Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

>>..............

Ta generacja jest chyba pierwszą która mi się podoba. Poprzednie trójki były niezbyt urodziwe, szczególnie poprzednia generacja.

Jako, że lubię amerykańską motoryzację bardzo odpowiadał mi Chevrolet Malibu jak byłem na targach motoryzacyjnych. No ale jeżeli tobie podobają się takie mazdy to raczej Malibu cię nie zachwyci, a szkoda bo dobre silniki ma i sporo miejsca jak w nim siedziałem.

Możesz też zerknąć na nowe Toledo- aczkolwiek jak Ci Octavia nie leży to i Seat Ci nie przypasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 21:30, Citkowsky napisał:

Ta generacja jest chyba pierwszą która mi się podoba. Poprzednie trójki były niezbyt
urodziwe, szczególnie poprzednia generacja.


To prawda :) Warto też zaznaczyć, że nowy model zastąpił stary już po dwóch latach obecności na rynku :) Ta stylistyka nowych Mazd chyba wszystkim się podoba. Mazda 6 prezentuje się jeszcze bardziej okazale, ale kosztuje ponad 90 tys.

Dnia 05.02.2014 o 21:30, Citkowsky napisał:


Jako, że lubię amerykańską motoryzację bardzo odpowiadał mi Chevrolet Malibu jak byłem
na targach motoryzacyjnych. No ale jeżeli tobie podobają się takie mazdy to raczej Malibu
cię nie zachwyci, a szkoda bo dobre silniki ma i sporo miejsca jak w nim siedziałem.


Siedziałem w nim jakiś czas temu, przeglądałem katalog, ale jakoś mnie nie chwycił za serce :D Może i duży samochód, ale niestety nie podoba mi się :D

Dnia 05.02.2014 o 21:30, Citkowsky napisał:


Możesz też zerknąć na nowe Toledo- aczkolwiek jak Ci Octavia nie leży to i Seat Ci nie
przypasi.


Podoba mi się nowy Leon - stoi taki nowiutki pod moim blokiem i bardzo ładnie się prezentuje :) Jednak to klasyka klasy C, a mi się podobają ciut większe :D Ostatnio oglądałem C4 picasso, tego nowego, i naprawdę bardzo mi się spodobało wnętrze - przestronne, jasne, świetna widoczność, dużo elektroniki... Też się nad nim zastanawiam. Na razie jednak wygrywa Peugeot 508 :)
Jeszcze jest Civic 5d - zbiera dobre opinie, ma niezły, dynamiczny silnik. Wada? Ojciec mojej lubej takiego ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.............

Dziwne masz te upodobania zakupowe,

z jednej strony Mazda 3 a z drugiej Pug 508. A na dokładkę jeszcze auto z innej bajki C4 Picasso.

Chyba jeszcze sam nie wiesz czego chcesz bo te 3 auta to 3 różne segmenty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 23:49, Citkowsky napisał:

z jednej strony Mazda 3 a z drugiej Pug 508. A na dokładkę jeszcze auto z innej bajki
C4 Picasso.

Chyba jeszcze sam nie wiesz czego chcesz bo te 3 auta to 3 różne segmenty;)


Tak jak już wcześniej Ci pisałem - w tej chwili zastanawiam się nad 3 modelami - 508, Civic i C4 Picasso. Wypadla Mazda 3 - auto musi być do kwietnia :) Może do tej listy coś jeszcze dojdzie.

Przede wszystkim samochód musi mi się podobać :D To jest absolutna konieczność ;) Mazda 3 mi się bardzo podoba, śliczny samochód. Peugeot 508 jest elegancki, nie tak efektowny, ale spokojniejszy. Zmieniłbym mu trochę przednie światła, ale ogólnie pozostawia dobre wrażenie. C4 Picasso też jest efektowny, ale na trochę inny sposób niż Mazda - bardzo podoba mi się ten efekciarski przód oraz ta duża przestrzeń środku i nisko poprowadzona linia okien. Bardziej rodzinny, mniej sportowy, ale mi się podoba :D
Podoba mi się też Astra Sedan, ale niestety Opel się zbyt ceni - wysoka cena, słabe wyposażenie :D Podoba mi się też Seat Leon, ale niestety nie ma sedana. Bardzo fajny wydaje się też Peugeot 308, jednak cena wychodzi niewiele niższa niż 508.
Rzeczywiście trochę mieszam, jednak nie wybralbym Skody Octavii czy też VW Jetty, choćby nie wiem jak była wyposażona. Oba samochody mi się niespecjalnie podobają, a wnętrza mają wręcz nieziemsko nudne :D
Oprócz wyglądu liczy się dla mnie wyposażenie, przestronność wnętrza, dostępne silniki, opinie użytkowników na temat trwałości, sposoby finansowania... Przeglądam też testy zderzeniowe, oglądam filmiki na YT, czytam recenzje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>..........

Czytaj, czytaj.

Osobiście też mi się bardzo podoba C4 Picasso szczególnie w wersji Grand.

Aktualnie też jestem w posiadaniu Cytryny tyle, że Xsary II ale kolejne auto to już będzie jakieś większe i również widziałbym u siebie takie Picasso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 00:46, Citkowsky napisał:

Osobiście też mi się bardzo podoba C4 Picasso szczególnie w wersji Grand.


Obie wyglądają dobrze, ale jak dla mnie Grand jest zbyt duży :D Już w zwykłym C4 Picasso miejsca jest naprawdę dużo, samochód jest wysoki i naprawdę jasny w środku. Można opisać go nawet jako taki radosny samochodzik :D Nie jestem natomiast przekonany do wygody tylnych, osobnych foteli - kanapa jest chyba wygodniejsza, choć nie mogę odmowić takiemu rozwiązaniu sporej praktyczności. Każdy pasażer może sobie sam ustalać odchylenie fotela, przesuwać go, odsuwać :) Wrażenie robią na pewno te dwa wyświetlacze, choć sam wolalbym dodatkowo zwykłe analogowe zegary :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>............

Co analogowe zegary to analogowe zegary;) Tylko w jedynym słusznym miejscu: za kierownicą a nie na środku deski jak to czasem robią i próbują nas przekonać, że to lepsze rozwiązanie (np. ostatnia Primera).


Ale dla C4 Picasso przemęczyłbym się z wyświetlaczem;)

W podróż poślubną pojechałem z żoną Yarisem do Paryża i gdzieś po paruset kilometrach przyzwyczaiłem się do tego cyfrowego wyświetlacza na środku deski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 00:56, Citkowsky napisał:

Co analogowe zegary to analogowe zegary;) Tylko w jedynym słusznym miejscu: za kierownicą
a nie na środku deski jak to czasem robią i próbują nas przekonać, że to lepsze rozwiązanie
(np. ostatnia Primera).


Absolutnie nie na środku :D Mogą być też wyświetlane elektronicznie analogowe zegary, już nie będę takim konserwatystą :D

Dnia 06.02.2014 o 00:56, Citkowsky napisał:


Ale dla C4 Picasso przemęczyłbym się z wyświetlaczem;)


Ciekawe tylko jak z widocznością w słoneczny dzień :D

Dnia 06.02.2014 o 00:56, Citkowsky napisał:


W podróż poślubną pojechałem z żoną Yarisem do Paryża i gdzieś po paruset kilometrach
przyzwyczaiłem się do tego cyfrowego wyświetlacza na środku deski.


Uczylem się na nim jeździć i zdawalem prawko - taki wyświetlacz to niegłupi pomysł, ale jednak jako dodatek :D Ciekaw jestem tego wyświetlacza Head-up w Peugeocie, bo jakoś ostatnio mu się nie przyjrzałem - może uprzyjemniać jazdę, szczególnie przy dużej liczbie fotoradarów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..............

W Picasso jest jeszcze ten ból, że trochę przedobrzyli i nie ma nawet fizycznych przycisków od klimatyzacji jak w każdym normalnym aucie a wszystko ustawia się poprzez dotykowy ekran.

Jak dla mnie i wielu recenzentów- przerost formy nad treścią, zbyteczne skomplikowanie sprawy.


Ah już sobie wyobrażam szwankującą elektronikę w takim aucie za 10lat;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 01:10, Citkowsky napisał:

W Picasso jest jeszcze ten ból, że trochę przedobrzyli i nie ma nawet fizycznych przycisków
od klimatyzacji jak w każdym normalnym aucie a wszystko ustawia się poprzez dotykowy
ekran.


Ja się zastanawiam jak trafić w jakikolwiek przycisk na dotykowym ekranie na polskich, dziurawych drogach :D Pewnie jednak da się do tego przyzwyczaić. Fizyczne przyciski chyba też mniej absorbują uwagę kierowcy, co przekłada się na bezpieczeństwo ;)

Dnia 06.02.2014 o 01:10, Citkowsky napisał:

Ah już sobie wyobrażam szwankującą elektronikę w takim aucie za 10lat;)


Oj tak :D Ciekawe jak będzie się sprawował taki dotykowy wyświetlacz za kilka lat i czy będzie jeszcze w ogóle działal :D Swoją drogą, w Mazdzie 3 też już jest taki ekranik dotykowy, jednak przyciski klimy są fizyczne ;:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>...........

Coś za coś, eh ten postęp;)

Wybieraj, wybieraj. Jak już coś zamówisz to daj znać, ciekaw jestem co wybierzesz.

Popatrzyłem wczoraj te Picassa i w zależności od wersji dość sporo się różnią zewnątrz. Brak chromowanej ramki przy szybach, brak chromowanej listwy na grillu, delikatnie inne klosze lamp z tyłu.

Przypatrz się dokładnie gdybyś Cytrynę brał bo te najbardziej standardowe odmiany już wcale takiego wow nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 10:12, Citkowsky napisał:

Popatrzyłem wczoraj te Picassa i w zależności od wersji dość sporo się różnią zewnątrz.
Brak chromowanej ramki przy szybach, brak chromowanej listwy na grillu, delikatnie inne
klosze lamp z tyłu.


Teraz to raczej standard w większości nowych samochodów - jeśli chcesz, żeby wyglądał tak dobrze jak na zdjęciach to dopłać do najdroższej wersji :D I nie chodzi tu nawet o ładniejsze felgi w większym rozmiarze ;)

Dnia 06.02.2014 o 10:12, Citkowsky napisał:


Przypatrz się dokładnie gdybyś Cytrynę brał bo te najbardziej standardowe odmiany już
wcale takiego wow nie robią.


Jak coś to interesowałaby mnie ta wersja druga najdroższa - wygląda już naprawdę nieźle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...........

Mam nadzieję, że to bedzie ta z chromamil;)

Niby głupia listewka pod grillem i trochę pseudochromu na drzwiachi plus inne klosze lamp a już auto wyglada inaczej.


Pierwsze 2 zdjęcia to ta uboga wersja, kolejne 2 to już wypaśna a przynajmniej bardzo ładna dla oka;)

20140206201013

20140206201021

20140206201027

20140206201032

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś link nie działa. W takim razie strona Citroena -> Gama -> Linia C -> Nowy C4 Picasso -> na górze Wyposażenie -> Intensive ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, żebym dał znać jak już coś wybiorę - tak więc dzisiaj odebrałem Peugeota 308, którego zamówiłem jakieś 3 tygodnie temu :)
Pod koniec całego procesu wyboru zostały jedynie cztery samochody - Seat Leon, Mazda 3, Peugeot 508 i Peugeot 308. Pierwszy odpadł Leon - sam samochód bardzo ładny z zewnątrz, jednak wnętrze strasznie nudne i surowe. W dodatku nie przekonały mnie fotele, które sprawiały wrażenie dość mało wygodnych. Cena też nie byla najniższa i przekroczyła 80 000, a Seat zniżek specjalnych nie ma.
Jako drugi odpadł Peugeot 508 - samochód ładny, duży, komfortowy, z dobrymi opiniami, ale jednak troche za drogi i za długi - ciężko by tym było zaparkować pod blokiem.
Na placu boju zostały Mazda 3 (rocznik 2014) i nowy Peugeot 308 (rocznik 2013). Oba samochody naprawdę bardzo ładne, dynamiczne, dobrze wyposażone. Przez chwilę nawet Mazda 3 była faworytem, ale rozczarowała mnie trochę szczegółami wykończenia (kilka rzeczy wyglądało bardzo budżetowo, żeby nie powiedzieć nawet tandetnie). W Peugeocie czuć większe przywiązanie do szczegółów - wnetrze jest naprawdę bardzo eleganckie, wygodne i dobrze wykończenie.
Co jeszcze mnie przekonało do Peugeota? Przede wszystkim wyposażenie konkretnego modelu (rocznik 2013, więc w zamian za dużą zniżkę, 18 000 zł, trzeba zdecydować się na już wyprodukowane modele z konkretnym wyposażeniem) - kamera cofania, nawigacja, szklany dach (nigdy nie jechałem samochodem ze szklanym dachem, a robi niesamowite wrażenie). Mazda 3 nie posiadała takich bajerów, no i na samochód trzeba by czekać do września.
Ostatecznie więc wybór padł na 308 :)
Co mogę powiedzieć na temat samochodu?
Bardzo fajnie sprawdzają się mała kierownica i przesunięte w górę zegary - nie pogorszyły widoczności, a kierownica już nie przysłania zegarów. Dotykowy panel też jest prosty w obsłudze, choć wolałbym chociaż pokrętła regulacji klimatyzacji.
Samochód stoi pod blokiem i naprawdę robi wrażenie.
Coś więcej napiszę za kilka dni, jak trochę już pojeżdżę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo gratuluję zakupu, teraz masz najlepsze auto w całym wątku :) A sterowanie klimą z ekranu dotykowego to totalna głupota. No ale to w końcu francuskie auto, a oni lubią udziwniać :)

Jaki masz silnior pod maską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chwilę pojeździlem, ale klimy podczas jazdy nie zmieniałem. Czytalem opinie, wg ktorych ekran dotykowy działa z opóźnieniem - ja sam czegoś takiego nie zauważylem.
Silnik to THP 1.6 125 KM - na razie zauważyłem, że jest naprawdę elastyczny, jednak testów "obciążeniowych" na razie nie będę robił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2014 o 15:32, pawbuk napisał:

Silnik to THP 1.6 125 KM - na razie zauważyłem, że jest naprawdę elastyczny, jednak testów
"obciążeniowych" na razie nie będę robił :)


O 1.6 HTP czytałem same dobre opinie i że baardzo dobrze ciągnie. 125KM w dieslu to jak 150 w benzynie. Nie powinno się nic psuć, bo to sprawdzona jednostka. Miłego jeżdżenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować