Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2010 o 19:42, Citkowsky napisał:

....


Tylko powiem Ci, że nikt, kto kupuje Alfę nie dba o taką solidność, jak u niemieckich marek. Nie skrzypi, jest cicho, materiały świetne, więc okay. Nie trzeba więcej do szczęścia w sumie.

@ damian111

No to gratuluję pierwszego auta, szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 19:51, damian111 napisał:

problem się sam dziś rozstrzygnął kupiłem od ciotki golfa 3 przeszłość tego auta znam
wiec nie będzie z nim problemu

dziękuje za wszystkie rady i pomysły

Gratuluje. Jak możesz wstaw fotki, i powiedź jak się jeździ ;) . Uważaj tylko na zakrętach, trochę to może kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 18:40, Citkowsky napisał:

Pewnie, ze to opłacalny zakup ale jako auto z salonu bądź z pewnego źródła znając jego
przeszłość, bo chyba nie uśmiecha ci sie jazda autem z przebiegiem 300tys km mającym
za soba kolizje i nadgryzione dość mocno zębem czasu. Za to jeżeli jakiś znajomy ma golfa
i znałbyś jego przeszłość itp to wtedy to oplacalny zakup;)

Niestety tak najciężej jest kupić auto.

Dnia 04.07.2010 o 18:40, Citkowsky napisał:

Strzałem w dziesiatke bylby zakup uzywanego golfa od jakiegoś dziadka (np. z rodziny)

Nie spotkałem jeszcze aby jakiś dziadek jeździł Golfem 3 ;) .

Dnia 04.07.2010 o 18:40, Citkowsky napisał:

który dbał o auto jak kura o jajko;) Mi sie tak pofarciło ale z Oplem corsą;) 105tys
przebiegu w aucie z ''97r to rzadkość.

To ładnie. Na mojej **** cordobie miałem 163, a samochód z 98.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2010 o 21:20, Los_Emilos napisał:

Nie spotkałem jeszcze aby jakiś dziadek jeździł Golfem 3 ;) .


Jako, że golf ma zachowawczą stylistyke dużo osob po 50tce decyduje się na zakup takiego auta, szczególnie w Niemczech chociaż w Polsce też to się zdarza;) Samochód z takiego źródla to istna perełka, sam się o tym przekonalem;) Wnętrze auta wyglada praktycznie jak nowe, wyposażenie bardzo bogate, wszystko powymieniane w super stanie, czego chciec wiecej;) No moze wiekszy silnik bo 1.2 8v to minimum do miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przy Golfach spotkałem się z silnikami albo 1.6, albo 1.8. Na większe nie patrzyłem. Tak się teraz zastanowiłem, czy może właśnie nie warto byłoby zakupić jakiś z Niemiec samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 21:52, Los_Emilos napisał:

Ja przy Golfach spotkałem się z silnikami albo 1.6, albo 1.8. Na większe nie patrzyłem.
Tak się teraz zastanowiłem, czy może właśnie nie warto byłoby zakupić jakiś z Niemiec
samochód.



nie mam nic przeciwko tylko trzeba samemu tam pojeechac i samemu znaleźć i nie z komisu czy od handlarza a od prywatnej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem. Zawsze jakoś nie podchodziło mi kupowanie na giełdach czy komisu. Wolę zobaczyć gdzie samochód był trzymany, właściciela (to też dużo mówi) itp. Cordobę kupowałem od starszego pana, miał ją z 7-8 lat i znowu będę szukał takiego właściciela, chodź może troszeczkę młodszego, który coś wycisnął z samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 19:14, Lampek napisał:

Ja obecnie jeżdżę pierwszym samochodem, jest to Alfa Romeo 166. Kupiłem ją razem z rodzicami
za bardzo duże pieniądze, mało tego, samochód był właściwie nowy - 3 lata, przebieg niecałe
90 tysięcy. Poza niewielką stłuczką nie było problemów. A po samej stłuczce nie ma śladów,
nawet rysy. Więcej złego robią mi kierowcy, którzy parkują obok lub jak ktoś specjalnie
porysuje lakier pod uczelnią, od czasu do czasu pojawia się kolejna rysa na lakierze,
ale nie z mojej winy. Dlatego też nie uważam, że każdego młodego kierowcę należy mierzyć
tą samą miarką.


A nie przypadkiem Alfa Romeo 156? I nie kupiłeś razem z rodzicami tylko kupili ją rodzice jak jeszcze prawka nie miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 22:25, Citkowsky napisał:


A nie przypadkiem Alfa Romeo 156? I nie kupiłeś razem z rodzicami tylko kupili ją rodzice
jak jeszcze prawka nie miałeś?


Dobrą masz pamięć! Faktycznie, kiedyś mieliśmy 156, ale zamieniliśmy ją na 159 w 2006 roku. A w zeszłym dokupiliśmy 166 jako drugie auto. Pomimo tego, że 156 sprawiała problemy, to jednak zaufaliśmy marce i te dwie obecne się odpłaciły za zaufanie dobrą solidnością i jakością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>......

Phi, to żadne to twoje auto. Za koszty napraw nie płacisz, wahe też masz pewnie darmową.
Jakby ci przyszło samemu utrzymać 166 to by ci miłość do alf przeszła po paru miesiacach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 02:42, Citkowsky napisał:

>>>......

Phi, to żadne to twoje auto. Za koszty napraw nie płacisz, wahe też masz pewnie darmową.

Jakby ci przyszło samemu utrzymać 166 to by ci miłość do alf przeszła po paru miesiacach;)


Żadnych napraw nie było, to raz, a spalanie średnie utrzymujące się na poziomie 6,5 litra nie nadwyręża domowego budżetu. U nas nie ma podziału "twoje-moje". Jeśli ktoś potrzebuje brykę, to bierze którą chce i jedzie, bez pytania o pozwolenie. Podobnie ma się z opłatami wszelkimi, budżet domowy jest jeden, o samochody dbamy wspólnie.

A doliczając do tego jeszcze fakt, że mamy super warsztat Alfisti polecany na forach praktycznie pod nosem, to utrzymanie auta nie jest bolesne. Wszystkie wymiany płynów eksploatacyjnych, filtrów, zacisków, tarcz są robione dużo taniej niż w ASO, przy użyciu tych samych, oryginalnych komponentów. Żyć, nie umierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 19:18, Citkowsky napisał:

>>............

tak, szczególnie 18 letni civic. Do tego wypadało by zastanowić się i pomysleć, że jeżeli
ktos ma tylko 5tys na samochod to nie ma drugiego tyle na naprawy bo w aucie 18 letnim
zepsuc sie moze wszystko a honda do najtanszych nie nalezy.

Albo nic bo wszystko jest wymienione na nowe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w aucie które ma radio 8 głośnikami(4 przód 4 tył) mogą tylne głośniki nie grać? Tzn czy są one jakoś do wyregulowania ? Bo byłem w takim aucie i gdy zostało zapuszczone radio to wydawało mi sie, że tylko przód grał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...........


od tego jest ustawiania balansu. Ja mam w swojej Corsie 6 głośników, 4 z przodu i 2 z tyłu i aby bylo lepiej tył słychać trzeba balans ustawić w proporcje ok. 45%:55% na tył;).

Ewentualnie jak to nie pomaga to szlag trafil tylne głosniki albo gdzies sie przewody przetarły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 10:14, Maciej2194 napisał:

Czy w aucie które ma radio 8 głośnikami(4 przód 4 tył) mogą tylne głośniki nie grać?
Tzn czy są one jakoś do wyregulowania ? Bo byłem w takim aucie i gdy zostało zapuszczone
radio to wydawało mi sie, że tylko przód grał


W sumie dość częste zjawisko, jeśli ktoś jeździ z pasażerami na tylnej kanapie, którzy nie lubią słuchać muzyki. Można też ustawić, że gra np. tylko lewa lub prawa strona :) Wszystko jest do wyregulowania w ustawieniach radia, zależnie od dostępnych opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś kiedyś kontakt z takim samochodem jak Opel Omega czy Renault Megane Classic? Szczególnie podoba mi się Omega, piękna limuzyna, a znalazłem bardzo ciekawe jej ceny: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13877479 , http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13868244 . Czy z tymi autami jest wszystko w porządku? Jak dla mnie cena za taką limuzynę jest nieadekwatna do komfortu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 21:52, Los_Emilos napisał:

Miał ktoś kiedyś kontakt z takim samochodem jak Opel Omega czy Renault Megane Classic?
Szczególnie podoba mi się Omega, piękna limuzyna, a znalazłem bardzo ciekawe jej ceny:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13877479 , http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13868244
. Czy z tymi autami jest wszystko w porządku? Jak dla mnie cena za taką limuzynę jest
nieadekwatna do komfortu.



Komfortowe to i jest ale strasznie stare. Dodatkowo auto z linku nr.2 jest powypadkowe co widać na pierwszy rzut oka, przedni błotnik w jednym kolorze, maska w innym a listwy pod światłami jeszcze inny kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie są to przypadkowe linki aby tylko zobrazować co mnie interesuje. Niestety zauważyłem że ma napęd na tył co niejako już dyskwalifikuje ten samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować