Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Jeżdżę na zmianę zależnie od potrzeby dwoma autkami rodziców:

Rover 214 (Mk II) 1996r, 1.4 16V 103 KM
oraz
Renault Espace II 1993r, 2.2 8V 107 KM

W obu instalacja LPG. Espace zadziwiająco jak na swój wiek trzyma dobrą formę. Rover już gorzej, jednak bardzo przyjemnie się nim jeździ - przy masie równej 1000 KG i tym silniczku ma całkiem dobre przyspieszenie. Bardziej go lubię od tego "autobusu". Wygodnie mi się w nim siedzi, dobra widoczność, sporo miejsca na nogi.

Właśnie - jeżeli chodzi o miejsce na nogi kierowcy - miałem okazję przejechać się Astrą Classic II - normalnie nie mogłem wytrzymać, stopami zaczepiałem o górną osłonę nad pedałami, było to dosyć niebezpieczne. :/ Czy nowsze auta wyprodukowane po 2000r są tak ciasno zabudowane czy to przypadłość akurat tego modelu Opla?

A co do nowych autek - Fordowskie wnętrze jest genialne. Marzę sobie o takiej nowej Fiescie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam samochodu i moją uwagę zwrócił Ford Focus. Czy rocznik 1998-99 z przebiegiem 160tysięcy będzie dobrym wyborem? Ile kosztują ewentualne części zamienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 21:30, BoloMaster napisał:

szukam samochodu i moją uwagę zwrócił Ford Focus. Czy rocznik 1998-99 z przebiegiem 160tysięcy
będzie dobrym wyborem? Ile kosztują ewentualne części zamienne?



drogie zawieszenie i niepolecane silniki z rodziny TDCI które należy omijać z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 20:46, Citkowsky napisał:

> Posłuchaj, nie wmówisz mi tego, bo moja kosiarka jest głośniejsza;]
>
> Jak będę miał okazję zrobię film łoś vs kosiara;p


Powiedziałem, że dźwięk kosiarki jest lepszy a nie, że 50cc jest głośniejszy.
Kosiarka z reguły równo pracuje natomiast 50cc pierdzi.

Kolega ma łosia. To jest akurat zadziwiająco cicha 50 ;) Nie wszystkie 50 ryczą na całą ulicę i ledwo jadą.. dajmy na to Aeroxa, toż to bardzo przyzwoity motorek, a i przyśpieszyć potrafi jak na swoją pojemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........i jak na swoją pojemność.

Własnie, wszystko jak na swoją pojemność. Takich pierdziawek nie można nazywać prawdziwym skuterem/motorkiem a jedynie namiastką tego. 2,7KM i V max=45km/h to nie kojarzy mi się z żadnym ,,motorem".
Zwykła zabaweczka dla nastolatków którzy prawka jeszcze nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 19:21, Citkowsky napisał:

Zwykła zabaweczka dla nastolatków którzy prawka jeszcze nie mają.


Szkoda że ty dzieciństwa chyba nie miałeś, zostały ci kompleksy i teraz jedziesz wszystkich na około, albo im zazdrościsz, albo nie wiem co, forum nie jest do wyładowywania swoich emocji, może czas je opuścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

przewrażliwiony jesteś czy o co chodzi bo nie widzę powodu żeby mnie tak atakować. Póki co to ty podchodzisz emocjonalnie do tematu. W swoich wypowiedziach nie widzę emocjonalnego.

czyż nie jest prawdą, że skuterki 50cc kupują głównie nastolatki nie mające jeszcze prawka a pragnące poruszać się po drogach? Oczywiście, że tak.
Drugą grupą docelową są starsze osoby mieszkające np. na wsiach aby dojeżdżać do sklepu na zakupy.

I tak, taki skuterek jest zabaweczką bo prawdziwym ,,poważnym" jednośladem tego nazwać nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 19:21, Citkowsky napisał:

>>.........i jak na swoją pojemność.

Własnie, wszystko jak na swoją pojemność. Takich pierdziawek nie można nazywać prawdziwym
skuterem/motorkiem a jedynie namiastką tego. 2,7KM i V max=45km/h to nie kojarzy mi się
z żadnym ,,motorem".
Zwykła zabaweczka dla nastolatków którzy prawka jeszcze nie mają.

Czymś trzeba się przebujać do tego prawka, osobiście wybrał bym tuningowany markowy skuter. Raz widziałem pięćdziesiątkę o v-maxie 135 km/h. Był to skuter do stuntu :) Przyśpieszenie lepsze niż nie jeden samochód :) Pobawić się oczywiście można, ale jeśli komuś chodzi o najzwyklejsze wożenie dupy to i 45 km/h starczy :)

PS. Mógłbyś się pochwalić swoim motocyklem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...........

Nie trawię motocykli, posiadam samochód;)
Okres do prawka przejeździłem autem ojca jeżdżąc po wsiowych drogach, bocznych uliczkach i ogólnie szkoląc się;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie na wakacje zakupić jakiś motor i prosiłbym was o radę co można fajnego kupić za kwotę ok.5000zł. Mam już kilka swoich typów, ale jestem ciekaw waszego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie na wakacje zakupić jakiś motor i prosiłbym was o radę co można fajnego kupić za kwotę ok.5000zł. Mam już kilka swoich typów, ale jestem ciekaw waszego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 18:16, kartin napisał:

Chciałbym sobie na wakacje zakupić jakiś motor i prosiłbym was o radę co można fajnego
kupić za kwotę ok.5000zł. Mam już kilka swoich typów, ale jestem ciekaw waszego zdania.


Masz już A?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 22:44, zerohunter napisał:

> Chciałbym sobie na wakacje zakupić jakiś motor i prosiłbym was o radę co można fajnego

> kupić za kwotę ok.5000zł. Mam już kilka swoich typów, ale jestem ciekaw waszego
zdania.

Masz już A?

Nie no co ty nie mam. Jak mam zrobić jak mam tylko 15 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to co ty chcesz;]

Ja mam 16, i na pierwsze moto kupiłem choppera 50, chyba każdy to widział, jak na 1 moto idealne prawie, i pali tylko 2 litry, a 60 wyciągnie, zajechać gdzieś w sam raz, pozatym po co coś większego, jak nie wiesz czy będziesz jeździł, a poza tym, prawnie nie mógłbyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 5000 to moze byc Aprilla RX 50 tania i dobra. Ja mam ochote na ten sam model ale 125 ccm. Tez mam 15 lat, ale wole pozbierac kaske i sobie za rok pujsc na A1 .

A propos ferrari bo widzialem jeden watek to ostatnio przejezdzalem nad autostrado i widzialem takie piekne ferrari ale niestety widok zepsul pan na niebiesko ubrany z radarem na masce swojego sluzbowego samochodu.
Ciekawe ile gosciu punktow dostal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja mówię, że tak jest, a z tymi 5k, to ja bym poczekał aż będziesz miał prawie 16 lat, i poszedł na to A1, można robić 3 miesiące przed, i kupił sobie Junaka 125 z nowej kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 14:17, zerohunter napisał:

Przecież ja mówię, że tak jest, a z tymi 5k, to ja bym poczekał aż będziesz miał prawie
16 lat, i poszedł na to A1, można robić 3 miesiące przed, i kupił sobie Junaka 125 z
nowej kolekcji.

UUUUUUUUUUUUUUU junak no to respekt ale taki bez rzartow
Ja mam na oku jeszcze Yamahe dt 125
Wie ktos moze ile kosztuje Gas Gas EC 125
Jeszcze jedno pytanie za ile kupiles junaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować