Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2012 o 15:24, zerohunter napisał:

Kupić ścigacza w tej cenie ciężko, więc nie wiem o czym mówisz :d


No a np. kawasaki ninja? :)

Dnia 12.07.2012 o 15:24, zerohunter napisał:

W tej cenie kojarzy mi się Suzuki GS albo Honda CB, chyba że mówisz o chopperach to Virago albo Shadow.


Tak przejrzałem i myślę, że na tego Virago się skuszę. Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2012 o 21:21, crash807 napisał:

Tak przejrzałem i myślę, że na tego Virago się skuszę. Warto?

Bardziej klasycznego choppera chyba nie znajdziesz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bla bla bla KannX wypił :) Niedawno ścigałem się z Laguną poo Zakopiance. Walliliśmy ile wlezie, ale na zakrętach mi uciekała. Na prostej ją doganiałem i bawiliśmy się dalej. Dawno się tak fajnie nie bawiłem. A żeby się nikt nie czepiał to byó rano i droga była pusta.

A jutro idę do zegarmistrza na rozwiercanie dysz paliwowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2012 o 09:36, Witcher1990 napisał:

Polonezem?


Tak, bo Seicenta mi szkoda na takie piłowanie silnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że KannX nic z Polonezem nie robi ;)

1. Nowa pompa paliwa. Poprzednia była nieszczelna i przy 150km/h samochód się dławił. Potencjał na tym silniku jest na grubo ponad 180.
2. Nowe dysze paliwowe, jedna 1.2mm, druga rozwiercona na 1.8mm. Będzie coś na kształt V-teca przy maksymalnym naciśnięciu gazu ;)
3. Rurkę emulsyjną z drugiego przelotu zamontuję na pierwszy. Będzie lepiej się zbierał z niższych obrotów, bo ta rurka ładuje taką samą ilość paliwa pod większym ciśnieniem
4. Nowe sprężyny z Poloneza Trucka. Obetnę je o 2 zwoje, będzie nieco niżej i znacznie twardziej :) A pod szafą widać nowiutkie resory z Fiata Kombi :D

A z innych rzeczy, to wyrwałem za 6 zł dwie klamki i bębenek do klapki paliwa wraz z dwoma kluczykami. Swego czasu dziadek myślał, że otworzył zamek w drzwiach i szarpał tak aż zgiął cięgno klamki ;) Do tego jeszcze mam 4 elektryczne prowadnice szyb i od groma innych części o których nie napiszę. Jak dobrze pójdzie to niedługo Poldek zobaczy się z lakiernikiem.

20120725185910

20120725185915

20120725185918

20120725185920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 21:51, Witcher1990 napisał:

Haha weź zgłoś się z tym autem do fanów czterech kółek:D


Formuła tego programu to "Kupić tanio, odpicować i sprzedać z zyskiem", a nie "Żarżnąć, sholować, utopić małą fortunę i nie sprzedawać" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na forum są znawcy więc zapytam:
Jeździł ktoś z was jakimś klasykiem polskiej motoryzacji tzn. WSK''ka, WFM''ka? Jakie macie zdanie na ich temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kpisz ;)? Nie masz prawa jazdy=nie mozesz prowadzic. Jak jechales w kilka osob to moze sie zmienic osoba kierujaca na taka, ktora ma uprawnienia, ale Tobie prowadzic w takiej sytuacji nie pozwola:

http://prawo.wieszjak.pl/forum/thread/75064,Brak-prawa-jazdy-w-czasie-kontroli.htm

To nie USA, gdzies cos takiego ewentualnie by przeszlo - raz widzialem w jakims programie. Nie pamietam ani nazwy, ani okolicznosci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że taka yamaha Virago 535 z 1992 roku i przebiegiem 28 000km jest za 4900zł czy coś zbyt tanio i nie możliwe aby była w pełni sprawna?

20120731234716

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze tak moze nie.
Poczytaj sobie artykuly w Internecie (m.in. na scigacz.pl) dot. zakupu uzywanego motocykla.
Na ogledziny wybierz sie najlepiej z dobrze obeznana osoba czy mechanikiem (zaplac mu cos), moze tez pomoze Ci potargowac sie, zauwazajac wady, ktore Ty przeoczysz.
Rzecza nagminna jest ukrywanie faktycznego nienajlepszego stanu pojazdu w ofertach, ale takze na miejscu. Niektore rzeczy sprawdzisz tylko w warsztacie, podstatowy test czy geometria podwozia jest prosta zrobisz jadac bez trzymanki i sprawdzajac czy motor skreca na bok (jak skreca znaczy ze prawdopodobnie zaliczyl dzowna), ale dokladniejsze pomiary jedynie w specjalistycznym warsztacie zrobisz.
Ja zrobilem jak wyzej i kupilem 10% taniej niz chcial sprzedawca (+/- cene rynkowa, bo znal dokladnie stan), ale i tak przeoczylem (przy jazdach probnych nie wyszlo), ze nie zawsze dzialaja kierunkowskazy i linka sprzegla byla do wyregulowania (oba na szczescie tanio naprawilem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nudno nie było znowu czas na mojego wspaniałego Poldiusza. Odebrałem dzisiaj kolektor wydechowy z piaskowania i lakierowania proszkowego. Jest idealny, fotki poniżej.

Oprócz tego byłem u lakiernika, żeby obejżał blacharkę w samochodzie. Powyłaziło tyle purchli, że trzeba lakierować całe auto. No trudno, polakieruje się całe ;)

20120802183812

20120802183815

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie nareszcie udało się, po kilkumiesięczych poszukiwaniach udało się kupić auto i zakończyć erę Saxo;P
Więcej szczegółów jutro jak oagrnę papierkową robotę i latanie po urzędach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Na moim Bravo pojawiła się pierwsza długa rysa i pierwsza w życiu... :(. Próbował ktoś kiedyś samemu z pomocą jakiś środków poradzić sobie z tym? Rysa nie wygląda na głęboką, więc zamówiłem kredkę i wosk koloryzujący Sonaxa. Zobaczymy czy choć trochę ten zestaw zamaskuje tę ryse...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 07:45, Piotrek_K napisał:

Napisalbys chociaz jakie auto kupiles, a nie, ze w ogole nic ;)


Citroen Xsara ;) Więcej szczegółów wieczorem bo dopiero co wróciłem z urzędów, zeby opłacić, zarejestrować itp a przede mną jeszcze dziś wielkie sprzątanie i ogarnianie auta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 07:45, Piotrek_K napisał:

Napisalbys chociaz jakie auto kupiles, a nie, ze w ogole nic ;)



Dobra, autko wysprzątane, wymyty, blachy założone, można jeździć.

Coś więcej o aucie,

Citroen Xsara II 3D
rocznik 2001 (listopad)
2.0 HDI (90 KM)
bogate wyposażenie za wyjątkiem klimy, ma za to takie bajery jak ASR czy ESP, poduchy, elektryka itp to już standard także nie będę sie rozpisywał zbytnio:)

Kopa ma niezłego, turbinka robi swoje.
Jakieś fotki najwcześniej w niedzielę to oblukasz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować