Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z grą S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - dzień pierwszy

106 postów w tym temacie

Lucas the Great

Kończą się już Święta, możemy więc zacząć tydzień z grą, która zdaniem niektórych pesymistów nigdy nie miała się ukazać. Ponieważ na początek przewidzieliśmy małą powtórkę z historii tragedii czarnobylskiej (i jej wersję w świecie gry), uznaliśmy, że pozwolimy najpierw wybrzmieć do końca świątecznemu nastrojowi. Północ za pasem, zapraszamy...

Przeczytaj cały tekst "Tydzień z grą S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - dzień pierwszy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś ok. 16.40 na Discovery leciał dwugodzinny dokument na temat katastrofy w Czarnobylu - kto nie oglądał niech żałuje - program świetny. Co do artykułu podoba mi sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś, że to niepotwierdzona oficjalnie plotka?

Sam tekst idealny dla osób które nie interesowały się produkcją dotychczas. Czekam na coś konkretniejszego, choć widząc rozpiskę to wcześniej przyjdzie gra i teksty będą mnie mało interesować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 00:25, Be-Yacz napisał:

gra zarządzi. juz zamowilem FENOMENALNE EK


zgadzam się z przedmówcą i też jestem zachwyconym i szczęśliwym posiadaczem (na dniach) EK:D... ciekawe czemu tak dużo EK zostało do kupienia??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 00:15, sferis napisał:

A słyszeliście o kradzieży plików z Dooma 3 i HL2 ?;/

Pozdrawiam,
sferis


Tak słyszeliśmy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuu...można było w historii elektrowni wspomnieć, jak nasz kraj zadziałał kiedy to napromieniowana chmura do nas doszła ;]. Ale oprócz tego teskt naprawdę jeszcze bardziej napalił mnie na grę. Nie mogę się doczekać swojej paczuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do artykułu to jest błąd w ostatnim akapicie: W Strefie operuje coraz dużo Stalkerów, /bzzt/. Powinno być chyba ''coraz więcej''.
Poza tym to nawet ciekawy świat się zapowiada, znaczy ma ręce i nogi. Nie jest osadzony na ''kolejnej tajemniczej katastrofie''. U naszych wschodnich sąsiadów taki proceder jak opisane nielegalne badania chyba nikogo by nie zdziwił. Poza tym to chciałbym tez zauważyć, że szkodliwe efekty promieniowania po prawdziwej katastrofie byłyby mniejsze, gdyby jakiś jełop nie uznał, ze rozgrzany wciąż reaktor trzeba wodą chłodzić. Przez to para wyniosła w powietrze potężną dawkę skażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 01:27, Graffis napisał:

Co do artykułu to jest błąd w ostatnim akapicie: W Strefie operuje coraz dużo Stalkerów,
/bzzt/. Powinno być chyba ''coraz więcej''.

Poprawione, dzięki za obywatelską czujność :)
Zwróćcie uwagę na podwójne screeny - pierwszy zawsze jest fotografią, drugi screenem - co powiem, lekcje odrobiła ekipa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 01:59, Lucas the Great napisał:

Poprawione, dzięki za obywatelską czujność :)

Anytime :)

Dnia 10.04.2007 o 01:59, Lucas the Great napisał:

Zwróćcie uwagę na podwójne screeny - pierwszy zawsze jest fotografią, drugi screenem - co powiem,
lekcje odrobiła ekipa :)

Tak, zauważyłem. Robi wrażenie. Nie jestem pewien jak aktualne są to materiały. Udało im się dostać na sam teren elektrowni lub dzisiejszej strefy? No i oczywiście spodziewam się w grze zajrzeć pod sam sarkofag, więc się zastanawiam na ile realnie on jest odwzorowany. Bo na zdjęciach i nagraniach z czasów gdy był odsłonięty uszkodzony rdzeń niewiele widać. Chyba, ze tu też czeka jakieś ciekawe rozwiązanie fabularne :]

No i jeszcze pytanie merytoryczne.
Po tragedii utworzono zamkniętą strefę o obszarze 2,5 tysiąca kilometrów kwaratowych. Wysiedlono z niej wszystkich mieszkańców - ponad 100 tysięcy ludzi. W odległości do 10 km od elektrowni utworzono strefę "szczególnego zagrożenia". Dalsze 30 km to obszar "najwyższego stopnia skażenia". Wśród licznych ewakuowanych była cała populacja zamieszkująca miasto Prypeć - około 50 000 ludzi.
Co jest ową Stalkerową Zoną? Bo w pewnym momencie pojawia się pojęcie Strefy, ale czym ona właściwie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wstępu o prawdziwej katastrofie, to:
1. Największe zniszczenia budynku reaktora powastały po wyrzuceniu (nie rozsadzeniu) osłony biologicznej kilkanaście metrów do góry w wyniku wybuchu fizycznego pary wodnej.
2. Wzrost ciśnienia w reaktorze był spowodowany nadmiernym obniżeniem mocy (poza granicę stabilnej pracy) przez operatora.

Świetny fotoreportaż, pozwalający się wczuć w atmosferę Strefy (tej prawdziwej) - http://www.angelfire.com/extreme4/kiddofspeed/chapter1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować