Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Tak na prawde pojemność aż tak strasznie sie nie liczy i moc jaką daje dana pojemnośc. A jeśli chodzi o spalanie to znajamy ma 3 litrową Beemkę i ma tam 215 koni i zamyka się w 7.5 litrach ja mam 2.0 i zamykam sie w 6/6.5 litrach więc wielkiej różnicy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 22:47, crash807 napisał:

No a auto z silnikiem 2.5 mające 160KM nie straci na gazie zbyt dużo mocy?


Jak będzie dobrej jakości instalacja gazowa (nowe LandiRenzo czy coś), to nie straci w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że nikt nic nowego nie piszę to zaleję was wieściami o moim wspaniałym Polonezie :) Cała rdza została pokonana, teraz auto jest podkładowane.

Przy okazji odkryliśmy, że przednie błotniki trzymały się tylko na górnych śrubach, bo dolne mocowania zjadła rdza i odpadły :) Podobnie z progami w okolicy tylnych błotników. Reperaturki wspawane i wszystko jest załatane. Nawet nie ma zbyt wiele szpachli na samochodzie, bo wszystkie mocno skorodowane elementy wymieniamy na nowe.

Autko dostanie też nowy kolor i parę ładnych detali, ale o tym po premierze ;)

20121006173036

20121006173042

20121006173104

20121006173113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 19:57, zerohunter napisał:

Zima za pasem - nie zapomnijcie wsadzić odmrażacza zamków do schowków w autach...


Odmrażacz to rozwiązanie dosyć ostateczne, co prawda działa szybko ale na dłuższą metę robi same szkody.

Najlepszą metodą na zamarzanie zamków to centralny na pilota, siłownik ma taką siłę, że od kilku lat nigdy nie miałem z tym problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie. Poldek w końcu wrócił z lakierowania. Lakierowanie jest średnie. Niby ładnie się prezentuje, ale z bliska widać trochę paprochów, zacieków i lekkich smug. Na zdjęciu tego nie widać i auto prezentuje się idealnie, dlatego nie wierzcie w publikowane na forach fotki aut po tuningu, które to mają niby super położony lakier w garażu. To są jedynie dobrze zrobione zdjęcia :)

W garażu nie da się ładnie polakierować auta. Żeby było dobrze, musi być drogo i w lakierni z komorą bezpyłową. Może pojedyncze elementy wyszłyby dobrze w garażu po solidnym polerowaniu, ale nie całe auto.

Mimo wszystko Poldka mam zamiar dokończyć, niedorobione miejsca przepoleruję punktowo i powinno być dobrze. Potem może pojadę na Złombola i wystawię na sprzedaż, bo technicznie auto jest w doskonałym stanie. Jak nie będzie chętnych to zajeżdżę go w KJS''ach :)

PS. Chociaż w sumie za cenę którą zapłaciłem nie powininem na nic narzekać, bo lakiernik za wszystko wziął jak za samą blacharkę ;)

20121202125559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 10:19, Citkowsky napisał:

Korzystając z wyjazdu na wieś w rodzinne strony mej narzeczonej pstryknąłem kilka fotek
mego autka pośród pięknego zimowego krajobrazu;P


A co robi twoja narzeczona na 2 zdjęciu? Modli się , medytuje czy coś w tym stylu? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...........

Chyba coś w telefonie majstruje:P

Kurcze tak patrzę i na tych zdjęciach autko wygląda w sumie na ładne, czyste.... jako, że breja na ulicach, to takie czyste to ono nie jest, widocznie aparat poprawił:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś w elektryka? Mam wzmacniacz i tubę basową, wzmacniacz, oraz Clio (parametrów tuby itd nie podam bo nie ma mnie aktualnie parę dni w domu). Chciałem sam zamontować, ale boję się o to, że spalę akumulator albo radyjko, co byłoby niechętnie przeze mnie odebrane. Tu pojawia się pytanie ile takie cuś może kosztować u elektryka. Miałem to ze znajomym zrobić, ale on natomiast nie ma kompletnie na to czasu. Czy jednak może samemu się pobawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 14:33, Piotrek_K napisał:

Obawiam sie, ze bedzie juz stal do wiosny az sie roztopi ;D

Przedwczoraj w nocy widziałem jak przejeżdżał koło mojego domu. Sucho jeszcze było.
Nie chciał bym być teraz w jego skórze jeśli MUSIAŁBY nim gdzieś jechać :D
Po zaśnieżonych drogach czymś takim musi się jeździć równie "fajnie" jak motocyklem. No... o ile w ogóle dałoby rade wyjechać.

Dwóch kolesi, gapiów pchających Lamborghini - to byłby ciekawy widok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.............

A tam bez przesady, temperatura mocno niska nie jest więc sól działa i jezdnie ,,płyną", nie widzę problemu by dotoczyć się nim do przydomowego garażu jadąc zgodnie z przepisami czyli w mieście max 50km/h.

Chyba, że ktoś nie może wytrzymać i poniżej 100 km/h tym cackiem jechać nie bedzie chciał to wtedy rzeczywiście, dzwon murowany:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, może przesadziłem. Niemniej wyobrażam sobie, że takim samochodem - z bardzo niskim, twardym zawieszeniem, niskim profilem opon i ogromną mocą w tych warunkach musi się jeździć zdecydowanie trudniej i mniej komfortowo niż typową osobówką, a gdy robiłem to zdjęcie to drogi dookoła były jeszcze pokryte śniegiem.

W sumie... nie ma co nad tym dywagować. Zaśnieżony supersamochód wyglądał niecodziennie, więc się podzieliłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 20:15, Pitej napisał:

Może i tak, może przesadziłem. Niemniej wyobrażam sobie, że takim samochodem [...] ą w tych warunkach musi
się jeździć zdecydowanie trudniej i mniej komfortowo niż typową osobówką

Z jednej strony tak, ale z drugiej... coz - naped na cztery kola, wlaczone wszystkie ESPy, ABSy, ASRy czy inne skrotowce i mozemy miec lepsze szanse na wyjscie z poslizgu na sniegu.

Ehh :( - nigdy mnie nie bedzie stac na takie autko. Zostaja mi gry komputerowe ;)

Dnia 12.01.2013 o 20:15, Pitej napisał:


W sumie... nie ma co nad tym dywagować.

Alez nie zabijaj nam tematu do rozmowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować