Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Ja mam pytanie z nieco innej beczki: Czy nie sądzicie, że na naszych oczach motoryzacja, a już na pewno sporty motorowe tracą jakiś taki swój klimat? Przez tych gości z organizacji walczących o czyste powietrze i inne takie, samochody coraz częściej wydają chrakterystyczny klekot. Diesel wygrał ostatni wyścig Le Mans, z bolidów F1 co 1-2 sezony "ucinają" jeden cylinder, żeby nie miały za dużo mocy, z tego samoego powodu wycofno, już dość dawno, rajdową grupę B, nie wiem jak wam ale mi trochę szkoda i boję się, że swoim dzieciom będę mógł tylko opowiadać o substancji zwanej "benzyna" i, że Ferrari nie od zawsze miały ogniwa wodorowe i jeździły bezgłośnie :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Formuła została ograniczona ze względu na przede wszystkim koszta a po drugie bezpieczeństwo zawodników. A co do benzyny to tak jak z każdym surowcem naturalnym, kiedyś się skończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 21:16, AN0WN1M napisał:

Miejsce to chciałbym aby było przeznaczone dla wszystkich zafascynowanych dzisiejszą oraz starą
motoryzacją... Skoro zakładam takie temat to sam też musze takowym pasjonatem być. Musze się
więc pochwalić: niedano zakupiłem Fieste XR2i z 91 roku...samochód nie najmłodszy ale przy
800 kg (na dzien dzisiejszy) ma 110 koników po maską... alez to ciągnie do przodu :D


Fiesty są dobrymi samochodami szczególnie do miasta ale żeby trafić na dobrą wersję z dobrym silnikiem trzeba mieć trochę kasy(mówiąc o nowych Fiestach).Samochody stare i nowe mnie się bardzo podobają ale jest wiele przeciwników starych aut zwłaszcza BMW.Niektóre stare samochody nawet dość sławnej w Wielkiej Brytanii marki Morgan są ładniejsze od nowszych modeli,dlatego zacząłem przykładać wielką uwagę do Automobilizmu.

Ten temat jest o motoryzacji więc żeby nie było interesuję się również zabytkowymi motorami.Moim ulubionym jest Sokół 600.Piękny motorek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 21:40, Dzamian napisał:

Fiesty są dobrymi samochodami szczególnie do miasta ale żeby trafić na dobrą wersję z dobrym
silnikiem trzeba mieć trochę kasy(mówiąc o nowych Fiestach).Samochody stare i nowe mnie się
bardzo podobają ale jest wiele przeciwników starych aut zwłaszcza BMW.Niektóre stare samochody
nawet dość sławnej w Wielkiej Brytanii marki Morgan są ładniejsze od nowszych modeli,dlatego
zacząłem przykładać wielką uwagę do Automobilizmu.


Na dzien dzisiejszy zamieniłem juz mają Fieste na inny model ze stajni Forda: RS2000 z 93 roku. Auto jak na swoje lata ma wspaniałe przyspieszenia i trzymanie drogi... poza tym wygląda jak samochód, nie jak plastikowa reserówka! Dlatego też osobiście preferuje starsze modele samochodów...czasami cooltowe czasami nie. Fakt faktem jest wiele pieknych nowych aut, ale "strefy zgniotu" wszystko popsuły. Wystarczy np. porównać M3 z lat 80 i tą z dzisiejszych. OK może i ta nowa ma XXX koni mechanicznych i miliony komputerów sterujących samochodem... ale tak na serio kto to auto prowadzi? Kierowca czy komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 22.03.2007 o 08:34, AN0WN1M napisał:

Dlatego też osobiście preferuje starsze modele samochodów...czasami
cooltowe czasami nie.


Ja też lubię stare samochody nawet za bardzo ale jak widzę jakąś Beemkę(starą)to chce mi się rzygać z powodu jednego-szpanerzy.Ale nie muszę chyba o nich mówić....Ja wogóle na nie nie patrzę wtedy,patrzę na prawdziwe obecne nowe BMW.

Wolę patrzeć tak naprawdę na stare Merole,Maluchy a nawet Poldki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyciągnołem z garażu starego komarka (z 1979r.)

Czy trzeba go ponownie rejestrować?
Ma on jeszcze jakieś stare "zielone" tablice. Takie już chyba dawno straciły ważność ale w dowodzie rejestracyjnym pisze, że jest on wystawiony bezterminowo.

Trzeba go ponownie zarejestrować na białe tablice
czy wystarczy iść do PZU i go ubezpieczyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciachu

Dnia 28.09.2006 o 14:21, MARCOS napisał:

Silnik

Cylindry / zawory 6 / 4
Pojemność w cm 3 246
Skok tłoka / średnica tłoka 91,0 / 87,0
Moc maks. w kW przy obr/min 252 / 7 900
Maks. moment obrotowy w Nm (obr/min) 365 / 4 900


/ciachu

Dnia 28.09.2006 o 14:21, MARCOS napisał:

Koła

Rozmiar przednich opon 225 / 45 ZR18
Rozmiar tylnych opon 255 / 40 ZR18
Rozmiar przednich obręczy 8 J x 18 stop lekki
Rozmiar tylnych obręczy 9 J x 18 stop lekki


/ciachu

mam pytanie te 4 zawory w 6-cio cylindrowym silniku to jest 4 zawory na cylinder?

i drugie co znaczy oznaczenie "Z"za wysokoącią profilu opony a przed rozmiarem
i oznaczenie felg 8 i 9 J?

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 21:35, Illidan Shando napisał:

mam pytanie te 4 zawory w 6-cio cylindrowym silniku to jest 4 zawory na cylinder?

Zwyczajna literówka, zgubiłem ''''2'''', czyli 24 zawory ;)

Dnia 26.06.2007 o 21:35, Illidan Shando napisał:

i drugie co znaczy oznaczenie "Z"za wysokością profilu opony a przed rozmiarem
i oznaczenie felg 8 i 9 J?

Indeks prędkości: ZR - powyżej 240 km/h ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 20:50, MARCOS napisał:

Indeks prędkości: ZR - powyżej 240 km/h ;)


Ale wydaje mi sie ze w katalogu opon nie ma indeksu ZR
tylko samo Z a R to chyba tyczy sie srednicy opony R18 tak mi sie wydaje.
a wiesz jaki ma index wagowy moze opona tego samochodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZemu temat brzmi nasza pasja skoro to nie jest moja passja :D ja tam wole skateboarding ale co do szybkich,ryczących maszyn tez nie pogardze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 23:13, ZóL2 napisał:

CZemu temat brzmi nasza pasja skoro to nie jest moja passja :D ja tam wole skateboarding ale
co do szybkich,ryczących maszyn tez nie pogardze :D


Nasza czyli tych których ona jest pasja i ktorzy sie wypowiadaja w tym temacie o tej passji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tak sie zastanawiam ostatnio nad kupnem jakiegos samochodu. Tylko kurna jedyne co mi przychodzi do glowy to Subaru Impreza i to koniecznie nowy model(o allachu, o allachu zeslij nam tone piachu...[tak swoja dorga to jest po prostu przepiekne autko:D]). Niestety az takich funduszy nie mam(choc w sumie Duzy Lotek teraz 3 razy w tygodniu:P). A lepszego pomyslu niestety nie mam a chetnie bym kupil jakies autko sobie jak zdam prawko(coz trzeba juz zaczynac myslec o tym). Tak w granmicach 15 tys zlotych. Aha z Volkswagenow to tylko Passat, lub Bora, bo za innymi modelami tej formy nie przepadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 00:50, goomis74 napisał:

Hmm... tak sie zastanawiam ostatnio nad kupnem jakiegos samochodu. Tylko kurna jedyne co mi
przychodzi do glowy to Subaru Impreza i to koniecznie nowy model(o allachu, o allachu zeslij
nam tone piachu...[tak swoja dorga to jest po prostu przepiekne autko:D]). Niestety az takich
funduszy nie mam(choc w sumie Duzy Lotek teraz 3 razy w tygodniu:P). A lepszego pomyslu niestety
nie mam a chetnie bym kupil jakies autko sobie jak zdam prawko(coz trzeba juz zaczynac myslec
o tym). Tak w granmicach 15 tys zlotych. Aha z Volkswagenow to tylko Passat, lub Bora, bo za
innymi modelami tej formy nie przepadam.


Jakieś bardziej konkretne wymagania? tzn - pojemność silnika, wielkość, wiek, itp.
I jeszcze jedno - masz ewentualnie kogoś, kto by mógł ściągnąć dla Ciebie auo np. z Niemiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować