Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Kulinaria czyli wymiana przepisami

211 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2013 o 19:44, Tyler_D napisał:

Czyli jest tak jak mówiłem? Najlepsze i najbardziej uniwersalne są mrożone koktajlowe

Koktajlowe najbardziej kojarzą mi się z sałatkami i według mnie najlepiej tam pasują :)

Dnia 20.08.2013 o 19:44, Tyler_D napisał:

> Co chcesz z nimi zrobić?
No właśnie nie wiem, liczyłem na jakiś w miarę prosty przepis, chcę pierwszy raz je zrobić.

Smażone na maśle z czosnkiem xd nic prostszego chyba nie ma (moja dziewczyna tak lubi, ja nie). Nie mam na nie żadnego sprawdzonego przepisu, ale ten wydaje mi się sensowny http://www.kalynskitchen.com/2012/02/recipe-for-easy-garlic-and-lemon-shrimp.html Na pierwszy raz wystarczy + sałatka :) bardziej podoba mi się ten na ostro http://healthyrecipesblogs.com/2012/12/05/spicy-shrimp-recip/ równie prosty.
http://www.koreanbapsang.com/2013/02/saewu-mandu-shrimp-dumplings.html#.UhOv4X8w_q4
Trzeba by posuzkać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w jednej chińskiej knajpie jadłam przezajebiste krewetki z marchewką, bambusem i brokułem chińskim w sosie śmietanowym, niestety przepisu nie znam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady ... gotuję, może nie wszystko i nie jakoś wybitnie ale myślę, że na akceptowalnym poziomie. Mnie smakuje, innym też. Ten na ostro wygląda ciekawie. I chyba ostatnie pytanie - po czym poznać, że mięso jest dobrze wysmażone, gotowe? Z mielonym czy tam kurczakiem nie ma większych problemów a tutaj? Jest jakiś dobry sposób oprócz wizualnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 19:44, Tyler_D napisał:

> Sprawdź, może nadal jest. Poszukaj w dziale z rybami, czasami są świeże.
Czyli jest tak jak mówiłem? Najlepsze i najbardziej uniwersalne są mrożone koktajlowe
[ czy tam królewskie ], tak?


No nie bardzo ;) koktajlowe to są te małe i bardziej się nadają do sałatek i przystawek. Duże: królewskie i tygrysie można zrobić jako osobne danie.

Dnia 20.08.2013 o 19:44, Tyler_D napisał:

> Co chcesz z nimi zrobić?
No właśnie nie wiem, liczyłem na jakiś w miarę prosty przepis, chcę pierwszy raz je zrobić.
Myślałem o czymś na ciepło z warzywami/ryżem/makaronem czy coś takiego i jakiś sos. I
nie, nie jestem z Wawy. ;-)


Przepis na szybko:

http://ugotuj.to/ugotuj/-2904663/krewetki+na+masle+z+czosnkiem+i+natka/p/

Do tego zrób ryż w stanie lekko twardym i po zdjęciu krewetek z patelni możesz go na szybko podsmażyć ( minuta lub dwie), to wciągnie resztę sosu z patelni ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, zostało mi całkiem sporo gotowanego mięsa z kurczaka, chciałbym zrobić z tego jakaś niezłą pastę do pieczywa. Bazą byłoby mięcho, majonez i/lub musztarda, przyprawy i ... co dalej? Macie pomysły na jakieś dalsze dodatki? No na dobrą sprawę można tam dodać wszystko ale jeśli znacie jakieś dobre kombinacje to bym nie pogardził poradą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwany dobry, sprawdzony przepis na wkładkę do tortilli. Mięsny, bezmięsny - bez znaczenia byleby było dobre i właśnie sprawdzone. Do tej pory próbowałem z sosem pomidorowym, warzywami różnymi, mięsem mielonym, niektórymi warzywami z puszki / słoików, zieleniną, gotowymi, mrożonymi mieszankami warzywnymi [ oczywiście nie wszystko to naraz :P ].

No i oczywiście z sałatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Makaron w sosie grzybowo-śmietankowym z mięsem a’la Budo.

Czas przygotowania ok 1 godzina 10 minut (jest 20 minut przerwy na browara).

Składniki na dwie średnie porcje:
- Mięcho wołowe/wieprzowe (ok 350 g, wedle uznania),
- Mały kubek śmietany 12%,
- Ocet winny,
- Sok z cytryny,
- Łyżka koncentratu pomidorowego,
- Czosnek w proszku, sól, cukier, pieprz, oregano, majeranek, jałowiec, bazylia, papryka ostra, papryka słodka, tymianek.
- Suszone grzyby (solidna garść, np. podgrzybki),
- 1/3 średniej wielkości cebuli,
- Kostka rosołowa.
- Olej/oliwa z oliwek,
- Łyżeczka masła.

Trochę wody zagotować w garnku (tak ok. 4 cm w małym garnku), rozprowadzić kostkę rosołową, wrzucić grzyby, odstawić na ok 30 minut (woda ma przykryć grzyby, można trochę dolać w razie co). Mięso opłukać w wodzie, pokroić w drobne kostki, posolić, popieprzyć, posypać czosnkiem i wymieszać. Zostawić na 20 minut. Na patelnię wylać oliwę, wrzucić mięso i smażyć na brązowo (ok 10 minut). Wrzucić grzyby (nie wylewać ani nie pić wody xD) oraz cebulę pokrojoną w kostkę. Na patelni może się zrobić trochę mokro od wody z grzybów, ale to nic. Smażyć jeszcze 5-10 minut, po czym dodać łyżkę koncentratu pomidorowego (nie przeginać, tylko dla koloru i posmaku), śmietanę (ok pół kubka na początek), wodę z grzybów i łyżeczkę masła. Wstawić wodę na makaron i zrobić makaron gdzieś po drodze, tak żeby był gotowy razem z sosem- sos robi się ok 35 minut). Taki sos jest śmietankowo-maślano-grzybowy i bardzo łagodny- może już komuś będzie taki odpowiadać, ja lubię doprawić. Następnie do sosu dodać przyprawy i dusić. Jałowiec (tak z 5-10 jagód, nie przeginać) i majeranek dają fajnego, leśnego kopa. Do tego papryka ostra, słodka, oregano, bazylia (nie solić sosu). Na koniec dodać trochę octu winnego i soku z cytryny (nie przeginać z octem, bo można spieprzyć cały sos- w razie jak się doda za dużo, można się ratować dolaniem wody i posłodzeniem oraz uzupełnieniem pozostałych przypraw). Z przyprawami też powoli, bo jednak całość ma być dość łagodna. W razie jakby sos był za rzadki- dusić dłużej. Jak jest za gęsty- dodać wody. Jak sos jest już gotowy, to wrzucamy do niego makaron i mieszamy wszystko razem. Efekt- delikatny grzybowy sosik z leśnym kopem, dla mnie bomba. Smacznego :)

20140902232218

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować