Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2011 o 13:04, damian111 napisał:

Planuje zakup auta w najbliższych tygodniach za kwotę 7,700 zł. takie małe wymagania
silnik maksimum 1,6 litra, napędzany benzyną lub benzyną+gaz, typ hatchback, sport/coupe.


Miał by ktoś jakąś propozycje co zakupić lub nawet przykłady jestem ze śląska a dokładniej
z Bytomia.

Kilka przykładowych propozycji :
Renault Megane Coupe
Opel Astra I/II
Fiat Punto
Fiat Bravo
renault Clio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz też sprawdzić:
Rover 45
Honda Civic
Alfa Romeo 145 (tu za te pieniądze dostaniesz naprawdę zadbany egzamplarz)
Nissan Almera

Osobiście z wyżej wymienionych brałbym Alfe 145 - bardzo fajne silniki (platoniczna miłość do marki ;) lub Rovera 45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podałeś tak ogólne wymagania, że można wymieniać do jutra:)
Za taką kasę dostaniesz zadbany model civica 5gen tzw jajo
niegłupi wydaje się opel corsa b, fiat seicento.
Jak stać Cię na części do alfy, renault czy hondy to też możesz brać z tych zaproponowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KannX poleca Seicento i Poloneza. No dobra z tym drugim to żartuję ;) Ale Seicento polecam z czystym sumieniem. Mam i nie narzekam. Części bardzo tanie, mało pali i ładnie wygląda. Do Alfy i Hondy jak już napisano części są znacznie droższe. A jak nie chcesz Seicento to ładną Pande za te pieniądze dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tu oceniać widzimy tyle co i Ty. Auto trzeba jechać obejrzeć na własne oczy i się nim przejechać żeby móc powiedzieć coś konkretnego bo może się okazać że np od spodu jest cały zardzewiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj walczyłem na allegro o kolekor wydechowy GSI do Poldiusza, ale niestety poległem. Na razie naprawa stoi, bo nie mogę kupić nadwymiarowych tłoków na drugi szlif. Ale nie poddaję się, Poldiusz powstanie prędzej czy później ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 19:23, KannX napisał:

Dzisiaj walczyłem na allegro o kolekor wydechowy GSI do Poldiusza, ale niestety poległem.
Na razie naprawa stoi, bo nie mogę kupić nadwymiarowych tłoków na drugi szlif. Ale nie
poddaję się, Poldiusz powstanie prędzej czy później ;)


Nie ma nad wymiarowych tłoków do poldka ?? Kurde co to się dzieje ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co polecacie do max 1500zl? i dajcie sobie spokoj z pisaniem, ze to za malo, zeby cokolwiek kupic, utrzymac, bla bla bla, haba baba, dobrze o tym wiem, auto to ma byc tylko na wakacje, a po wakacjach bedzie sprzedane. wiem, ze mozna cos cywilizowanego wyhaczyc, zeby te 2 miesiace przejezdzilo jakos, jakies propozycje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to mój kumpel stwierdził po usłyszeniu takiej kwoty, kup 15 maluchów:D

Jakby co przełożysz części z jednego do drugiego, kumplom pożyczysz, i ten lans z 15 maluchów:D

Jak na 2 miesiące, to kup coś uznanego, i z dostępnymi tanimi częściami, ale ze 2 maluchy jak masz, jeden się zepsuje to drugim śmigasz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miecha temu sprzedałem swoją Corsinkę za dobrą kwotę i od 4 tygodni bez skutku szukam jakiegoś autka i jest totalne dno. Z mojego miasta ( Lublin) i z okolic nie ma absolutnie nic godnego uwagi za tą cenę (do 8tys) a aż takim desperatem nie jestem żeby kupować cokolwiek byle tylko coś kupić.
Allegro, otomoto, anonse przewertowane, pozostaje szukać dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 01:32, MasterOfBlaster napisał:

Poszukujesz jakiś konkretny model ? Pamiętam jak wspominałeś coś o Astrze II :) BTW
może czasem warto pojechać trochę dalej za autkiem.


Jeździłem już oglądać przeróżne auta:

Renault Megane Coupe
Daewoo Nubira II
Daewoo Lanos
Peugeot 406 FL
Opel Vectra B

niestety każdy z nich okazał się być w takim stanie, że na wstęp trzeba by zainwestować ok. 3-4k.

Co do Astry II to za 8k nie kupię w dobrym stanie zresztą 1 rzecz się zmieniła.
W lutym dostanę kredyt studencki i będę miał dodatkowe 6k i teraz tak na prawdę potrzebuję auta na jakieś 7-8 miesięcy. W lutym będę sprowadzał A3 ;)
Zobaczymy co przyniesie ten tydzień; ) Jadę dzisiaj obejrzeć 2 autka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było zbyt nudno w temacie to zapodam przypowieść. Dzisiaj byłem Seicentem na przeglądzie. Stwierdziłem że już czas na przegląd, bo hamulce zaczęły szurać, trzeszczeć i stukać. Okazało się, że mam kompletnie pordzewiałą prawą tarczę, z dwóch klocków hamulcowych odpadły okładziny (prawdopodobnie podczas jazdy i gdzieś się poturlały), a pozostałe dwa klocki były wytarte niemal do gołej blachy :D

O dziwo tydzień wcześniej samochód pomyślnie przeszedł przegląd rejestracyjny - układ hamulcowy działał bardzo dobrze, jedynie ręczny nie łapał na jedno koło. Klocki już mam wymienione, pordzewiałą tarczę wyczyszczoną szlifierką, a ręczny rozruszany i łapie już na dwa koła. Przy okazji wymienony został olej, filtr powietrza i filtr oleju. Jak się dwa lata nie robi przeglądu to się takie kwiatki robią ;)

A Polonez się dalej robi. Myślę że za dwa tygodnie będzie gotowy, ale pewności nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować