Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Kulinaria czyli wymiana przepisami

211 postów w tym temacie

A ja mam coś dla smakoszy mięsa.

Moja mam taką robi i jest przepyszna.

Golonka z kapustą

Składniki:
2 golonki małe,
2.5 kg kapusty kiszonej,
szkl. kaszy jęczmiennej,
listki laurowe,
ziele ang. pieprz,
sól.

Opis przygotowania:

Golonki oskrobać umyć wysuszyć, natrzeć pieprzem solą obsmażyć lekko na tłuszczu. Kapustę kiszoną przepłukać poszatkować, dodać do golonek, zalać wrzątkiem, dać przyprawy, dusić do miękkości, dodać kaszę przepłukaną uzupełnić ewentualnie wywar, można dać grzybek suszony. Duszona golonka najlepiej smakuje z tłuczonymi ziemniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 21:30, Baluk25 napisał:

a te przyprawy w ogóle jakość czuć czy to tak sobie :P bo ja kiedyś dodałem do zupki i nic
nie czułem różnicy.


Moim zdaniem czuć. Różnica jest dość spora. Ale tak już mam ze wszystkim, zawsze doprawiam po swojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam przepis na tosta :)
Tost a''la Ubq
Składniki:(na jednego tosta)
2 kromki chleba tostowego,
2 plastry szynki,
pieczarki(2 sztuki ) ,
Łyżka koncentratu pomidorowego,
zioła ( bazylia, oregano ).
Opis przygotowania:
Tosty wkładamy do tostera :),kroimy pieczarki. W miseczce mieszamy koncentrat pomidorowy z wodą ( na 3 łyżki koncentratu wychodzi 1 łyżka wody ) i dodajemy do tej mieszanki zioła . Na rozgrzaną patelnię kładziemy pieczarki i smażymy je na maśle ok 5 minut dodajemy koncentrat który wcześniej zrobiliśmy i szynkę podsmażamy ok 3 minuty mieszając. Kiedy tost jest już gotowy wkładamy na kromkę wszystkie składniki i posypujemy serem ( najlepiej parmezanem).Gotowe :) (Pieczarki i koncentrat można zastąpić sosem do makaronu z pieczarkami pudliszki więc jeżeli ktoś taki ma trzeba wyjąć tylko pieczarki z słoika ( tak żeby był na nich ten sos ) i od razu smażyć z szynką )
PS to był mój pierwszy przepis więc mogą być ( choć nie muszą) pewne drobne nieścisłości, jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości proszę pytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 08:59, Matias20 napisał:

Poda mi ktoś przepis na dobrą pizze (np taką jak z Dagrasso)??

300g mąki, 25g świeżych drożdży, szklanka (ew. trochę więcej) letniej wody, 1-2 łyżki oliwy, łyżeczka cukru i soli. Drożdże i pozostałe składniki mieszasz razem (poza mąką oczywiście), wlewasz do przesianej mąki i wyrabiasz ciasto. Reszta chyba nie wymaga przepisu.
Ale nigdy nie zrobisz pizzy identycznej, jak te prawdziwe z pieca - po prostu w piekarniku jest za mała temperatura, no i oni zapewne mają jakieś swoje "sikret" pomysły na ciasto :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 09:35, qrczak90 napisał:

> Poda mi ktoś przepis na dobrą pizze (np taką jak z Dagrasso)??
300g mąki, 25g świeżych drożdży, szklanka (ew. trochę więcej) letniej wody, 1-2 łyżki oliwy,
łyżeczka cukru i soli. Drożdże i pozostałe składniki mieszasz razem (poza mąką oczywiście),
wlewasz do przesianej mąki i wyrabiasz ciasto. Reszta chyba nie wymaga przepisu.
Ale nigdy nie zrobisz pizzy identycznej, jak te prawdziwe z pieca - po prostu w piekarniku
jest za mała temperatura, no i oni zapewne mają jakieś swoje "sikret" pomysły na ciasto :]

Dzięki. Pizza mi wyszła całkiem niezła. Może nie ma identycznego smaku z tymi z pizzerii, ale jakieś podobieństwa można wyczuć;). Szkoda, że te piece są takie drogie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 19:35, Nertis napisał:

Trzeba by spróbować ;).Jutro na śniadanie będę miał chętkę na takiego tosta ;).

A dodaje tylko że najlepiej włożyć tosty do tostera po tym jak szynka się podsmaży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zapiekanka" a''la no to gramy :)


Składniki(na jedną"zapiekankę"):

- 1 kromka chleba(obojętnie jaki:żytni,zwykły)
- ketchup
- 1,2,3 plastry sera żółtego
- 1 plaster szynki
- przyprawy(bazylia, oregano)

Opis przygotowania:

Na kromkę kładziemy plaster szynki a następnie plastry żółtego sera.zapiekamy w mikrofalówce gdzieś 1, 1,5 min.Gdy już zapieczemy wyciskamy tyle ketchupu ile chcemy i sypiemy przyprawy.Voilà, gotowe!.

PS.przygotowanie nie skomplikowanie :). Moja siostra umie robić(zresztą ja też:))bo ona to wymyśliła..... :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj sobie trawę cytrynową, bo strasznie spodobał mi się jej zapach. Teraz mam taki problem, że... nie mam pojęcia co z nią zrobić :/ Może ktoś się orientuje w jaki sposób przygotować jakąś potrawę z tą przyprawą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 18:04, Igor FCBayern napisał:

Kupiłem dzisiaj sobie trawę cytrynową, bo strasznie spodobał mi się jej zapach. Teraz mam taki
problem, że... nie mam pojęcia co z nią zrobić :/ Może ktoś się orientuje w jaki sposób przygotować
jakąś potrawę z tą przyprawą?


zdaje mi sie ze ma podobny zapach (ze smakiem to nie wiem) do swiezego imbiru wiec mozesz jej uzyc do kurczaka z warzywami julienne (papryka, seler naciowy, imbir, bambus, trawa cytrynowa), pamietam ze widzialem tez jakies danie z ryzem i trawa cytrynowa... ewentualnie moze dobrze pasowac do jakiegos orzezwiajacego deseru lodowo-mietowo-cytrynowego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 18:23, Noirr napisał:

/.../

Tak też mi się wydawało, że można tego użyć jak imbiru. Może wybiorę coś z kuchni chińskiej... ;)
BTW Ta trawa naprawdę genialnie pachnie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 18:30, przemas15 napisał:

Zna ktoś może jeszcze inne przepisy często zostaje sam w domu to muszę sam piechcić a tak to
bym jakieś smakołyki porobił


heh na forum masz conajmniej dwa tematy o kulinariach i tam beda przepisy... a co do konkretow to pytaj sie raczej o przepisy do odpowiednich skladnikow np. "mam wolowine, warzywa, ziola, przyprawy co moge z tym zrobic?" i wtedy ktos mowi ZRAZY i podaje przepis:D pozdro

Igor FC -> no kuchnia chinska albo japonska bedzie najlepszym wyborem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj podczas zakupów znalazłem takie coś w dziale z owocami egzotycznymi. Normalnie przeszedłbym obok tego z lekkim zdziwieniem, ale moja uwagę przyciągnęła iście Gothicowa nazwa - Smoczy owoc :D Co prawda jest on dosyć drogi (2 funty za jeden owoc), ale i tak bez namysłu wpakowałem jedną sztukę do koszyka :)
Konsystencją przypomina on kiwi, ale jest bardziej delikatniejszy i prawie w ogóle nie ma smaku. Można wyczuć lekki aromat... smoka? :P

20080211111057

20080211111120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Pysio wypuścił dwa nowe rodzaje soków (nie wiem, czy dalej można je kupić). Były to zwykłe soki marchwiowe z dodatkiem owego smoczego owocu, czy gwiezdnego owocu dodawanego do drugiego rodzaju. Nie są to jednak ''oficjalne'' nazwy tych owoców. Smok to pitaja, a gwiazda to karambola (jeszcze bardziej fachowo to będzie ''oskomian pospolity''). Jeśli naprawdę jest taki, jak mówisz, to może warto by spróbować. Jak najlepiej smakuje, na surowo, czy jakoś przyrządzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 17:56, Ciachoo666 napisał:

Nie są to jednak ''oficjalne'' nazwy tych owoców.

Pitaja to druga nazwa tego owocu, ale jest on bardziej znany właśnie pod nazwą smoczy owoc. Być może w Polsce nazywa się pitaja, bo z tego co przeczytałem w internecie to nazwa Dragonfruit jest bardziej popularna na wyspach brytyjskich, gdzie właśnie kupiłem to coś :)

Dnia 11.02.2008 o 17:56, Ciachoo666 napisał:

Jak najlepiej smakuje, na surowo, czy jakoś przyrządzone?

Je sie to identycznie jak kiwi, czyli kroisz owoc na dwie połówki i za pomocą łyżki wyjadasz biały miąższ :) Jak już mówiłem, smoczy owoc praktycznie nie ma smaku. Czuć oczywiście lekką nutkę, ale mógłby być bardziej wyrazisty. IMO smoczy owoc to taki bardziej bajer na stół czy do koszyka z owocami niż do jedzenia, ale trzeba przyznać - wygląda bardzo ładnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować