Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Mój ma przebieg 240 000 . Wielkie dzieki za pomoc. Sam tego niestety nie zrobie . bede musiał zajechać do mechanika żeby sprawdził. Dzieki i pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 13:20, budzin1 napisał:

Mój ma przebieg 240 000 . Wielkie dzieki za pomoc. Sam tego niestety nie zrobie . bede
musiał zajechać do mechanika żeby sprawdził. Dzieki i pozdrowionka


No nie ma sprawy :)
Autka ma już troszkę przejeżdżone i po prostu trzeba posprawdzać niektóre części podzespoły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam malutki problemik w doborze oleju do skrzyni biegów do rovera 214 si. Zauważyłem że lekko kapie z pod skrzyni, pisałem do wczesniejszego wlasciciela i powiedzial ze byc moze jest nie dokrecony korek spustowy. Powiedział że jest zalany olej półsyntetyczny przekładniowy ale jakiej firmy on nie wie. Jaki olej najlepiej dolać aby był PÓŁSYNTETYCZNY PRZEKŁADNIOWY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na rysy na lakierze wystarczy tylko polerka? Nie chodzi mi tu o głębokie zarysowania (po kluczu/gwoździu).
A drugie pytanie to, czy bawić się w to samemu czy może lepiej oddać samochód do polerki (nie wiem jakie są ceny i czy płaci się za element czy za całość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nigdy tego nie robiłeś to lepiej oddać auto do dobrego fachowca bo inaczej możesz przyparzyć lakier lub zetrzeć zbyt grubą warstwę farby.
Można oddać pojedynczy element np maskę tylko, że później może odstawać od reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega u góry dobrze prawi. Jak już chcesz polerować to na mokro. Najlepiej miękką gąbką polerską przyczepioną do wiertarki lub szlifierki. Zwilżasz miejsca polerowane i polerujesz na wolnych obrotach. Delikatnie i z głową.

A jak nie masz pewności to kup sobie dobry wosk i ładnie autko nawoskuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 16:49, budzin1 napisał:

Witam wszystkich. Mam wielki problem z samochodem. Nie dawno kupiłem rovera 214 si. I
mam problem taki że na postoju przy odpalonym silniki na niskich obrotach samochod drży
co jest wyczuwalne w srodku samochodu . Przy dodaniu lekko gazu przestaje i znowu to
samo jezeli są juz niskie obroty.

A sprawdzałeś świece czy nie jest jakaś przepalona?. Bo być może to wina świec jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 22:13, budzin1 napisał:

Witam wszystkich. Mam malutki problemik w doborze oleju do skrzyni biegów do rovera 214
si. Zauważyłem że lekko kapie z pod skrzyni, pisałem do wczesniejszego wlasciciela i
powiedzial ze byc moze jest nie dokrecony korek spustowy. Powiedział że jest zalany olej
półsyntetyczny przekładniowy ale jakiej firmy on nie wie. Jaki olej najlepiej dolać aby
był PÓŁSYNTETYCZNY PRZEKŁADNIOWY?

Najlepiej to zalać Kyodo Yushi, ale nigdzie go ot tak nie kupisz :P. Ogólnie musisz olej dostosować wg lepkości i gęstości do zaleceń producenta (powinno być info w manualu, jeśli posiadasz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie http://autonostalgia.org/p2_informacje.php#a_1 20zł, 15zł studenci i uczniaki. Ja biorę legitkę studencką bo pewnie po tym będą sprawdzać.

Byłem w tamtym roku i powiem że warto wydać te 15/20 zł na bilet, w środku można dostać sporo czasopism za free (wiem że w tamtym roku nazbierałem kilkanaście numerów Automobilisty i Classic Auto :)

Jak coś to ja jadę z Łodzi ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.03.2012 o 21:53, MasterOfBlaster napisał:

Jak coś to ja jadę z Łodzi ;D

Ja z Częstochowy więc będę przez Łódź przejeżdżał ale nie wiem kiedy pojadę tzn jakiego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 18:19, MasterOfBlaster napisał:

Użytkuje ktoś na forum Volvo V40?

Ja mam od niedawna C30. Pytasz bo chccesz się coś dowiedzieć, czy szukasz pobratymców po kółku? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to i to ;) Bo mam do kupienia po okazyjnej cenie 1.8 benzynę, w nienagannym stanie (wnętrze jak na 14 letni samochód=idealne), blacha do polerki + błotnik do robienia/wymiany (małe ognisko rdzy). 192 000 km, w tamtym roku robione zawieszenie - tył, od tego czasu praktycznie stoi u mnie w garażu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 21:43, MasterOfBlaster napisał:

I to i to ;) Bo mam do kupienia po okazyjnej cenie 1.8 benzynę, w nienagannym stanie /.../
praktycznie stoi u mnie w garażu :)

Czyli praktycznie nie masz wyboru. Pozostaje Ci tylko zapłacić. :-)
A dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakieś zdrobnienia lub nietypowe "ksywki" różnych marek? :D
Sam kojarzę:

Citroen - Cytrynka
BMW - Bunia/Baśka
Mazda - Madzia
Renault - Renia
Saab - Sabina
Volvo - Wołowina
Honda - Hania
Suzuki - Suzi

A może sami nazwaliście swój samochód? Mi na Astrę zdarza się mówić Asia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować