Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Miejsce to chciałbym aby było przeznaczone dla wszystkich zafascynowanych dzisiejszą oraz starą motoryzacją... Skoro zakładam takie temat to sam też musze takowym pasjonatem być. Musze się więc pochwalić: niedano zakupiłem Fieste XR2i z 91 roku...samochód nie najmłodszy ale przy 800 kg (na dzien dzisiejszy) ma 110 koników po maską... alez to ciągnie do przodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 21:16, AN0WN1M napisał:

nie najmłodszy ale przy 800 kg (na dzien dzisiejszy) ma 110 koników po maską... alez to ciągnie do przodu :D


Fajnie to zabrzmiało "...ale przy 800 kg (na dzien dzisiejszy)..." - bo kiedyś ważył więcej :) A teraz tak na serio to jeśli masz 110 koni na 800kg, to szybko licząc na tone masz prawie 140 KM - a to już całkiem niezły wynik jak na autko segmentu B+. A skoro już wspomniałeś, że twoje autko nieźle ciągnie do przodu, to wyobraź sobie jak musi ciągnąć Brabus Mercedes klasy E V12 6.3 litra o mocy 633 KM. Od 0 do 100 rozpędza się w 4.3 s i osiąga 350 km/h, dzięki temu stał się najszybszą seryjnie produkowana limuzyną na świecie. Szkoda tylko, że jego cena jest równie wysoka jak jego prędkość w Anglii ma kosztować 210 000 funktów, czyli u nas (o ile oczywiście wprowadzą go na nasz rynek, w co wątpie) jego cena może wynieść nawet 1,3 mln zł. Oczywiście ludzie będą go kupować tylko dla szpanu, bo nie widzę innego racjonalnego powodu, dla którego można by go kupić.

Oto zdjęcia:
http://www.topgear.com/content/features/stories/2005/09/stories/15/images/1/large.jpg
http://www.topgear.com/content/features/stories/2005/09/stories/15/images/2/large.jpg
http://www.topgear.com/content/features/stories/2005/09/stories/15/images/3/large.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż...specjalnie napisałem że "na dzień dzisiejszy" bo w orginale waży 900 Kg...ale wybebeszyłem pare niepotrzebnych nikomy drobiazgów i autko odrazu schudło o 100 kilo... wiem też że są od niego o wiele mocniejsze auta, szybsze z lepszymi przyspieszeniami, ale prawde mowiąc narazie cieszy mnie to co mam...z czasem planuje dokonać paru modyfikacji mechanicznych i wizualnych...
Co do opisanego przez ciebie Brabusa: czytając o przyśpieszeniach serce zaczyna bić szybciej, ale okielznanie takiej bestii wymaga nie lada umiejętności...na szczęście z pomocą idą nam różne wspomogania alektroniczne (skroty nic mi nie mówiące), które 3mają to autko na drodze.
Co do ceny to wiele nie cza mówić..... mnie na niego nigdy nie będzie stać, i pewnie większość pasionatów motoryzacji też nie... szkoda tylko że ludzie ktorzy kupuja takie wózki nie docenią ich naprawde - "wkońcu to tylko kolejny Merc w garażu!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 09:12, AN0WN1M napisał:

(...) szkoda tylko że ludzie ktorzy kupuja takie wózki nie docenią ich naprawde
- "wkońcu to tylko kolejny Merc w garażu!"


Brzydkie uproszczenie. Jeśli ktoś ma pieniądze i kolekcjonuje sobie Mercedesy, to pewnie z jakiegoś powodu?
Ale prawdziwym pasjonatem motoryzacji nie jest. Nie przykłada ucha do maski, nie myje go własnoręcznie i sam nie przerabia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ale najmocniejsza Supra w poslce została wystaiona na aukcje..jeśli macie wolne 250 000 złotych to możecie zostać jej nowymi właścicielami: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=62365133
Jeśli prawdą jest to co napisali...czyli że w auto zostało włożone okolo 80 tyś Euro - no to się opłaca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\...\

No, ta Supra to żywa legenda, mistrz Polski na 1/4 mili, a pozatym ten model to jedno z najlepszych aut na świecie, jak dla mnie numer 1. Ciekaw jestem czy ktoś wogóle go kupi ...
Jak widze to auto bardzo opałaca się kupić. Pamiętacie film Szybcy i Wściekli ... tamtą Supre (544KM i ok. 300km/h) można było kupić chyba za ok. 150000$.
Jednak ta z F''n''F bardziej mi się podobała.

SUPRA RULEZ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shooting Brake Concept - czyli Audi TT drugiej generacji... autko moim zdaniem przepiękne. Nie będę się wiele rozpisywał to poprostu trzeba zobaczyć.
Oto fotki:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mitsubishi pokazało protoyp modelu EVO 10. Planują wprowadzić go na rynek w 2007r. Będzie wyposażony w nowy lżejszy silnik, który będzie miał od 280 KM wzwyż. Oczywiście będzie również wyposażony w napęd na cztery koła. W stosunku do poprzedników, wygląda super. Całkowicie zmienili bryłe nadwozia, która pozostawała bez zmian od modelu EVO 7. To naprawdę będzie odjazdowe auto, ciekaw jestem reakcji Subaru.

A oto zdjęcia:
http://www.topgear.com/content/news/stories/185/images/1/large.jpg
http://www.topgear.com/content/news/stories/185/images/2/large.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając różne strony poświęcone motoryzacji natknąłem się na te dziwne zabawki dla dużych chłopców.

1) Ma to trzy koła, wygląda jak dziecięcy rowerek i jest napędzane silniczkiem HEMI.

http://www.topgear.com/content/features/stories/2005/10/stories/15/01large.jpg

2) Innym przykładem zastosowania silinika V8 jest to:

http://www.topgear.com/content/features/stories/2005/10/stories/15/images/1/large.jpg
Ma jedyne 5,7 litra pojemności i 345 KM.

Jestem bardzo ciekaw kto odważył by się wcisnąć gaz na maksa siedząc w nich??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czego to ludzie juz nie wymyślą... na tym rowerku to może bym jeszcze gaz wcisnął ale na ten kultywatorek to już za skarby świata bym nie wszedł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dawno nikt się tutaj nie wypowiadał, aż kurzem zarosło :). Dlatego ja postanowiłem troche tutaj odkurzyć.
W styczniu Mercedes planuje pokazać na salonie samochodowym w Detroit najnowszy model Mercedesa klasy G. Napędzać go będą silniki benzynowe: 4.6 V6 i 5.5 V8 i silniki Diesla: 3.0 V6 i 4.2 V8 o mocy 306 KM. Cena nowego modelu w wersji GL320 CDi to 40.000 funtów. W USA ten model będzie oferowany od kwietnia 2006, natomiast do Anglii trafi pod koniec 2006r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 15:58, Unpredictable napisał:

Zapomniałem dodać zdjęć.

No Mercedes całkiem całkiem, tylko że jakiś taki hamerykanski czy cuś. A tak na serio to jakoś tak dziwnie napompowany i kwadrotowy. Ale zresztą co ja się tu będę wypowiadał przecież i tak mnie na niego nie stać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 19:54, AN0WN1M napisał:

> Zapomniałem dodać zdjęć.
No Mercedes całkiem całkiem, tylko że jakiś taki hamerykanski czy cuś. A tak na serio to jakoś
tak dziwnie napompowany i kwadrotowy. Ale zresztą co ja się tu będę wypowiadał przecież i tak
mnie na niego nie stać :P


Nigdy nie wiadomo jak potoczy się życie. Może kiedyś wygrasz w lotka 20 mld zł i kupisz sobie 10 takich Mercedesików klasy G. Tymczasem Ford ma zamiar wypuścić nowy mode CUV-a (crossover utility vehicle). O dziwnej nazwie Edge. Ale obawiam sie, że będzie w stanie wjechać jedynie na krawędź chodnika - ale to tylko takie moje wrażenie. Standardowo będzie wyposażony w silniczek 3.5 V6 i sześciostopniowy automat. Zostanie poakazany na styczniowym salonie samochodowym w Detroit, do sprzedaży w Ameryce trafi pod koniec 2006, natomiast do Europy na początku 2007 - szacowanej ceny nie podano. Wygląd jego bardziej pasuje mi do Nissanów, niż do Fordów i wydaje mi się kolejnym blaszakiem bez charakteru. Według mnie przez ostatnie lata samochody Forda zatraciły swój charakter i nie wiedzą czym chcą być: czy amerykańskim cruiserem, czy europejskim małolitrażowcem. A najbardziej nudzą mnie nazwy wprowadzane przez wielkie koncerny samochodowe: SUV, CUV, SAV (jakby ktoś nie wiedział, sport active vehicle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 21:16, AN0WN1M napisał:

Miejsce to chciałbym aby było przeznaczone dla wszystkich zafascynowanych dzisiejszą oraz starą
motoryzacją... Skoro zakładam takie temat to sam też musze takowym pasjonatem być. Musze się
więc pochwalić: niedano zakupiłem Fieste XR2i z 91 roku...samochód nie najmłodszy ale przy
800 kg (na dzien dzisiejszy) ma 110 koników po maską... alez to ciągnie do przodu :D

Moja mama niedawno nabyła też Fiestę, ale 1.3 endura, EFI i 65KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No moja Fiesta na dzien dzisiejszy po zmianie pewnej małej kosteczki ma jusz 125 koników... oczywiście musialem też zmienić kontak z nawierzchnia. Na 16 calowych felgach mam P Zero Nero 205/45. Autko 3ma sie drogi jak gokard :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto moja miłość: Ferrari F430.

Dane:

Maksymalna prędkość: 315 km\h
Przyspieszenie do setki, czas: 4s
Moc: 490 KM
Silnik: V8, 4.3 litra

Wymiary:
Waga: 1450 kg
Długość: 4,5m
Szerokość: 1.9m
Wysokość: 1.2m

I trochę zdjęć (to pierwsze to moja tapeta na komórce ;P):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 18:02, AN0WN1M napisał:

No moja Fiesta na dzien dzisiejszy po zmianie pewnej małej kosteczki ma jusz 125 koników...
oczywiście musialem też zmienić kontak z nawierzchnia. Na 16 calowych felgach mam P Zero Nero
205/45. Autko 3ma sie drogi jak gokard :)

Powiedz coś więcej, jakie spalanie, co zrobiłeś tam?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie wiele zrobiłem jeśli chodzi o silnik...wymieniłem jedynie chip - ten nowy zakupiłem we francji.
W najbliższym czasie mam zamiar wprowadzić drbną przeróbke z 8v na 16v i dodać turbo. Ale to wszystko dopiero jak bede miał kase.
jeśli chodzi o samo spalanie to zależne jest to od sposobu prowadzenia...wiadome że da się jeździć spokojnie ale autko naprawde popycha kierowce do wciskania gazu i do wkręcania na obroty. Ale spokojną ręka musze dąc 10l/100km, ale potrafi też spalić 12 a nawet 15 l/100km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować