Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2011 o 10:10, Nvaier napisał:

Nie. I Morrowind i Oblivion stoja na Gamebryo.

Nie widziałem. I patrząc po różnicach w grafice to gdybyś mi tego nie powiedział w życiu bym tego nie odgadł ;P

Dnia 10.11.2011 o 10:10, Nvaier napisał:

Dla mnie to tlumaczenie sobie zwyklej wady gry. Nie da sie zaprzeczyc, ze to akurat sprawka konsol(tak samo jak beznadziejny ekran ekwipunku).

Całkiem możliwe że masz rację ale akurat odseparowanie miast nie jest dla mnie wielkim problemem (tym bardziej że jak już mówiłem PC też może na tym skorzystać), jeśli już miałbym narzekać na ograniczenia które zostały grze narzucone przez jej multiplatformowość to przyczepiłbym się do grafiki (zdaje się że gra nie wykorzystuje DX11) i wspomnianego przez Ciebie ekwipunku.

Dnia 10.11.2011 o 10:10, Nvaier napisał:

No i nie wiem jak ty, ale ja czulem sie bardziej komfortowo gdy nie musialem caly czas ogladac ekranu wczytywania. :P

Nie przesadzałbym - poza stolicą (w której przejścia pomiędzy dzielnicami były faktycznie męczące) to nie było aż takim problemem (jaskinie i wnętrza budynków były osobnymi lokacjami również w Morrowindzie, niestety chyba tylko Gothic i Risen starały się odwzorować świat jako w miarę kompletną całość). Osobną sprawą jest czar lewitacji którego faktycznie mi brakuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapomniałeś, że Obek jest również na konsole a tam nie dało się tego zrobić w taki fajny sposób przez ograniczenia sprzętowe.Co więcej, Open Cities dalej chodzą tak sobie nawet na nowych PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 10:56, damimav napisał:

Tak się zastanawiam po co teraz te preordery skoro nie możemy zagrać wcześniej :(

Bo bez nich zagrałbyś najwcześniej w sobotę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie cieszy że gra ma dwa języki do wyboru :) Angielskie i Polskie :) Bo wiadomo jak to bywało z naszymi dubbingami :P

PS. Płytka audio wymiata ale mało utworów + fajna mapa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 11:00, damimav napisał:

Mnie cieszy że gra ma dwa języki do wyboru :) Angielskie i Polskie :) Bo wiadomo jak
to bywało z naszymi dubbingami :P

PS. Płytka audio wymiata ale mało utworów + fajna mapa :)


Ja się b.cieszę, ze jest dubbing, nie będę musiał czytać malutkich literek

co do ilości utworów - 4-6, coś koło tego, tak?
pełen soundtrack liczy sobie 4CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 10:57, Karharot napisał:

> Nie. I Morrowind i Oblivion stoja na Gamebryo.
Nie widziałem. I patrząc po różnicach w grafice to gdybyś mi tego nie powiedział w życiu
bym tego nie odgadł ;P


Silnik z gry to nie tylko renderer (moduł odpowiedzialny za generowanie grafiki).
Wracając do open cities to mod krztusi wiele komputerów bo mapa była optymalizowana pod kątem zamkniętych miast. Choćbyś nie wiem jaki miał sprzęt to silnik gry nie pozwoli na więcej. Trzebaby przepisać kod od zarządzania pamięcią. Każdy mówi, że w Wiedźminie 2 miasto było ładowane w locie. A figa - wchodząc do miasta od strony lasu musiałeś przebrnąć przez dwa wejścia pomiędzy którymi gra ładowała level. Albo jaskinie - zanim przebrnąłem przez wszystkie półki skalne przy wejściu to gra zdążyła już doczytać wnętrze jaskini. Ładnie zamaskowane, zamiast paska loading miałeś festiwal otwierania drzwi albo schodzenia po skałach.
Dobra, EOT.

Podobnie jak Ciebie - w Oblivionie nie denerowowały mnie loadingi między miastami bo ładowały się bardzo szybko :)

P.S.
Kurier mógłby już przyjechać... cieszę się jak głupi do sera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 11:12, mw89info napisał:

Podobnie jak Ciebie - w Oblivionie nie denerowowały mnie loadingi między miastami bo
ładowały się bardzo szybko :)

P.S.
Kurier mógłby już przyjechać... cieszę się jak głupi do sera ;)



Co do otwartych miast w oblivione to jest fajny mod od tego :)

Kurier przyjedzie i... nie zagrasz dzisiaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minie tam doczytywanie się poszczególnych dzielnic w obrębie jednego miasta zawsze denerwowało i uprzykrzało trochę obcowanie z grą - skoro już to nie mogli zrobić całego miasta z jednym, dłuższym doczytywaniem się, tylko każda dzielnica z osobna?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 11:16, damimav napisał:


Kurier przyjedzie i... nie zagrasz dzisiaj :P


Wiem, ale chcę pomacać artbook, podobno lepszy niż z EK Wiedźmina 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, za moment kurier zostawi mi paczkę. Potem tylko odliczanie do premiery.

Ja mam pytanie jeszcze w sprawie tych łatek nieszczęsnych. Jak napisano wcześniej łatki do polskiego New Vegas wychodziły z opóźnieniem. Wiem, że nikt nie wie czy ze Skyrim będzie to samo. Jednak czy myślicie, że wersja w jakiej się gra ma znaczenie?

W sensie, jeżeli grę się zainstaluje w angielskiej wersji to nadal trzeba będzie czekać na "specjalne" patche przygotowane przez Cenegę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzień premiery Mafii II (wyd. Cenega) ukazał się patch który przeznaczony był dla wszystkich wersji językowych. W Polskiej wersji namieszał on okrutnie, ale Cenega 1-2 h później problem naprawiła więc wierzę w to, że nic nie będzie "spartolone".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wybaczenie że trochę nie w aktualnym temacie, ale czy orientuje się ktoś w temacie, z braku lepszego określenia, fizyki trafień w Skyrimie. Chodzi mi o to, że spotykam dajmy na to takiego giganta. No i chce z nim pogadać twarzą w twarz. Czy jeśli zastosuję starą krasnoludzką metodę - młotem w rzepkę (ewentualnie toporem w ścięgno) to rozmowa zejdzie na odpowiedni poziom, czy raczej nie ma na to co liczyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki panowie. Módlmy się, żeby i tym razem Cenega niczego nie spieprzyła. W końcu z tego słynęli/słyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie masz co liczyć na równą rozmowę. Przewaga będzie po stronie olbrzyma, ale myślę, że jeśli odpowiednio przemówisz do niego mocnymi argumentami to dość szybko umilknie, sprowadzony do naturalnego poziomu konwersacji.

PS. Czy ktoś tutaj z Lubuskiego już dostał? Bo obawiam się, że jako klient dość oddalony od głównego magazynu z którego wychodzi Skyrim mogę zostać uraczony kłopotami z dostawą do punktu odbioru ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 10:57, Karharot napisał:

Nie widziałem. I patrząc po różnicach w grafice to gdybyś mi tego nie powiedział w życiu
bym tego nie odgadł ;P


Ja zawsze ten silnik rozpoznaje po sposobie w jaki postacie skaczą(oraz po możliwości sterowania torem lotu :F), który jest krótko mówiąc - komiczny xD
Gamebryo w wydaniu Bethesdowym nigdy pod tym względem nie zawodzi(wszak to nie wina silnika, że animacje wyglądają fatalnie) :P

Dnia 10.11.2011 o 10:57, Karharot napisał:

Całkiem możliwe że masz rację ale akurat odseparowanie miast nie jest dla mnie wielkim
problemem (...)


No, dla mnie to nie był problem jako taki(nie sprawiał trudności natury technicznej). To zwyczajnie kwestia preferencji - wolę otwarte światy.

Dnia 10.11.2011 o 10:57, Karharot napisał:

Nie przesadzałbym - poza stolicą (w której przejścia pomiędzy dzielnicami były faktycznie
męczące) to nie było aż takim problemem (jaskinie i wnętrza budynków były osobnymi lokacjami
również w Morrowindzie(...)


Tia, zawsze będzie mnie śmieszył fakt instalowania DRZWI we wszystkich jaskiniach - nawet tych zamieszkałych przez wilki, czy inne technicznie niezaawansowane stworzenia. Stolica była wrzodem na tyłku przez te doczyty, ale dla mnie większym problemem były kwestie estetyczne akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem. Ściąga się ze Steama, 28 minut i będzie na dysku.
Teraz tylko trzeba kwiczeć i czekać do północy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie był u mnie kurier, wydanie ładne choć instrukcja jest czarno-biała ale mapa wygląda na lepszą - ni to papier, ni materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 02:09, Wojman napisał:

A możesz nam powiedzieć skąd masz pełną wersję gry Skyrim, skoro grasz w nią od wtorku?


Pacuje w holandii i kupilem nomalnie w sklepie. Oyginal na xboxa. Sam bylem zdziwiony ale widzac ge na polce nie czekalem dlugo z decyzja czy kupowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować