Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2009 o 11:50, Langier napisał:

Poda ktoś link do schematu startera simsona? Szukałem, znalazłem, ale za mały schemat(słabo
widać). Z góry thx.

http://rapidshare.com/files/223588425/AVO_Simson_sport.rar
http://rapidshare.com/files/208086773/awo_simson_425.rar
http://rapidshare.com/files/223588426/awo_simson_425.rar

cos sie tutaj powinno znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 09:47, Jacobek92 napisał:

Niech ktoś mi powie czy warto:)


Przestań, przecież to jest jakiś pocket bike, a nie cross z prawdziwego zdarzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 11:03, Jacobek92 napisał:

Pomoże ktoś .....



wyglad to nie wszystko;) poczytaj na jakichs forach o crossach to ci tam szczegółowo poradzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Wbrew temu co zakładałem kupiłem sobie mazdę premacy (diesel). Nie mogłem trafić na żadnego benzyniaka, który by mi odpowiadał.

Czy moglibyście mi polecić jakiegoś uczciwego ubezpieczyciela?
Nie stać mnie na pakiet za np. 5tys. ale nie chcę też krzaków czy "dobrych wujków" którzy forsę przyjmą a z założenia będą szukać kruczków aby się wykręcić od wypłaty odszkodowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 23:11, jadam napisał:

Witam ponownie.
Wbrew temu co zakładałem kupiłem sobie mazdę premacy (diesel). Nie mogłem trafić na żadnego
benzyniaka, który by mi odpowiadał.

Czy moglibyście mi polecić jakiegoś uczciwego ubezpieczyciela?
Nie stać mnie na pakiet za np. 5tys. ale nie chcę też krzaków czy "dobrych wujków" którzy
forsę przyjmą a z założenia będą szukać kruczków aby się wykręcić od wypłaty odszkodowania.



samo oc czy też ac chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 00:21, Citkowsky napisał:


samo oc czy też ac chcesz?


OC+AC ale bez skrajności (czyli nie za 600 stów razem ale i nie za 3 czy 5 tys.)

Najbardziej zależy mi na rzetelności czyli jak czegoś nie można to powiedzą przy podpisywaniu umowy, nie ma jakiś niedopowiedzeń itp. Stówka czy dwie różnicy nie są aż tak istotne ale bardziej chodzi o uczciwość ubezpieczyciela. Szukałem w googlach i niezbyt pozytywnie wypowiadają się na temat linka4 i axa direct.

Poradźcie też na jakie opcje zwrócić uwagę (wkład własny, assistance itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 20:39, jadam napisał:

>
> samo oc czy też ac chcesz?

OC+AC ale bez skrajności (czyli nie za 600 stów razem ale i nie za 3 czy 5 tys.)

Najbardziej zależy mi na rzetelności czyli jak czegoś nie można to powiedzą przy podpisywaniu
umowy, nie ma jakiś niedopowiedzeń itp. Stówka czy dwie różnicy nie są aż tak istotne
ale bardziej chodzi o uczciwość ubezpieczyciela. Szukałem w googlach i niezbyt pozytywnie
wypowiadają się na temat linka4 i axa direct.

Poradźcie też na jakie opcje zwrócić uwagę (wkład własny, assistance itp.)


Po prostu przed zakupem wnikliwie przeczytaj warunki umowy i tam wszystkiego się dowiesz;) Opiniom z neta bardzo nie wierz bo każdy pisze co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regulował ktoś z was już kiedyś gaźnik Dellorto? Nie wiem dokładnie co to jest za model, bo nie umiem znaleźć nigdzie wytłoczonego numeru.

Potrzebuje sprawdzić dysze w swoim Dellorto, jednak nie umiem ich znaleźć. Wiecie może gdzie one są w tym modelu co jest na zdjęciach?

20090824143443

20090824144114

20090824144135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że zadam takie banalne pytania, ale dopiero zaczynam się interesować motoryzacją, i muszę znać podstawy... A więc:
1. Co jest lepsze: Diesel, czy Benzyna i dlaczego?
2. Co określa pojemność silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 14:52, kedzior141 napisał:

Wybaczcie, że zadam takie banalne pytania, ale dopiero zaczynam się interesować motoryzacją,
i muszę znać podstawy... A więc:
1. Co jest lepsze: Diesel, czy Benzyna i dlaczego?
2. Co określa pojemność silnika?



pojemność silnika wyrażana jest w litrach lub cm^3 (sześcienne) i jest to po prostu pojemność silnika gdyż silnik jest wywiercony i w środku jest tak jakby pusty

Diesel czy benzyna pytasz? A ja ci odpowiem, że benzyna z założony gazem LPG. Najtaniej wychodzi, zero problemów.

Diesel się sprawdza głównie w dalekich trasach, jak sie malo jeździ to sensu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 15:02, Citkowsky napisał:

pojemność silnika wyrażana jest w litrach lub cm^3 (sześcienne) i jest to po prostu pojemność
silnika gdyż silnik jest wywiercony i w środku jest tak jakby pusty


A np. im większa pojemność tym lepiej, czy różnie?

Dnia 14.09.2009 o 15:02, Citkowsky napisał:

Diesel czy benzyna pytasz? A ja ci odpowiem, że benzyna z założony gazem LPG. Najtaniej
wychodzi, zero problemów.

Diesel się sprawdza głównie w dalekich trasach, jak sie malo jeździ to sensu nie ma.


Ok, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 15:06, kedzior141 napisał:

>............


Im większa pojemność zazwyczaj to i większa moc, lepsze osiągi i większe zużycie paliwa a także wyższe koszty ubezpieczenia. Dla każdego coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 15:11, Citkowsky napisał:

> >............

Im większa moc zazwyczaj to i większa moc, lepsze osiągi i większe zużycie paliwa a także
wyższe koszty ubezpieczenia. Dla każdego coś innego.


Jeszcze raz dzięki, narazie nie mam więcej pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 14:52, kedzior141 napisał:

1. Co jest lepsze: Diesel, czy Benzyna i dlaczego?


Zależy do czego. Obecnie ceny ropy są dość wysokie, więc za bardzo na dieslu się już nie oszczędza. Diesle mają na przykład wysoki moment obrotowy, co lubią niektórzy kierowcy. Z tego powodu są one też przydatne w terenie. Autobusy i ciężarówki, osobowe też mają diesle ze względu na oszczędność (palą mniej i olej jest nieco tańszy, przy tym jednak są droższe w zakupie).

Dnia 14.09.2009 o 14:52, kedzior141 napisał:

2. Co określa pojemność silnika?


Pojemność silnika to maksymalna pojemność wszystkich cylindrów w silniku. Jedna z podstawowych cech silnika, wpływa na przykład na wysokość ubezpieczenia, które płacisz (nie wspominając zupełnie cech pracy cilnika, np. jest związana z jego mocą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 15:34, kedzior141 napisał:

Ok, więc różnice między dieslem a benzyną już zaczynam łapać.
A co do pojemności to bardziej mnie w obecnej chwili interesuje jego wpływ na moc auta,
niż podatek :)


sama pojemność dużo ci nie powie. Zwracaj uwagę na takie parametry jak moc silnika (w koniach mechanicznych KM) oraz moment obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować