Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

I stało się.
Po miesiącu poszukiwań samochodu sprawa można powiedzieć rozwiązała się sama.
W rodzinie był do sprzedania Citroen Saxo 3D z grudnia 2000 1,5 D którym jeździł dosyć często także mój ojciec.
Kupiłem go za połowę ceny rynkowej a sam samochód jest w super stanie z przebiegiem 106tys km.

Żeby nie było różowo auto nie ma wspomagania ani ABSu. Jest tylko 1 poduszka powietrzna, el. szyby, centralny zamek na pilota i to właściwie wszystko.

W tym tygodniu zmieniam mu kompletnie audio czyli radyjko i głośniki i powinno dać radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 22:34, Witcher1990 napisał:

No to troche go przerobisz i zaczniesz startować w KJSach bo to świetna baza pod rajdówkę
:D


Nie z tym silnikiem, to wolnossący diesel nie lubiący ścigania się. A slalom między słupkami bez wspomagania to tak średniawo:P

A, zapomnniałem, są w nim tylne szyby przyciemnione a kolor samochodu to czerwony:P

Dużo w niego nie będę inwestował bo sprzedaję go w lutym, też komuś z rodziny bo żal oddać samochód w takim stanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem zeszlifowany wał korbowy wraz z odchudzonym kołem zamachowym i dociskiem sprzęgła. Do tego komplet nowych panewek. Wszystko wyważone, będzie się kręcić aż miło. Z koła zamachowego zeszło jakieś 2 kilo. Wszystko czyściutkie i jak nowe. Jutro postaram się wrzucić zdjęcia, bo to są śliczne rzeczy ;)

Następnie pojechałem do innego zakładu. Tam rozwiercą blok silnika, dobiorą nadwymiarowe tłoki i zrobią pełną obróbkę głowicy (oprócz planowania, będą pasowane i szlifowane zawory). Głowica i wałek rozrządu będą pasowane z blokiem. Wałek rozrządu jest w idealnym stanie, będzie miał dobrane nowe panewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.......

Jak go będziesz rozpędzał do tej prędkości co mówiłeś to wcześniej przygotuj kamerę, aparat czy cokolwiek co by uwieczniło to ,,osiągnięcie" w formie filmu :) Chętnie posłucham ponownie dźwięku silnika Poloneza a ojciec miał 2: najpierw pomarańczowego 1500 i potem srebrnego Caro :) Wspomnienia z kilku wypraw do Zakopca w zimie na wielosezonowych oponach niezapomniane:P Szczególnie jazda bokiem serpentynami pod Zakopcem w Murzasichlu :P:P

Btw, dzisiaj w moim Saxo zawitał nowy sprzęt grający tak jak chciałem:)

Radyjko to Pioneer DEH 2300UB z USB, AUX i innymi bajerami natomiast za nagłośnienie odpowiadają dwudrożne głosniki JBL :)

Miło znowu posłuchać muzyki w miarę w dobrej jakości w samochodzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wrzucam zdjęcie wyważonego wału po szlifie i koła zamachowego z dociskiem. Zdjęcie coprawda jedno, ale zato duże :)

EDIT: Citkowsky, jak na Saxo to masz bardzo dobre wyposażenie, bo te auta wychodziły na ogół jako golasy :)

20110714141658

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w moim domu pojawiła sie tajemnicza paczka. W wyżej wymienionej tajemniczej paczce znajdował się komplet nowych polerowanych tłoków do Potężnego Poldiusza. Oprócz tego odebrałem blok, głowicę, nowe sworznie i byłem na szrocie kupić wentylator i wężyki pod nową chłodnicę. Nie wiem czy samochód wytrzyma ten nadmiar szczęścia ;) Jutro jadę po chłodnicę i zbiorniczek płynu wyrównawczego i powinno być już wszystko.

Na szrocie bardzo się zasmuciłem, bo dawcą węży był Polonez Atu Plus z silnikiem Rovera. Bardzo rzadka wersja. No cóż, jeden musi umrzeć, aby inny mógł zapie...... ;)

20110719171858

20110719171901

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Auto będzie gotowe za tydzień. Części są naprawdę super zrobione, głowica jest splanowana na maxa i ma spasowane zawory. Korbowody i sworznie mają nieco większe luzy niż fabryczyne - mogą dzwonić, ale nic nie będzie ograniczać silnika :) Wczoraj kupiłem nowe pierścienie oporowe do wału korbowego. Teraz wszystkie panewki, pierścienie i uszczelki silnika są nowe. Mam nadzieję, że będzie ładnie chodził - nie ma innej opcji ;)

Proszę nie tłumić emocji i otwarcie się cieszyć, że Zielony Mściciel wraca na szosę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>............

Przedwczoraj robiłem porządek w jednym z garaży i znalazłem coś co może byś chciał.
To osłonka na przód na zimę zakrywająca ten wlot powietrza pomiędzy lampami z przodu.
Kolor czarny, błyszczący, używany ale w bardzo dobrym stanie, wystarczy przyłożyć i się zatrzaśnie i gotowe.

Jeździło to swego czasu w Polonezie Caro srebrnym i ładnie wyglądało:)

Jak chcesz to mogę ci to za darmo oddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 00:21, Citkowsky napisał:

Jak chcesz to mogę ci to za darmo oddać.


A dziękuję dziękuję, ale ostatnio kupiłem na Allegro 2 nowe atrapy tego typu: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bc/Polonez_caro_orc.jpg

I jeszcze mają z tyłu zasuwki zimowe blokujące dopływ powietrza. Niemniej jednak dziękuję za propozycję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>........

No nic to, najpewniej poleci na śmietnik;)

A, robiłem niedawno zdjęcia swojego samochodu tak co by pokazać jak to wygląda, jedyna różnica to to, że zdrapałem tą ,,peelke" z klapy bagażnika bo szpeciła;P

20110725105936

20110725105943

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zalety i wady
Hondy nie zajedziesz bo ma mocny silnik jednak accord chyba będzie za duży dla Ciebie. Vectra pewnie też to bezpośrednio przekłada się na spalanie.
Brałbym astrę 1.6 albo civica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 19:45, AphroditeDnB napisał:

Jaki wybrać samochód na początek(?) : . Mam do wyboru :
Opel Astra 2 (1.6 lub 1.8)
Opel Vectra B (1.8 16 V)
Vw golf 4 (1.9 TDI)
Honda Accord VI
Honda Civic VI

Bierz Astrę , dobrze wykonany , bezawaryjny oraz silnik dobrze znosi gaz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

Ta generacja Civica zresztą Accorda też ma poważne problemy z korozją która ogarnia cały samochód i większość sprzedawanych sztuk ma już spore oznaki korozji dlatego jak sam szukałem auta hondy z tamtych lat odpadły w przedbiegach.

Ja bym brał Astrę bądź Vectrę (sam między tymi dwoma autami ciągle się zastanawiam). Co prawda Vectra B też gnije ale mi np. się bardziej podoba, z reguły mają lepsze wyposażenie a silniki są idealne pod lpg. I cena też jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poldolot został uratowany. Silnik jest już poskładany, teraz trzeba go porządnie dotrzeć. Po dotarciu wyreguluje się gaźnik i będzie śmigał. Zresztą już śmiga, dużo lepiej się zbiera ''od dołu'' i ogólnie jest znacznie szybszy :) Do czasu regulacji gaźnika muszę zająć się zawieszeniem i blachą, żeby się nie rozleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarobiłem wczoraj 6pktów i 200zł za przekroczenie prędkości; 85km/h na 50tce.

I w związku z tym moje pytanie, polecić ktoś może jakieś tanie CB radio odbiornik+antena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem ''przygodę'' Poldolotem. Było mokro i zbyt szybko wszedłem w zakręt. Samochód stwierdził: ''Jadę prosto i nie ma zmiłuj'' ;) Uratował mnie dosyć wysoki krawężnik - auto odbiło się od niego i ustawiło spowrotem na pasie. Gdyby nie on to skończyłbym na barierce. Zgięła się tylko przedni felga, zawieszenie nietnięte, przed chwilą sprawdzałem luzy. Powyżej 50km/h kierownica zaczyna drgać więc muszę wymienić felgę na nową. Ja to mam farta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować