postaci, ale wrażenie jak z TES IV. Mechanika rozgrywki w poprzednich częściach była największą bolączką TES i mam wrażenie, że w Skyrim będzie dokładnie tak samo. To ten sam silnik, chociaż może inaczej się nazywa i graficznie może więcej.
O ile się nie złamię pod natłokiem materiałów reklamowych i nie popędzę kupować gry, najpierw skrzętnie poczytam, co też pierwszy grający mają do powiedzenia na temat inności Skyrim od Obliviona. Oprócz kosmetyki i smoków jest inaczej, czy też nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień będę monitorował czy coś się dzieje z paczką, mam nadzieję, że jednak uda się ją wysłać dzisiaj.

Dawno na coś tak nie czekałem. W sumie jedynie na Battlefielda 3 też tak czekałem, tylko BF3 to było czekanie "w końcu jakaś gra do multi", a Skyrim to "w końcu (może) niezły sandbox".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy pre ordera można nie odebrać?

ponoć dziś gra będzie już dostępna w MM i w Saturnie, jeżeli ktoś zobaczy to proszę podać cenę na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Heh, mam wrażenie, że ludziki zamawiający preorder po raz kolejny zostaną wycyckani, nie dość, że dużo wyższa cena, to jeszcze pograją sobie dopiero w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2011 o 13:04, Budo napisał:

Heh, mam wrażenie, że ludziki zamawiający preorder po raz kolejny zostaną wycyckani,
nie dość, że dużo wyższa cena, to jeszcze pograją sobie dopiero w przyszłym tygodniu.


No faktycznie zapłaciłem dużo wyższą cenę za pre-order. Całe 95.99 PLN. A ze sklepów internetowych wysyłki są dokonywane dzisiaj, więc na jutro paczki z grami powinny być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2011 o 13:07, Wojman napisał:

No faktycznie zapłaciłem dużo wyższą cenę za pre-order. Całe 95.99 PLN. A ze sklepów
internetowych wysyłki są dokonywane dzisiaj, więc na jutro paczki z grami powinny być.


Bo masz zniżkę. Normalne ceny preorderów są dużo wyższe, ok 130-150 zł. To sporo, tym bardziej, że wiele sklepów gotuje obniżki na premierę. W drugiej części Twojej wypowiedzi kluczowe jest słowo "powinny". Jeśli nie zostaną, jak już bywało, to pograć przyjdzie Wam dopiero w poniedziałek, jak nie dalej, zależnie od humoru kurierów i poczty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2011 o 13:04, Budo napisał:

Heh, mam wrażenie, że ludziki zamawiający preorder po raz kolejny zostaną wycyckani,
nie dość, że dużo wyższa cena, to jeszcze pograją sobie dopiero w przyszłym tygodniu.


To już prawie norma. W przypadku Wiedźminów wiązało się to przynajmniej z bonusami od wydawcy. Raz kupon na 100, czyli naprawdę nieźle, a drugim razem koszulka z gry. Ciekawe, jakie niespodzianki z okazji wcyckania szykuje Cenega? Moc prezentów zapewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2011 o 13:18, Sniper222 napisał:

Nie śmiejcie się, widziałem broszurkę tesco w której pisało ze w dniu premiery gra będzie
kosztowała 109 zł


W dniu premiery, czyli w święto? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować