Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Jakby Polonez był moim jedynym autem, którym miałbym wszędzie jeździć to już bym mu dawno podziękował :) Plan jest taki żeby Polda ładnie odpicować, pojeździć trochę a następnie sprzedać i zająć się jakimś innym autem. Na Poldku się uczę, nawet jak coś zepsuję to łatwo naprawić, ewentualnie kupić nowe za grosze. Następne auto to chciałbym Porsche 944, ale to jeszcze dobrych kilka lat upłynie zanim będę coś nowego kupował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 14:18, Almarcino napisał:

I jak sie sprawuje na dzien dzisiejszy :)?


Stoi w warsztacie. :P Ja w dniu zakupu wiedziałem, że trzeba porobić parę rzeczy, więc zszedłem z ceny auta i pojechałem do mechanika. Wymieniam tłumik, linke hamulca ręcznego, serwo hamulcowe i mechanizm opuszczania szyb. Mam nadzieję, że po tym będę miał spokój z naprawami na jakiś czas. Jak oddadzą mi autko chyba w tym tygodniu to napiszę koszty i może w końcu foto zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 22:20, Phenom napisał:

> I jak sie sprawuje na dzien dzisiejszy :)?

Stoi w warsztacie. :P Ja w dniu zakupu wiedziałem, że trzeba porobić parę rzeczy, więc
zszedłem z ceny auta i pojechałem do mechanika. [...]


Ten 1.8 HGT to świetna baza do tuningu. Z tego silnika bez uturbiania można wycisnąć trochę ponad 150KM. A to wtedy będzie istna rakieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do "próby" wygłuszenia samochodu sporo o tym zabiegu czytałem w necie ale dla pewności wolę zapytać, a nóż znajdzie się ktoś w temacie. Otóż wybrałem takie maty: http://moto.allegro.pl/mata-bitumiczna-miekka-wysokoelastyczna-2-2mm-i2266735607.html i chciałbym poznać opinie czy są w miarę ok. Zaznaczam w miarę bo nie będę w to wygłuszenie pakował dużo kasy (auto od starszych) a ja w czasie wolnej majówki zamierzam się pobawić i pouczyć przed wygłuszaniem w (nieokreślonej) przyszłości swojego autka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawa o której pisałem w poprzednim poście kosztowała mnie 1300 zł O_O. Wydałem na auto już o wiele więcej niż planowałem wydać, a jeszcze klika rzeczy zostało do zrobienia, ale już mniej istotnych. Obiecałem tez wrzucić kilka zdjęć i oto one (w środku trochę syfu, bo nie ogarnąłem jeszcze):

20120418182146

20120418182155

20120418182204

20120418182211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie już szukać, więc zapytam tutaj...
Czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć czy koszulka na tym zdjęciu:
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/6292_102658236411732_100000026685403_66740_1695367_n.jpg ma jakieś powiązanie z motoryzacją (motocykle, cross?). Jeśli tak, to co to za znaczek na niej widnieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestroga! Sprawdzajcie przed zakupem, czy auto nie ma wad prawnych! Właśnie przy próbie przerejestrowania dowiedziałem się, że na aucie siedzi komornik. Ręcę opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 21:44, Phenom napisał:

Przestroga! Sprawdzajcie przed zakupem, czy auto nie ma wad prawnych! Właśnie przy próbie
przerejestrowania dowiedziałem się, że na aucie siedzi komornik. Ręcę opadają...


Opisz dokładniej problem. Dostałeś pismo od komornika? Jest parę wyjść z takich spraw, bo kupiłeś auto ''w dobrej wierze'' (tak to się prawnie nazywa) nie wiedząc że ktoś na nim ''siedzi''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 23:29, KannX napisał:

Opisz dokładniej problem. Dostałeś pismo od komornika? Jest parę wyjść z takich spraw,
bo kupiłeś auto ''w dobrej wierze'' (tak to się prawnie nazywa) nie wiedząc że ktoś na
nim ''siedzi''.

Równie dobrze może odstąpić od umowy kupna-sprzedaży auta i zażądać od poprzedniego właściciela zwrotu kosztów. W praktyce żadne rozwiązanie nie jest całkowicie darmowe niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 23:29, KannX napisał:

Opisz dokładniej problem. Dostałeś pismo od komornika? Jest parę wyjść z takich spraw,
bo kupiłeś auto ''w dobrej wierze'' (tak to się prawnie nazywa) nie wiedząc że ktoś na
nim ''siedzi''.


Pisma nie dostałem, ale powiedzieli mi o tym w Starostwie, więc wstrzymałem się z przerejestrowaniem, bo inaczej bym musiał podpisać, że przyjąłem do wiadomości itd. Auto kupiłem w komisie. Mam umowę, w którym wstawiający podpisał z komisem, że auto nie ma wad prawnych. A od komisu dostałem fakturę z zaniżoną ceną auta, więc niezły pasztet. Czekam jak się ustosunkuje do tego komis. Jeśli się wypnie tyłkiem to chyba do prokuratury zawiadomienie albo nie wiem co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 14:53, Maurycy_69 napisał:

http://allegro.pl/mini-klimatyzacja-klimatyzator-12v-230v-na-upaly-i2313973517.html
Mial ktos cos takiego w rece? Myslicie ze daje to rady schlodzic wnetrze samochodu w
upaly?


Mam coś takiego w domu, tylko większe. Działa na dokładnie tej samej zasadzie. Chłodzi lepiej od zwykłego wentylatora, ale szału nie ma. Najlepiej wlać do takiego urządzenia wodę z pokruszonymi kostkami lodu. Co do działania, to schłodzi trochę kierowcę, bo na całe auto to nie ma szans :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 19:54, kuba9876543210 napisał:

Czy to jest E92 335i czy jakis inny model, moglby ktos pomoc? ;)

To jest BMW serii 5, model F10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś to widział, więc zapodaję, bo warto zabaczyć :)

http://www.cardomain.com/ride/2929437/1988-bmw-m3

W skrócie. Jest to BMW E30 z silnikiem V10 od M5 (seryjnie 507KM, rozwiercony blok i wał o większym skoku co daje 628KM). Zawieszenie z M3 E92. Z E30 została praktycznie sama karoseria. Samochód wygląda jak seryjne M3 E30. Pełna klatka bezpieczeństwa wspawana w kielichy zawieszenia, elektroniczne zegary rodem z wyścigów GTR, regulowana kontrola trakcji i podsufitka z alcantary ;) Rozkład masy 50:50 dzięki przeniesionemu zbiornikowi paliwa. Projekt kosztował ponad 100 tys.$ i żadne Ferrari ani Lambo mu nie strasznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w samochodzie zamontowane fabrycznie żółte halogeny przeciwmgłowe. Pojazd został sprowadzony i zarejestrowany w kraju jakieś 7 lat temu. Podczas badania okresowego mechanik powiedział mi że powinienem zdemontować albo przynajmniej zakleić owe lampy gdyż są zabronione przez przepisy wprowadzone 2 lata temu. Z tego co wiem przepis tyczy się tylko aut homologowanych po jego wprowadzeniu ale facet postraszył mnie możliwością zabrania dowodu rejestracyjnego przez policję. Przy żadnej kontroli nikt mi nigdy nie robił problemów ale chciałbym się dowiedzieć jak to z tymi światłami jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować