Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2010 o 21:50, szypek26 napisał:

Przez pierwsze parę lat od zdania prawka to czymś co ma więcej niż te 120 koni się jeździć
nie powinno. Chyba, że czołgiem :P



czołgiem? Dopiero by ułańska fantazja porwała tych domorosłych kierowców;) Kosiarka samobieżna kilku konna ot co:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 21:50, szypek26 napisał:

Przez pierwsze parę lat od zdania prawka to czymś co ma więcej niż te 120 koni się jeździć
nie powinno. Chyba, że czołgiem :P

dobra, dobra :) ale pytałem o sam samochód a nie moje zdolności :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 22:09, lord0 napisał:

> Przez pierwsze parę lat od zdania prawka to czymś co ma więcej niż te 120 koni się
jeździć
> nie powinno. Chyba, że czołgiem :P
dobra, dobra :) ale pytałem o sam samochód a nie moje zdolności :P



podstawowe pytanie pomijając fakt, iż ledwo co zrobiłeś prawko itp itd, stać cię na utrzymanie takiej kolumbryny? 20l/100km w mieście ci odpowiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 22:12, Citkowsky napisał:

> > Przez pierwsze parę lat od zdania prawka to czymś co ma więcej niż te 120 koni
się
> jeździć
> > nie powinno. Chyba, że czołgiem :P
> dobra, dobra :) ale pytałem o sam samochód a nie moje zdolności :P


podstawowe pytanie pomijając fakt, iż ledwo co zrobiłeś prawko itp itd, stać cię na utrzymanie
takiej kolumbryny? 20l/100km w mieście ci odpowiada?

tak, sprawdzałem ceny samochodu, wartości spalania itd. interesuje mnie jedynie wasza opinia o samochodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..............

mi nie chodzi o wartość samochodu bo ta jest stosunkowo niska.
Chodzi o podstawowe elementy które się wymienia co jakiś czas, choćby amortyzatory, osprzęt silnika itp.

Opinii o takim samochodzie nie szukaj na forum poświęconym głównie grom a w konkretnych forach fanów w tym wypadku Jaguara czy na stronie autocentrum chociażby. Chyba, że chciałeś tylko zabłysnąć to ok, może być i tu ale konkretów zadnych nikt ci tu nie powie.

http://www.autocentrum.pl/oceny/jaguar/

Najlepiej pojedź do ASO Jaguara i popytaj mechaników co sądzą o tym modelu i tej konkretnej wersji silnikowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze nie moge zdawac jeszcze na prawo jazdy - popieram, na poczatek lepiej i bezpieczniej jest kupowac cos bardziej "pospolitego". Jaguar bedzie przede wszystkim wiecej kosztowal w utrzymaniu - co z tego, ze ktos ma bogatych rodzicow, ktorzy kupia auto, jak utrzymanie bedzie drogie - spalanie, ubezpieczenie (raczej a AC, jesli Jaguar :P), przeglady, wymiana czesci, itp. Nie wiem czy typowego 18 latka na to bedzie stac, nawet jesli pracuje w wolnym czasie.
Druga sprawa to moc pojazdu... Sam troche jezdzilem zarowno po drogach publicznych jak i odizolowanych miejscach (np. opuszczone lotnisko) autem o mocy 140KM (przyspieszeni ok. 8-9s do 100km/h) i p r e d k o s c i sie nie czuje, a nawet jest chec jechac szybciej :P Gdyby nie to, ze ojciec obok siedzial i czytal gazete, a czasem spojrzal jak jade, albo kazal zwolnic, to niewykluczone, ze skonczyloby sie na czyms wiecej niz porysowaniu auta. :P No i umiejetnosci techniczne - lord0, rozumiem, ze pewno jezdziles juz duzo i dlugo wczesniej przed zdaniem prawa jazdy, skoro lubisz samochody - ale gdzie? Na polnych drogach, czy takze po duzym miescie, parkingach, itp., gdzie latwo ladne autko porysowac? Mniej bedzie szkoda, jak sie porysuje auto za 5 tysiecy, niz za 50 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny i mocny motor crossowy 2T, troche hamulce szybko sie zuzywaja przy ostrzejszej jezdzie, ale poza tym moge polecic, jezdzilem nim troche i sam byc moze kupie, ale troche nowszy rocznik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 17:54, AphroditeDnB napisał:



Sory pomyliłem sie chodzi mi jako drugi motor http://allegro.pl/yamaha-dt-125r-i1201910347.html..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu juz oferta mniej ciekawa, motór starszy, a wiadomo, ze taki sprzet sie szybciej eksploatuje... Nie wiadomo czy i w jakim stopniu zjechany, teoretycznie w przypadku pierwszej oferty moze byc podobnie, ale jesli rzeczywiscie miesiac temu ten motor byl w Niemczech to wydaje mi sie, ze raczej byl dbany (dlatego jesli masz wybor kupna motoru np. w Niemczech i w Polsce, to zdecydowanie lepszym wyborem beda Niemcy, mialem okazje troche rzeczy przejrzec i tu i tam (mieszkalem troche za granica) i moge smialo stwierdzic, ze u nas "troche" bardziej zajezdzaja motory).
Nie jest to regula, ale bywa tak czesto.
Jesli masz mozliwosc obejrzenia i przejechania sie, ktoryms z tych motorow przed kupnem to jedz smialo, bedziesz mial wieksza pewnosc, ze ciezko zarobione pieniadze, czy to Twoje czy Twoich rodzicow, beda dobrze wydane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2010 o 17:42, Citkowsky napisał:

Piękny dźwięk silnika:) Chcialbym się takim przejechać po torze;)

....."gyro-stabilised camera mounted on the bumper of a Mercedes-Benz 450SEL 6.9 It is suggested that the soundtrack was dubbed with the sound of Lelouch''s Ferrari 275GTB, which has a corresponding number of gears and a V-12 sound that is quite distinct from that of any V8, including the 6.9 liter V8 of the Benz 450SEL 6.9 :)"

Ale trzeba przyznać że dźwięk robi wrażenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądając zdjęcia natrafiłem na dwa ciekawe okazy. Pierwsze to Audi TT drugiej generacji niestety bardzo rzadko spotykane w naszym kraju. Zdjęcie zrobione w małym miasteczku 30 km od Barcelony (Olesa de Monsterrat).

Drugie natomiast to Lamborghini Gallardo (usłyszeć tego potwora na żywo - bezcenne ;). Zdjęcie robione na Plaça dels Voluntaris w Barcelonie (jak widać zdążyłem uchwycić tylko zgrabny tyłeczek :)

P.S. Jak znajdę to postaram się wrzucić jeszcze kilka egzotyków.

20100914180826

20100914180945

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 18:10, MasterOfBlaster napisał:

Ostatnio przeglądając zdjęcia natrafiłem na dwa ciekawe okazy. Pierwsze to Audi TT drugiej
generacji niestety bardzo rzadko spotykane w naszym kraju. Zdjęcie zrobione w małym miasteczku
30 km od Barcelony (Olesa de Monsterrat).

Drugie natomiast to Lamborghini Gallardo (usłyszeć tego potwora na żywo - bezcenne ;).
Zdjęcie robione na Plaça dels Voluntaris w Barcelonie (jak widać zdążyłem uchwycić tylko
zgrabny tyłeczek :)

P.S. Jak znajdę to postaram się wrzucić jeszcze kilka egzotyków.

Audi TT drugiej generacji kręci się cała masa. Przynajmniej w Warszawie. Ba, TT RS się kilka razy zdarzyło widzieć.
A co do Gallardo to potwierdzam ;) Ostatnio widziałem LP 570-4 Superleggra. Rok temu udało się wyczaić starszy model w rzadkiej, limitowanej wersji SE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 22:01, Gumpert napisał:

Co to za auto żółto-czarne na drugim zdjęciu tam w oddali ?



Mi to wygląda na P 308 albo jakiegoś Seata typu Altea.

EDIT.

Przyjrzałem się dokładniej zdjęciu i mi to wygląda wprost na Peugeota 37/308. Altea w porównaniu z tą jadącą obok Ibizą powinna być wyższa a te na zdjęciu auta są mniej więcej podobne na wysokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też czasami widzę Takie TT tylko, że najczęściej szare. Poza tym bardzo często na parkingu koło PKP w Częstochowie jest to Igen. No i Focus RS też często jest na takim jednym parkingu
A to żółto czarne wygląda mi na Yarisa
Edit
po zbliżeniu stwierdzam, że to zdecydowanie nie Yaris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować